Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Brilles

 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Sveikas!
Pirms kāda laika sāku novērot, ka skatoties tālumā, redze arvien vairāk pasliktinās. Pārbaudot to, bija nelieli mīnusi (-0,75 un -0,25), teica, ka brilles nevajag, iztikšu ar redzes vingrinājumiem.
Nu ir pagājis gads, sapratu, ka miglainais attēls, skatoties tālumā it īpaši darbā, kur bieži jāsaskata sīki burtiņi, traucē daudz izteiktāk, tādēļ nolēmu pārbaudīt redzi vēlreiz, jau iepriekš pieņemot lēmumu, ka gribu brilles, kuras attiecīgajā situācijā pielietot (iepriekš brilles nav bijušas).
Šoreiz pārbaudīju redzi citur, kur arī mani mēģināja pārliecināt, ka brilles nav nepieciešamas, bet, ja es tik ļoti vēlos, tad var man tām izrakstīt recepti (-0,5 un -0,25), stiprākas neesot nepieciešamas. Uzliekot brilles nav teju nekādu izmaiņu, skatoties pavisam tālumā, attēls ir tikpat miglains, varbūt tuvāki burti ir pavisam nedaudz skaidrāki, bet migla tā pati. Jēga no brillēm šajā gadījumā - tiešām nekāda, jo biju gaidījusi pavisam skaidru, perfektu redzi.
Vai man maz ir šobrīd nozīme doties pie kāda optometrista, lai izraksta citus briļļu lēcu stiprumus, ko vēlāk samainīt vai tomēr acis vēl pieradīs pie šīm brillēm un attēls būs skaidrāks? Gribu dzirdēt no pieredzes, jo attiecīgajā optikas veikalā man to atteica sakot, ka, ja būs lēcām lielāki mīnusi, bieži sāpēšot galva.
12.11.2020 11:34 |
 
Reitings 42
Reģ: 09.06.2020
Noteikti neiesaku meklēt pēc iespējas stiprākas brilles, dzenoties pēc skaidrāka attēla. Nervi un muskuļi acī notrulinās pie stiprām brillēm un ar laiku visbiežāk vajag arvien stiprākas un stiprākas. To es saku no pieredzes.
Iespējams, ka Tev ir kādas vēl citas redzes īpatnības, tāpēc tā vienkārši meklēt acu ārstu, kas tikai izrakstīs jaunu briļļu recepti kārotai asākai redzei, manā ieskatā, nav risinājums, jo ilgtermiņā redzi bojās vēl vairāk. Un pie šīm -0.25 un -0.5 brillēm acis pieradīs un būs labāk. Skaidru, perfektu redzi ar redzes korekcijas līdzekļiem ne vienmēr var panākt tā it kā būtu "dabiska" redze un, ja šāda stipruma izrakstītās brilles pie šādiem mīnusiem nerada labāku situāciju, vajadzētu paskatīties, vai nav vēl kāda pārbaude redzes īpatnībām nepieciešama.
12.11.2020 11:56 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Man arī ir - 0.5. Brilles lieku reti, bet, protams, ar brillēm visu neredzu kā ērglis. Tekstu, ciparus un līnijas redzu labi, bet tādas lietas kā ainavas ir mazliet miglainas, arī ar brillēm.
Nedomāju ka tev vajag lielākus mīnusus, vienkārši jāpierod. Ja liek prak stipras brilles tas nav labi acīm, var izraisīt galvas sāpes, sliktu dūšu utt.
12.11.2020 13:03 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Kāpēc neizmantot kontaktlēcas?
12.11.2020 13:35 |
 
Reitings 292
Reģ: 26.01.2020
Nu es nezinu. Man ir līdzīgi mīnusi (tiesa, klāt vēl astigmātisms), bet tālumam gan lieku brilles - koncertos teātros, utt. Ar mašīnu vispār nevaru iedomāties braut bez brillēm.
"Mazs mīnuss, tev tak brilles nevajag", manuprāt, ir stulbs arguments. Ārkārtīgi forša sajūta kaut ko neredzēt, laikam to ārstuprāt.
12.11.2020 14:20 |
 
Reitings 292
Reģ: 26.01.2020
Bet ierosinājums nēsāt lēcas pie tāda mīnusa vispār ir pilnīgi nevietā. Lēcas var likt, ja tiešām tās visu laiku ir nepieciešamas nevis, piemēram, lai saskatītu kaut ko tālumā - lekcijas prezentāciju vai koncertu. Tad tās brilles var vienkārši uzlikt uz to brīdi.
A visu dienu pie dator sēdēt ar kontaktlēcām tālumam - dzelžaina loģika.
12.11.2020 14:22 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Man acu ārsts arī mēģināja pierunāt par briļļu iegādi, lai gan redze nav slikta, bet tomēr ''kkādus burtiņus nevarot saskatīt'' pārbaudē. Lai gan pati zinu, ka tas nekādi netraucē, jo redzu visu, ko vajag redzēt dzīvē.
Ja brille nebojātu aci, iegādātos, bet pakļaut sevi vēl lielākiem mīnusies, nē, paldies. Arī Tev ieteiktu padomāt divreiz. Īpaši, kad divi ārsti saka,ka brilles nav nepieciešamas. Un uz savu galvu eksperimentēt par lielākiem mīnusies, božemoj.
12.11.2020 14:39 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Sveika! Varbūt pārbaudot redzi, esi ļoti sakoncentrējusies, tādēļ parādās mazāks rezultāts. Vismaz es tādu kļūdu darīju pusaudžu/studiju gados.
12.11.2020 17:15 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
Kā briļļu īpašniece jau vairāk kā 17 gadus varu teikt tikai to, ka optometram ir absolūta taisnība par to, ka lielāku minūsu nevajag. Acs pierod pie tā, ka var "atslābt" kad brilles uz acīm un mīnusi var aiziet vēl lielāki. Pie lielākiem mīnusiem nekā vajag arī var sāpēt acis, galva.
Piekrītīšu arī tiem, kuri saka, ka ar brillēm nebūs tā, ka nu tiešām tagad "ērgļa redze" un viss labi. Es pat lietojot lēcas reizēm nevaru saskatīt to ko vēlētos.... Ar brillēm pie stūres vispār izvairos braukt. Īpaši vēlās vakara stundās..
12.11.2020 17:35 |
 
Reitings 292
Reģ: 26.01.2020
Ar brillēm pie stūres vispār izvairos braukt. Īpaši vēlās vakara stundās..
Tas ir kā? :D Labāk neredzēt, ko sadari uz ceļa? :D :D
12.11.2020 17:38 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
Ibmetīns @ 12.11.2020 17:38
Ar brillēm pie stūres vispār izvairos braukt. Īpaši vēlās vakara stundās..
Tas ir kā? :D Labāk neredzēt, ko sadari uz ceļa? :D :D

Tas bija domāts, ka ja ir brilles tad labāk brauc vīrs. Ja nu tomēr es sēžu pie stūres tad tikai ar lēcām. 😁
12.11.2020 17:53 |
 
Reitings 5
Reģ: 11.11.2023
Lai nebūtu jāveido jauna saruna - pacelšu vecāku.
Nesen biju pie acu ārsta uz pārbaudi kur man tika izrakstītas brilles gan tālumam, gan tuvumam.
Pāris dienas atpakaļ pasūtīju brilles ar progresīvajām lēcām.
Palasot internetā, daudzi saka, ka esot nepieciešams ilgāks laiks nekā parasti lai pierastu pie šādām brillēm.
Kā ir ar jums? Vai kāda lieto brilles ar progresīvajām lēcām? Cik ilgs laiks pagāja lai pie tām pierastu?
11.11.2023 15:24 |
 
Reitings 5
Reģ: 11.11.2023
Lai nebūtu jāveido jauna saruna - pacelšu vecāku.
Nesen biju pie acu ārsta uz pārbaudi kur man tika izrakstītas brilles gan tālumam, gan tuvumam.
Pāris dienas atpakaļ pasūtīju brilles ar progresīvajām lēcām.
Palasot internetā, daudzi saka, ka esot nepieciešams ilgāks laiks nekā parasti lai pierastu pie šādām brillēm.
Kā ir ar jums? Vai kāda lieto brilles ar progresīvajām lēcām? Cik ilgs laiks pagāja lai pie tām pierastu?
11.11.2023 15:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits