Finanses ģimenē

 
Reitings 204
Reģ: 21.03.2020
Sveikas, meitenes! Priecīgus svētkus! Par cik lielākā daļa no mums šeit ir anonīmas, gribēju uzdot jautājumu par to, ka dalāt finanses ar otro pusīti. Man ir draudzenes, kuras vispār nestrādā un draugi/vīri uztur, kamēr viņas glezno, dara savas lietas, tīra māju un taisa vakariņas vai arī vienkārši ir stāvoklī. Tad ir arī tādas draudzenes, kurām vīrietis pieprasa visu uz pusēm. Viena pat teica, ka draugs pēc makdonalda apmeklējuma nosauca viņai summu, kas jāatskaita. Un kad viņa nepiekrīt skaitīt pusi par veikala rēķinu, jo neēd tik daudz, tad viņai saka, ka tualetes papīru taču viņa lieto.. Jāatzīst, ka viņai tas puisis ir jauks cilvēks, arī diezgan turīgs, bet drausmīgi žēlo naudu. Man attiecības arī vairāk sliecas uz otro, maksājam rēķinus uz pusēm, man patīk tas, ka varu to apmaksāt, bet dažreiz liekas, ka kaut kas nav kārtībā, arī mēneša sākumā saņemu pieprasījumu par dzīvokli, viss cents centā. Kādi ir jūsu uzskati, pieredze, viedoklis par šo tēmu? Man šķiet, ka nauda vīriešiem piestāv un dod savā ziņā vīrišķīgumu, ka vari atļauties un parūpēties par savu otro pusi un vispār ģimeni, bet bieži redzu, ka mūsdienu vīrieši atšķiras. Vai esam kļuvušas pārāk vīrišķīgas? Vai arī 21.gs maksāt visu uz pusēm ir pilnīgi normāli, jo dzimumus vairs tā neatdalām?
25.12.2020 15:44 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Man interesē, kurš apmaksā dārgās sejas procedūras, spa, nagus, vaksācijas, lāzerepilācijas, skropstas, luxury somiņas, kurpes, dārgas drēbes, plus, sejas skaistuma injekcijas un plastiskās operācijas? Tām, kurām ir kaut kas no šī saraksta... vai šo prieku apmaksā jūsu vīrietis vai pašas apmaksājat?

Ir reizes, jad draugs iedot naudu gan priekš friziera, gan vaksācijai. Bet tā ir viņa iniciatīva.
Ikdienā viņš maksā par dzīvokli, toties es pērku pārtiku. Mēnesī sanāk +/- līdzīgi tēriņi. Un mums tas izveidojās dabiski.
25.12.2020 21:22 |
 
10 gadi
Reitings 52
Reģ: 12.07.2011
Mums ar vīru nav kopīga budžeta( ar domu,ka saliekam kopējo naudu un tad kopīgi to tērējam) viņš pelna vairāk,maksā par dzīvokli, televīziju,internetu un parējās savas lietas. Es maksāju par elektrību, komunālajiem un dārziņu bērnam. Kad vīram lielāka alga,tad dažreiz iedod naudu ikdienas tēriņiem,lai sev kko nopērku vai pārtiku(tērēju pec saviem ieskatiem). Es pērku ēdienu, ir reizes kad vīrs.Ja kaut kur braucam atpūsties vai uz kādu pasākumu,visu maksā vīrs. Mūs viss apmierina,domāju,tas ir galvenais.
25.12.2020 22:49 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Minelūše @ 25.12.2020 19:39
EE - nu, katram jau savs veids kā dzīvot. Cerams tikai, ka šīs sievietes vecumdienās nebirdinās asaras tad, kad nemaksāto nodokļu dēļ nepienāksies pensija.
ja var birdinat, bet tai pat laika jaskatas, cik virietis ir atbildigs,ja sieviete nevelejas stradat, tad tas tomer ir gimenes lemums, vai ne? Nu mazak vai vairak. Man pazinu loka ir tada gimene, jeb bija. Tad virietis izlema pamainit sievu un 15 gadus jaunaku jau 10 gadus ilguso milako, kapec ne, mes nedzivojam vairs Padomju laikos, kad tas bija kaut kas fuij un negods. Bet.. virs nopirka dzivokli, sadzives tehniku un laikam masinu, saka stradat sieviete. Berni tikko bija sasniegusi 18 gadus.
Katra gimenes finansu stavokli nosaka divas personas. Mana gimene, mani braleni vienmer visu gimeni uztur, sievas perk drebes berniem, partiku, bet majas remonti, komunalie, degviela, celojumi no vinu makiem. Manu vecakiem vairak iet uz 50/50, mana gimene iet 50/50.
25.12.2020 23:04 |
 
Reitings 152
Reģ: 22.08.2015
Ja tāda nostāja, ka vīrietim viss jāapmaksā, kā tas sanāk situācijā, kad sievietes un vīrieša algas ir vienādas? Katrs pelna 800 eur. Vīrs pa to naudu apmaksā dzīvokli, ēdienu, izklaides utt., bet sieva savu naudu patur sev?
Ir normāli, ka sieviete strādā, saņem algu, bet, ja bērns ir mazs, tad saņem bērna kopšanas pabalstu. Bet ja bērni jau paaugušies, iet uz skolu, dārziņu, tad ko sievai darīt cauru dienu mājās? Seriālus skatīties? Mājas darbus - gatavošanu, tīrīšanu var sadalīt pa pusēm, vai arī viens no partneriem var strādāt uz pusslodzi, lai vakari ir brīvāki.
Es par kopīgu budžetu. Jo ienākumu vienam būs augstāki, otram zemāki un tie var atšķirties katrā dzīves posmā, var pazaudēt darbu utt. Nav forši ka vienam jāmaksā puse īres no 1000 eur algas, bet otram tāda pati summa no 400 eur algas.
25.12.2020 23:58 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Kă kurās attiecībās. Atkarīgs arī ļoti no sievietes. Ir sievietes, dēļ kurām nav nekādu iebildumu apmaksāt lielāko daļu izdevumu, skaistumpkopšanu utt, un ir tā otra kategorija, kurās ieguldīt nav īsti vēlme. To parasti randiņu periodā jau jūt.
26.12.2020 10:22 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Ģimenē abi pelnam.
Vīrietis nosedz pilnībā izdevumus, kuri saistīti ar dzīvokli. Pārtikas izdevumi ir uz pusēm. Pati sev pērku apģērbu, apmaksāju skaistumkopšanas izdevumus, mobīlo rēķinu izdevumus.
Man bija mērķis ,kur vajadzēja pakrāt naudu ilgāku laiku. Sasniedzu šo mērķi. Nesen uzsāku sarunu par naudas ieguldījumu izdevumos un prasīju vai nevajag vairāk no manas puses ieguldīt naudu un pateica nē.
Nav viņš bagātnieks , tā kā gan jau atlikušo naudas summu, kas paliks pāri izdevumiem nopirkšu ,ko tādu , ko mēs tāpat plānojam iegādāties nākotnē ģimenes vajadzībām.
26.12.2020 11:38 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Tiem uz pusēm dalītājiem ieteiktu pastudēt par vīrišķo un sievišķo enerģētiku. Sievietei nav jālien vīrieša lauciņā un jāpārņem viņa pienākumi, un naudas pelnīšana ir viens no tiem. Jā, ja sieviete tiek galā ar sevi vīru, bērniem, mājām un saimnīcību un pēc tā visa viņai vēl paliek brīvs laiks un enerģija, ko dot pasaulei, var jau strādāt arī algotu darbu, bet te svarīgi, lai tas noteikti būtu sirdsdarbs un lai sieviete nepiekustu. Citādi bieži sanāk tā, ka sieviete tēlo veci un iet un cīnās karjeras jomā un tādējādi iztukšojas, ka ģimenei un attiecībām viņai vairs nav ko dot. Un tad sākas nelaimes un šķiršanās, mīļākās utt. Ir svarīgi dzīvot saskaņā ar sava dzimuma enerģētiku un izmantot savas stiprās puses tur, kur vajag.
Manā ģimenē galvenais pelnītājs ir vīrs. Es mazliet piestrādāju, kad man ir brīvs laiks no bērna un saimniecības lietām. Bet primāri man vienmēr būs ģimene, nevis naudas pelnīšana.
26.12.2020 11:42 |
 
Reitings 498
Reģ: 20.11.2019
Katram savs modelis un situācija. Ir bijušas attiecības, kad vīrietis piedāvā sākt dzīvot kopā un tad nākamajā dienā pasaka, cik man jāmaksā. Man tas bija šoks, uzreiz sapratu, ka esmu iepinusies ar skopuli un ātri arī visu izbeidzu. Ja es gribēju ēst un viņš nē, tad par pārtiku bija man jāmaksā, nu drausmīgi 😀
Ja ir kopīgi bērni, tad man grūti iedomāties savādāk kā kopīgu budžetu. Mēs to atrisinājām tā, ka visu naudu saliekam kopā, bet katrs sev atstājam vienādu summu dažus simtus €, kas tad aiziet skaistumkopšanai, apģerbam, davanam utt. Kopējo naudu izmantojam rēķiniem, bernu vajadzibam, partikai, ārsta vajadzības, auto uzturēšanai un arī krāšanai. Pati esmu ļoti apmierināta, nav jāprasa nauda manikīram vai jāpārmet otram, ka nopircis, ko dārgu no kopējās naudas.
26.12.2020 11:52 |
 
Reitings 90
Reģ: 11.04.2020
Manuprāt, viss atkarīgs no tā, cik tie rēķini ir jāmaksā. ;D
Mūsu rēķini ir Sakari + atkritumi + elektrība.
Savus sakaru rēķinus katrs maksājam atsevišķi, atkritumus un elektrību parasti maksāju es.
Degvielu lej, tas kurš brauc, ēdienu pērk tas, kurš iet veikalā, izklaides un kafejnīcas kā kuru reizi. Īpašuma nodokli viņš, remontam visu pērk viņš, mēbeles un citus štruntus es, (ja vien tas nav kaut kas mega dārgs, tad gan kopā maksājam)
Tagad, kad dēļ covida zaudēju darbu, tad visu apmaksā viņš, bet arī tad, kad viņš bija bez darba maksāju es visu. Un man šis modelis ļoti labi patīk. Negribētu dzīvot tikai uz viņa kakla, vai viņs tikai uz mana, jo ir svarīgi katram justies neatkarīgam!
26.12.2020 12:48 |
 
Reitings 4
Reģ: 23.12.2020
EE @ 25.12.2020 18:15
Es domāju, ka tas īsti normāli nav, ja sieviete nestrādā.
Padomājiet paši, lūgt naudu higiēniēniskajām paketēm vīram???

Ir sievietes, kas lieto menstruālās piltuves. Nopērk 1 mensturalo piltuvi un kalpo līdz 10 gadiem, saudzē dabu. 1 menstruālā piltuve maksā ap 20eiro. Tātad, 20eu uz 10 gadiem. Paketes tamponi gada izmaksā aptuveni 60eu gadā. Tad 10x 60= 600 eu uz 10gadiem. Ir atšķirība, vai maksā 600eu vai 20eu uz 10gadiem.
26.12.2020 13:43 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Septītā kartotēka @ 26.12.2020 13:43

Ir sievietes, kas lieto menstruālās piltuves. Nopērk 1 mensturalo piltuvi un kalpo līdz 10 gadiem, saudzē dabu. 1 menstruālā piltuve maksā ap 20eiro. Tātad, 20eu uz 10 gadiem. Paketes tamponi gada izmaksā aptuveni 60eu gadā. Tad 10x 60= 600 eu uz 10gadiem. Ir atšķirība, vai maksā 600eu vai 20eu uz 10gadiem.

Es neesmu mēģinājusi piltuvi, taču man ļoti nepatīk bāzt kaut ko sevī tajā laikā. 1x pamēģināju tamponus, pārējo paku izmetu. Domāju, ka ar piltuvi būtu līdzīgi. Turklāt mani uztrauktu vai vajadzības gadijumā es varētu to izskalot. Mājās jā. Bet sabiedrībā? Tāpēc es labāk ziedoju 600 nekā 20.
26.12.2020 13:49 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Septītā kartotēka @ 26.12.2020 13:43

Ir sievietes, kas lieto menstruālās piltuves. Nopērk 1 mensturalo piltuvi un kalpo līdz 10 gadiem, saudzē dabu. 1 menstruālā piltuve maksā ap 20eiro. Tātad, 20eu uz 10 gadiem. Paketes tamponi gada izmaksā aptuveni 60eu gadā. Tad 10x 60= 600 eu uz 10gadiem. Ir atšķirība, vai maksā 600eu vai 20eu uz 10gadiem.

Kas tās par zelta paketēm, kas izmaksā 60€?
Pērku Always paketes, 2€ maksā iepakojums ar 20 gabaliem.. 2€x12mēneši=24€ gadā 😁 ja ir labas akcijas, tad var nopirkt vēl lētāk un ietaupīt vēl vairāk...
Neaizmirsti, ka papildus tamponiem un piltuvēm meitenes pērk biksīšu ieliktnīšus, jo ne tamponi, ne piltuves pilnībā negarantē, ka tev tur kaut kas nenoplūdīs.. tātad papildus izdevumi..
Ar vienu piltuvi diez vai iztiksi.. kā publiskā tualetē izmazgāt piltuvi, kad tualete ir atsevišķi, bet izlietne ir visiem kopējā?? Vajag rezerves piltuvi, un tā ķēpāšanās.. brrrr...
26.12.2020 14:19 |
 
Reitings 171
Reģ: 13.05.2020
kordelia @ 26.12.2020 11:42
Tiem uz pusēm dalītājiem ieteiktu pastudēt par vīrišķo un sievišķo enerģētiku. Sievietei nav jālien vīrieša lauciņā un jāpārņem viņa pienākumi, un naudas pelnīšana ir viens no tiem. Jā, ja sieviete tiek galā ar sevi vīru, bērniem, mājām un saimnīcību un pēc tā visa viņai vēl paliek brīvs laiks un enerģija, ko dot pasaulei, var jau strādāt arī algotu darbu, bet te svarīgi, lai tas noteikti būtu sirdsdarbs un lai sieviete nepiekustu. Citādi bieži sanāk tā, ka sieviete tēlo veci un iet un cīnās karjeras jomā un tādējādi iztukšojas, ka ģimenei un attiecībām viņai vairs nav ko dot. Un tad sākas nelaimes un šķiršanās, mīļākās utt. Ir svarīgi dzīvot saskaņā ar sava dzimuma enerģētiku un izmantot savas stiprās puses tur, kur vajag.
Manā ģimenē galvenais pelnītājs ir vīrs. Es mazliet piestrādāju, kad man ir brīvs laiks no bērna un saimniecības lietām. Bet primāri man vienmēr būs ģimene, nevis naudas pelnīšana.

yes, piekrītu! 👌🏽
26.12.2020 14:45 |
 
Reitings 103
Reģ: 02.03.2020
Ir viena nauda, nav tādu tava vai mana. Visu naudu liekam kopā un kopā visu maksā un pērk .
26.12.2020 16:08 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
kordelia @ 26.12.2020 11:42
Tiem uz pusēm dalītājiem ieteiktu pastudēt par vīrišķo un sievišķo enerģētiku. Sievietei nav jālien vīrieša lauciņā un jāpārņem viņa pienākumi, un naudas pelnīšana ir viens no tiem. Jā, ja sieviete tiek galā ar sevi vīru, bērniem, mājām un saimnīcību un pēc tā visa viņai vēl paliek brīvs laiks un enerģija, ko dot pasaulei, var jau strādāt arī algotu darbu, bet te svarīgi, lai tas noteikti būtu sirdsdarbs un lai sieviete nepiekustu. Citādi bieži sanāk tā, ka sieviete tēlo veci un iet un cīnās karjeras jomā un tādējādi iztukšojas, ka ģimenei un attiecībām viņai vairs nav ko dot. Un tad sākas nelaimes un šķiršanās, mīļākās utt. Ir svarīgi dzīvot saskaņā ar sava dzimuma enerģētiku un izmantot savas stiprās puses tur, kur vajag.
Manā ģimenē galvenais pelnītājs ir vīrs. Es mazliet piestrādāju, kad man ir brīvs laiks no bērna un saimniecības lietām. Bet primāri man vienmēr būs ģimene, nevis naudas pelnīšana.

Ar sevi jau primāri būtu jātiek galā katram pašam. Un vīrietim arī ir par sievieti jāparūpējas (ārpus finansiālā aspekta), arī jāiesaistās bērnu audzināšanā, arī jāiesaistās mājsaimniecības uzturēšanā. Un tā kā vīrietim īsti citu opciju nav, jo atrast sievieti, kas uztur, ir praktiski nereāli, tad arī bieži jāpiecieš karjera, kas nav īsti sirds aicinājums. Un arī iztukšojas, kā rezultātā priekš tiem pašiem bērniem un sievas arī spēka vairs nepietiek, sākas dažādas problēmas, utt.
Un domāju gandrīz jebkurš vīrietis vairāk laika veltītu ģimenei, ja finanses kristu no gaisa.
Līdz ar to ar "enerģētiku" domāju te ir maz sakara. Varbūt tik tāds, ka gan viena, gan otra enerģētika piemīt abiem dzimumiem un sievietei var dominēt vīrišķā un vīrietim sievišķā.
26.12.2020 19:58 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
kordelia @ 26.12.2020 11:42
Tiem uz pusēm dalītājiem ieteiktu pastudēt par vīrišķo un sievišķo enerģētiku. Sievietei nav jālien vīrieša lauciņā un jāpārņem viņa pienākumi, un naudas pelnīšana ir viens no tiem. Jā, ja sieviete tiek galā ar sevi vīru, bērniem, mājām un saimnīcību un pēc tā visa viņai vēl paliek brīvs laiks un enerģija, ko dot pasaulei, var jau strādāt arī algotu darbu, bet te svarīgi, lai tas noteikti būtu sirdsdarbs un lai sieviete nepiekustu. Citādi bieži sanāk tā, ka sieviete tēlo veci un iet un cīnās karjeras jomā un tādējādi iztukšojas, ka ģimenei un attiecībām viņai vairs nav ko dot. Un tad sākas nelaimes un šķiršanās, mīļākās utt. Ir svarīgi dzīvot saskaņā ar sava dzimuma enerģētiku un izmantot savas stiprās puses tur, kur vajag.
Manā ģimenē galvenais pelnītājs ir vīrs. Es mazliet piestrādāju, kad man ir brīvs laiks no bērna un saimniecības lietām. Bet primāri man vienmēr būs ģimene, nevis naudas pelnīšana.

Un nedod Dievs, ja tev kādreiz nāksies dzīvot vienai. Ko tad? Full time darbs un full time māmiņošana. Un ko tad ar tām enerģijām?
26.12.2020 20:17 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Manās attiecībās daudz ko ietekmēja laiks. Attiecību sākumā salasījos visvisādas šāda veida diskusijas, sadomājos, ārprāts, kas man par skopuli pagadījies, kurš ne centa nemaksā par kopīgajiem rēķiniem un citām lietām, nu jau pēc laika ir progress, rēķini aizvien uz maniem pleciem, bet pārtiku jau pamazām sākam dalīt uz pusēm, arī šad tad viņš nopērk ko nepieciešamu man. Būtu viņam lielāki ienākumi, ceru, ka arī maksātu par visu viņš, bet varbūt tas man tikai tāds mierinājums.
26.12.2020 21:42 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Katrā ģimenē sava pieņemtā kārtība. Ja abus viss apmierina tad vienalga. Bet ir pāris lietas kas ir ļoti svarīgas. Gan vīrietim gan sievietei jābūt pašam savai naudai. Iekrājumu formā vai regulāros ienākumos vienalga. Ja tiek izvēlēts modelis ka sieviete audzina bērnus un nestrādā vai ir mājsaimniece un vīrietis labi nopelna ir jāvienojas ne tikai par to ka sieviete nestrādā, bet par to ka vīrietim par sievu jāveic sociālās iemaksas. Lai sievai būtu pensija, vai arī jāveido pensijas uzkrājums. Neviens nav pasargāts no pēkšņas partnera nāves vai gadījuma kad partneris iemīlas citā un no ģimenes aiziet. Var jau protams naivi cerēt ka līdz pensijai nenodzīvos, bet vienmēr pastāv arī iespējamība attapties pensijas vecumā bez pensijas, īpašuma, darba un bez partnera kas nodrošināja ērto dzīvi.
27.12.2020 02:52 |
 
Reitings 191
Reģ: 27.01.2020
Sveika. Kops esmu kopa ar savu viru, ne par ko nedomaju! Tapec uzakatu, ka virietim protams ir jalolo un jarupejas par damu!(ipasi ja dama ir izskatiga)
Man lidz viram bija un ir viss-jauna masina,darbs, dzivoklis izglitiba utt.. bet kops sakam dzivot
Kopa man nav jadoma ne par ko. Savu dzivokli izrieju, kad pati pildiju masinu neatceros vairak..un kad pliepirkos produktu zina (liela kvantuna) ari neatceros!
Man protams dzivojotmpie vina -vina dzivokli nav nekas jamaksa! Nav nekas jadala..mana nauda paliek visa man..+ vel palutina ar davaninam un kopigiem piedzivojumiem
vo tadua viriesus jamekle,milja! Nevis kaut kadus kapeiku pisejus😀,kuri nevar pat sevi nodrosinat
Labs virietis pats dos!un gribes dot bez prasisanas..un MANUPRAT(mans viedoklis) nu nejautas sievietei maksat vina dzivokli uz pusem..man pat nebutu tik daudz naudas lai pusi samaksatu par musu mitekli😀
27.12.2020 09:06 |
 
Reitings 191
Reģ: 27.01.2020
sla @ 25.12.2020 18:10
Man interesē, kurš apmaksā dārgās sejas procedūras, spa, nagus, vaksācijas, lāzerepilācijas, skropstas, luxury somiņas, kurpes, dārgas drēbes, plus, sejas skaistuma injekcijas un plastiskās operācijas? Tām, kurām ir kaut kas no šī saraksta... vai šo prieku apmaksā jūsu vīrietis vai pašas apmaksājat?

Es pati😀 dazreiz manejais iedod 💰 nadziniem-pedikirs manikirs..solarijs vai fake bake produkcija(iedegums) tam kas vinam patik pasam
,kad damam ir😀
Bet visas mk somas,lupas,skropstas ,taisu pati-tam diemzel vins neko nedod😀
27.12.2020 09:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits