Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ārzemnieki un studijas Latvijā

 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Man radās interesants topiks par ko padiskutēt.
Kā jūs domājiet, Latvijā ir gaidīti ārzemnieki no Pakistan and Palestine , kuri piesakās universitātēm un vēlas šeit studēt?
Pievienojos Facebook grupai 'study&Life in Latvia' cerībā ka būs kaut kas jēdzīgs
Tur ir pārsvarā cilvēki no šīm valstīm, kuri vēlas studēt un dzīvot šeit. Tur nav NEVIENA no citas EU valsts, tikai 85% no Pakistānas
Jāpiebilst, kā ierakstīt kaut ko nav iespējams, jo reiz ierakstīju un saņēmu 100+ uzaicinājumus un tikpat daudz vēstuļu ar 'hi'
:D man apnika un es atstāju grupu.
Negribu izklausīties kā kaut kāds rasists, bet man šķiet ka viņi vienkārši meklē vieglu dzīvi, ieprecēties.
Tagad nevienam nekas nesanāks tāpat, bet mani pārsteidza cik daudzi grib uz šejieni. Tieši uz LV
Nez vai valstij ir kāds labums no viņiem?
18.12.2020 17:53 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Nu, Latvijā tā situācija jau tagad ir bēdīga. Vietējiem maksāt negrib, tāpēc tādi pakistāņi un indieši der kā lētais darbaspēks. Tāds arī tas labums valstij no tādiem. Jau tagad ļoti daudzi izceļojuši no valsts, domāju, ka pēc tam, kad atvērsies robežas un atsāksies ceļošana, būs vēl viens emigrācijas vilnis. Mani nemaz nepārsteigs tas, ja pēc pāris gadu desmitiem Latvijā vietējo būs mazāk kā iebraucēju. Cits jautājums: vai Latvija tādiem cilvēkiem ir laba vide dzīvošanai? Es teiktu, ka nē, jo rasisms un aizspriedumi nekur nav zuduši (protams, savā ziņā arī paši vainīgi, ka reizēm vairo šos aizspriedumus). Manuprāt, daudzi dodas uz Latviju tīri tikai tāpēc, ka dzīvošana un studiju izmaksas salīdzinoši lētas. Iegūst izglītību un pēc tam dodas uz citām, pārtikušākām, valstīm.
18.12.2020 18:08 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Ja Tevi interesē šī tēma,iesaku noskatīties aizliegtā paņēmiena sižetu, kurā atbild uz būtiskākajiem jautājumiem.
Dzīve šeit, kas viņiem jāizdzīvo Rīgā ir visai skarba, neapskaužu tos studentus, kuri ir braukuši mācīties ar labu nodomu, bet pretī saņem izraidijumu no kāpņu telpas, ka tādiem te nav ko staigāt. Tādā sabiedrībā dzīvojam. Studentiem nav no labākajām dzīvēm šeit - patiesi, turpretī lielvalstis ir reizes saprotošākas un pat izstrādā veselu plānu, lai iebraucējs valstī pie viņiem paliktu uz dzīvošanu arī pēc studijām. Ja gribās uzzināt, kas notiek viņu ikdienā,ar ko nākas saskarties un citām lietām noteikti apskaties šeit - https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/28.09.2020-aizliegtais-panemiens.-operacija-studenti-pelnai.id198020/
18.12.2020 19:53 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Pazīstu personu, kas aicina šos cilvēkus studēt uz Latviju.. godīgi sakot, redzot kā viņi te ir savairojušies, priecīga neesmu.. nepatīk man tādas mentalitātes cilvēki.. un neatbalstu..
Viņi brauc uz Latviju studēt, jo pie mums studijas ir daudz lētākas nekā lielajās ES valstīs, studiju maksas un dzīvošanu ES lielvalstīs viņi nevar atļauties.. bet viņu mērķis ir nokļūt šajās ES lielvalstīs, un ar LV diplomu viņiem ir visi ceļi vaļā uz Eiropu.. protams, ka viņi cenšas šeit ieprecēties, jo tas automātiski viņiem dod zaļo gaismu uz Eiropu..
Mūsu mentalitāte neiet kopā ar viņējo.. viņi tomēr savdabīgi cilvēki.. visi tak lasa ziņas, kas notiek ar baltajiem tūristiem Indijā, Pakistānā, utt. (it sevišķi sievietēm)..
18.12.2020 20:43 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Cik saprotu, tad Latvijas augstskolās šiem viegla dzīve (nezinu kā citur), jo augstskolām īsti neinteresē, mācās vai nē, galvenais, ka samaksā. Manis pēc, lai viņi te mācās, bet, ka viņi strādā šeit, man nepatīk.
18.12.2020 21:45 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Nikola. @ 18.12.2020 21:45
Cik saprotu, tad Latvijas augstskolās šiem viegla dzīve (nezinu kā citur), jo augstskolām īsti neinteresē, mācās vai nē, galvenais, ka samaksā. Manis pēc, lai viņi te mācās, bet, ka viņi strādā šeit, man nepatīk.

Kapēc nepatīk?
18.12.2020 21:58 |
 
Moderators
Reitings 3627
Reģ: 13.11.2016
Lielākā sociālekonomiskā problēma ar darbaspēku no trešajām valstīm ir tā, ka šāda darbaspēka pieejamība iesaldē algas zemo algu galā. Tas veicina mūsu pašu cilvēku nabadzību un emigrāciju.
Savukārt, tas, cik šāds darbaspēks ir pieejams, ir pamatā mūsu pašu politiskā izsķiršanās.
18.12.2020 23:14 |
 
Reitings 5
Reģ: 18.12.2020
Nikola. @ 18.12.2020 21:45
Cik saprotu, tad Latvijas augstskolās šiem viegla dzīve (nezinu kā citur), jo augstskolām īsti neinteresē, mācās vai nē, galvenais, ka samaksā. Manis pēc, lai viņi te mācās, bet, ka viņi strādā šeit, man nepatīk.

Un ja viņi maksā un grib arī mācīties? Bet saņem daudz sliktāku programmu...
Nav forši.
Manuprāt,tas ir tāpat kā eiropieši uzskata ka piem.iegūta izglītība ārzemēs ir daudz prestižāka nekā vietējā. Tāpat arī domā cilvēki no Indijas,Pakistānas utt.
19.12.2020 10:28 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
sla Jo es savā valstī gribu runāt valsts valodā, nevis piemēroties iebraucēju diktētām prasībām. Ja iemācās latviski, tad man nav pretenziju, ka strādā.
Un ja viņi maksā un grib arī mācīties? Bet saņem daudz sliktāku programmu...
Jā, tas arī. Augstskolas piedāvā programmas, neskatoties uz to, ka nav pasniedzēju, kas spētu nodrošināt labu studiju kvalitāti angļu valodā.
19.12.2020 10:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits