Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

neņemt vērā citus?

 
Reitings 55
Reģ: 13.02.2021
Varbūt izklausīsies slimi, bet.... es nepārtraukti ietekmējos no citiem, sevi stresinu un līdz ar to nevaru saņemties nekam...
Agrāk(tikko uzsākot studijas) es mācījos ļoti daudz un vakaros strādāju. Man nebija laika nekam. Brīvdienas tika pavadīties pie grāmatām, jo darba dienās zināju, ka būšu tik pārgurusi, ka atlūzīšu gultā un neko neizdarīšu... Centos darīt uz maksimumu, tā kā biju budžetā un gribēju saglabāt vietu, līdz ar to nācās ļoti ''pasvīst'' mācībās...pēc pusgada dzelžaina režīma es sapratu, ka negribu tā turpināt un pamatu darbu. Toreiz es jau biju ļoti sajājusi mentālo veselību un arī fizisko. Biju viegli aizkaitināma, varēju sākt raudāt bez iemesla, izjutu iekšēju trauksmi arī brīvdienās, nebiju laimīga, tāpēc slodzes samazināšana likās solis ceļā uz atveseļošanos. Biju arī nepārtrauktā stresā toreiz, kad vēl strādāju - naktīs nevarēju gulēt, bija saraustīts miegs utml.
Nākamais pusgads bija ļoti grūts. Es cīnījos ar iekšējo trauksmi, sliktām domām, centos plānot savu dzīvi - plānoju road tripus brīvdienās, garās pastaigas, filmu vakarus un citas lietas, lai ķermenim ļautu atpūsties. Sākumā bija ļoti grūti, jo visu laiku galvā bija doma, ka laiku jāpavada produktīvi, Bija piierasts, ka brīvā laika nav. Kādu laiku šajā periodā arī lietoju nomierinošus līdzekļus. To pusgadu nomocījos, paliku budžetā, neizrotēju āŗā un vasarā reabiltējos.
Tagad turpinu strādāt pie sevis. Esmu atradusi hobijos - ēst gatavošana, pārgājieni un skriešana. Cenšos tvert dzīvi vieglāk, domāju pozitīvi. Bet esmu otrajā grāvī... tagad es praktiski nemācos nemaz... visu atlieku uz pēdējo brīdi.. pēc mēneša man ir jānodod studiju darbs, kuru neesmu iesākusi... ir kaudze kontroldarbu un jau drīz pirmais eksāmens... darbi krājas, bet es nedaru... pašlaik esmu pieradusi, ka parasti noveicas un tāpat viss sanāk.. taču bail, ka šī vieglprātīgā attieksme mani izlidinās no budžeta. Divas labas draudzenes, kursa beidrenes, mācās non stop - viņām vienmēr ir konspekti, viss skaisti pasvītrots, apvilkts... rakstīti gan ar roku, gan datorā.. jebkuram semināram ir 100% gatavas, brīvdienas viņas vienmēr pavada mācoties.. reizēm no rīta līdz vakaram, grāmatas no rokām neizlaižot... bet es tā nevaru! esmu šobrīd atmetusi to domu, ka cilvēkam jābūt robotam, atmetusi kādreizējo perfekcionismu un par daudz palaidusies slinkumā. Mācos tagad tikai un vienīgi priekš sevis, cenšos saprast un iedziļiāties tajās retajās reizēs, kad apsēžos pie grāmatām, nerakstu nevajadzīgus kontroldarbus, neko neborēju galvā... taču kā jau teicu - tas piemēŗs ar kursa beidrenēm, kuras visu laiku zubrās rada man tādu kā spiedienu un vainas sajūtu par to, ka es nevaru piespiest sevi darīt kā viņas...
Pagari sanāca, bet or grūti ietērpt savas sajūtas vārdos - pati jūtos tā it kā vajadzētu sākt nopietnāk un vairāk mācīies, taču tajā pat laikā nevaru, jo spiediens no citiem un apziņa, ka tie citi ir jau daudz soļus priekšā man....
Kā saņemties izdarīt studiju darbus LAICĪGI? kā neņemt vērā citus? kur gūt motivācijas boostu?
P.S es studēju to, kas man patīk
16.04.2021 11:13 |
 
Reitings 55
Reģ: 13.02.2021
Monster @ 16.04.2021 11:13
Varbūt izklausīsies slimi, bet.... es nepārtraukti ietekmējos no citiem, sevi stresinu un līdz ar to nevaru saņemties nekam...
Agrāk(tikko uzsākot studijas) es mācījos ļoti daudz un vakaros strādāju. Man nebija laika nekam. Brīvdienas tika pavadīties pie grāmatām, jo darba dienās zināju, ka būšu tik pārgurusi, ka atlūzīšu gultā un neko neizdarīšu... Centos darīt uz maksimumu, tā kā biju budžetā un gribēju saglabāt vietu, līdz ar to nācās ļoti ''pasvīst'' mācībās...pēc pusgada dzelžaina režīma es sapratu, ka negribu tā turpināt un pamatu darbu. Toreiz es jau biju ļoti sajājusi mentālo veselību un arī fizisko. Biju viegli aizkaitināma, varēju sākt raudāt bez iemesla, izjutu iekšēju trauksmi arī brīvdienās, nebiju laimīga, tāpēc slodzes samazināšana likās solis ceļā uz atveseļošanos. Biju arī nepārtrauktā stresā toreiz, kad vēl strādāju - naktīs nevarēju gulēt, bija saraustīts miegs utml.
Nākamais pusgads bija ļoti grūts. Es cīnījos ar iekšējo trauksmi, sliktām domām, centos plānot savu dzīvi - plānoju road tripus brīvdienās, garās pastaigas, filmu vakarus un citas lietas, lai ķermenim ļautu atpūsties. Sākumā bija ļoti grūti, jo visu laiku galvā bija doma, ka laiku jāpavada produktīvi, Bija piierasts, ka brīvā laika nav. Kādu laiku šajā periodā arī lietoju nomierinošus līdzekļus. To pusgadu nomocījos, paliku budžetā, neizrotēju āŗā un vasarā reabiltējos.
Tagad turpinu strādāt pie sevis. Esmu atradusi hobijos - ēst gatavošana, pārgājieni un skriešana. Cenšos tvert dzīvi vieglāk, domāju pozitīvi. Bet esmu otrajā grāvī... tagad es praktiski nemācos nemaz... visu atlieku uz pēdējo brīdi.. pēc mēneša man ir jānodod studiju darbs, kuru neesmu iesākusi... ir kaudze kontroldarbu un jau drīz pirmais eksāmens... darbi krājas, bet es nedaru... pašlaik esmu pieradusi, ka parasti noveicas un tāpat viss sanāk.. taču bail, ka šī vieglprātīgā attieksme mani izlidinās no budžeta. Divas labas draudzenes, kursa beidrenes, mācās non stop - viņām vienmēr ir konspekti, viss skaisti pasvītrots, apvilkts... rakstīti gan ar roku, gan datorā.. jebkuram semināram ir 100% gatavas, brīvdienas viņas vienmēr pavada mācoties.. reizēm no rīta līdz vakaram, grāmatas no rokām neizlaižot... bet es tā nevaru! esmu šobrīd atmetusi to domu, ka cilvēkam jābūt robotam, atmetusi kādreizējo perfekcionismu un par daudz palaidusies slinkumā. Mācos tagad tikai un vienīgi priekš sevis, cenšos saprast un iedziļiāties tajās retajās reizēs, kad apsēžos pie grāmatām, nerakstu nevajadzīgus kontroldarbus, neko neborēju galvā... taču kā jau teicu - tas piemēŗs ar kursa beidrenēm, kuras visu laiku zubrās rada man tādu kā spiedienu un vainas sajūtu par to, ka es nevaru piespiest sevi darīt kā viņas...
Pagari sanāca, bet or grūti ietērpt savas sajūtas vārdos - pati jūtos tā it kā vajadzētu sākt nopietnāk un vairāk mācīies, taču tajā pat laikā nevaru, jo spiediens no citiem un apziņa, ka tie citi ir jau daudz soļus priekšā man....
Kā saņemties izdarīt studiju darbus LAICĪGI? kā neņemt vērā citus? kur gūt motivācijas boostu?
P.S es studēju to, kas man patīk

*nerakstu nevajadzīgus konspektus(nevis kondtroldarbus kā tur norādīts) :D
16.04.2021 11:15 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3731
Reģ: 31.10.2010
Ļoti šaubos, ka tavas kursabiedrenes patiešām 24/7 to vien dara, kā mācās. Iespējams, tev vienkārši radies tāds iespaids, jo viņām nepieciešamais vienmēr laicīgi sagatavots. Lai tā notiktu, nav vajadzīgs nepārtraukti sēdēt pie grāmatām.
16.04.2021 11:48 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.07.2020
Tev vajag tikai bišķucīt sasparoties un būs labi. :)
Vieglprātīga attieksme pa dzīvi pat ir ļoti vēlama. Mazāk stresu un pārdzīvojumu = labāka dzīves kvalitāte. Piekrītu, ka palaisties totālā slinkumā gan nevajadzētu.
Cik saprotu, tad tevi nemierīgu dara tas, ka kursa biedrenes zubrās? Nu, lai viņas zubrās. Man arī kursā ir pāris cilvēki, kas non stop mācās, ir gatavi katram semināram, atbildes zina no galvas, bet kā jārisina nestandarta situācija - apjūk, jo zina tikai vienu šablonu, nevis prot domāt. Kritiskā domāšana, spēja iziet no situācijas, plānot laiku, saglabāt mieru stresa apstākļos ir daudz vērtīgākas iemaņas par spēju iezubrīt un nopelnīt labu atzīmi. Tas tā, ja tev šķiet, ka kursabiedrenes ir par soli priekšā.
Nu, es, piemēram, uz brīvdienām nomutēju kursa čatu un atsevišķus cilvēkus, kuri var rakstīt saistībā ar studijām. Un atpūšos bez sirdsapziņas pārmetumiem. :) Tas arī ir variants, tev nav jāklausās tas, kas tevi satrauc. Nu, vai arī pasaki tieši(cik saprotu, tad esat draudzenes), ka tev neinteresē viņu mērīšanās ar to, cik daudz kāda ir samācījusies.
Kā sākt darīt laicīgi? Man pašai ar to ir problēma :D, tāpēc nespēšu neko jēdzīgu ieteikt, bet nu zinu, ka daudziem patīk sastādīt plānu - prioritātes kārtībā darāmos darbus. Varbūt, ka tas palīdz. Pamēģini 2h mācies, tad ej skrien, 2h mācies, tad gatavo ēst. Neviens neliek ja mācīties tad visu dienu. :) Uzliec iepriekšējā vakarā uz galda tās grāmatas, kuras no rīta vajadzēs.
Paskaties motivējošus video. Ir daudz iespēju.
16.04.2021 11:52 |
 
Reitings 2
Reģ: 16.04.2021
Daļa apraksta atbilst man, atlieku diez gan daudzas lietas uz pēdējo brīdi, bet tad kad tuvojas tas pēdējais brīdis vairāk iespringstu un viss, es nezinu kāpēc tā, bet nejūtos par to slikti. Man ir daudz citu svarīgāku darbu apkārt, ko vajag darīt.
Piemēram, es labāk vakaros nevis sēdēšu un rakstīšu kursa darbus, bet pavadīšu laiku ar bērniem. Vienkārši Tavām kursa biedrenēm nav paralēli ko citu darīt, tāpēc vien zubrās. :) Ticu, ka pati jūti, ja jau atliec, tad to šā vai tā izdarīsi, kaut vai pēdējā brīdī.
16.04.2021 12:10 |
 
Reitings 55
Reģ: 13.02.2021
Minelūše @ 16.04.2021 11:48
Ļoti šaubos, ka tavas kursabiedrenes patiešām 24/7 to vien dara, kā mācās. Iespējams, tev vienkārši radies tāds iespaids, jo viņām nepieciešamais vienmēr laicīgi sagatavots. Lai tā notiktu, nav vajadzīgs nepārtraukti sēdēt pie grāmatām.

Arī fakts. Iespējams pārspīlēju, bet pašas atzīst, ka mācās daudz(vai arī saka, ka nemācās, bet beigās pa 2 brīvdienu dienām ir izdarījušas visu uz nākamo nedēļu) un reizēm es aizlienēju kādu konspektu, ja tas ir datorā rakstīts, jo pašai slinkums rakstīt tādus. :D
Iespējams man tāds iespaids ir radies, jo es neprotu laicīgi visu izdarīt. Ir pierasts, ka sāku pēdējā brīdī. Cenšos to mainīt, bet pagaidām īpaši nesanāk. Vienmēr ir ineteresantākas nodarbes par mācībām.
Un bieži vien saņemu jautājumu - kaut ko mācies?; esi sākusi mācīties? utml. Varbūt tā ir vienkārši ziņkāre, bet tas mani kaut kādā mērā satrauc un sākas iekšēji pārmetumi. Kad pajautāju pretī, tad parasti ir atbilde - pa mazām jau sāku, pārlasīju to un to, uztaisīju konspektu, izprinētju materiālus un vienmēr beigās atklājas, ka cilvēks jau ir praktiski visus universitātes darbus izpildījis. Mani laikam ir balta skaudība(vai ne tik balta :D) par apzinīgajiem un centīgajiem studentiem, jo zinu, ka tā nevaru :D
16.04.2021 12:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits