Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Finanses ģimenē

 
Reitings 204
Reģ: 21.03.2020
Sveikas, meitenes! Priecīgus svētkus! Par cik lielākā daļa no mums šeit ir anonīmas, gribēju uzdot jautājumu par to, ka dalāt finanses ar otro pusīti. Man ir draudzenes, kuras vispār nestrādā un draugi/vīri uztur, kamēr viņas glezno, dara savas lietas, tīra māju un taisa vakariņas vai arī vienkārši ir stāvoklī. Tad ir arī tādas draudzenes, kurām vīrietis pieprasa visu uz pusēm. Viena pat teica, ka draugs pēc makdonalda apmeklējuma nosauca viņai summu, kas jāatskaita. Un kad viņa nepiekrīt skaitīt pusi par veikala rēķinu, jo neēd tik daudz, tad viņai saka, ka tualetes papīru taču viņa lieto.. Jāatzīst, ka viņai tas puisis ir jauks cilvēks, arī diezgan turīgs, bet drausmīgi žēlo naudu. Man attiecības arī vairāk sliecas uz otro, maksājam rēķinus uz pusēm, man patīk tas, ka varu to apmaksāt, bet dažreiz liekas, ka kaut kas nav kārtībā, arī mēneša sākumā saņemu pieprasījumu par dzīvokli, viss cents centā. Kādi ir jūsu uzskati, pieredze, viedoklis par šo tēmu? Man šķiet, ka nauda vīriešiem piestāv un dod savā ziņā vīrišķīgumu, ka vari atļauties un parūpēties par savu otro pusi un vispār ģimeni, bet bieži redzu, ka mūsdienu vīrieši atšķiras. Vai esam kļuvušas pārāk vīrišķīgas? Vai arī 21.gs maksāt visu uz pusēm ir pilnīgi normāli, jo dzimumus vairs tā neatdalām?
25.12.2020 15:44 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Šajos laikos maksāt visu uz pusēm ir pilnīgi normāli. Arī mēs esam vienojušies maksāt katrs atsevišķi. Es nododu viņam savu daļu īres maksas. Kad jāpērk elektrība, katrs sametsmies ka konkrētai summai un nopērkam. Pārtiku gan tik strikti nedalam. Vienā veikalā es pie kases norēķinos, kādā citā viņš. Sajūtu ziņā liekas ka brīžiem es maksāju par pārtiku vairāk, taču viņam ir auto un par degvielu līdz veikalam un atpakaļ neko neprasa. Tā kā es to saskatu pilnīgi līdzvērtīgi. Šāds modelis jau mums ir kopš attiecību sākuma un es ļoti priecājos ka tā. Jo man ir bijušas arī attiecības ar kopīgu budžetu. Un tad ir auzas. Tad man nepatīk ka iztērē kaut kādos sūdos mūsu naudu, tad viņam šķiet, ka es bez kaut kā varu iztikt. Taču tagad, kad finanses katram savas, tu arī pats par tām atbildi un nav nekādas prāta pišas par Ivy Park tupelēm vai kādu dārgāku smaržu. 👌
25.12.2020 15:51 |
 
Reitings 199
Reģ: 24.05.2016
Man šķiet ka normāli ir tad kad sieviete maksā pēc iespējas vairāk par visu.
Lai vīrietim paliek viņa vajadzībām, nu piemēram aiziet uz kādu sporta notikumu(kad bija iespējams), totalizātora uzlikt naudu uz kādu sporta komandu, aliņiem, čipsiem...
Man piemēram lielākā daļa nauda aiziet alkohola un tāpēc par dzīvokli maksā mana sieva, pārtiku es pērku bet fastfood, ja viņa grib ko gatavot, cezera salātus vai ko tādu tad pašai jāpērk par savu naudu.
Vēl datorspēles man aiziet +/-70€ mēnesi, lai nopirktu papildus bonusus ekstras
25.12.2020 15:55 |
 
Reitings 863
Reģ: 03.01.2013
Katru mēnesi pārskaitu konkrētu summu par īri un rēķiniem, bet tie pat nav 50% .. viņš arī pelna vairāk, līdzarto loģiski, ka apmaksā vairāk ;)
Pārtiku vienu reizi sapērk viens, nākamā reizē otrs.
25.12.2020 15:59 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.07.2020
Sievietes jau pašas izvēlas tādus vīriešus, kuri vairāk uzņemas finansiālo pusi, vai arī visu pilnīgi uz pusēm. Tas jau ir skaidrs pēc pirmajiem randiņiem kāds vīrietis ir. Vai viņam patīk lutināt vairāk sievieti, vai arī dalīt visu uz pusēm. Ja sieviete no pirmā randiņa uzprasās visu uz pusēm, tad pēc nav brīnums, ja arī tālāk viss iet pēc scenārija uz pusēm. Ja sākumā esi visu varošā, neatkarīgā, tad vīrietim būs dīvaini, ja pēc vairākiem gadiem pēkšņi sieviete sāks gražoties, iebilst par finanšu dalījumu.
Es nepārmetu par nevienu ģimenes modeli, ja vien abi jūtas labi , laimīgi, bet pati es nevēlētos būt tā ,kura vairāk velk ģimeni finansiāli. Man nebūtu pieņemams variants, kur otrs pēc tam veikala čeku sadala uz pusēm līdz pēdējam centam.
Viena pat teica, ka draugs pēc makdonalda apmeklējuma nosauca viņai summu, kas jāatskaita. Un kad viņa nepiekrīt skaitīt pusi par veikala rēķinu, jo neēd tik daudz, tad viņai saka, ka tualetes papīru taču viņa lieto.

Ja ir variants patiešām visu sīkumaini līdz pēdējam centam skaitīt, tad laikam jēdzīgāk būtu katram pašam iet savu pārtiku pirkt, iztērēt tik, cik patiešām uz sevi vajag tērēt. Ja skatās patiešām uz pusēm, tad tomēr nav uz pusēm, ja vīrietis ēd 2x vairāk gaļu, vai arī citus pārtikas produktus. Man neliktos vīrišķīgs vīrietis, kurš izmantotu iebildumus Tu lieto mazliet vairāk tualetes papīru, tāpēc lai ir kā ir.
Vispār nav saprotami vīrieši, kuri labi pelna un žēl kādreiz savai mīļotajai pat MC izmaksāt.
25.12.2020 16:00 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Arī savās attiecībās dalu izdevumus uz pusēm un neredzu iemeslu darīt savādāk. Izņemot objektīvas nepieciešamības gadījumā. Citādi - kāpēc man pilnībā uzturēt strādāt spējīgu cilvēku?
25.12.2020 16:05 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Cik cilvēku tik viedokļu..
Kādam būs labi, ka vīrs pelna vairāk un visu apmaksā..
Kādam būs labi, ka sieva pelna vairāk un visu apmaksā..
Kāds dalīs visu uz pusēm, neatkarīgi no nopelnītā..
Nevajag nevienu nosodīt, katram savs.. man personīgi ir vienalda par citām ģimenēm ko kurš maksā vai nemaksā...
Nedrīkst līst citu makos...
25.12.2020 16:13 |
 
Reitings 1400
Reģ: 19.05.2016
Nu, šī ir kārtējā provokācija.
25.12.2020 16:33 |
 
Reitings 204
Reģ: 21.03.2020
Jā, bet cik ilgi ilgtermiņā var katru centu dalīt? Man šķiet, ka tas nogurdina. Man patīk tā ideja, ka ģimenē viss kopīgs, bet tas laikam ir grūti realizējams. Kašķi laikam būs visiem un vienmēr
25.12.2020 16:45 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
ietekmele @ 25.12.2020 16:45
Jā, bet cik ilgi ilgtermiņā var katru centu dalīt? Man šķiet, ka tas nogurdina. Man patīk tā ideja, ka ģimenē viss kopīgs, bet tas laikam ir grūti realizējams. Kašķi laikam būs visiem un vienmēr

Ja šis ir reāls stāsts, tad šķiet, ka tevi nogurdina tāpēc, ka tās tavas draudzenes uztur un tev tas besī. Protams, centu centā skaitīt ir muļķīgi. Taču patiesībā jau ir kā šeit rakstija - sievietes pašas tos vīriešus izvēlās.
25.12.2020 16:52 |
 
10 gadi
Reitings 232
Reģ: 01.08.2012
Nuu, es piemēram apmaksāju visus rēķinus, kaut gan saņemu mazāk kā mans vīrs, mēs nedalam- tavs, mans. Man nekas nav pret. Ja man vajag naudu, pajautāju vīram. Katrs dara kā ērtāk, bet ja es dalītu katru kapeiku uz pusēm, iedzîvotos kādā neirozē.
25.12.2020 17:49 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
ietekmele @ 25.12.2020 16:45
Jā, bet cik ilgi ilgtermiņā var katru centu dalīt? Man šķiet, ka tas nogurdina. Man patīk tā ideja, ka ģimenē viss kopīgs, bet tas laikam ir grūti realizējams. Kašķi laikam būs visiem un vienmēr

Nu atkarīgs jau cik sīkumaini to dara. Manās attiecībās sadalām uz pusēm ikmēneša kopīgos maksājumus un tālāk jau kā pagadās. par vienām lietām vairāk samaksāt sanāk man, par citām viņai. Reizēm sadalām čeku pēc apēstā, reizēm nē. Reizēm viens vairākas reizes pēc kārtas izmaksā, reizēm otrs.
25.12.2020 17:53 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Eksperte @ 25.12.2020 16:52

Ja šis ir reāls stāsts, tad šķiet, ka tevi nogurdina tāpēc, ka tās tavas draudzenes uztur un tev tas besī. Protams, centu centā skaitīt ir muļķīgi. Taču patiesībā jau ir kā šeit rakstija - sievietes pašas tos vīriešus izvēlās.

Un pēc tam nāk forumā prasīt padomu “šķirties vai nešķirties”...😁😁😁😁
Briesmīgi, dalīt čeku uz pusēm par Maķīša ēdienu.. tādi diez bērna pamperu naudu arī un pusēm dala...
25.12.2020 17:56 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Man interesē, kurš apmaksā dārgās sejas procedūras, spa, nagus, vaksācijas, lāzerepilācijas, skropstas, luxury somiņas, kurpes, dārgas drēbes, plus, sejas skaistuma injekcijas un plastiskās operācijas? Tām, kurām ir kaut kas no šī saraksta... vai šo prieku apmaksā jūsu vīrietis vai pašas apmaksājat?
25.12.2020 18:10 |
 
Reitings 554
Reģ: 15.02.2020
Dalām uz pusēm visu. Nu ne tik sīkumaini gan kā Macdonalda rēķins.
Man patīk, ka ir savas finanses, nav jaatskaitās, nav jājūtas parādā, nav jāprasa. Uzskatu, ka tās, kuras visu naudu ņem no vīra ir pastulbas un vēl slinkas. Nav ne zināšanu lai nopelnītu, ne vēlmes tam. Tāpēc vieglāk ir prasīt no otra. Katram savs.
25.12.2020 18:13 |
 
Reitings 236
Reģ: 01.01.2020
Es domāju, ka tas īsti normāli nav, ja sieviete nestrādā.
Padomājiet paši, lūgt naudu higiēniēniskajām paketēm vīram???
25.12.2020 18:15 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
sla @ 25.12.2020 18:10
Man interesē, kurš apmaksā dārgās sejas procedūras, spa, nagus, vaksācijas, lāzerepilācijas, skropstas, luxury somiņas, kurpes, dārgas drēbes, plus, sejas skaistuma injekcijas un plastiskās operācijas? Tām, kurām ir kaut kas no šī saraksta... vai šo prieku apmaksā jūsu vīrietis vai pašas apmaksājat?

Manikīru es apmaksāju sev pati. Domāju, ja būtu, arī visu pārējo apmaksātu sev pati
25.12.2020 18:22 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
sla @ 25.12.2020 18:10
Man interesē, kurš apmaksā dārgās sejas procedūras, spa, nagus, vaksācijas, lāzerepilācijas, skropstas, luxury somiņas, kurpes, dārgas drēbes, plus, sejas skaistuma injekcijas un plastiskās operācijas? Tām, kurām ir kaut kas no šī saraksta... vai šo prieku apmaksā jūsu vīrietis vai pašas apmaksājat?

To, kas ir aktuāls no visiem šiem prieka, draudzene apmaksā pati. Tāpat kā es apmaksāju pats savas dārgās drēbes, gadžetus, auto mēslus, premium alkoholu un citas tikai man aktuālās lietas.
25.12.2020 18:26 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3720
Reģ: 31.10.2010
Man interesē, kurš apmaksā dārgās sejas procedūras, spa, nagus, vaksācijas, lāzerepilācijas, skropstas, luxury somiņas, kurpes, dārgas drēbes, plus, sejas skaistuma injekcijas un plastiskās operācijas? Tām, kurām ir kaut kas no šī saraksta... vai šo prieku apmaksā jūsu vīrietis vai pašas apmaksājat?

Visu, kas man vajadzīgs, no šī saraksta un ne tikai, pērku sev pati. Nu nav vīrietim jāapmaksā absolūti viss. Par to, ka jauna, veselīga sieviete bez iemesla (bērna kopšana, utt.) nestrādā, labāk vispār neizteikšos.
25.12.2020 18:37 |
 
Reitings 236
Reģ: 01.01.2020
Minelūše
Man ir zināmas tādas sievietes, kur bērni jau pusaudžim bet nav strādājušas nevienu dienu.
It kā viss kārtībā, invaliditāte nav.
Šitais variants??? - vienkārši negrib iet darbā.
25.12.2020 19:32 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3720
Reģ: 31.10.2010
EE - nu, katram jau savs veids kā dzīvot. Cerams tikai, ka šīs sievietes vecumdienās nebirdinās asaras tad, kad nemaksāto nodokļu dēļ nepienāksies pensija.
25.12.2020 19:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits