Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pārēšanās

 
Reitings 25
Reģ: 13.11.2018
Pēdējos mēnēšus sāku pārāk daudz gan ēst,gan domāt par ēdienu. Grūti sevi nokontrolēt vēl nāk klāt liekie kg. Kad pārrēdos tad jūtos diezgan slikti spiež vēderu un nelaba sajūta. Varbūt kādai arī ir vai bija tāpat un kā jūs cīnaties? Vai varbūt varat kaut ko ieteikt jo saprotu ka tā turpināt nevar.Sāku domāt par organisma attīrīšanu bet nezinu kā to pareizi darīt. Lasīju ka ir tējas organisma attīrīšanai bet vai no viņām ir jēga...
09.12.2020 20:51 |
 
Reitings 25
Reģ: 13.11.2018
Saldumi ir mana vājība,bet tgd cenšos tos aizvietot ar augļiem un sāku lietot arī dārzeņus uzturā.
09.12.2020 20:53 |
 
Reitings 127
Reģ: 20.01.2020
Par šo tēmu varētu rakstīt daudz, jo psiholoģiskās traumas dēļ sāku ēst ļoti neveselīgu un pilnīgi visu pēc kārtas un daudz, līdz gulēju ar sāpošo kuņģi un tāda bija mana ikdiena 6 gadus, līdz attapos slimnīcā ar gastrītu, nogulēju tur nedēļu, nedeva man ēst visu to laika periodu un kad iznācu no slimnīcas tad atkal turpināju rutīnu. Kad tika iepirkta pārtika, tad viss tika apēsts vienas dienas laikā(saldumi), kas bija domāts ilgam laika periodam. Protams, pieņemos svarā par 10kg šī laika posmā un šobrīd ļoti cīnos vēl joprojām ar ēšanas problēmām, jo saprotu, ka tā vairs nevar, tomēr ir grūti sevi ierobežot. Visu saasināja vēl tas, ka nepanesu cukuru, laktozi un glutēnu.
Kā cīnos - vispirms jāsakārto sava emocionālā puse, jo no tā ir daudz kas atkarīgs, tad vēl ļoti skatos veikalā, ko es pērku, jo mirkļa vājuma brīžos var piekrāmēt pilnu grozu ar visādiem sū....
Kā attīrīt - sākt ēst sabalansētu uzturu, vairāk augļus, dārzeņus, dzert daudz ūdeni. Man palīdz attīrīt zaļās tējas.
09.12.2020 23:07 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Te parādās vājš raksturs. Jāpasaka sev nē. Un viss. "Bišķiņ" vēl apēdot un tad vēl. Nekas nemainīsies.
09.12.2020 23:16 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Psihoterapeits un dietologs...
09.12.2020 23:19 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Whoopp. Tieši šajā perioda arī man tā ir problēma. Jo vairāk ēdu saldumus, jo vairāk gribās.
Tas ir tikai mans vājais raksturs, nu nevaru. Mājās stāv un tad protams es viņu apēdīšu.
Parasti iepērkos nedēļai uz priekšu un uz veikalu vairs neeju . Tagad nākamajai nedēļai vispār neko iepirkumu ratiņos no saldumiem nelikšu, ja nebūs mājās , nebūs kārdinājuma un nekas cits neatliks kā iztikt bez. Būs grūti, zinu...bet sākšu pamazām censties. 🤔
10.12.2020 00:13 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Varbūt kādam liksies dīvaini ieteikumi, bet nu priekš manis tie strādā. Pati pirms vairākiem gadiem cietu no ēšanas traucējumiem.
Pirmais ko ieteiktu iekļaut ikdienā sportu vai jebkuru citu sev patīkamu nodarbi.
Mājās vilkt crop topiņus, legingus jeb vienkārši apspīlētu apģērbu. Kāpēc? Jo acu priekšā visu laiku rēgosies Tavs uzēstais vēders.
Ievērot ēšanas režīmu, izplānot uz visu dienu ko ēdīsi. Ēst bieži, bet mazas porcijas. Šeit vēl vajag noskaidrot, kurā dienas daļā tieši sanāk pārēsties un kuros brīžos.
Vēl ievēroju vismaz uz sevi, ka ieslēdzot foršu mūziku negribēsies turpināt ēst. Piemēram, paņemt paēd, kas uz to momentu ir ieplānots un, tad ieslēdz uz tumbām skaļi mūziku.
Ja Tu būsi izstaipītās mājās drēbēs, ērti iekārtojusies uz dīvāna pie TV, tad, protams, turpināsi ēst kamēr pārēdīsies. Vislabākais ir ēst virtuvē.
Vēl viena lieta ir hroma tabletes, bet ne kuras katras derēs. Ja gribēsi iegādāties, tad vislabākās ir no Pharma Nord “Bio-Chromium Chromo Precise”. Sudrabotā iepakojumā.
Tad nu cerams, ka kaut kas palīdzēs.
10.12.2020 00:19 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
Mazaa_saulite @ 10.12.2020 00:13
Whoopp. Tieši šajā perioda arī man tā ir problēma. Jo vairāk ēdu saldumus, jo vairāk gribās.
Tas ir tikai mans vājais raksturs, nu nevaru. Mājās stāv un tad protams es viņu apēdīšu.
Parasti iepērkos nedēļai uz priekšu un uz veikalu vairs neeju . Tagad nākamajai nedēļai vispār neko iepirkumu ratiņos no saldumiem nelikšu, ja nebūs mājās , nebūs kārdinājuma un nekas cits neatliks kā iztikt bez. Būs grūti, zinu...bet sākšu pamazām censties. ?

Saldumi palielina serotonīna hormona līmeni organismā... Kuru lielākā daļa atpazīs pēc vārdiem laimes sajūta..
Vajag atrast nodarbi, izklaidi, kas sniedz baudu un laimi.. saldumu vietā labāk kādu grāmatu palasīt.. ja nu galīgi nevar bez saldumiem, tad izvēlies žāvētos augļus vai melno šokolādi...
Visi tie cepumi, konfektes ar palmu eļļu... brrrr... bail domāt..
Man saldumi nekad nav saistījuši... pat tēju dzeru bez cukura.. tad jau laikam esmu laimīgs cilvēks...
Reizēm arī uzturs vainīgs.. es ēdu daudz pākšaugus.. saldumi vispār, vispār neprasās...
10.12.2020 00:22 |
 
Reitings 748
Reģ: 14.05.2019
1) uzkodās ēst svaigus dārzeņus vai gatavot pašai veselīgus saldums
2) kad gribas našķi, vispirms padzer ūdeni vai tēju. varbūt vēlme pārries.
3) pēc maltītes izmazgā zobus
10.12.2020 00:25 |
 
Reitings 4759
Reģ: 22.10.2020
bigsister @ 10.12.2020 00:19
Varbūt kādam liksies dīvaini ieteikumi, bet nu priekš manis tie strādā. Pati pirms vairākiem gadiem cietu no ēšanas traucējumiem.
Pirmais ko ieteiktu iekļaut ikdienā sportu vai jebkuru citu sev patīkamu nodarbi.
Mājās vilkt crop topiņus, legingus jeb vienkārši apspīlētu apģērbu. Kāpēc? Jo acu priekšā visu laiku rēgosies Tavs uzēstais vēders.
Ievērot ēšanas režīmu, izplānot uz visu dienu ko ēdīsi. Ēst bieži, bet mazas porcijas. Šeit vēl vajag noskaidrot, kurā dienas daļā tieši sanāk pārēsties un kuros brīžos.
Vēl ievēroju vismaz uz sevi, ka ieslēdzot foršu mūziku negribēsies turpināt ēst. Piemēram, paņemt paēd, kas uz to momentu ir ieplānots un, tad ieslēdz uz tumbām skaļi mūziku.
Ja Tu būsi izstaipītās mājās drēbēs, ērti iekārtojusies uz dīvāna pie TV, tad, protams, turpināsi ēst kamēr pārēdīsies. Vislabākais ir ēst virtuvē.
Vēl viena lieta ir hroma tabletes, bet ne kuras katras derēs. Ja gribēsi iegādāties, tad vislabākās ir no Pharma Nord “Bio-Chromium Chromo Precise”. Sudrabotā iepakojumā.
Tad nu cerams, ka kaut kas palīdzēs.

+++++
10.12.2020 00:25 |
 
Reitings 748
Reģ: 14.05.2019
sākums ir grūtāks, pēc tam jau pierod un neprasās saldumi. been there, done that.
pati gan šobrīd atkal esmu posmā, kad gribas saldumus :D bet pagaidām atļaujos. mazliet vēlāk šim pieiešu nopietnāk
10.12.2020 00:27 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Es ļoti priecājos par cilvēkiem kuri var bez saldumiem iztikt..kad izdzirdu ko tādu tad ir tāds wow, tas ir forši, jo ar to cīnos ik pa periodiem.
Par pārsēšanos runājot, ja tā vispārīgi un visu gribas ēst, tad pirmais kas būtu jādara, būtu jāsāk vairāk lietot šķidrums organismam.
Man pašai ir bijis tā, gribas ēst , bet tā vietā iedzeru tējas krūzi un kādam laikam ir ok.
10.12.2020 00:28 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Mazaa_saulite @ 10.12.2020 00:13
Whoopp. Tieši šajā perioda arī man tā ir problēma. Jo vairāk ēdu saldumus, jo vairāk gribās.
Tas ir tikai mans vājais raksturs, nu nevaru. Mājās stāv un tad protams es viņu apēdīšu.
Parasti iepērkos nedēļai uz priekšu un uz veikalu vairs neeju . Tagad nākamajai nedēļai vispār neko iepirkumu ratiņos no saldumiem nelikšu, ja nebūs mājās , nebūs kārdinājuma un nekas cits neatliks kā iztikt bez. Būs grūti, zinu...bet sākšu pamazām censties. ?

Šī ir arī mana taktika! Tomēr reizēs, kad paņemu vairāk un it kā ilgākam laikam našķi, pērkot zinu, ka meloju pati sev😁 Vieglāk tiešām ir neņemt neko lieku.
10.12.2020 00:35 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Mhm. Pagājušo nedēļu nopirku “it kā” mazāk našķu, piem.šokolādes tāfelīti lai panašķotos mazdrusciņ kad sagribas, vienā dienā visu apēdu. Ārprāts. 😀
10.12.2020 00:58 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits