Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pārtikas budžets uz mēnesi

 
Reģ. 18.02.2021
Sveikas!
Mūsmājās sāku saprast, ka uz pārtiku aiziet nekontrolēti daudz naudas :D
Ja pērkos uz nedēļu, tad tie ir aptuveni 60 eiro + pa nedēļu tāpat vēl tiek piepirkts kāds našķis klāt. Dzīvojam divatā, bet galvenais ēdājs esmu es, jo esmu visu laiku mājās, otrs cilvēks lielākoties ir darbā un ēd tur :D
Vai esat rēķinājušas, cik daudz naudas mēnesī jūs tērējat uz konkrēti pārtikas iegādi?
Vai pieturaties pie konkrēta budžeta, un ja jā, kāds tas ir?
13.04.2021 13:05 | Saite
 
Reģ. 30.06.2020
Poncons112 @ 13.04.2021 13:05
Sveikas!
Mūsmājās sāku saprast, ka uz pārtiku aiziet nekontrolēti daudz naudas :D
Ja pērkos uz nedēļu, tad tie ir aptuveni 60 eiro + pa nedēļu tāpat vēl tiek piepirkts kāds našķis klāt. Dzīvojam divatā, bet galvenais ēdājs esmu es, jo esmu visu laiku mājās, otrs cilvēks lielākoties ir darbā un ēd tur :D
Vai esat rēķinājušas, cik daudz naudas mēnesī jūs tērējat uz konkrēti pārtikas iegādi?
Vai pieturaties pie konkrēta budžeta, un ja jā, kāds tas ir?

200€ uz diviem, bet tas izdodās tikai, ja plāno ēdienkarti nedēļai un pārtiku pasūta 1x nedēļā.
Gatavie ēdieni ar piegādi nav iekļauti šajā summā, tos sūtam vidēji 2x mēnesī.
13.04.2021 13:08 | Saite
 
Reģ. 22.11.2020
Diezgan daudz aiziet, jo ikdienā taisām katru dienu jaunu,svaigu ēdienu, produktus arī bieži pērkam no vietējiem audzētājiem un ēdam caurmērā veselīgi.
No ēstuvēm gatavus ēdienu nepasūtam.
Rupji rēķinot mēnesī 300-350 sanāk.
13.04.2021 13:17 | Saite
 
Reģ. 27.12.2019
Hmm. Laikam, dzīvojam ar ģimeni diezgan taupīgi + mums ir pāris kaķi, kuriem ir jāpērk barība un wc smiltis. Uz 3 cilvēkiem, ieskaitot kaķus,higiēnas preces- varētu sanākt tie 200-250 mēnesī. Par cik katram savs dienas ritms, nav kopīgu maltīšu, izņemot brīvdienas, bet ēdam vienkāršus ēdienus.Pārsvarā ,katrs pats taisa, ko grib , katram savi ēšanas paradumi. Es esmu akciju, atlaižu cilvēks. Uz to , diezgan,
ietaupās nauda.Reizi/divas mēnesī tirgū nopērkam maisu (vai divus) ar kartupeļiem, burkānus,skābētus kāpostus, ķiplokus,gaļu. Ir pašu konservi, marinējumi , zaptes, saldētas ogas. Pērkam lauku olas. Pārējo pērkam, pēc vajadzības, paši braucam uz veikaliem.
Ēdienu nesūtam, izņemot darbā, dažreiz.
13.04.2021 13:35 | Saite
 
 
Reģ. 27.12.2019
Bellatresa @ 13.04.2021 13:35
Hmm. Laikam, dzīvojam ar ģimeni diezgan taupīgi + mums ir pāris kaķi, kuriem ir jāpērk barība un wc smiltis. Uz 3 cilvēkiem, ieskaitot kaķus,higiēnas preces- varētu sanākt tie 200-250 mēnesī. Par cik katram savs dienas ritms, nav kopīgu maltīšu, izņemot brīvdienas, bet ēdam vienkāršus ēdienus.Pārsvarā ,katrs pats taisa, ko grib , katram savi ēšanas paradumi. Es esmu akciju, atlaižu cilvēks. Uz to , diezgan,
ietaupās nauda.Reizi/divas mēnesī tirgū nopērkam maisu (vai divus) ar kartupeļiem, burkānus,skābētus kāpostus, ķiplokus,gaļu. Ir pašu konservi, marinējumi , zaptes, saldētas ogas. Pērkam lauku olas. Pārējo pērkam, pēc vajadzības, paši braucam uz veikaliem.
Ēdienu nesūtam, izņemot darbā, dažreiz.

Piebildīšu, ka noteikti ir reizes, kad ir 300+.
13.04.2021 13:38 | Saite
 
Reģ. 11.03.2021
Dzīvojam divatā - es un puisis.
Nedēļā iepērkamies 1x, pirms tam saplānojot kāda būs nedeļas ēdienkarte. Visu sagatavojam svētdienas vakarā, lai pa nedēļu ēdiens ir tikai jāizņem un jāuzsilda (tagad gan abi esam mājās un gatavojam izkaisīti, piemēram, svētdien un trešdien, jo abi strādājam no mājām, svaigi pagatavots ēdiens tomēr ir foršāks). Parasti sagatavojam 3 ēdienus (zupa, gaļas/zivs ēdiens, atslodzes ēdiens - dārzeņi 50 nokrāsās), piemēram, šonedēļ - vista sojas un medus marinādē; dārzeņu sacepums; puravu zupa.
Tad nu sapērkam sastāvdaļas, lai no katra ēdiena sanāktu aptuveni 4-6 porcijas. Nedēļā vidēji uz to iztērējam 50 euro (tajā skaitā ir brokastu ēdieni, našķīši, reizēm pat šis tas no saimniecības). Piektdienās vakariņas pasūtām, sestdienās un svētdienās parasti cenšamies būt aktīvi, esam ārpus mājas, tāpēc izpaliek pusdienas vai vakariņas. Rezultātā +/- 70 euro nedēļā (~280-300 euro mēnesī) uz 2 cilvēkiem.
Šādi daram jau gandrīz pus gadu un uzlabojumi ir acīm(makam)redzami. Plusi - naudas ietaupījums (nav vairs to spontāno pirkumu, kad daļa produktu beigu beigās nokļūst miskastē), laika ietaupījums (tas, kādēļ sākām šo darīt, vairs nav vajadzība 1-1,5h vakaros tērēt vakariņu gatavošanai), tas ir lieliski pavadīts laiks kopā, redzu un pielāgoju sastāvdaļas, kuras izmantoju gatavošanai, rezultātā - gardākas, veselīgākās malītēs.
13.04.2021 14:25 | Saite
 
Reģ. 22.11.2020
babushka @ 13.04.2021 14:25
Dzīvojam divatā - es un puisis.
Nedēļā iepērkamies 1x, pirms tam saplānojot kāda būs nedeļas ēdienkarte. Visu sagatavojam svētdienas vakarā, lai pa nedēļu ēdiens ir tikai jāizņem un jāuzsilda (tagad gan abi esam mājās un gatavojam izkaisīti, piemēram, svētdien un trešdien, jo abi strādājam no mājām, svaigi pagatavots ēdiens tomēr ir foršāks). Parasti sagatavojam 3 ēdienus (zupa, gaļas/zivs ēdiens, atslodzes ēdiens - dārzeņi 50 nokrāsās), piemēram, šonedēļ - vista sojas un medus marinādē; dārzeņu sacepums; puravu zupa.
Tad nu sapērkam sastāvdaļas, lai no katra ēdiena sanāktu aptuveni 4-6 porcijas. Nedēļā vidēji uz to iztērējam 50 euro (tajā skaitā ir brokastu ēdieni, našķīši, reizēm pat šis tas no saimniecības). Piektdienās vakariņas pasūtām, sestdienās un svētdienās parasti cenšamies būt aktīvi, esam ārpus mājas, tāpēc izpaliek pusdienas vai vakariņas. Rezultātā +/- 70 euro nedēļā (~280-300 euro mēnesī) uz 2 cilvēkiem.
Šādi daram jau gandrīz pus gadu un uzlabojumi ir acīm(makam)redzami. Plusi - naudas ietaupījums (nav vairs to spontāno pirkumu, kad daļa produktu beigu beigās nokļūst miskastē), laika ietaupījums (tas, kādēļ sākām šo darīt, vairs nav vajadzība 1-1,5h vakaros tērēt vakariņu gatavošanai), tas ir lieliski pavadīts laiks kopā, redzu un pielāgoju sastāvdaļas, kuras izmantoju gatavošanai, rezultātā - gardākas, veselīgākās malītēs.

Mums atkal viena no mīļām ikdienas lietām ir kopīga vakariņu pagatavošana, ko uzskatam par patīkami pavadītu laiku. Katram savs.😄
13.04.2021 14:51 | Saite
 
Reģ. 25.09.2017
Nav konkrētas summas. Vienu mēnesi uz ēdienu varam iztērēt ap 100 eiro, citu mēnesi 200 vai vairāk. Viss atkarīgs no ikdienas aizņemtības. Ja darba ir daudz un nav laika īsti gatavot katru vai katru otro dienu, tad, protams, aiziet vairāk naudas, jo ēdam kafejnīcās. Ja ir brīvāks, tad gatavoju pati un, protams, tad naudas aiziet mazāk, it īpaši, ja ņem vērā, ka daudzus produktus mēs atvedam no vīra vecākiem vai maniem vecākiem (kartupeļi, marinētas bietes, burkāni, sīpoli, ķiploki, kāposti, citreiz gaļa. Vasarā tomāti, gurķi un citi dārzeņi un ogas)
Savulaik, kad tās naudas bija mazāk, tad mēs varējām iztikt arī ar 40 eiro mēnesī vai pat mazāk un es neteiktu, ka mēs badojāmies vai ēdām Roltonus😀 Tad man nebija variantu un bija jāslēdz fantāzija- kā no minimāliem produktiem gatavot tā, lai ir garšīgi, sātīgi un lai katru dienu nav jāēd viens un tas pats. Es tajā laikā varēju sarakstīt tāda veida grāmatas kā- 50 kartupeļu receptes, 60 ēdieni, ko pagatavot no kāposta, bieti pie bietes neliksi- pie pusdienām netiksi utt.😁😁😁
13.04.2021 14:56 | Saite
 
Reģ. 06.01.2021
Mans īsais komentārs kaut kur pazuda. 🧐
Iepērkos 1x nedēļā diviem cilvēkiem. Kā kuru reizi, 40£-90£. Mēnesī nepārsniedz 400£. Vienu nedēļu gribas pataupīt naudu, tad pērku tikai pašu nepieciešamāko, tad sanāk tie 40-50£, bet tad kad ņemu visu ko redzu , gan saldumus un visu pārējo vajadzīgo/nevajadzīgo sanāk pie 90£.
13.04.2021 15:17 | Saite
 
Reģ. 06.01.2021
Tā kā pagājušajā nedēļā sanāca ņemt visu ko redzu, šonedēļ ņemšu uz veikalu 50£ skaidrā naudā un karti atstāšu mājās. Lai nepartērejos atkal. 😀
13.04.2021 15:19 | Saite
 
Reģ. 29.01.2009
Uz 2.5 cilvēkiem aptuveni 300-400e. Kafenēs neēdam, ēdienu nepasūtam, bet jāsaka, ka daudz gatavojam un ēdam daudz. Iepērkos 1x ned, bet tad arī kādi 70-80e aiziet.
13.04.2021 15:26 | Saite
 
Reģ. 14.08.2018
Esam 3 cilvēki, divi pieaugušie un viens bērns, bērns praktiski neko tur nenoēd, nav nozīme vai 2 taisi vai trijiem, bērna papildus izdevumi ir našķi, kurus pērkam bieži - katru dienu aptuveni 2 eiro (sieriņi, jogurtiņš, bulciņa, saldējums), tātad bērns paņem vidēji 60 eiro mēnesī.
Mūsu pārtikas izdevumi ir 320-370 eiro, neieskaitot vīra pusdienas darbā (30-40 eiro mēnesī). Summa atkarīga no sezonas, man ļoti garšo gurķi un tomāti, salāti, šobrīd tie ir ļoti dārgi 3-4 eiro gurķi/kg tomāti mazā paciņa 1,30 eur, ja katru dienu to gribas, tad mēneša griezumā salasās.
Gatavojam paši, pāris reizes mēnesī pasūtam kaut ko no sushi vai picu.
Kafejnīcas neskaitu, šobrīd to arī nav.
13.04.2021 16:23 | Saite
 
Reģ. 14.08.2018
Mēs ikdienā pērkam - pienu, tomātus, gurķus, kādu gaļu vai zivi, standartā uz mēnesi aiziet 2-3 pakas rīsi, griķi, makaroni, kartupeļi aptuveni 3-4kg, garšvielas, mērces, krējums, eļļa, medus, etiķi salātiem, auzu pārslu putra, zemeņu ievārījums, kafija (20-30 eiro mēnesī). Nekas ekskluzīvs, bet summa salasās. Dienā stabili 10 eiro aiziet veikalā.
13.04.2021 16:27 | Saite
 
Reģ. 06.01.2021
Mums ļoti daudz aiziet tieši gaļā. Manam vīrietim gaļu vajag klāt pie visa, reāli katru dienu.
13.04.2021 18:02 | Saite
 
Reģ. 11.04.2019
Esam divi, kopā apmēram 400+ eiro mēnesī. Vienu reizi dienā pasūtam siltu ēdienu kafejnīcā (~5 eiro katram) un tad pluss vēl kādi sīkumi. Kad gatavoju pati, manuprāt, iztērēju vēl vairāk, pluss nemaz nemāku garšīgi gatavot, katram ir savas vēlmes, pusi izmetām laukā, tā kā mums šis ir izcils variants.
13.04.2021 19:05 | Saite
 
Reģ. 18.10.2014
Elisa_M @ 13.04.2021 19:05
Esam divi, kopā apmēram 400+ eiro mēnesī. Vienu reizi dienā pasūtam siltu ēdienu kafejnīcā (~5 eiro katram) un tad pluss vēl kādi sīkumi. Kad gatavoju pati, manuprāt, iztērēju vēl vairāk, pluss nemaz nemāku garšīgi gatavot, katram ir savas vēlmes, pusi izmetām laukā, tā kā mums šis ir izcils variants.

Man tas pats, esmu pilnībā atmetusi gatavošanu un pasūtu ēdienu.
14.04.2021 09:46 | Saite
 
Reģ. 18.02.2021
O, baigi interesanti! Paldies visām par atbildēm.
Vakar skatījos izdevumus un laikam galvā salīdzināju to ar studiju laikiem, kad vienā mierā varēju iztikt ar 20 eiro nedēļā + vēl uz pusslodzi strādāju restorānā, kur mūs baroja :D
Man arī baigi žēl katru reizi, kad kāds produkts jāizmet ārā, jo sabojājies. It īpaši maize, ja tā sapelē, tad es mokos ar sirdsapziņas pārmetumiem, galvā skan mammas vārdi par to, ka maizīti nedrīkst mest ārā.
Vienīgais pluss, ka tagad dzīvojam ārpus pilsētas un uz veikalu pēc viena saldējuma 20min braucienu arī gluži nebrauks, tā ka tie veikala apmeklējumi un spontānie pirkumi ir krietni samazinājušies.
14.04.2021 16:56 | Saite
 
Reģ. 05.05.2018
Mums sanak 150euro nedela. Uz kopeja fona izskatas daudz teiksim uz 3 cilvekiem un mans draugs ir vegans, sanak pirkt daudz darzenus , riekstus un galu kas nav gala 😂
Tas sanak dargakais nedelas pirkumos.
Vienmer jau laikam varetu ieekonomet bet vederam to nepavelesi.
17.04.2021 13:19 | Saite
 
Reģ. 29.01.2009
Labāk neradīt sev liekas galvas sāpes un nerēķināt.
17.04.2021 15:28 | Saite
 
Reģ. 19.07.2019
Labāk neradīt sev liekas galvas sāpes un nerēķināt.

Precīzi. 😅
17.04.2021 20:18 | Saite
 
Reģ. 17.09.2019
Dzīvoju viena un sapratu, ka ļoti daudz ēdiena metu ārā :/ Tāpēc lētāk sanāk pirkt porcijas, pasūtīt. Jo vienam nav ekonomiski kaut ko gatavot. Gatavot daudz un tad sildīt 5x galīgi nav man. Jau pec 2x, kad edu to pašu, vairs negribas. Tad noperku ko citu, nogaidu kamēr sabojas un tāpat jāmet ārā.
Cik kopā sanāk? Nav ne jausmas.. ap 150€ varbut.. minejums :)
29.04.2021 12:16 | Saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Emojis are from "Twemoji" by Twitter - Graphics are licensed under CC-BY 4.0 Open Source.