Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Dilemma

 
Reitings 17
Reģ: 25.12.2020
Hey, jautājums ir visai vienkārš, zinu ka katram savs, bet nu..
Līdz saviem 23 gadiem visu laiku esmu strādjusi, gan veikalos gan kafeinīcas, gan noliktavās. Nondarba nebaidos, esmu izmēģinājusi, visas iepsējamās un sev interesējošās darba sfēras. Tad kļuvu par mammu, un man ir 2 mazuļi ar nelielu vecuma starpību, tas viss ir forši un superīgi pret neko dzīvē nemainītu, bet.. tuvojas BKA beigas, esmu protams atradusi jau darbu kur iešu strādāt, jo mājās sēžot nauda no gaisa nekrīt protams. Tikai tas ka katru reizi kad domāju ka jāiet uz darbu, mani nomoka doma, ka es negribu vairs strādāt neviena cita labā, gribu būt pašnodarbinātā, bet protams atkal esmu strupceļā, jo neesmu no tām kurai patiktu līmēt nadziņus, skropstiņas, matiņus utt. Vērt vaļā “butterfly” ar nevēlos. Un tad es vispār sāku domāt ko es vispār šajā dzīvē vēlos, pat nezinu kas patīk. Biju domājusi studēt par farmaceiti, tad sapratu ka tas nav tomēr mans, tad atkal domāju par žurnāisti, bet ar nav tas. Ķeros klāt pie katras profesijas ko iespējams vēlētos darīt, bet nekas neuzrunā, nav tā “passion” kur viņu atrast? Es saprotu ka dzīve negrozas tikai ap bērniem, viņi paaugsies sāks savas gaitas, bet ko iesākšu ar dzīvi es? Kur atrast mērķi uz ko tiekties?
05.01.2021 12:22 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Karjeras tests. Bez maksas var izpildīt NVA. Tev vajag karjeras konsultācijas, vienīgais šobrīd NVA nesniedz klātienes pakalpojumus. Pēc konsultācijām arī neko daudz nevar saprast, bet pēc testa vismaz redzams kas vairāk interesē.
05.01.2021 13:18 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Sviire @ 05.01.2021 13:18
Karjeras tests. Bez maksas var izpildīt NVA. Tev vajag karjeras konsultācijas, vienīgais šobrīd NVA nesniedz klātienes pakalpojumus. Pēc konsultācijām arī neko daudz nevar saprast, bet pēc testa vismaz redzams kas vairāk interesē.

Tie karjeras testi ne visiem strādā.. kā arī cilvēkiem domas mainās.. ik pa laikam taisu tos testus online, katru reizi citu profesiju pasaka, bet nekad nav trāpījuši uz manu sirdslietu un darbu kuru tagad strādāju ar prieku!
05.01.2021 13:30 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Tas karjeras tests nemūžam nestrādās, kamēr pašam nesaslēgsies ar ko vēlies nodarboties, attiecīgi, zinot, kas pašam patīk un ko gribās darīt - atdeve būs pavisam cita! ja tev kkāda tantiņa pateiks, ka tavai personībai vislabāk derēs kāda noteikta profesija, tas vēljoprojām nemainīs tavu gribēšanu un entuziasmu darīt un virzīties noteiktajā virzienā, pašai jārok un jāmeģina profesijas
05.01.2021 13:38 |
 
Reitings 872
Reģ: 27.07.2020
Acīmredzot lietas, kas tev patīk principā nav komercializējamas vai arī to komercializēšana sagandē jebkādu prieku par visu pasākumu, līdz ar to welcome to the club. Vienkārši tiecies uz to, kur var labi nopelnīt un kas tev daudz maz padodas un nemoki sevi ar šo eksistenciālo jautājumu.
05.01.2021 13:52 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
ļoti labi teikts - eksistenciālie dzīves jautājumi!
05.01.2021 13:59 |
 
Patīk
Reitings 335
Reģ: 12.10.2018
Jābeidz lidināties mākoņos.
Nepatīkamas lietas ir jebkura sfērā, gan pašnodarbinātajam, gan darbiniekam.
Var pastrādat kā darbinieks, nozarē kur grib strādāt kā pašnodarbinātais, samācīties, iegūt pieredzi, idejas un tad var mēģināt. Kā arī sakrāt līdzekļus, jo uzsākot savu, pirmo laiku nebūs nekādu ienākumu, tikai izdevumi. Labāķ darīt to paralēli ja var.
05.01.2021 14:12 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Ja tev ir laiks un līdzekļi, lai ar 2 bērniem uz kakla meklētu savu dzīves aicinājumu, tu jau esi ļoti labā situācijā. Neviens nepateiks, ko tev darīt, tev tas pašai jāzina, un tad jāiet uz mērķi. Būt pašnodarbinātai in general nav vienkārši, bet ja esi aktīvs cilvēks ar ķērienu biznesā, viss ir iespējams.
05.01.2021 15:18 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Sākšu ar to, ka apbrīnoju sievietes, kuras 23 gados spēj laist pasaulē bērnus un paspēt iegūt pieredzi dažādās darba jomās... Tas ir WOW!
Mani šobrīd māc līdzīgas sajūtas, taču tā visa apakšā ir bailes kļūdīties, nepietiekama motivācija, pieredze, taču pats galvenais noteikti ir neizlēmība (nezinu, kas ir tas, ko es patiesi vēlos darīt). Darba vakances manā mazpilsētā nav diez ko daudz, tādēļ liela daļa jauniešu šeit sāk attīstīt savu biznesu - ir kam izdodas, ir kuriem diemžēl nepaveicas. Ja es vēlētos ar ko tādu nodarboties, pirms tam mēģinātu pastrādāt, iepraktizēties, izmēģināt spēkus jau līdzīgā sfērā (protams, jāpārlasa cītīgi darba līgums - varbūt Tu nemaz, piemēram, gadu pēc darba attiecību beigšanas, nevarēsi veidot savu uzņēmumu līdzīgā sfērā) tā teikt, lai "piešautos", daudz ko iemācītos un galvenais, saprastu, vai tas tiešām ir tas, ko vēlos darīt, lai vēlāk nav velti zemē izgrūzts laiks un līdzekļi. Nesaki nē žurnālistikai - pamēģini ievietot internetā kādu rakstu, pavēro, cilvēkiem interesē vai tomēr nē, uzraksti vēl kādu, ja process Tev nesagādā prieku, tiešām met ar roku. Ir jānosprauž vismaz minimālas ievirzes - vēlos visu dienu pavadīt birojā pie datora vai skriet, darboties, izpausties citādi, tad pēti tālāk. Laikam vienkārši jāseko iekšējām sajūtām, taču piekritīšu, ka mēs ne vienmēr darām to, kas mums patīk, īpaši darba sakarā.
05.01.2021 16:08 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Kādi ir tavi hobiji? Pēc tā var sākt spriest, kas varētu būt vairāk piemērots. Ko tev patīk darīt? Kas tev padodas?
05.01.2021 16:08 |
 
Reitings 17
Reģ: 25.12.2020
Paldies par atbildēm, mazliet vairāk sāku domāt, joka pēc uztaisīšu testus arī tajā NVA. 😅
Stulbākais jau tas ka šis jautājums mani nomoka jau sen. Negribas šitada nezinā dzīvot līdz pensijai 😅
05.01.2021 16:10 |
 
Reitings 17
Reģ: 25.12.2020
sla @ 05.01.2021 16:08
Kādi ir tavi hobiji? Pēc tā var sākt spriest, kas varētu būt vairāk piemērots. Ko tev patīk darīt? Kas tev padodas?

Es pat to vairs nezinu 😂 agrāk spēlēju volejbolu, biju fiziski aktīvā utt. Tad pametu mācības, lai nostātos uz kājām pati jo nenāku no pārāk labvēlīgas ģimenes.
Tad nu sāku darīt visādus darbus, veikalos, gan partikas gan apgerbu. Noliktava, gan pakoju gan pikoju, gan pa karjeras trepem paaugu un citus apmaciju darit lietas. Tad protams paliku stavokli, viss ar to ari beidzas. Tagad budama majas un dzivojoties ar berniem es pat nedzirdu savas domas. Nekam nav laika. Agrak patika cacoties, bet man tam nav laika un to darit citam man nav intereses. Es jutos kaa tukshpare kas vairs neko nemak un nezin 😑
05.01.2021 16:16 |
 
Reitings 17
Reģ: 25.12.2020
Elisa_M @ 05.01.2021 16:08
Sākšu ar to, ka apbrīnoju sievietes, kuras 23 gados spēj laist pasaulē bērnus un paspēt iegūt pieredzi dažādās darba jomās... Tas ir WOW!
Mani šobrīd māc līdzīgas sajūtas, taču tā visa apakšā ir bailes kļūdīties, nepietiekama motivācija, pieredze, taču pats galvenais noteikti ir neizlēmība (nezinu, kas ir tas, ko es patiesi vēlos darīt). Darba vakances manā mazpilsētā nav diez ko daudz, tādēļ liela daļa jauniešu šeit sāk attīstīt savu biznesu - ir kam izdodas, ir kuriem diemžēl nepaveicas. Ja es vēlētos ar ko tādu nodarboties, pirms tam mēģinātu pastrādāt, iepraktizēties, izmēģināt spēkus jau līdzīgā sfērā (protams, jāpārlasa cītīgi darba līgums - varbūt Tu nemaz, piemēram, gadu pēc darba attiecību beigšanas, nevarēsi veidot savu uzņēmumu līdzīgā sfērā) tā teikt, lai "piešautos", daudz ko iemācītos un galvenais, saprastu, vai tas tiešām ir tas, ko vēlos darīt, lai vēlāk nav velti zemē izgrūzts laiks un līdzekļi. Nesaki nē žurnālistikai - pamēģini ievietot internetā kādu rakstu, pavēro, cilvēkiem interesē vai tomēr nē, uzraksti vēl kādu, ja process Tev nesagādā prieku, tiešām met ar roku. Ir jānosprauž vismaz minimālas ievirzes - vēlos visu dienu pavadīt birojā pie datora vai skriet, darboties, izpausties citādi, tad pēti tālāk. Laikam vienkārši jāseko iekšējām sajūtām, taču piekritīšu, ka mēs ne vienmēr darām to, kas mums patīk, īpaši darba sakarā.

Man ir tieši tas pats. Es izdomaju piemeram ka gribu atvert savu kafeinicu, un tad saku sevi gruzit. - a ja nesanaks? Ja bus klusais laiks, ediens bojasiss un tie bus zaudejumi, vajag labu lokaciju vajag to vajag to, nauda jagruzh iekshaa daudz bet vai sanaks? A ja nesanaks, tad bushu minusos un tad vel lielaka pakalja. Tagad ar shito covid suudu vispar nevar saprast kas notiksies. 😑 besii
05.01.2021 16:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)