Skaistumkopšana un stukači

 
Reitings 51
Reģ: 08.10.2015
Ar vien sanāk kaut kur izlasīt, ka atkal kārtējais meistars (manikīrs, skropstiņu licējs) tiek pieķerts, darot savu darbu. Un kurš nosūdz? Klients, kurš ir nācis gadiem.. es tā aizdomājos, tiem cilvēkiem paliek labāk, ka viņš iegāž to nabaga meistaru, kuram uzliek 2000€ sodu?
Es nerunāju par tiem, kuri ir sūtīti speciāli pārbaudīt, bet random cilvēkiem, kuri atnāk pēc pakalpojuma, lai pēc tam varētu aiziet pasūdzēties? Kāda tam ir jēga?
28.11.2020 00:04 |
 
Reitings 299
Reģ: 01.02.2020
Un šajā gadījumā es nekomentēju valdības “dzelžaino loģiku” lēmumu pieņemšanā, tā ir cits stāsts, kā ari likumdošanu, kas patiesi veicina nodokļu nemaksāšanu...
Un nākamā gada izmaiņas to vēl palielinās.
Par negodīgumu tas gan fakts, nu, ja nestrādā, tad nestrādā neviens, vai otrādi, ļauj strādāt, liec ievērot dzelžainas prasības, bet vismaz dod iespēju.
28.11.2020 15:32 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
cassandra @ 28.11.2020 15:26
Es nekad nestučītu, fuj! :( Ja tev tā bail no covida, tak sēdi mājās un nekur neej, un neej uz to manikīru, neviens taču nespiež. Bet kamdēļ čakarēt dzīves citiem?!

Pārkāpjot noteikumus ir jārēķinās ar to, ka par to var nākties maksāt. Un visas nadziņu redziņu licējas ir potenciāls slimības perēklis, kas to slimību var padot tālāk uz vella paraušanu, tāpēc esmu par policijas informēšanu un viņu sodīšanu. Kā Snupijs teica par finiansiālo stabilitāti ir iespējams parūpēties, bet liela daļa ir izvēlējusies to nedarīt, tā kā pašas vien ir vainīgas pie situācijas, ka naudas nav.
28.11.2020 15:52 |
 
Reitings 15
Reģ: 10.08.2020
Nu, teikšu kā ir - pati kādreiz strādāju šajā jomā, ja tad būtu noticis šis, visticamāk, turpinātu ņemt tuvākās un lojālākās klientes (ja būtu gatavas nākt), bet lieki apkārt gan nereklamētos. Kaut kā jau tā iztika jāpelna un normāls klients arī to saprot un neies sūdzēties.
28.11.2020 15:53 |
 
Reitings 15
Reģ: 10.08.2020
Protams, sanitārās prasības nodrošinātu - tāpat kā vienmēr esmu to darījusi (+ vēl stiklu ieliktu, vēdinātu vairāk utt.)
28.11.2020 15:56 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Frizieris nav potenciāls slimību perēklis? Konsultants/kasieris veikalā? Jebkurš ārsts jebkurā klīnikā? Skolotājs? Sabiedriskais transports? Jebkurš, kam vēl ir ļauts strādāt ar klientiem/cilvēkiem klātienē, ir apdraudēts, kāpēc aizliedza strādāt tieši skaistumkopšanas speciālistiem, izņemot frizierus?
Ierobežojumiem jābūt loģiskiem un konsekventiem. Aizliedza skaistumkopšanu, cilvēki turpina strādāt pagrīdē, jo par īri jāmaksā un ēst vajag, dīkstāves pabalsti ir smieklīgi, ja vispār izdodas pie tādiem tikt.
Aizliedza strādāt veikaliem virs 10k m2, cilvēki tagad drūzmējas mazākos veikalos. Šie ir 2 valdības lēmumi, kurus neizprotu un neatbalstu. Tāpat kā cilvēkus, kuri turpina saņemt tagad nelegālos pakalpojumus un tad nosūdz. Likumpaklausība ir laba lieta, bet šī ir konkrēta ieriebšana speciālistiem, kas ir nekonsekventu valdības lēmumu ķīlnieki.
28.11.2020 16:08 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Mana meisterīte man piedāvā atnākt, saprotu, ka šis piedāvājums ir tikai lojāliem klientiem, jaunus neņem.
Man nav pretenziju pret darbību, jo rēķini tāpat ir! Un kādam par to ir jāmaksā. Vienīgi, kas mulsina nodokļu nemaksāšana, es gan nezinu kā tas dzīvē strādā, iespējams, piedāvā lētāk manikīra pakalpojumu.
28.11.2020 16:47 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Ak, šis tak ir vislabākais laiks latviešiem, kuri, kā zināms, po žizņi ir stukaču tauta. Ja var kādam nostučīt, ka kaimiņš klusām audzē marihuānu, tad tie ir lieli svētki. Ja var aiz stūra noslēpties un, pazvanot policijai nostučīt, ka kāds automašīnu novietojis tai neatbilstošā vietā, tad diena izdevusies. Tagad tas pats. Ja sanāk padzirdēt, ka kāda manikīra meistare turpina pieņemt klientus, tā ir laimīgākā diena mūžā, jo rodas iespēja atkal pastučīt un kādam izčakarēt dienu. Tiesa gan, ja valdība pati nebūtu pieņēmusi šos idiotiskos ierobežojumus, tad nekas tāds nebūtu iespējams. Bet citādi sanāk komiska situācija, jo frizieri un bārberi strādāt var, bet manikīra meistari, kuriem nodrošināt visus drošības pasākumus būtu vēl vieglāk kā frizieriem vai bārberiem, nevar. Tad jau, kā te minēja, davai aizliedzam pilnīgi jebkādu kontaktu vienam otru, tai skaitā veikalos, slimnīcās, sabiedriskajā transportā utt.. Starp citu, man tuvi stāvošs radinieks ar Covid inficējās tieši slimnīcā. Tika ievietots slimnīcā viena iemesla dēļ, beigu beigās tika citā slimnīcā, jo pirmajā slimnīcā, kur bija, dabūja Covid. Tad ko nu... apturam arī slimnīcu darbību un lai ārsti strādā/konsultē/operē attālināti.
28.11.2020 17:06 |
 
Reitings 17
Reģ: 25.11.2020
Visas latviešu sievietes ir tādas sulbas duras kā Jūs, vai šis ir bezsmadzeņu duru čats vienkārši?
Vai te vienkārši salasās padibenes, un tāpēc tāds saturs.
28.11.2020 17:52 |
 
Reitings 17
Reģ: 25.11.2020
kāpēc es nevaru uzsākt diskusiju?
28.11.2020 18:00 |
 
Reitings 17
Reģ: 25.11.2020
bezsmadzenes, varbūt kāda arī zin, kā izdzēst profilu?
28.11.2020 18:02 |
 
Reitings 17
Reģ: 25.11.2020
pa maz dod sodu. Tādā kā tu vajadzētu uzreiz uz elektriskā krēsla tikt sēdinātām. Bez jekādām attaisnošanas iespējām!
28.11.2020 18:06 |
 
Reitings 17
Reģ: 25.11.2020
Ja es izdzēsīšu profilu, manas sensacionālās diskusijas pazudīs. Nevēlos neko zināt pat tādu duru domām, kā jūsējās, bet vēlos lai mana unikālās domas sagalabājas.
28.11.2020 18:08 |
 
Reitings 170
Reģ: 22.04.2019
Hippie Chick @ 28.11.2020 13:44
Es bez sirdsapziņas pārmetumiem ziņotu atbildīgajām iestādēm par šādām darbībām. Un, nē, nevis tāpēc, ka esmu riebīga, bet tāpēc, ka šo "meistarīšu" nelikumīgās darbības apdraud sabiedrības veselību. Dabūs covid no kādas no klientēm, aplipinās, kas zin cik nākamās klientes, bet, kad būs jānosauc visas kontaktpersonas, neviena manikīre to nedarīs, jo kā izskaidros vairākus desmitus kontaktu šajā laikā bez atzīšanās nelikumīgās darbībās? Un visas klientes varēs tālāk aplipināt cilvēkus, nemaz nezinot, kur to covidu ir sagrābstījušas.

Pilnība piekrītu. Varam mēs paciesties un šajā laikā iztikt bez nadziņiem, skropstiņām utt.
Un ja esi pašnodarbinātais, tad ir jārēķinās ar riskiem. Par otro vilni tika jau ziņots, ka tāds būs gaidāms laicīgi.
28.11.2020 20:29 |
 
Patīk
Reitings 2878
Reģ: 30.04.2020
Nepiekritīšu augstākminētajam par to, ka meistars strādājot mājās, neievēro higiēnas prasības. Pati eju pie manikīres uz mājām-foršs darba stūrītis, visu dezinficē un sterilizē. Skropstu meistarei ir savs mazais kabinetinš-arī visas normas tiek ievērotas.
Es nezinu kur jūs raujat to, ka pašnodarbinātie nemaksā nodokļus :D Kad pati izlēmu uzsākt savu mazo biznesiņu un tikai ielikt bildes vienā handmade grupā, ar jautājumu, vai cilvēkiem, kas tāds būtu aktuāli, man pēc 3 dienām jau bija vēstule EDS, ka jāreģistrē saimnieciskā.
28.11.2020 23:46 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Enazenaz @ 28.11.2020 23:46
Nepiekritīšu augstākminētajam par to, ka meistars strādājot mājās, neievēro higiēnas prasības. Pati eju pie manikīres uz mājām-foršs darba stūrītis, visu dezinficē un sterilizē. Skropstu meistarei ir savs mazais kabinetinš-arī visas normas tiek ievērotas.
Es nezinu kur jūs raujat to, ka pašnodarbinātie nemaksā nodokļus :D Kad pati izlēmu uzsākt savu mazo biznesiņu un tikai ielikt bildes vienā handmade grupā, ar jautājumu, vai cilvēkiem, kas tāds būtu aktuāli, man pēc 3 dienām jau bija vēstule EDS, ka jāreģistrē saimnieciskā.

Kā var maksāt nodokļus pašnodarbinātais, ja šie pakalpojumi šobrīd ir aizliegti?
29.11.2020 00:05 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Paga, paga vai, tad sociālās iemaksas var nemaksāt? Pie manis VID bija kā likts un nācās maksāt, ja nē vēl nebūtu saņēmusi atpakaļ savus pārmaksātos nodokļus.
Par algu 430eur sociālajās iemaksās paņēma 160eur. Tad nu spriediet pašas cik tas ir izdevīgi.
Valsts sistēma ir vienkārši izjāta. Es arī turpinātu savu darbu kaut vai pa kluso un nekādi kovidi neapturētu. Tā jau cilvēki knapi galus velk kopā.
Un man pašai bija kovids, tāpat arī kolēģiem(atrodos Uk).Visi dzīvi veseli un tur vispār nekas nebija. Vienīgā trakā lieta, ka Tev jaatsezh majas noteiktas dienas. Visi bija veseli jau pēc pāris dienām
Takā viss šitais ir viena liela figņa.
29.11.2020 00:21 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
Noteikumi ir noteikumi.
Fakts, ka viņi ir pašnodarbinātie (vai dajebkas cits) un nav sociālās garantijas neiztur kritiku. Pirmkārt, pats cilvēks šādu statusu ir izvēlējies, rēķinoties, kādas ir sekas konkrētos gadījumos. Arī man ir piedāvāts slēgt visādus līgumus, kur varu iztikt nemaksājot nodokļus, bet ir jāizvērtē pašam. Pie tam liela daļa, šo skaistumkopšanas speciālistu, visu ieliek kabatā. Tāpēc bļaut par to, ka nav pabalstu- f* u, visi tā gribētu. Bet ir jārēķinās, ka situācijā, kad vajadzēs valsts atbalstu, tas nebūs.
Otrkārt, manikīri.. Ok, diezgan dīvains aizliegums pret frizieriem. Tajā pašā laikā, kad sākās pirmie aizliegumi, biju salonā, kad manikīre strādā masāk, bet klients sēž bez. Klients, kas slims, pavisam easy var nodot covid manikīrei..
Tajā pašā laikā kosmetologi- nu nevar to darīt un nodrošināt, ka viss notiek pēc visiem standartiem.
Kopumā- jā, es arī laikam tomēr būtu tā stukača. Vienādi noteikumi visiem.
Vai arī ir otrs veids: visas tās, kas bļauj, ka covid nav (Gobzemietes), vai vajag skropstiņas pielikt, jo savādāk nevar dzīvot un jūsu tiesības tiek ierobežotas-- OK, droši, esat gatavas parakstīties, ka gadījumā, ja jums būs covid, vai jūsu mājsaimniecības cilvēkie, tad jūs atsakaties no vietas slimnīcā un mākslīgās elpināšanas? Ja tā, - go ahead.
Jo sanāk absurdi, ir ierobežojumi, lai ierobežotu, bet tos neievērojam. Kad saslimstam, tad bļaujam, ka neārstē..
Pie tam, tas, kas mani uztrauc- ja šīs bļāvējas nokļūs slimnīcā un nokļūs mana mamma, tad situācijā, kad kapacitātes trūks, pirmo, ko ārstēs, būs šīs bļāvējas..
Tā ka visi ierobežojumi un sodi, manuprāt ir atbilstoši. Un tas, ka tie netiek ievēroti (un lasot šiet, diezgan pamatīgi), novedīs vien pie tā, ka ierobežojumi būs vēl lielāki.
Un par šo gan man ir skumji.. kādā sabiedrībā mēs dzīvojam. Man, es, mans...
29.11.2020 00:59 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Kāda mākslīgā elpināšana, kāds slimnīca?
Vesels cilvēks saslimstot ar kovidu var vispār par nepamanīt, ka viņš Tev ir. Var būt nespēks, pazūd garša un smarža. Ne temperatūras, ne klepus. Tapec pat neredzu jēgu māžoties ar temperatūras mērīšanu publiskās iestādēs.
Sliktāk būs tiem, kas jau ir slimi un kuriem jau ir veselības problēmas. Un viņiem var nonàkt slimnīcās ne tikai no kovid, bet no jebkuras citas slimības.
Lūdzu netaisiet paniku un nerunājiet stulbības.
Pat Anglija saprata, ka tā visa ir figņa un 10 dienu vietā būs jāsēž 5 dienas pašoizolācijā.
Nākamo otrdien lockdown ir atcelts.
A Latvijā visus kā mazus ežus turpina čakarēt.
Interesanti ar ko Latvijas frizieris atšķiras no Anglijas friziera. Pašas valstis izdomā savus stulbos noteikumus.
29.11.2020 01:13 |
 
10 gadi
Reitings 3177
Reģ: 29.01.2009
Kāda mākslīgā elpināšana, kāds slimnīca?
Vesels cilvēks saslimstot ar kovidu var vispār par nepamanīt, ka viņš Tev ir. Var būt nespēks, pazūd garša un smarža. Ne temperatūras, ne klepus. Tapec pat neredzu jēgu māžoties ar temperatūras mērīšanu publiskās iestādēs.
Sliktāk būs tiem, kas jau ir slimi un kuriem jau ir veselības problēmas. Un viņiem var nonàkt slimnīcās ne tikai no kovid, bet no jebkuras citas slimības.
Lūdzu netaisiet paniku un nerunājiet stulbības.

Esi ārste?
Pazīsti, kādu, kas izslimojis covid?
Dzīvo varbūt ar 80+ cillvēku mājā?
Jā, zinu cilvēkus, kam nav bijuši simptomi un viss skaisto, bet pazīstu cilvēkus, kas nemaz tik viegli cauri nav tikuši (nē, nav smēķētāji, nav veselības problēmas, overall ļoti veselīgi). Problēma, ka arī tie, kam nav simptomi aplipina citus..
29.11.2020 01:47 |
 
Reitings 170
Reģ: 22.04.2019
joselyn @ 29.11.2020 00:59
Noteikumi ir noteikumi.
Fakts, ka viņi ir pašnodarbinātie (vai dajebkas cits) un nav sociālās garantijas neiztur kritiku. Pirmkārt, pats cilvēks šādu statusu ir izvēlējies, rēķinoties, kādas ir sekas konkrētos gadījumos. Arī man ir piedāvāts slēgt visādus līgumus, kur varu iztikt nemaksājot nodokļus, bet ir jāizvērtē pašam. Pie tam liela daļa, šo skaistumkopšanas speciālistu, visu ieliek kabatā. Tāpēc bļaut par to, ka nav pabalstu- f* u, visi tā gribētu. Bet ir jārēķinās, ka situācijā, kad vajadzēs valsts atbalstu, tas nebūs.
Otrkārt, manikīri.. Ok, diezgan dīvains aizliegums pret frizieriem. Tajā pašā laikā, kad sākās pirmie aizliegumi, biju salonā, kad manikīre strādā masāk, bet klients sēž bez. Klients, kas slims, pavisam easy var nodot covid manikīrei..
Tajā pašā laikā kosmetologi- nu nevar to darīt un nodrošināt, ka viss notiek pēc visiem standartiem.
Kopumā- jā, es arī laikam tomēr būtu tā stukača. Vienādi noteikumi visiem.
Vai arī ir otrs veids: visas tās, kas bļauj, ka covid nav (Gobzemietes), vai vajag skropstiņas pielikt, jo savādāk nevar dzīvot un jūsu tiesības tiek ierobežotas-- OK, droši, esat gatavas parakstīties, ka gadījumā, ja jums būs covid, vai jūsu mājsaimniecības cilvēkie, tad jūs atsakaties no vietas slimnīcā un mākslīgās elpināšanas? Ja tā, - go ahead.
Jo sanāk absurdi, ir ierobežojumi, lai ierobežotu, bet tos neievērojam. Kad saslimstam, tad bļaujam, ka neārstē..
Pie tam, tas, kas mani uztrauc- ja šīs bļāvējas nokļūs slimnīcā un nokļūs mana mamma, tad situācijā, kad kapacitātes trūks, pirmo, ko ārstēs, būs šīs bļāvējas..
Tā ka visi ierobežojumi un sodi, manuprāt ir atbilstoši. Un tas, ka tie netiek ievēroti (un lasot šiet, diezgan pamatīgi), novedīs vien pie tā, ka ierobežojumi būs vēl lielāki.
Un par šo gan man ir skumji.. kādā sabiedrībā mēs dzīvojam. Man, es, mans...

Piekrītu. Kad gāju pie manikīra meistares pirms šī visa, tad man vienīgajai bija maska, kā arī meistarei. Pārējie klienti nāca bez maskām. Man ir ļoti žēl, ka kaut kas tāds vispār ir jāapspriež, ka maskas vilkšana nav iestrādājusies automātiski un pašsaprotami.
Latvijā liela daļa sabiedrības ir neizglītota bez kritiskās domāšanas. Nespēj atšķirt izpētītus, zinātniskus faktus no speciālistiem un kāda cilvēka personīgo viedokli, kas tiek rakstīts saviem reitingiem.
29.11.2020 02:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits