Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Problemātiska sejas āda

 
Reitings 22
Reģ: 06.02.2017
Sveikas, meitenes!
Zinu, ka ir bijušas ļoti daudzas diskusijas par sejas ādas problēmu, bet es vēlētos pacelt šo tematu un uzzināt Jūsu pieredzi, risinājumus, ieteikumus, kā cīnīties ar problemātisku sejas ādu.
Īsumā - pusaudžu gados sākās izteiktas ādas problēmas - taukaina āda ar noslieci uz pinnēm un akni. Gāju pie dermatologa, izšķiedu naudu ļoti daudzos krēmos, tonikos, attīrošajos ūdeņos utt. Dzēru arī roaccutane. It kā palika labāk, bet nemitīgi problēmas atkārtojas, it īpaši rudenī.
Kā Jūs tikāt galā ar līdzīgām problēmām? Ir kādas atsauksmes par sejas attīrīšanu? Varbūt varat ieteikt labu speciālistu, kam TIEŠĀM interesēs palīdzēt, nevis tikai izspiest naudu. Esmu internetu apgriezusi kājām gaisā, cik rakstu, tik viedokļu, pie tam diezgan seni raksti.
P.S. Rēķinos, ka šajā situācijā vispār grūti pat uz veikalu aiziet, bet, iespējams, var kaut kādu risinājumu mēģināt rast, jo saprotu, ka procedūras ilgi varam aizmirst. :D
16.11.2020 18:16 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3720
Reģ: 31.10.2010
Nav pietiekami rūpēties par ādu tikai no ārpuses. Viens no būtiskiem cēloņiem ādas problēmām ir nepareizs, nesakārtots uzturs. Es, piemēram, zinu, ka manai ādai ļoti nepatīk saldumi. Tikko ieēdu ko cukurainu, pumpa vai divas ir garantētas. Nevar gaidīt veselu, skaistu ādu, ja nedomā par organisma veselību iekšēji.
16.11.2020 18:25 |
 
Reitings 22
Reģ: 06.02.2017
Minelūše, jā, par saldumiem pilnīgi piekrītu, man ir tieši tas pats. Apēdu šokolādi, pēc stundas jau pumpas. :D Tāpēc arī esmu atteikusies no alkohola, nesmēķēju, cenšos ierobežot kafijas, saldumu un piena produktu patēriņu. Protams, ar tiem piena produktiem ir kā ir.
16.11.2020 18:34 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
Minelūše @ 16.11.2020 18:25
Nav pietiekami rūpēties par ādu tikai no ārpuses. Viens no būtiskiem cēloņiem ādas problēmām ir nepareizs, nesakārtots uzturs. Es, piemēram, zinu, ka manai ādai ļoti nepatīk saldumi. Tikko ieēdu ko cukurainu, pumpa vai divas ir garantētas. Nevar gaidīt veselu, skaistu ādu, ja nedomā par organisma veselību iekšēji.

Šo arī es esmu sapratusi. Varu smērēt cik krēmus dažādus gribu, bet ja apēdīšu vakarā visu čipsu paku - no rīta speķaina āda garantēta. Tā tas diemžēl ir. Cenšos neēst saldumus (man arī tie ne visai garšo patiesībā) un junk food (čipsi, eļļaini produkti, bulciņas, utt).
Reizēm niez nagi izspiest kādu pinni. To gan vairs nedaru, jo uz sejas ļoti paliek pleķi. Uzreiz var redzēt ko esi darījis.
16.11.2020 18:34 |
 
Reitings 22
Reģ: 06.02.2017
kay @ 16.11.2020 18:34

Šo arī es esmu sapratusi. Varu smērēt cik krēmus dažādus gribu, bet ja apēdīšu vakarā visu čipsu paku - no rīta speķaina āda garantēta. Tā tas diemžēl ir. Cenšos neēst saldumus (man arī tie ne visai garšo patiesībā) un junk food (čipsi, eļļaini produkti, bulciņas, utt).
Reizēm niez nagi izspiest kādu pinni. To gan vairs nedaru, jo uz sejas ļoti paliek pleķi. Uzreiz var redzēt ko esi darījis.

Ar tiem taukainajiem ēdieniem tā tas ir vienmēr.. :( pat no mazumiņa.
Kā tu aizstāj saldumus un junk food? Man ar saldumiem ir crazy, Tev paveicies, ka nepārāk garšo. :D
16.11.2020 18:37 |
 
Reitings 29
Reģ: 15.08.2014
Papēti instagramā olenabeley, vai viņas youtube kanālu. Viņa iesaka ko darīt ar problemātisku ādu, par līdzekļiem un apgāž visus mītus. Neviens dermatologs un kosmētiķis nav manu sejas ādu dabūjis tik labā stāvoklī kā viņa ar bezmaksas ieteikumiem!
16.11.2020 19:28 |
 
Reitings 22
Reģ: 06.02.2017
pukumeitene @ 16.11.2020 19:28
Papēti instagramā olenabeley, vai viņas youtube kanālu. Viņa iesaka ko darīt ar problemātisku ādu, par līdzekļiem un apgāž visus mītus. Neviens dermatologs un kosmētiķis nav manu sejas ādu dabūjis tik labā stāvoklī kā viņa ar bezmaksas ieteikumiem!

Liels paldies Tev, noteikti paskatīšos! :)
16.11.2020 20:33 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
karamelles @ 16.11.2020 18:37

Ar tiem taukainajiem ēdieniem tā tas ir vienmēr.. :( pat no mazumiņa.
Kā tu aizstāj saldumus un junk food? Man ar saldumiem ir crazy, Tev paveicies, ka nepārāk garšo. :D

Hmm.. Es neaizstāju, jo man vienkārši negaršo. Bet ja man veikalā izvēle ir vai nu konfektes vai piemēram augļi, vienmēr izvēlos augļus. Tā kā man to saldumiņu vajag maz, varbūt arī to devu pietiekami iegūstu no augļiem :)
16.11.2020 21:37 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Arī man bija līdzīga problēma - pinnes gan uz sejas, gan muguras, dekoltē zonā, akne. Vidusskolā vecāki iztērēja milzīgas naudas vedot mani pie speciālistiem, taisīja visvisādas analīzes, vai pret kaut ko ir alerģija, vai nav kādas iekšējas kaites, apmeklēju procedūras, bija jālieto gan ļoti dārgi sejas un ķermeņa kopšanas līdzekļi (no viena gēla pat apdedzināju sejas ādu, lietojot to pirmo reizi, tieši Jaungada vakarā), gan jādzer zāles, no kurām bieži bija slikta dūša. Uzlabojumi varbūt bija 10% no visas trīs gadu ilgās cīņas. Nomainīju dermatologu, kurš pirmajā vizītē jautāja, vai esmu bijusi pie ginekologa. Aizgāju, lai man izraksta OK un jau pēc dažiem mēnešiem pumpas uz sejas bija teju izzudušas, pēc pus gadu ilgas lietošanas pat sāka izzust arī aknes rētas. Tagad mēnešreižu laikā vai tad, ja esmu saēdusies nu dikti daudz saldumu, uz zoda uzmetās kāda sāpīga pumpa, bet tad es priecājos, ka viņas reizi pa reizei uzrodas un nav mani aizmirsušas.
16.11.2020 22:25 |
 
Reitings 22
Reģ: 06.02.2017
kay @ 16.11.2020 21:37

Hmm.. Es neaizstāju, jo man vienkārši negaršo. Bet ja man veikalā izvēle ir vai nu konfektes vai piemēram augļi, vienmēr izvēlos augļus. Tā kā man to saldumiņu vajag maz, varbūt arī to devu pietiekami iegūstu no augļiem :)

Protams, augļi daudz labāka izvēle, bet dažkārt (bieži) grūti paiet šokolādes stendam garām. :D apskaužami, ka nav šādas problēmas, patiešām. :)
16.11.2020 23:01 |
 
Reitings 22
Reģ: 06.02.2017
Elisa_M @ 16.11.2020 22:25
Arī man bija līdzīga problēma - pinnes gan uz sejas, gan muguras, dekoltē zonā, akne. Vidusskolā vecāki iztērēja milzīgas naudas vedot mani pie speciālistiem, taisīja visvisādas analīzes, vai pret kaut ko ir alerģija, vai nav kādas iekšējas kaites, apmeklēju procedūras, bija jālieto gan ļoti dārgi sejas un ķermeņa kopšanas līdzekļi (no viena gēla pat apdedzināju sejas ādu, lietojot to pirmo reizi, tieši Jaungada vakarā), gan jādzer zāles, no kurām bieži bija slikta dūša. Uzlabojumi varbūt bija 10% no visas trīs gadu ilgās cīņas. Nomainīju dermatologu, kurš pirmajā vizītē jautāja, vai esmu bijusi pie ginekologa. Aizgāju, lai man izraksta OK un jau pēc dažiem mēnešiem pumpas uz sejas bija teju izzudušas, pēc pus gadu ilgas lietošanas pat sāka izzust arī aknes rētas. Tagad mēnešreižu laikā vai tad, ja esmu saēdusies nu dikti daudz saldumu, uz zoda uzmetās kāda sāpīga pumpa, bet tad es priecājos, ka viņas reizi pa reizei uzrodas un nav mani aizmirsušas.

Stāsts diezgan līdzīgs manējam, tie krēmi neko nedod, ja ir nopietna kaite.
Un tiešām viss pārgāja no OK? Kādas dzēri/dzer? :)
Man ginekoloģe bija arī izrakstījusi, bet es nenopirku, jo nav tās uzticības tai dakterei + salasījos internetā visu ko par OK. :D
16.11.2020 23:04 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Karamelles, lietoju Belara. Kad tikko sāku viņas lietot, mamma bija kategoriski pret, ka tik jaunā vecumā jau sabojāšu savu organismu, taču, manuprāt, mūsdienās tās tabletes vairs nav nemaz tik kaitīgas (tas ir mans personīgais viedoklis), lai gan biežāk sastapos ar piena sēni, dažādiem iekaisumiem. Vienīgais mīnuss, ka man sākumā diezgan daudz un strauji uzkāpa svars, kurš nekrītas. Pēc apmēram divu gadu lietošanas jautāju ginekoloģai, vai varu pārtraukt, viņa teica, ja vairs nedzeršu OK, tad tikpat strauji visas problēmas būs atpakaļ.
17.11.2020 02:14 |
 
Reitings 22
Reģ: 06.02.2017
Elisa_M @ 17.11.2020 02:14
Karamelles, lietoju Belara. Kad tikko sāku viņas lietot, mamma bija kategoriski pret, ka tik jaunā vecumā jau sabojāšu savu organismu, taču, manuprāt, mūsdienās tās tabletes vairs nav nemaz tik kaitīgas (tas ir mans personīgais viedoklis), lai gan biežāk sastapos ar piena sēni, dažādiem iekaisumiem. Vienīgais mīnuss, ka man sākumā diezgan daudz un strauji uzkāpa svars, kurš nekrītas. Pēc apmēram divu gadu lietošanas jautāju ginekoloģai, vai varu pārtraukt, viņa teica, ja vairs nedzeršu OK, tad tikpat strauji visas problēmas būs atpakaļ.

Jā, šo es esmu dzirdējusi, ka OK tikai "iesaldē" problēmu un tā varot atgriezties, bet noteikti arī kā kurai.
Par to nekaitīgumu, man gan tieši šķiet, ka bojā veselību, skatoties uz to, kas paziņām ir bijis no OK.
Svara pieaugums ir viena no plašāk pazīstamajām pazīmēm, bet ar to noteikti arī kaut kā var cīnīties! :)
17.11.2020 07:27 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
padalīšos ar pieredzi, arī lietoju Belara un bija tik daudz problēmu, ka nekad vairs nelietošu OK. Ādas stāvoklis neuzlabojās, pieauga svars, bija kaut kāda ūdens aizture ķermenī - vispār nesvīdu, biju uzpampusi un vistrakākais, parādījās olnīcu cistas.
es zinu, ka daudzām meitenēm OK palīdz, bet, ja ir citi varianti, ieteiktu mēģijāt visu citu pirms vērsties pie OK, ja nu tavam ķermenim arī ir sliktas blakus parādības.
17.11.2020 09:46 |
 
Reitings 1317
Reģ: 30.06.2013
Esmu pret “ārstēšanu” ar OK. Bet ja nu dikti gribas, tad ginekologam ir jāveic organisma tolerances tests pret OK. Organisms ne kuru katru akceptē, tas ir stipri individuāli. Un jaizvelas to, pret kuru tolerance ir visaugstākā, lai izbēgtu blakusparādības. Ja ginekologs nepiedāvā - varbut ir vērts pameklēt labāku ārstu.
17.11.2020 10:52 |
 
10 gadi
Reitings 1472
Reģ: 17.01.2013
Man bija problemātiska āda sākot no 12 gadu vecuma, tas ir 5.klases, pilna seja sāpīgas pumpās, tā tas turpinājās līdz pat pieaugušam vecumam, tā krietni pāri 25 gadiem, lieki, laikam, piebilst, cik ļoti, tas ietekmēja manu dzīvi un cik daudz sev liedzu, dēļ sliktā ādas stāvokļa. Viss, ko es no dzīves vēlējos tolaik, bija- būt normāla! Vnm kad cilvēki pienāca par tuvu, vai skatījās uz mani, man likas, un noteikti tā arī bija, ka pētīja, cik ļoti, ļoti man nav paveicies. 🙈
Mani izglāba kosmetologe- pirmās divas vai trīs reizes bija ļoti mokoša, sāpīga tīrīšana 2- 3h garumā un pēc tam seja diezgan strauji uzlabojas, tas mokas bija tā vērtās! Sapirku visus viņas ieteiktos kopšanas līdzekļus un gāju divus gadus katru mēnesi, nejau tāpēc, ka tā vajadzēja, bet tāpēc, ka vairāk nevarēju savu dzīvi iedomāties bez kosmetoloģes, turklāt bija bail, ka neejot āda pasliktināsies. Šobrīd ir tā, ka mans sejas tips vairs nav “problemātiska” bet “normāla” man vairs nav ak es rētas, kas manuprāt, pēc tik daudziem gadiem ar nopietnam pumpām, tas ir brīnums, kā arī paplašinātās poras ir ļoti, ļoti minimālas, var redzēt tikai tad, ja pieiet pie paša spoguļa- man visu laiku bija ļoti paplašinātas viņas.
Un tikai šos pēdējos gadus esmu uzzinājusi kā ir normāli komunicēt ar cilvēkiem nedomājot, vai viņš/a tagad pēta manu seju.
17.11.2020 13:31 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
Hmm.. Jau tikko vienā diskusijā minēju, ka lietoju Belara un piekritīšu Karamelles teiktajam, ka OK, vismaz manā gadījumā, iesaldēja problēmu. Lietoju OK 2 gadus un jau pēc pirmā mēneša tik tiešām uzlabojās sejas āda (nebija pumpas, āda super spīdīga un tīra izskatījās), bet tagad esmu no OK nost (praktiski 3 mēnešus) un atpakaļ ir pilnīgi viss kas bija pašos pirmsākumos. Ja ne pat trakāk. :(
17.11.2020 13:36 |
 
Reitings 22
Reģ: 06.02.2017
akaroa @ 17.11.2020 09:46
padalīšos ar pieredzi, arī lietoju Belara un bija tik daudz problēmu, ka nekad vairs nelietošu OK. Ādas stāvoklis neuzlabojās, pieauga svars, bija kaut kāda ūdens aizture ķermenī - vispār nesvīdu, biju uzpampusi un vistrakākais, parādījās olnīcu cistas.
es zinu, ka daudzām meitenēm OK palīdz, bet, ja ir citi varianti, ieteiktu mēģijāt visu citu pirms vērsties pie OK, ja nu tavam ķermenim arī ir sliktas blakus parādības.

TheOatMeal @ 17.11.2020 10:52
Esmu pret “ārstēšanu” ar OK. Bet ja nu dikti gribas, tad ginekologam ir jāveic organisma tolerances tests pret OK. Organisms ne kuru katru akceptē, tas ir stipri individuāli. Un jaizvelas to, pret kuru tolerance ir visaugstākā, lai izbēgtu blakusparādības. Ja ginekologs nepiedāvā - varbut ir vērts pameklēt labāku ārstu.

Paldies par pieredzēm un viedokļiem! Tāpēc arī tā skeptiski skatos uz OK. Bet te, protams, kā nu kurai organisms panes, tāpēc arī ir bail sākt mēģināt. Kā kontracepcijas līdzeklis, tā noteikti nebūtu mana izvēle, ja nu vienīgi "ārstniecības" nolūkos.
17.11.2020 15:18 |
 
Reitings 22
Reģ: 06.02.2017
Naomi* @ 17.11.2020 13:31
Man bija problemātiska āda sākot no 12 gadu vecuma, tas ir 5.klases, pilna seja sāpīgas pumpās, tā tas turpinājās līdz pat pieaugušam vecumam, tā krietni pāri 25 gadiem, lieki, laikam, piebilst, cik ļoti, tas ietekmēja manu dzīvi un cik daudz sev liedzu, dēļ sliktā ādas stāvokļa. Viss, ko es no dzīves vēlējos tolaik, bija- būt normāla! Vnm kad cilvēki pienāca par tuvu, vai skatījās uz mani, man likas, un noteikti tā arī bija, ka pētīja, cik ļoti, ļoti man nav paveicies. ?
Mani izglāba kosmetologe- pirmās divas vai trīs reizes bija ļoti mokoša, sāpīga tīrīšana 2- 3h garumā un pēc tam seja diezgan strauji uzlabojas, tas mokas bija tā vērtās! Sapirku visus viņas ieteiktos kopšanas līdzekļus un gāju divus gadus katru mēnesi, nejau tāpēc, ka tā vajadzēja, bet tāpēc, ka vairāk nevarēju savu dzīvi iedomāties bez kosmetoloģes, turklāt bija bail, ka neejot āda pasliktināsies. Šobrīd ir tā, ka mans sejas tips vairs nav “problemātiska” bet “normāla” man vairs nav ak es rētas, kas manuprāt, pēc tik daudziem gadiem ar nopietnam pumpām, tas ir brīnums, kā arī paplašinātās poras ir ļoti, ļoti minimālas, var redzēt tikai tad, ja pieiet pie paša spoguļa- man visu laiku bija ļoti paplašinātas viņas.
Un tikai šos pēdējos gadus esmu uzzinājusi kā ir normāli komunicēt ar cilvēkiem nedomājot, vai viņš/a tagad pēta manu seju.

Saprotu Tevi, tas tiešām nereāli sabojā dzīves kvalitāti, tāpēc ir ļoti svarīgi tikt ar to problēmu galā, citādāk pat bail iedomāties. Lai cik absurdi tas skanētu, bet tā sejas āda ļoti degradē pašvērtējumu, nesanāk izveidot labas ilgtermiņa attiecības, ja Tu nemīli sevi!
Pie kādas kosmetoloģes gāji un kādas procedūras veica? Dziļo tīrīšanu noteikti, kaut kādus pīlingus? :)
17.11.2020 15:21 |
 
Reitings 22
Reģ: 06.02.2017
kay @ 17.11.2020 13:36
Hmm.. Jau tikko vienā diskusijā minēju, ka lietoju Belara un piekritīšu Karamelles teiktajam, ka OK, vismaz manā gadījumā, iesaldēja problēmu. Lietoju OK 2 gadus un jau pēc pirmā mēneša tik tiešām uzlabojās sejas āda (nebija pumpas, āda super spīdīga un tīra izskatījās), bet tagad esmu no OK nost (praktiski 3 mēnešus) un atpakaļ ir pilnīgi viss kas bija pašos pirmsākumos. Ja ne pat trakāk. :(

Tas ir ļoti traki, jo esi jau pieradusi pie skaistas sejas un tad pēkšņi atpakaļ tajā fāzē.. šo esmu tiešām dzirdējusi no paziņām, un tomēr bez apstājas, gadiem, OK lietot noteikti negribas.
17.11.2020 15:27 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Kosmetologs, dermatologs. Ja nelīdz tad jākoriģē uzturs. Kā ar vēderu? Izeja normāla, nesāp? Ir cilvēki kam ir celiakija un paši to pat nenojauš, mazliet sāp vēders, caureja un pumpas, daudz. Kad tiek izslēgti no uztura kvieši, mieži, auzas, rudzi paliek labāk. Vēl hormonu problēmas. Ja pumpas dēļ hormoniem tad pie ginekologa. Jāmeklē cēlonis ja dermatologs un kosmetologs nepalīdz. Tāpat der izdzīt tārpus, kaut vai profilaktiski jo nu kuram gan nav gadījies apēst kādu nemazgātu ogu vai augļu no dārza. Tāpat var inficēties no mājdzīvniekiem.zinu sievieti kurai ļoti krita ārā mati. Iztērēja simtus dāžādās procedūrās, zālēs. Beigās izrādījās ka tārpi vainīgi. Varbūt sāc ar ģimenes ārstu un tad lēnām meklējiet kopā cēloni.
17.11.2020 16:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!