jūsu sapņu profesija

 
Reitings 45
Reģ: 14.07.2020
Sveiki!
Kāda ir jūsu sapņu profesija? Vai jūs strādājat savā sapņu profesijā? Kāpēc nestrādājat?
Es pati vēl esmu vidusskolniece, domāju vai mana sapņu profesija, tiešām ir tā profesija, kuru gribu, tāpēc man būtu interesanti uzzināt citu cilvēku sapņu profesijas!
(zinu, ka tas neko nemaina, taču man ir interesanti!)
🙃Paldies!🙃
24.11.2020 10:30 |
 
Reitings 165
Reģ: 22.11.2020
Bērnībā sapņoju kļūt par ķirurģu, vēlāk nedaudz pamainījās domas,par darbu pētniecības virzienā, darbojas tagad tajā sfērā.
24.11.2020 18:10 |
 
Reitings 105
Reģ: 12.02.2017
Man sapņu profesija ir policists - ļoti gribētu, bet fiziskā forma man nekad nav bijusi laba, līdz ar to zinu, ka pārbaudījumos uz fizisko izkristu. Studēju IT, kas man arī patīk, tad jau redzēs, kā būs, kad nonākšu šajā darba vidē.
24.11.2020 19:07 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Piekūns @ 24.11.2020 17:43

Kā jau minēju - problēma sākas, tur, kad to, kas patīk, vajag pārvērst profesijā. Ne velti daudzi, kuri ir labi savā hobijā, uz jautājumu - kāpēc tu ar to nepelni naudu, tev taču tik labi sanāk - atbild, ka tad viņiem viss prieks par hobiju pazustu.

Atkarībā cik liels prieks,degsme un azarts ir par hobiju, ja ir pietiekami,tad tīri organiski tas atrod ceļu līdz darbam. Bet, ja saknē nospraud šo "prieks pazustu", tad nu jā, neko. Un vēl jo vairāk par Tevis minētajām pēdiņām ir veiksmes stāsti - par cilvēkiem, kas ir laimīgi hobiju pārvēršot peļņā.
24.11.2020 20:33 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Katz @ 24.11.2020 20:33

Atkarībā cik liels prieks,degsme un azarts ir par hobiju, ja ir pietiekami,tad tīri organiski tas atrod ceļu līdz darbam. Bet, ja saknē nospraud šo "prieks pazustu", tad nu jā, neko. Un vēl jo vairāk par Tevis minētajām pēdiņām ir veiksmes stāsti - par cilvēkiem, kas ir laimīgi hobiju pārvēršot peļņā.

Protams, attieksmei un perspektīvai ir nozīme. Tomēr darbības, kas nepieciešamas, lai no hobija gūtu ienākumus bieži vien cilvēkiem ir netīkamākas, kā vienkārši pelnīt naudu citā veidā, kura pamatnodarbe nav pati kvēlākā vēlme. Turklāt neviens neliedz mainīt attieksmi pret tekošo pamatdarbu. Ir cilvēki, kas ar laiku to iemīl.
24.11.2020 21:38 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Piekūns @ 24.11.2020 21:38

Protams, attieksmei un perspektīvai ir nozīme. Tomēr darbības, kas nepieciešamas, lai no hobija gūtu ienākumus bieži vien cilvēkiem ir netīkamākas, kā vienkārši pelnīt naudu citā veidā, kura pamatnodarbe nav pati kvēlākā vēlme. Turklāt neviens neliedz mainīt attieksmi pret tekošo pamatdarbu. Ir cilvēki, kas ar laiku to iemīl.

Es saprotu, katram sava taka brienama un situācijas/iespējas atšķirīgas.
Man reizēm gribas romantizēt un domāt, ka "nu kā, ir taču šāda, un tāda un tāda iespēja." Bet nē, jādzird "patīk ar vienu lietu nodarboties, bet daru pilnīgi, ko citu." Man šķiet, ka dzīvi var tvert un tvert.
Piemēram, es pati neesmu tur, kur vēlos būt, bet esmu ceļā un ar to jau esmu uzvarētāja. Gribētos, lai visiem tā ir, realitāte Latvijā ir cita.
24.11.2020 21:51 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
man ir sapņu dzīve, bet ne sapņu profesija. par darbu nesapņoju :D jāatrod kaut kas, ko ir aizraujoši darīt, ko padodas darīt, kas pasaulei nepieciešams un par ko maksā.
24.11.2020 22:19 |
 
Reitings 36
Reģ: 12.09.2015
Mana sapņu profesijai nav neklātienes apmācības, kā arī nav tādu līdzekļu lai izmācītos, tādēļ šis paliks tikai sapnis
24.11.2020 22:28 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Katz @ 24.11.2020 21:51

Es saprotu, katram sava taka brienama un situācijas/iespējas atšķirīgas.
Man reizēm gribas romantizēt un domāt, ka "nu kā, ir taču šāda, un tāda un tāda iespēja." Bet nē, jādzird "patīk ar vienu lietu nodarboties, bet daru pilnīgi, ko citu." Man šķiet, ka dzīvi var tvert un tvert.
Piemēram, es pati neesmu tur, kur vēlos būt, bet esmu ceļā un ar to jau esmu uzvarētāja. Gribētos, lai visiem tā ir, realitāte Latvijā ir cita.

Jā, galvenais spēt atrast derīgo kompromisu sev. Un dzīve jau nav statiska, varbūt šobrīd ir tas pieciešamais darbs, tomēr tas, kā tev pašai, ir solis uz to, ko patiešām vēlies.
Man liekas, tas nav tikai Latvijā. Tiesa, attīstītajās valstīs opcijas ir plašākas.
24.11.2020 23:00 |
 
Reitings 170
Reģ: 22.04.2019
Bērnībā gribēju būt mūziklu aktrise vai kosmonaute. Pusaudžu gados gribēju strādāt nozarē, kur būtu iespējams apceļot pasauli un būt gidam. Tagad gan studēju pilnīgi pretējā jomā, kas arī patīk. Vienmēr ir bijusi problēma, ka patīk pārāk daudz nozaru.
01.12.2020 13:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits