Jaunie ierobežojumi?

 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Ko domājat par jaunajiem ierobežojumiem, ka tagad brīvdienās nevarēs nopirkt alkoholu un cigaretes un nevarēs iegādāties visu pārējo kas nav pirmās nepieciešamības preces?
Okej alkoholu es saprotu, lai nerīkotu privātos tusiņus brīvdienās. Bet kāds sakars ar cigaretēm? Es kā smēķēj man vispār wtf par to ir 🤭
03.12.2020 18:00 |
 
Reitings 152
Reģ: 07.04.2020
sugаr @ 03.12.2020 21:06
Lai spriestu par ierobežojumu efektivitāti, ir jāpaiet vismaz mēnesim...

Mani novērojumi liecina, ka rezultātu nav, jo ārkārtīgi liels sabiedrības īpatsvars ignorē šos ierobežojumus
04.12.2020 01:53 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
E talonus arī nevarēs nopirkt? Tad jau brīvdienās visi būsim zaķi. 😂
Šitie ierobežojumi gan ir stulbi.
04.12.2020 06:55 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Ierobežojumiem ir jābūt, bet tad vai nu slēdz visu un pamatoti vai neko.
Ja paskatās uz Austrāliju. Tur dažos štatos 28 un vairāk dienas nav bijis neviens covid gadījums. Kāpēc tā? Jo viss bija uz pilnīgu lockdown. Visus testēja. Viņiem izdevās apkarto covid, jo to visu uztvēra nopietni. Tagad dzīvo normāli, visi veikali vaļā.
04.12.2020 08:20 |
 
10 gadi
Reitings 1932
Reģ: 31.01.2012
Piekrītu Shakti. Visi brēc par to, ka ierobežojumi neko nedod un saslimušo skaits turpina palielināties, bet tajā pašā laikā neviens šos ierobežojumus neievēro. Tad kas un kā var mainīties?
Vakar vēl facebook pie ieteikumiem parādījās bez tabu raksts par to Ogres karieti, kur cilvēki bariem pulcējas. Es, protams, visus komentārus neizlasīju, bet no tiem, kurus izlasīju, 100% komentēja kaut kādi, atvainojos, idioti: "stukači", "lai sēž mājās, ja bail no vīrusa" utt. Mani vienkārši pārsteidz tas tupums. Ļoti gribētos, lai būtu informācija, kur katrs cilvēks ir inficējies, lai šitie brēcēji un Gobzemieši aizverās.
Ierobežojumi ir vajadzīgi, bet šajā gadījumā es neesmu dzirdējusi reālu pamatojumu, kā viens vai otrs pieņemtais ierobežojums palīdzēs. Pareizi laikam ir - vai nu totāls lockdowns, vai tieši otrādi tos veikalu darba laikus pagarināt.
04.12.2020 09:01 |
 
Patīk
Reitings 2065
Reģ: 22.05.2019
cupcake2 @ 04.12.2020 09:01
Piekrītu Shakti. Visi brēc par to, ka ierobežojumi neko nedod un saslimušo skaits turpina palielināties, bet tajā pašā laikā neviens šos ierobežojumus neievēro. Tad kas un kā var mainīties?
Vakar vēl facebook pie ieteikumiem parādījās bez tabu raksts par to Ogres karieti, kur cilvēki bariem pulcējas. Es, protams, visus komentārus neizlasīju, bet no tiem, kurus izlasīju, 100% komentēja kaut kādi, atvainojos, idioti: "stukači", "lai sēž mājās, ja bail no vīrusa" utt. Mani vienkārši pārsteidz tas tupums. Ļoti gribētos, lai būtu informācija, kur katrs cilvēks ir inficējies, lai šitie brēcēji un Gobzemieši aizverās.
Ierobežojumi ir vajadzīgi, bet šajā gadījumā es neesmu dzirdējusi reālu pamatojumu, kā viens vai otrs pieņemtais ierobežojums palīdzēs. Pareizi laikam ir - vai nu totāls lockdowns, vai tieši otrādi tos veikalu darba laikus pagarināt.

+++
Kad bij mazāki ierobežojumi, jau tad daudzi iesmēja par to visu un neievēroja tos.
Un lūk...rezultāts.
Daudzi cilvēki ignorē visu.
Bet par laimi ir arī daļa, kas tomēr cenšās ievērot piesadzību.
04.12.2020 09:16 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Kariņa pamatojums ir tāds - brīvdienas un svētku dienas nav domātas lai ietu iepirkties, tajās dienas laiks ir jāpavada mājas ar ģimeni. (Nu apmēram vispār pārtikas veikalus varētu klapēt ciet.)
Bāc, cik žēl, ka nesaglabāju to rakstu. Varbūt kāda vēl uzķers.
04.12.2020 10:49 |
 
Reitings 152
Reģ: 07.04.2020
Mazaa_saulite @ 04.12.2020 10:49
Kariņa pamatojums ir tāds - brīvdienas un svētku dienas nav domātas lai ietu iepirkties, tajās dienas laiks ir jāpavada mājas ar ģimeni. (Nu apmēram vispār pārtikas veikalus varētu klapēt ciet.)
Bāc, cik žēl, ka nesaglabāju to rakstu. Varbūt kāda vēl uzķers.

Nu bet tā ir! Tad veikalu kults te LV ir drausmīgs.
04.12.2020 12:38 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Nu bet tā ir! Tad veikalu kults te LV ir drausmīgs

Pilnībā piekrītu. Citās valstīs vispār nestrādā veikali brīvdienās. Latvijā pats galvenais ir sestdien, svētdien uz veiklu. Naudas nevienam nav bet jaunus lielveikalus tik ceļ. Vai vismaz darba laiku samazināt nevis līdz vēlam vakaram.
04.12.2020 12:55 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3720
Reģ: 31.10.2010
Nu atvainojos, bet ne Kariņam noteikt, kā man pavadīt savas brīvdienas un ar ko tajās nodarboties. Ir tas onkulītis drusku saspiedies. Ar ierobežojumiem arī nevajag braukt absurdā. Ja slēdz to veikalu, tad slēdz, nevis šo varēs pirkt, bet to nē.
04.12.2020 13:01 |
 
10 gadi
Reitings 2694
Reģ: 25.05.2009
Jūs esat bijušas veikalos piektdienu vai sestdienu vakaros ap plkst 21:00? 80% no esošajiem klientiem iegādājas alkoholu, daļa no tiem ir jauniešu grupiņas, kas pirms ballītes ir atnākuši kopīgi izvēlēties “šmigu”. Esmu pati arī gājusi uz veikalu brīvdienu vakaros, jo ir brīvdiena un man sagribējās vīnu, kaut neko citu veikalā nevajag.
Alkohola netirgošana samazinās šāda veida pulcēšanos. Tagad iegādājoties pārtiku nāksies klāt pieplānot arī alkohola pirkumus. Tā vietā, lai ietu uz veikalu 1x pēc pārtikas un 2x pēc alko, viss tiks sapirkts vienreiz, mazinot cilvēku apgrozību veikalā.
04.12.2020 13:10 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Arī pirms Covid bija runas, ka varētu nestrādāt veikali brīvdienās un svētku dienās, "kā Rietumos". Kad mums būs IKP kā Rietumos, tad varēs arī nestrādāt brīvdienās, strādāt nepilnu slidzi, neņemt papildus maiņas. Tagad cilvēkiem vienkārši tiek nogriezti veidi, kā pelnīt pamatiztiku.
Par noteiktu preču netirgošanu - pofig par to alkoholu un cigaretēm (katram sevi cienošam alkohola lietotātājam mājās ir barčiks, un smēķētājam cigarešu bloks, pārējie iepirksies točkās), bet to ka tiek nogrieztas tādas pirmās nepieciešamības preces kā logu šķidrums un auto spuldzītes, ir absurds. Kā tas ierobežos Covid, es nezinu. Kopumā neatbalstu, ļoti nekonsekventi.
04.12.2020 13:38 |
 
10 gadi
Reitings 1932
Reģ: 31.01.2012
Nu atvainojos, bet ne Kariņam noteikt, kā man pavadīt savas brīvdienas un ar ko tajās nodarboties. Ir tas onkulītis drusku saspiedies.

Cik drausmīgi. Kā var domāt TIKAI UN VIENĪGI par sevi? NAV tas nekas drausmīgs, ka brīvdienas vairs nevar pavadīt, staigājot pa veikaliem vai sēžot kafejnīcā. Nu, NAV! Vai tiešām jānotiek kaut kam sliktam ar sevi vai kādu tuvu cilvēku, lai to saprastu?
Minelūše, tu izklausies pēc ekspertes. Lūdzu, pastāsti, kādus ierobežojumus jāievieš (vai varbūt vispār visi jāatceļ), lai uzlabotu esošo situāciju?
04.12.2020 13:46 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Ļoti daudziem ierobežojumiem neredzu loģiku. Un to nesaku es viena. Vairums cilvēku ir neapmierināti un neredz šādu pieju kā risinājumu. Un es neticu, ka ministri ir tik stulbi, ka viņiem šķiet baigi labais gājiens. Pieļauju, ka ļoti daudz ko nezinām un tam visam ir arī citi iemesli kāpēc notiek tā kā notiek... Bet ko nu tur daudz. Es gan vairāk atbalstītu tādu situāciju kā pavasarī. Visi vnk sēž mājās, veikali strādā kā vnm un nav jāplāno dzīve, lai saprastu kad labāk nopirkt vinčiku. Tas likās daudz organiskāk, cilvēcīgāk... Un efektīvāk.
04.12.2020 14:07 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Ar katriem jaunien noteikumiem, ko ievieš, rodas ar vien lielāka pārliecība, ka šos noteikumus kāds uzspiež ieviest, jo man tiešām negribās ticēt, ka cilvēks, kurš ir pie pilna saprāta var izdomāt kaut ko tik idiotisku un neefektīvu. Par to alkaholu it kā būtu skaidrs, bet kāpēc cigaretes nedrīkt tirgot? Kāds tam ir loģisks un saprātīgs pamatojums? Tad jau drīzāk varēja aizliegt pārtiku pirkt brīvdienās, tad tam efekts būtu daudz labāks. Cik laiku pavada veikalā tie, kas ieskrien fiksi narvesena nopirkt cigaretes un tie, kuri vazājas pa pārtikas veikalu, kamēr piekrauj pilnu grozu? Pat labākajā gadījumā, tie, kas ieksrien tikai pēc maizes kukuļa veikalā tur pavada daudz ilgāku laiku nekā tie, kas nopērk cigaretes. Te jau paliek tā, kā tajā teicienā - tad kad sunim nav ko darīt, viņš sev olas laiza.
04.12.2020 14:15 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Ierobežojumiem ir jābūt bet pamatotiem. Pats stulbākais ir tas ka viņi is sasteigti, valdība nepaskaidro kāpēc tieši to nedrīkst, neatzīst savas kļūdas.
Jo nu tie valdības lēmumi ir sagrābstīti no citām valstīm. Tas tikai pierādā cik nekompetenti cilvēki viņi ir. Esmu par ierobežojumiem, maskām utt., bet tad normāliem.
Lielāka sabiedrības daļa neizprot ierobežojumu jēgu. Viņiem skaidrāk saprotams ir Gobzems un citi kuri uz šīs situācijas tikai plaukst un zeļ. Viņi katru dienu taisa vairākus postus facebook, saprotamā valodā ar visādiem žargoniem un tas vidējam latvietiem ir vieglāk saprotams , nekā pašam domāt kritiski, meklēt informāciju.
04.12.2020 14:29 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Es arī piekrītu, ka šie ierobežojumi ir darbības simulēšana, lai tauta nepārmestu, ka valdība vispār neko nedara. Tagad re, dara, ļoti cītīgi visu aizliedz. Tas nekas, ka cilvēkam parastajam dzīves vairs vispār nav. Lai cieš, kāda starpība. Šoreiz vismaz nebija tik stulbi kā pavasarī un vismaz sporta zāles atstāja vaļā.
04.12.2020 15:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits