Taupīga otrā pusīte

 
Reitings 171
Reģ: 13.05.2020
Sveikas, meitenes!
Man tāds sasāpējies jautājums, jo draugs uzskata, ka dzīvi nedrīkst baudīt, kamēr nav sasniegti kaut kādi konkrēti mērķi karjerā un naudas ziņā.
Uz gada dienu biju norezervējusi mums viesnīcā numuriņu, par ko jau mēnesi iepriekš bijām vienojušies un sarunājuši, ka naudu gada dienai tērēsim no kopīgi atliktās krājkasītes naudas. Tuvojoties gada dienai viņš pateica, lai rezervāciju atceļu, jo 100€ ir par daudz utt. Ka varam smuki uztaisīt sev romantisku vakaru mājās. Es piekritu. Uzņēmos visu uz sevi un pasūtīju ēdienu no restorāna, izrotāju utt.
Tagad tuvojas Valentīndiena un es jau skaidri zinu, ka atkal nekur nebrauksim. Atkal palikt mājās es negribu, jo jau visu karantīnas laiku sēžu mājās. Zinu, ka daudzi pāri izīrē uz nakti mazus namiņus ar kublu vai pirtiņu utt.
Kur un kā Jūs parasti atzīmējat tādus svētkus kā gada dienas, Valentīndiena utmldz? Un vai Jums liekas normāli visus svētkus atzīmēt mājās? :D
Gribēju piebilst, ka taupīgs ir tikai šajā jautājumā, jo dāvanām viņam nauda nav žēl...
05.02.2021 15:15 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Tiem kam naudas ir daudz nesaprast kā ir tad kad krīzes dēļ paliec bez darba un labi ja ir iekrājumi. No jaukām atmiņām par nakti viesnīcā nepaēdīsi un rēķinus nesamaksāsi. Taupīt kaut kam? Ziniet iekrājumus nekad nevar būt par daudz. Tagad ziema, var kaut vai uz kalniņu aizbraukt nošļūkt. Ir daudz lietu ko darīt netērējot simtu. Bet te jau labākajās kosmo tradīcijās forumā sēž cilvēki ar vairāku tūkstošu eiro ienākumiem mēnesī. Tad jā, simtam nav nozīmes.tai pašā laikā daudziem lai nopelnītu simts eiro jāstrādā vesela nedēļa. Runā ar draugu personīgi par to ko vēlies, diskusija forumā nepadarīs tavu draugu uz tērēšanu dāsnāku.
05.02.2021 18:52 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Viesnīcā vai namiņā redzu jēgu palikt tikai, ja tam kāda pievienotā vērtība (pilsētas apskate, dabas takas utt.) Ko tagad darīt, ja viss ciet, pat nav kur paēst. Man vispār nepatīk gulēt svešās vietās.
05.02.2021 18:56 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Kad man bija maz naudas, es to tērēju, jo manos plānos neietilpa dzīvot nabadzībā visu dzīvi. Krāt vajag, ja ir no kā iekrāt. Un krāt var arī brīvdienām un atvaļinājumam, ko autore ar draugu arī dara, ne tikai melnajai (vai, kā dažu gadījumā, vēl melnākai) dienai.
05.02.2021 19:11 |
 
Reitings 751
Reģ: 14.05.2019
Mēs arī izejam uz kompromisiem un mēdzam gan šādus tevis minētos svētkus pavadīt mājas, gan ārpus tām. Gadadienu man gribas svinēt pie jūras, jo pie jūras apprecējāmies. Tad, ja nevaram ar palikšanu, tad aizbraucam skaisti paēst un pastaigāties gar jūru. Mums ļoti viegli vienoties, kāds vienmēr i4 gatavs piekāpties un pielāgoties.
Piekrītu, ka jūs varējāt vienoties par kompromisu. Piemēram, mēģināt kaut ko izņemt piedāvājumu, lai būtu lētāk. Vai vienos svētkos palikt mājās un otrus baudīt ārpus tām. Mēģini pārrunāt un pateikt, ka tev ir svarīgi izrauties ārpus mājas. Varbūt ir kādas lētākas alternatīvas. Tagad, strādājot no mājām, var arī darba dienās kurp doties - pa dienu pastrādā un vakarā atpūties pirtī utt. :)
05.02.2021 19:13 |
 
Patīk
Reitings 726
Reģ: 17.01.2021
Bet te jau labākajās kosmo tradīcijās forumā sēž cilvēki ar vairāku tūkstošu eiro ienākumiem mēnesī. Tad jā, simtam nav nozīmes.tai pašā laikā daudziem lai nopelnītu simts eiro jāstrādā vesela nedēļa.

Dīvaina loģika. Izklausīsies iedomīgi un egoistiski, bet tie cilvēki, kuri var atļauties samaksāt tos 100eur par nakti viesnīcas numuriņā, nav vainīgi, ka ir citi, kuriem šajā laikā nav darba/nav naudas/jāraujas vairākos darbos, lai nopelnītu iztikai. Tad jau, izejot no šīs loģikas, mums, attīstītajās valstīs dzīvojošajiem, vispār vajadzētu ēst tikai pliku maizi un kaunēties nopirkt desu, jo tikmēr kaut kur Āfrikā bērni ēd smiltis un grauž akmeņus. Jau otrais tavs komentārs šajā diskusijā, kurā var just sāpi par to, ka kāds var gribēt tērēt tādu summu viesnīcai, kamēr citiem nav darba vai naudas. Man žēl, ka esi tādā situācijā, bet ne jau tēmas autore pie tā ir vainīga.
05.02.2021 22:57 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Piekrītu uzskatam, ka dzīvi vajag baudīt tagadnē, ne nākotnē. Taču tam ir arī jāpieiet ar saprātu. It īpaši šajos laikos. Autore neminēja to, kādā situācijā viņi šobrīd ir. Ņemot vērā, ka ārkārtas situācija visu laiku pagarinās, pārdomāt un ietaupīt 100 EUR ir pilnīgi normāli.
Bez saprāta rodas situācija, ka daudzi ar labiem ienākumiem pirms krīzes tagad ir panikā, jo uzkrājumu ta nav.
06.02.2021 12:12 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Miaa @ 05.02.2021 22:57

Dīvaina loģika. Izklausīsies iedomīgi un egoistiski, bet tie cilvēki, kuri var atļauties samaksāt tos 100eur par nakti viesnīcas numuriņā, nav vainīgi, ka ir citi, kuriem šajā laikā nav darba/nav naudas/jāraujas vairākos darbos, lai nopelnītu iztikai. Tad jau, izejot no šīs loģikas, mums, attīstītajās valstīs dzīvojošajiem, vispār vajadzētu ēst tikai pliku maizi un kaunēties nopirkt desu, jo tikmēr kaut kur Āfrikā bērni ēd smiltis un grauž akmeņus. Jau otrais tavs komentārs šajā diskusijā, kurā var just sāpi par to, ka kāds var gribēt tērēt tādu summu viesnīcai, kamēr citiem nav darba vai naudas. Man žēl, ka esi tādā situācijā, bet ne jau tēmas autore pie tā ir vainīga.
tie kas var atļauties 100 un vairāk eiro izklaidēm nežēlojas forumā ka draugs saka ka pa dārgu. Te vienmēr visas raksta ka labi pelna un tad uzpeld kādā komentārā ka knapi velk galus. Cik sen esi forumā, no kura gada?
06.02.2021 13:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!