Jūsu uzturs

 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Kāds ir jūsu uzturs, ēdiena paradumi?
Ievērojiet kādas diētas, fastingu? Ir kas tāds no kā atsakāties, ko nelietojat, vai vismaz cenšaties nelietot?
Cikos ir jūsu pirmā maltīte un pēdējā?
Varat padalīties ar visu par un ap jūsu ieradumiem. Ieinteresēja. 🤭.
01.02.2021 22:49 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Joks, es palasīšu par tiem hormoniem, lai vairāk iebrauktu šajā tēmā.
04.02.2021 21:31 |
 
Reitings 165
Reģ: 22.11.2020
Vajadzīgi, vajadzīgi. Bez hormoniem Tu nebūtu ne piedzimusi, ne izaugusi.😅
04.02.2021 21:44 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Tauki nav vajadzīgi tikai hormoniem. Ir taukos šķīstošie vitamīni - K,A,D,E. Ja tiem nav kur izšķīst tad rodas problēmas - māti kļūst plāni, sāk lūzt nagi, āda paliek sausa un pelēcīga utt. Protams, var lietot visādus vitamīnus un pulverus lai to aizstātu.
Vienkārši, ja diēta vispār nav nekādu tauku tad var rasties veselības problēmas. Bet, ja ēd avocado tad viss štokos.
05.02.2021 07:01 |
 
Reitings 291
Reģ: 27.12.2019
Neēdu gaļu, zivis. Olas praktiski neēdu, tik salātos un konditorejā. Zupas taisu no dārzeņu buljona, citreiz pielieku sviestu.Saldumus un sāļo našķu kāre ir periodiska.
Pirms vairākiem gadiem, iedzīvojos pamatīgās ēšanas problēmās , kas ilga vairākus gadus. Jā, es biju tieva, bet nelaimīga un visus tos gadus bez mēnešreizēm. Pie ginekologa negāju, bija bail no nosodījuma. Dzīvoju par to nedomājot un bēdas slīcinàju alkoholā. Tomēr , pienàca laiks un es tā vairs nespēju dzīvot. Pateicu tam visam nopietnu Stop , paldies Dievam vairs neesmu atkritusi atpakaļ ! Mēnešreizes pašas atgriezās bez ginekologa palīdzības . Jā, es pieņēmos svarā. Neesmu no dabas tieva. Ļoti jādomā, ko un kā ēdu. Ēdu bieži, bet mazām porcijām, tā jūtos labāk un kuņģim vieglāk , rekomendēja ārsts.
05.02.2021 13:46 |
 
Reitings 291
Reģ: 27.12.2019
Arī es kādreiz nespēju ieēst brokastis, bet reiz sanāca pagulēt slimnīcā ,tā pieradu un vairs nespēju bez tām iedomāties savu rīta cēlienu, pat pēc vairākiem gadiem.
Pa dienu īpaši negribas ēst, bet vakaros ir apetīte, kā vilkam 😁 , tāpēc jau ir jāēd brokastis, pusdienas, jo loģiski, ka tad būs milzu apetīte tieši vakarā 😁 , bet bieži vien tas ir psiholoģiski, apēst stresu vakarā pie tv.
05.02.2021 13:51 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
Bellatresa @ 05.02.2021 13:51
Arī es kādreiz nespēju ieēst brokastis, bet reiz sanāca pagulēt slimnīcā ,tā pieradu un vairs nespēju bez tām iedomāties savu rīta cēlienu, pat pēc vairākiem gadiem.
Pa dienu īpaši negribas ēst, bet vakaros ir apetīte, kā vilkam ? , tāpēc jau ir jāēd brokastis, pusdienas, jo loģiski, ka tad būs milzu apetīte tieši vakarā ? , bet bieži vien tas ir psiholoģiski, apēst stresu vakarā pie tv.
Tas visticamāk saistīts ar ēdiena veidu. Ja ēd daudz ogļhidrātus(cukurus), tad var ēst arī 6x dienā.
05.02.2021 14:54 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
.Putns. @ 02.02.2021 19:01
Es, pārsvarā, ēdu tik vienreiz dienā. Nav jau akmenī kalts, bet tā ir lētāk, ātrāk un vienkāršāk.
Dažreiz ir atslodzes dienas no ēdiena.
Cenšos nelietot uzturā graudaugus vai izteikti kviešus.
Daudz dārzeņu un maz kartupeļu. Skābēt kāpostu salāti. Zupas. Tumšā šokolāde, rieksti, diedzētas munga pupiņas un lēcas, olas. Marinētas siļķes, brētiņas, makreles, tuncis.
Gadās jau apēst viskautko, bet formā palieku. Sešpaka gluži nav, bet par augumu arī nav jākaunējas.

Mani dažreiz piebesī tā biežā ēšana.
Vari uzrakstīt lūdzu ko Tu apēd vienā ēdienreizē?
Tīri intereses pēc jautāju.
07.02.2021 11:43 |
 
Reitings 1073
Reģ: 23.10.2019
bigsister @ 07.02.2021 11:43

Mani dažreiz piebesī tā biežā ēšana.
Vari uzrakstīt lūdzu ko Tu apēd vienā ēdienreizē?
Tīri intereses pēc jautāju.
tas ko es ēdu ir tikai 1 no elementiem, kādēļ es varu ēst 1x dienā.
Lielu lomu spēlē tas, ka esmu tā sevi pieradinājis, laika gaitā. Jo no sākuma ir grūti pierast pie tādas domas, tad nākamā lieta ir tas, ka cukura līmenis nokrīt zem parastā un vidējajam cilvēkam rodas stress, depresija - vēlme kaut ko iekost. Šeit lielu lomu spēlē tas vai organisms ir pieradis pie tauku izmantošanas uzturā (ketozes).
No rītiem es mēdzu dzert Kafiju ar mct eļļu, sviestu un drusku sāls. Tas padziļina manu ketozi un dod mazu uzmundrinājumu.
Un tad nākamais ir tas, ka esot pa mājām, bezdarbībā gribās našķoties. Vienmēr vajag ar kaut ko nodarboties un neturēt našķus mājās.
Nonākot pie maltītes: tie ir dārzeņi ar proteīnu un taukiem.
#Var būt maltas gaļas mērce ar sautētiem "pavasara dārzeņiem".
#Skābēti kāposti ar pariku, sīpoliem, ābolu, olīveļu un tunci.
# Zupa
# Olas ar sēnēm, papriku, sīpoliem, diedzētām pupiņām, sviestu
07.02.2021 15:54 |
 
Reitings 206
Reģ: 18.08.2015
Es nemanot novājēju no 78 kg uz 62 {mans augums 177 cm) Tas bija trakākais mans svars, jo skolā bija tik daudz darbu, ka pamatā ēdu tikai pusfabrikātus, roltonus, reizēm ēdu ēdnīcas trekno ēdienu) un tā kā biju tikko izšķīrusies, bet nomocīta un sāpināta,mierināju sevi ar šokolādi, čipsiem un citiem snackiem, lietoju ĻOTI daudz alkohola. Trešdienā kā sāku dzert (Jelgavā trešdienas ir ballīšu dienas) tā svētdienas rītā beidzu. Protams, uz pohām gribējās picas, hesīšus un tā nu nobarojos... kad biju visresnākā iepazinos ar savu tagadējo draugu. Man pamainījās ēšanas paradumi. Sākumā kautrējos un ēdu mazas porcijas, tēloju, ka negribu ēst un pirmā ēdienreize sanāca ap vakariņu laiku un lai gan tas ne vienmēr bija kas veselīgs, es sāku kristies svarā. Reizēm mēs ēdām arī snackus, bet es tiešām ievērojami samazināju porcijas, alkohola patēriņu un arī našķojos ļoti mazos daudzumos. Šobrīd lai arī kopā esam jau gadu man šāds svars turas jau no vasaras un es cenšos patiešām ēst to, ko gribas, bet mazos daudzumos, nepārēsties, nelietoju alkoholu. Ja draugs našķojas, arī man gribas, bet es apēdu pie filmas tikai vienu saujiņu čipsu, dažreiz pa kādam šokolādes gabaliņam. Nu jau gan cenšos ēst veselīgāk, bet paēst vismaz brokastis, jo es dzeru daudz kafiju tāpēc man reibst galva, ja neko neesmu ēdusi. Turklāt uz manu garo augumu un auguma proporcijām mani 62 kg ir tā robeža, kad īpaši daudz nokristies vairs nav ieteicams, tāpēc cenšos šo svaru uzturēt. Maizi esmu iemainījusi pret kliju vai auzu sausmaizītēm. Garšo kā maize, bet ir daudz veselīgākas. Dzeru tikai pliku ūdeni un ļoti daudz... dzeru tikai dabīgo kafiju. Neēdu īpaši veselīgi.. bieži to pašu, ko gatavoju draugam, bet mazos daudzumos.. sev lieku vairāk salātu, dārzeņu un mazāk citu piedevu. Man ļoti garšo zupas.. vismaz reizi pusotrā nedēļā izvāru dārzeņu vai vistas zupu. Laikam varētu teikt, ka esmu pārstājusi meklēt mierinājumu ēdienā un sēdēt uz nejēdzīgām diētām, jo tā kā sev neko neaizliedzu es apēdu dienā 3 šokolādes gabaliņus nevis kā kādreiz- nu ja jau šodien grēkoju, tad jau var veselu tāfelīti. 😁
07.02.2021 17:38 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Unicorngirl, nezinu kāda Tev miesas uzbūve, kādi kauli, bet izklausās tavam augumam ideāls svars. Esmu garāka 180 un sveru 64kg, svaru mest nost es nevaru, jo nu galīgi nepiestāv. Varētu mazo vēderiņu dabūt nost, bet aij..pagaidām netraucē. 😅
Es arī dzeru tikai ūdeni, teju un retu reizi kafiju.
Par šokolādi runājot...es būtu laimīga, ja varētu apēst tikai trīs gabaliņus. Es labāk to šokolādi atstāju veikala plauktā nevis man stāv mājas un tad nu grēks neapēst, noriju jau visu uzreiz protams 😂
Esmu centusies atturēties no saldumiem, bet vienmēr zaudēju.
07.02.2021 19:12 |
 
Reitings 1465
Reģ: 10.02.2016
Esmu attieksies no krējuma, piena.
Tā vietā grieķu jogurts, auzu dzēriens.
Atsakos arī no rīsiem, kartupeļiem. To vietā ēdu - vairāk zaļumus, citus dārzeņus ar pilngraudu makaroniem, kuskusu.
Maizi arī nelietoju uzturā, tās vietā galetes.
Neēdu saldumus, kūkas utt. Ļoti reti, kad ir kaut kādi svētki.
Saldumu vietā kādu ābolu apēdu labāk.
Ātrās uzkodas arī neēdu.
Vakariņas ēdu ap 19.00. Pēc tam vairs neko.
Brokastis, kā nu sanāk piecelties. Pusdienas citreiz pat neēdu, jo negribās īsti.
07.02.2021 19:59 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Esmu no tām, kas ēd visu, principā klasisku latviešu ēdienkarti (kartupeļi ar gaļu, makaroni u.tml.) Neēdu tikai saldumus, jo ne pārāk garšo. Pirmo ēdienreizi ap 8, pēdējo ap 21-22.
07.02.2021 20:04 |
 
Reitings 206
Reģ: 18.08.2015
Redrose, man no dabas ir tievas, garas kājas, lieli kauli un visi tauki krājas uz vēdera. :D Es jau minēju- šobrīd cenšos šo svaru uzturēt. Saprotu Tevi... man arī nav pavisam taisns vēders, bet par riepiņu arī es to gluži nevaru nosaukt. :D gribu šo svaru- ne vairāk un.. nu varbūt par kripatiņu mazāk, bet jā, šis ir ideāli. Starpcitu, meitene mani te sabiedēja par sieviešu līniju, jo man šomēnes mēnešreizes bija stiprumā it kā tādas kā vienmēr, bet tikai 3 dienas ierasto 5 dienu vietā. 🙄 arī man ar saldumiem gāja grūti, teicu draugam, lai noliek šokolādi tālāk no manis vai vislabāk apēd pats 😁 bet beigās es sapratu, ka man pietiek izbaudot apēst 2-3 gabaliņus.. un tas ir labāk nekā nepirkt to šokolādi un tad kādu dienu es toč 10 minūšu laikā apēstu visu tāfelīti 😆 nu... meitenēm jau garšo saldumi, bet jā.. nu pat nezinu kā ieteikt Tev to kontrolēt.. varbūt pērc kādas pavisam mazās šociņas lielās vietā.. nopērc 3 končas, ja gribas ko saldu.. sanāks apēst mazāk. 😀 vai arī.. esmu dzirdējusi, ka veselīgi saldumi ir zefīri un arī saldējums nav tik slikts kā to mālē :) nu protams, ka saprātīgos daudzumos. Un ja Tu strādā fizisku darbu, Tev vēl jo vairāk viss izlīdzinās, ne? Uzturs un fiziskas aktivitātes ir cieši saistīti termini... super, ka Tev vismaz darbā sanāk kustība! man reti sanāk pat nostaigāt pietiekami lielus gabalus... darbs un studijas arī pie datora un kad ir tumšs, tad jau nekāda staigāšana. Pastaigas sanāk brīvdienās vai brīvākās darba dienās ar māsu un viņas bebuku.. nu tad tādas garas. Citreiz pat ilgākas nekā 2 stundas 😁 tad nu no fiziskām aktivitātēm man tikai mājas uzkopšana un tās retās pastaigas... Sports nav mans, bet pastaigas man patīk :)
07.02.2021 22:17 |
 
Reitings 940
Reģ: 06.01.2021
Unicorn, kā saka, jo vairāk ēd tos saldumus , jo vairāk gribās. Laikam drastiski būs jāatsakās, ja nav tad nav. Gan jau būs lomkas, jābūt stiprai. Ar nākamo nedēļu sākšu. 😁
Man ar to darbu ir kā ir, viņš ir dikti fizisks un man uzreiz automātiski ķermenis sāka pieprasīt enerģiju un tad arī tos saldumus sāku daudz lietot uzturā, jo pirms tam mierīgi varēju iztikt mēnesi, organisms bļāva pēc šokolādes tikai pirms menstruācijām. Jāatrod citas alternatīvas. 🤭 Es jau arī papildus cenšos iet pastaigās, vasarā bija vairāk km nekā tagad (~2h), bet nu neko. 🙂
07.02.2021 22:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits