Aizvainojums par darbu

 
Reitings 344
Reģ: 29.01.2009
Situācija sekojoša. Es strādāju uz pusslodzi no mājām (man maz bērniņš). Mums uzņēmumā nupat notika ļoti liela kampaņa, pie kuras daudz nācās strādāt. Pēdējo nedēļu man faktiski nācās aizmirst, ka strādāju uz pusslodzi, bet pieslēgties visu dienu un pat vairāk, pat vēlu vakaros un naktīs. Manuprāt, es tiešām daudz ieguldījos un atdevu visu savu enerģiju šim projektam.
Cerēju pat uz piemaksu. Bet pēc kampaņas vadītājs izsūtīja e-pastu ar lielu paldies visiem, kas iesaistījās, paldies tam un tam, paldies tam un tam, nu, daudzus pieminēja. Un es tur vispār neesmu minēta. Ne ar vienu vārdu. Man bija tāds wtf. Pēc tā visa pat pliku paldies nesaņemu. Jūtu, ka iekšā ir aizvainojums.
Es zinu, cik slikti ir sevī attīstīt šādas emocijas. Vienmēr cenšos dzīvot ar tīru enerģētiku. Bet šis notikums mani duļķo no iekšienes. Nezinu, ko darīt ar to kamolu. Kā jūs iesakat tikt ar to galā?
18.11.2020 10:30 |
 
Reitings 344
Reģ: 29.01.2009
Katz, es ticu, ka, jā, citi gan jau ka vēl vairāk par mani strādāja. Tie, kas uz pilnu slodzi, tie noteikti strādāja uz dubultu slodzi. Es, kas uz pusslodzi, dabūju pilnu slodzi. Bet vai tāpēc mans darbs būtu mazsvarīgāks...
18.11.2020 14:37 |
 
Reitings 344
Reģ: 29.01.2009
Eksperte, ja tu būtu manā vietā, kādus secinājumus tu izdarītu priekš sevis?
18.11.2020 14:38 |
 
Reitings 344
Reģ: 29.01.2009
akaroa, mjā, laikam jābūt egoistiskākai un striktāk jānovelk robežas...
18.11.2020 14:39 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
neviens jau nesaka, hei, tev tagad būs jāpastrādā pilna slodze vai virsstundas. Tu vienkārši strādā, un tev sāk krist arvien vairāk uzdevumu virsū, šitas jāizdara, tas jāizdara, un šis vispār ir steidzami tagad un tūlīt, vienalga, ka ir nakts.

Bet ja Tu jau tagad zini par nākamo projektu, ilgajām stundām, kas pārsniegs puslodzes darbu, tad arī ir jāiet un jārunā par to pirms tas sākas. Nevar klusi ciest, raudāt spilvenā, pārstrādāties un neko nesaņemt pretī!
Vajag teikt vajadītājam par darba apjomu, kurš pārsniedz krietni Tavu darba laiku. Vai viņš neapzinās, cik tas daudz patērē laiku, vai arī ļaunprātīgi uzkrauj darbu virsū, jo Tu pilnīgi neko nesaki, neprostestē. Klusi visu izdari un viņi ir laimīgi par bezmaksas padarīto darbu. Kāpēc gan maksāt kādam vairāk, ja kāds to dara tāpat par neko?
18.11.2020 14:45 |
 
Reitings 344
Reģ: 29.01.2009
Mākoņmaliņa, es esmu teikusi tiešajam priekšniekam, ka mans darbs pārniedz pusslodzi. Bet nekas pēc tā nesekoja.
18.11.2020 15:18 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Es arī uzskatu, ka darbs ir darbs un par to attiecīgi jānaksā. Ja ļausi, sēdīsies uz kakla un izmantos. Tāpēc vismaz parunā ar priekšnieku un novelc robežas. Man ir ģimene, varu strrādāt tik, cik norādīts līgumā. Ja kaut kas baigi aizraujošs un perspektīvs, varu strādāt par tik un tik procentiem vairāk, attiecīgi, ja laicīgi esmu brīdināta un ir attiecīgs atalgojums.
Tie sapulces teksti no sērijas, ka jaunesi parādā tikai norāda par attieksmi pret darbinieku. Ja strādā pati sev un esi ettiecīgā līmeņa vaditāja, tad situācija ir cita, bet, ja pareizi sapratu, šis nav tas gadījums.
18.11.2020 15:18 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
cassandra @ 18.11.2020 14:38
Eksperte, ja tu būtu manā vietā, kādus secinājumus tu izdarītu priekš sevis?

Ja man patiktu darbs, kurā tu strādā, es darītu tikai to, kas ietilpst manas pusslodzes ietvaros, ja lielāks darbs apjoms un sevis ziedošana negarantē pielikumu vai prēmiju. Vienīgā atkāpe, ja par nostrādāto laiku, kas ir ārpus pusslodzes, tev samaksā.
Turklāt nākotnē citos darbos es izvērtētu, vai ir vērts ieguldīties vairāk, kā paredzēts.
18.11.2020 15:48 |
 
Patīk
Reitings 1753
Reģ: 24.05.2019
Virsstundas jāstrādā tikai parakstot pirms tam līgumu par virsstundām un attiecīgu samaksu. Ļoti palīdz novilkt robežas. Tev ir pusslodze? Pēc noteikta darba laika dators ciet un viss.
Šo situāciju es noteikti neiesaku turēt sevī un noteikti parunāt ar kampaņas vadītāju. Gan par savām sajūtām attiecībā uz neapmaksātajām virsstundām, gan par aizvainojumu par to, ka nenovērtē, gan par vēlmi turpmāk par darbu saņemt proporcionālu samaksu - tas nekas, ka viņš nelemj par algām, ja viņš gribēs, lai tu strādā virsstundas, viņam būs par jāparūpējas.
18.11.2020 17:52 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Gruti saprast kads uzdevums bija un cik tu izdariji.
Tas ir ka darba iepriekseja salidzinat 2 stradniekus.
1) kartupelus mizoja 8h, samizoja aptuveni 4-5 10L spainus
2) atnaca praktikants, samizoja 7-8 10L spainus pa 4h.
Uzreiz darbadevejam acis, aha sis mani aiz deguna vilcinaja un necentas.
Analogiski varbut tava darba tu kaudzi laika veltiji kvalitati utt, bet varbut cits to spej 2x atrak izdarit un tavs darba isti nav bijis produktivs.
Var stradat un var stundas vilkt. Tapec es vienmer iestajos, ka samaksa ir par padarito, nevis cik stundas biji darba.
18.11.2020 18:25 |
 
Reitings 4736
Reģ: 06.11.2019
Es Tavā vietā uzrakstītu vadībai iesniegumu ar lūgumu apmaksāt virsstundas. Tad tas jautājums arī virzīsies uz priekšu. Jo atbilstoši Darba likumam (68. un 136.pants) par virsstundām ir jāmaksā. Kā jau te minēts, Tu ar savu ieguldīto laiku palīdzi nopelnīt citiem, par savām tiesībām ir jācīnās.
18.11.2020 18:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!