Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Slimnīcu kvalitāte.

 
Reitings 59
Reģ: 21.10.2020
Meitenes, vēlējos aizsākt diskusiju ar ne tik patīkamu tematu.
Slimnīcu kvalitāte.
Kāda jums ir pieredze ar kādam konkrētām slimnīcām.
Šodien bija pārdomu vakars, sāpīgs, atcerējos atgadījumus kurus biju tik ļoti centusies izdzēst no savas atmiņas...
Tā tad pirmais stāsts ar slimnīcu M.mans vecais tēvs tika nogādāts slimnīcā ar smagu slimību, gaja dienas, grūtās dienas, līdz beidzot viņu jau taisījās rakstīt ārā nākamajā dienā. Es kā mazs bērns nopriecājos, būs mans vecaistēvs ar končām mājās, bet plkst. 6:00 izdzirdēju mammas zvanu un no runātā sapratu , kad viņš devies tai saulē...pēkšņi..57 gadi.
Pēcāk tika uzzināts no istabas biedriem kad viņam tika laisti jauni izmēģinājuma medikamenti. Ok pievērām acis...
Tālāk pēc pāris gadiem, vecāmammai trieka, aizvedam uz slimnīcu, viss ok. Braucam ciemos, sarunājamies, cilvēks uz gultas, protams grūti. Paiet laiks, runājam par dienu kad vedīsim mājas un pēkšņi paziņo mirusi.
Apjautājot istabas biedrus tas pats- ārsti teica -izmēģin jaunàs zāles.
Tad kā tas ir jāsaprot? Vai tiešām valstī notiek tādas lietas ? Pensionāri paliek par izmēģinājuma trusīšiem?
19.12.2020 05:43 |
 
Reitings 17
Reģ: 12.12.2020
Tu tiešām tam tici? 😂
Ienāk palātā māsiņa un visiem istabas biedriem paziņo - labdien, es šim opītim tagad laidīšu izmēģinājuma zāles? Cmon, tas tā nenotiek.
Saprotu, ka tuvinieku nāve mūs sāpina un ir grūti pieņemt to, ka mirst arī gados jauni cilvēki, bet mirst arī krietni jaunāki. Vnk deal with it.
Es pati nekad neticu visiem tiem “viena tante teica” stāstiem. Pat ja slimnīca laiž izmēģinājuma zāles, tad piedāvā pacientam un pieprasa viņa piekrišanu ar parakstu. Ja radinieks ir piekritis.. nu sorry. Manā ģimenē vienmēr, ja kāds ir nonācis slimnīcā ar smagu diagnozi (līdz ar to pats varbūt nav pie skaidrākā un spriestspējīgākā saprāta) vienmēr no ģimenes kāds par viņu parūpējas, kas nozīmē sarunu ar galveno ārstu un uzziņu par slimības gaitu, prognozēm un medikamentiem. Un nē, mēs neesam ārsti. Mēs vienkārši protam meklēt visu info uzticamos avotos google.
Nezinu vai juridiski varat saņemt visus ar radinieku saistītos slimības vēstures pierakstus, bet ja ir tāda iespēja, es noteikti tā darītu un pati visu izpētītu no A līdz Z.
19.12.2020 06:05 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Spriežot pēc rakstītā kārtējais raksts naida kurināšana i un neuzticības celšanai.
Vienīgais par ko varētu žēloties saistībā ar slimnīcām ir medicīnas darbinieku trūkums, kā rezultāt cieš pacienti. Kad vēl strādāju slimnīcā gastroentoroloģijas nodaļa, tad bija 15 palātas un katrā palātā pa 3 cilvēkiem un vēl koridorī bija 3 pacienti kuri gaidīja, kad atbrīvosies gultas vieta šajā vai citā nodaļa. Uz tiem visiem pacientiem 2 masās un 2 ārsti un 1 māsu palīgs. Nebija kas strādā. Māsas centās darītu savu darbu cik nu labi varēja, bet nogurums darīja savu. Pārtraukums bija tikai tad kad pacientiem dalīja ēdienreizes, bet pat tad bija jāpaspēj sarakstīt vēstures. Nezinu kā tagad ir šajā nodaļā.
Protams pacientu radinieki bija neapmierināti, bet kā lai visu paspēj ar 40+ pacientiem... Palielināja algas nedaudz, bet tā pat personāls ir maz.
19.12.2020 09:00 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Eksperimentalas zales vai nu dod zem paraksta vai par lielu $.
Man pazistams ar vezi 1 grupa.
Parakstijas uz eksperimentalam zalem, varbut ilgak dzivos, bet deva maksa 2000€, un nav nekadu garantiju, viss atrunats.
19.12.2020 10:37 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Es tikai esmu dzirdējusi un pašai ģimenē ir bijusi pieredze, kad ārstu nekompetences rezultātā nomira mazs bērniņš.
Manai krustmātei bebis sešos mēnešos saslima ar meningītu. Kad abi gulēja slimnīcā viss gāja uz atlabšanu, bet tad ārsti salaida pārāk stipras zāles un bērniņš nomira.
Tas gan bija pirms kādiem patsmit gadiem.
19.12.2020 11:25 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3721
Reģ: 31.10.2010
Vispār jau es ar pacietību attiecos pret slimnīcu darbu, bet kad manam tēvam ar insulta pazīmēm lika gaidīt rindā uzņemšanā, es uzsprāgu un uztaisīju tādu skandālu, ka momentā uzradās gan ārsts, gan tēvs tika aizvests uz nodaļu un izdarīts viss pārējais. Tajā brīdī man bija vienalga, kas tur vēl sēž rindā un vai māsiņām ir 1 vai 10000 darbi jādara. Tas gan bija pirms kādiem 10 gadiem, cerams, ka tagad mediķi iemācījušies atšķirt, kuriem cilvēkiem palīdzība jāsniedz nekavējoties un kuri var pagaidīt.
19.12.2020 11:40 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Jā, ir nācies saskarties ar ne tik labiem ārstiem.
Man gan jāpiezīmē, ka pat izcilākais ārsts kādreiz pieļaus kļūdu.
Un man ar neslēdzas kopā - pa kluso laiž zāles, bet visa palāta to zina. Tātad, ja tiešām laida kādas specifiskas zāles, tad pats vien piekrita.
19.12.2020 11:54 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Sarunas uzsācēja trollis?
Kas par sviestu.. zāles pa kluso laist iekšā, tas ar kriminālo var beigties..
Kārtējās FAKE ziņas, lai sadumpotu tautu...??
19.12.2020 12:08 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Nedod Dievs nonākt slimnīcā. Latvijā nav tās labākās slimnīcas, saku, jo zinu, saistībā jau ar aizgājušajiem tuvajiem
19.12.2020 12:24 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Mana vecmāmiņa ar insultu tika aizvesta uz slimnīcu. Pēc stundas viņu pārbaudīja, pateica ka viss kārtībā un sūtija atpakaļ uz mājām naktī vienu pašu. Pēc tās reizes saucām ātro palīdzību vairākas reizes. Ilgi viņa neizdzīvoja, pāris mēneši un atvadijāmies.
Ja agrāk, kad biju maza, bija kāds respekts pret ārstiem, tad tagad varu nosaukt vienā vārdā - kropļi un slepkavas. Un es ticu, ka ir kādi labi ārsti, bet vai tādu ir daudz? Nē
19.12.2020 12:29 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Nezinu cik patiess ir autores stāsts, bet man arī ir pašai sava un ļoti nepatīkama pieredze, tas gan bija pirms gadiem 13, kad man pašai bija 14.. Gulēju bērnu slimnīcā un uhh, tas ko es tur piedzīvoju, patiešām nenovēlu nevienam, pa visu nodaļu bija tikai viena māsiņa kurai tas bija sirdsdarbs, es nezinu ko tur darīja tie pārējie cilvēki un kāpēc viņi tur bij, bet tā noteikti nebij viņu īstā vieta. Kad es tiku pārvesta uz palātu mana mamma velējās būt man blakus, nodaļā bija māsiņas, bija darbinieki, bet neviens pat nevarēja krēslu iedot kur mammai apsēsties, man palātā bija viena gulta, kurā gulēju es un mana mamma man blakus uz grīdas, protams nakamajā dienā tika iedots krēsls, vēlāk jau gulta, bet nu, pats sākums bija traks. Nekad neaizmirsīšu arī cik nekompetenti un briesmīgi pret mani izturējās mans ārstējošais ārsts, kamēr mans tētis nenodeva viņam aploksnīti, tad gan skraidīja iekšā pie manis palātā vairākas reizes dienā jautājot vai jūtos labi, vai viss kārtībā utt. Atceros kā veda mani uz operāciju zāli, mamma nāca līdzi kādu gabaliņu, cik jau nu viņai ļāva, gaitenī stāvēja kaut kādas māsiņas, kas atļāvās skaļi komentēt, ka vot tā briesmīgā māte, kas nespēja parūpēties par savu bērnu un rezultātā notika nelaime.. protams, ka tie bija tikai tukši spriedelējumi, bet tas bija nepatīkami.. it sevišķi tāpēc,ka neviens jau no viņiem nezināja kā patiešībā viss notika, bet piezīmes bija daudz, ļoti daudz. Atceros,ka tiku saukta par pašnāvnieci, kā vispār māsiņas tā var atļauties teikt cilvēkam, kam notikusi nelaime, par kuru tu neko nezini, bet redz tev tā LIKĀS un tu cilvēkam katru dienu saki,ka viņš ir pašnāvnieks, bērnam, bērnu slimnīcā. Man bija smagi, bija daudz traumu, lauztu kaulu, neslēpšu,ka gulēju guļus stāvoklī un uz labierīcībām aiziet pati nevarēju, bija reize, diena,kad man pret gribu tika ievadīta svecīte, es atceros kā lūdzu pagaidīt mammu, lai mana mamma atnāk un ir blakus vai to izdara, nu vienalga, vismaz mammu, bet nē, tā vietā divas māsiņas mani ar varu pagrieza, pieturēja un viena to izdarīja, smejieties cik gribat, bet es šobrīd to uzskatu par sava veida izvarošanu, tas bija pretīg un ar varu. Un šādu stāstiņu no turienes man vēl ir daudz, protams,ka varbūt kādam šobrīd tas neliksies nekas, bet man tajā laikā kā bērnam tas bija ļoti smagi, labi, pavisam mazs bērns jau nebiju, bet slimnīcā iepriekš bijusi arī nebiju un nonākt tur tādā stāvoklī,ka tu vari tikai parunāt, bet tevī neviens neklausas ir viena ļoti nepatīkama lieta. Laimīgakā diena bija, kad tiku no turienes āra un viss kas palicis kā labās atmiņas ir māsiņa Māra, vienīgais sirsnīgais cilvēks visā manā nodaļā, cilvēks kam tiešam rūpēja kā jūtas bērni,kas tur guļ palātos.
19.12.2020 12:36 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Ne slimnīcu kvalitāte, bet vienīgam, kam man ir palicis respekts ir ātrās palīdzības komandai. Cilvēki tiešām dara savu darbu. Tikai kauns, kas notiek, nonākot cilvēkam slimnīcā.
19.12.2020 12:37 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Heyla, Tava aprakstītā situācija ir izdomājums. Tur apakšā slēpjas liela biokrātija. Un kā iepriekš minēja-tās neievērošana ir krimināli sodāma.
Funny, ne visur pasaulē maksā. Latvijā jau kādu laiku ir aizliegts saņemt samaksu par jaunu izmēģinājuma medikamentu lietošanu.
19.12.2020 12:38 |
 
Reitings 59
Reģ: 21.10.2020
Tas nav fake. Tas ir no dzīves un par tādam lietām nejoko!!! Tas ir pats stulbākais ko jūs varējāt uzrakstīt.
19.12.2020 12:47 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Heyla @ 19.12.2020 12:47
Tas nav fake. Tas ir no dzīves un par tādam lietām nejoko!!! Tas ir pats stulbākais ko jūs varējāt uzrakstīt.

Galvenais pašai ir tam ticēt. Kritisko domāšanu pielietot nevajag. 👍
19.12.2020 13:20 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
sla @ 19.12.2020 12:37
Ne slimnīcu kvalitāte, bet vienīgam, kam man ir palicis respekts ir ātrās palīdzības komandai. Cilvēki tiešām dara savu darbu. Tikai kauns, kas notiek, nonākot cilvēkam slimnīcā.

Man, savukārt, vienīgā nepatīkamā pieredze bijusi 1x ar ātrajiem. Visur citur viss labi vai arī nav patikusi tikai tonis sarunā.
19.12.2020 13:25 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Jā ir, medicīnas darbinieki kuri nestrādā no sirds un ir ļauni. Man daži kolēģi tādi ir. Ļoti žēl ka pacientiem nākas ar tādiem saskarties. Diemžēl slimnīcas nevar izvēlēties kuru atlaist dēļ tā ka viņš nav pieklājīgs vai aprunā pacientus, jo tā jau trūkst darba roku.
Kā ari strādāšana vairākos darbus, dara savu un ietekmē garastāvokli.
Jāsaka gan kā situācija nedaudzam ir uzlabojusies un vecās padomju laiku metodes tiek manītas mazāk.
Bet ir arī pacienti kuri atnāk un domā ka viņi ir karaļi un jāliek priekšā viss. Viena uzrakstīja sūdzību, jo ienākot kabinetā smaržoja pēc zālēm, viņai redz varot sākties astma. Viens pacients bija neapmierināts, ka no vende ūdens nāk tikai auksts ūdens, jo siltais bija salūzis. Sacēla skandālu. 😂
Diemžēl ārsts,māsa, nmpd darbinieks ir tikai cilvēks cilveks un cilvēki pieļauj kļūdas. Tā tam nevajadzētu būt bet ir.
Cerams visiem kuriem ir slikta pieredze, nonāks kādreiz pie jauka ārsta, māsas un tas viss sliktais aizmirsīsies.
19.12.2020 13:34 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Man jau visvairāk fascinē, ka par Latvijas medicīnu sūdzas cilvēki kuri dzīvo ārzemēs. 😂 Cilvēki no ārzemēm brauc uz Latviju, jo te lētāk un viss ātrāk notiek. Tai pašā UK ar ginekoloģiskām sāpēm vēdera iedod paracetamol un aizsūta mājas. Nekur nav ideāli ārsti un medicīna.
19.12.2020 13:37 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Kiskismau @ 19.12.2020 13:37
Man jau visvairāk fascinē, ka par Latvijas medicīnu sūdzas cilvēki kuri dzīvo ārzemēs. ? Cilvēki no ārzemēm brauc uz Latviju, jo te lētāk un viss ātrāk notiek. Tai pašā UK ar ginekoloģiskām sāpēm vēdera iedod paracetamol un aizsūta mājas. Nekur nav ideāli ārsti un medicīna.

Tiešām, Latvijā ir lētāk un dažās ar veselību saistītās nozarēs arī kvalitatīvāk un ātrāk padarīts darbs nekā citviet. 👍
19.12.2020 13:39 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Kiskismau @ 19.12.2020 13:37
Man jau visvairāk fascinē, ka par Latvijas medicīnu sūdzas cilvēki kuri dzīvo ārzemēs. ? Cilvēki no ārzemēm brauc uz Latviju, jo te lētāk un viss ātrāk notiek. Tai pašā UK ar ginekoloģiskām sāpēm vēdera iedod paracetamol un aizsūta mājas. Nekur nav ideāli ārsti un medicīna.
tiesi ta, kamer nesastapos ar Skandinavijas "labo" medicinu, tikmer neticeju. Lai ar par Latvijas slimnicam nevaru sudzeties.
19.12.2020 14:05 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Jā, es arī speciali braucu uz Lv pie ārstiem . Jo šeit Uk es tiešām apšaubu to kvalitāti un tas ir arī pierādījies. Labāk piemaksāju par lidmašīnu nekā sacakareju vairāk veselību.
Un vienmēr būs sūdzības. Kādēļ gan es nevarētu pabubināt par Lv ārstiem , ja tos apmeklēju. Pieredzes ir dažādas.
19.12.2020 14:08 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits