Priekš kam vīrietim ir vajadzīgi bērni?

 
Reitings 1064
Reģ: 15.06.2016
Negribu tagad šeit apvainot kādu māmiņu, bet gan saprast: priekš kam ir vajadzīgi bērni? Es nedomāju tos bērnus, kuri jau eksistē šajā pasaulē, kuri jau staigā bērnudārzā, skolā utt., bet gan personīgus bērnus. Kāda ir jēga? 🙄 Teiksim, man būs dēls vai meita. Ko tas man dos? Vai tas man dos papildus laiku, ko es varētu veltīt savai mākslai un garīgai attīstībai? Diez vai, tas tikai atņems tos, bez tā jau
īsos, brīva laika brīžus kas man ir (kaut gan Darvinam bija desmit bērni un viņam vienalga kaut kā sanāca uzrakstīt savu grāmatu – to gan es nesaprotu). Glāze ūdens uz veco dienām? Ņemot vērā cik daudz jauno cilvēku pēdējo desmit gadu laikā emigrēja no Latvijas, ļoti par to šaubos, ka kāds no maniem teorētiskiem bērniem manās vecumdienās neaizbrauks no šejienes un tikai to darīs, ka nēsis man pārtiku 🤔
21.11.2020 16:02 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
sla @ 21.11.2020 17:08
Tāpat kā sievietei, ne ar ko neatšķiras - vai nu cilvēkam ir vajadzīgi bērni, vai nav. Tas viss atkarīgs, vai cilvēks ir gatavs uzņemties atbildību, un turpināt savu ģimenes koku. Tas ir stulbs uzskats, ka bērni vajadzīgi, lai vecumdienās glāzi pienestu. Ja cilvēks ir pietiekami nodrošināts, to glāzi var pienest jebkurš cilvēks. Es domāju, ka bērni ir domāti cilvēkiem, kuriem ir ģimeniskas vērtības, vēlas audzināt cilvēkus, rūpēties, veidot ģimenes nākotni - ģimenes 'vēsturi'.

Ļoti piekrītu šim! Uzskatu, ka bērni ir jārada tiem cilvēkiem, kuri bērnus patiešām vēlas. Ne tāpēc, ka vecāki vai vecvecāki tā grib, ne tāpēc, ka draugi mudina, ne tāpēc, lai kāds vecumdienās pienestu glāzi ūdens, ne tāpēc, ka "tā ir pieņemts", ne tāpēc, lai būtu kāds, kas aizpilda vientulību, ne tāpēc, lai ar bērnu palīdzību censtos realizēt kaut kādus savus nepiepildītos sapņus vai ilgas. Varbūt naivi, taču, manuprāt, pasaule būtu daudz labāka vieta, ja bērnus radītu tikai tie cilvēki, kuri patiešām vēlas bērnus, ir gatavi un spējīgi šos bērnus izaudzināt mīlestībā un gādībā, savukārt tie, kuri bērnus vienkārši nevēlas vai tie, kuri nespēj par tiem parūpēties (te iet iekšā cilvēki ar atkarībām, psihiskām saslimšanām, kā arī tie, kuri zina, ka bērns var piedzimt ar smagiem garīga vai fiziska rakstura traucējumiem), tos arī neradītu. Iespējams, tad pasaulē būtu mazāk nelaimīgu, nemīlētu bērnu un salauztu likteņu.
21.11.2020 18:40 |
 
Reitings 127
Reģ: 20.01.2020
Ne visiem var būt bērni un ne visi var būt vecāki
21.11.2020 18:37 |
 
Reitings 344
Reģ: 29.01.2009
Ir jādomā nevis no perspektīvas "Priekš kam man vajadzīgi bērni un ko bērni dos man", bet gan no perspektīvas "Ko es varu iedot bērniem, priekš kam es tāds vispār esmu vajadzīgs viņiem".
Bērnus mēs neradām priekš sevis, tas tā zināšanai. Bērnus rada, lai dotu iespēju kādai dvēselei iziet šīs zemes pieredzi, un tu esi vienkārši resurss, ceļvedis, lai to cilvēciņu izvadītu viņa dzīvē.
21.11.2020 18:05 |
 
Reitings 11
Reģ: 18.02.2015
Bērni piešķir dzīvei citu jēgu, dzīve kļūst daudz jēgpilnāka. Protams, tas maina prioritātes, bet tas notiek arī pieaugot, ko bērna ienākšana ģimenē strauji veicina!
Kad ir bērni, galvenā doma nav tā, ka vecumdienās nu tik rūpēsies par saviem vecīšiem, bet gan, lai tik izaug par sakarīgiem cilvēkiem, lai var nodrošināt paši sevi un sekojoši savu ģimeni.
Tavi bērni arī mainīs tavu viedokli un dzīvi!
21.11.2020 17:44 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Man personīgi vienmēr ir interesējusi mūsu senču vēsture. Un uzzināt to, ko es no ģimenes esmu guvusi (īpatnības, īpašības, izskata iezīmes). Kāds talants, vērtība ir dzimtā. Un mani interesē kādi būs mani bērni un mazbērni. Vēlētos redzēt viņu dzīvi, nodarbošanos. Būtu forši, ja maniem bērniem būtu arī ģimeniskas vērtības, un iemācītu to saviem bērniem. Mācīt savu ģimenes vēsturi, ar kādām grūtībām katrs saskārās, ko sasniedza utt.
21.11.2020 17:12 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Tāpat kā sievietei, ne ar ko neatšķiras - vai nu cilvēkam ir vajadzīgi bērni, vai nav. Tas viss atkarīgs, vai cilvēks ir gatavs uzņemties atbildību, un turpināt savu ģimenes koku. Tas ir stulbs uzskats, ka bērni vajadzīgi, lai vecumdienās glāzi pienestu. Ja cilvēks ir pietiekami nodrošināts, to glāzi var pienest jebkurš cilvēks. Es domāju, ka bērni ir domāti cilvēkiem, kuriem ir ģimeniskas vērtības, vēlas audzināt cilvēkus, rūpēties, veidot ģimenes nākotni - ģimenes 'vēsturi'.
21.11.2020 17:08 |
 
Reitings 216
Reģ: 17.11.2019
Nu tev tiešām nevajag bērnus. Tev pat būtu ieteicams visu atlikušo mūžu veltīt garīgai attīstībai.
21.11.2020 16:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits