Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kur liekat apģerbu, kuru vairs nevelkat?

 
Reitings 45
Reģ: 14.07.2020
Sveiki!
Zinu, ka daudzi pārdot nevajadzīgu apģērbu, arī es esmu tā darījusi Facebookā. Esmu dzirdējusi tādus portālus kā ''Skapis'', ''AndeleMandele''. Ka tur veicas ar pārdošanu? Varbūt ir vēl citi kādi labi portāli, kuros var pārdot apģerbu?
Paldies!
06.11.2020 11:07 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Viss ir atkarīgs no tā ko tirgo un par kādām cenām. Taču, mana pieredze rāda, ka lielāks čakars ir ar lielu zīmolu drēbēm, apaviem un aksesuāriem. Daudz vēstules nāk no sērijas vai MK somai ir autentifikācijas sērtifikāts ar hologrammu? 🤦‍♀️Vai negribu nevis pārdot, bet apmainīt preci? Kā arī daudz lūdzu, lūdzu, lūdzu rezervējiet man preci līdz tādam un tādam datumam (kas nav rīt vai nedēļas beigās) un beigās pazūd. Bet ar visu šo adekvātas preces par adekvātām naudām var pārdot.
06.11.2020 11:16 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Es parasti atdodu kādam no pazīstamiem vai radiem vai arī skaistu saloku, ielieku maisiņā un aiznesu, nolieku pie atkritumu konteinera un tad parasti kāds paņem, kuram vairāk noder nekā man.
06.11.2020 11:17 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3721
Reģ: 31.10.2010
Izmetu. Ne ar kādām labdarībām nenodarbojos.
06.11.2020 11:43 |
 
Reitings 50
Reģ: 12.03.2019
Agrāk ievietoju facebookā sludinājumus, ka atdodu drēbes bez maksas. Taču pēc vairākiem gadījumiem, kad drēbes tiek rezervētas un saņēmēja neierodas, tagad tās vienkārši skaisti salieku maisiņā un nolieku pie miskastes.
06.11.2020 11:45 |
 
10 gadi
Reitings 5631
Reģ: 29.01.2009
Savas un vīra drēbes atdodu uz pagasta sociālo dienestu. Dažas bērnu drēbes pārdodu, citas atdodu kādam tāpat. Man diemžēl nav pa ceļam, bet baigi labā lieta liekas tās tvertnes apģērbiem.
06.11.2020 11:49 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Otrajā elpā var atdot drēbītes.
06.11.2020 11:49 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Kur jūs izraujat naudu lai atļautos drēbes nevelkāt un pārdot? Man šitā nekad nav bijis. Nonēsāju un metu ārā.
06.11.2020 11:51 |
 
Reitings 1272
Reģ: 13.04.2020
Pēdējā laikā vairāk sanāk mest ārā. Iepriekš mēdzu aizvest uz soc.dienestu. nekad nav ienācis prātā notirgot..
06.11.2020 11:57 |
 
Reitings 498
Reģ: 20.11.2019
Drēbes, kuras ir novalkātas (arī palagi, dvieļi u.c. tekstils) krāju un vedu uz HM, atdodu tur pārstrādei. Viņi dod arī kaut kādu atlaides kuponu, ja nu tur iepērkaties, tad ir forši.
Ikdienas bērnu drēbes vai nu atdodu, ja ir kāds zināms apkārt, vai vedu uz otro elpu. Dažas āra drēbes lieku pārdoties.
Ļoti pietrūkst tekstilam domāti atkritumu konteineri, jo visur var tikai ziedot, bet nu daudzas bērnu drēbes nevar ziedot, jo ir tā sasmērētas, ka nevar izmazgāt.
06.11.2020 12:06 |
 
Reitings 360
Reģ: 24.10.2020
Agrāk labākās drēbes un apavi tika nesti uz sarkano krustu. Šobrīd vairs īsti nenesu, jo nemaz negrib ņemt, tikai ļoti labas drēbes, nenovalkātus ādas apavus utt, un ir baigais čakars prasīties tikt pie viņiem kokrētos laikos, un vēl stiep tās drēbes pie viņiem. Agrāk tas bija aktuālāk, jo mainoties izmēriem palika par mazu drēbes ļoti labā stāvoklī. Šobrīd vairak nonoēsāju lietas, jo īsti nemainās izmērs, un žēl normālu mantu izmest. Tāpar arī paziņas un dreudzenes ja grib ņemt (arī tās, kam nav naudas dzīvošanais un ēdiena nopirkšanai, bet var atļauties sev spesiāli kleitas šūt, un beigās ar bērnu sēdēt uz vieniem makaroniem) tad tikai mantas jaunas leitas stāvoklī un no dārgaiem zīmoliem, ādas utt. Esmu mēģinājusi piedāvāt pilnīgi jaunas mantas ar birkām no lētā gala kā New Yorker, un nēsātus, bet vēl ļoti labus ādas apavus. Zieniet, nevajag!A labu man žēl pat ja man neder- pārdošu vēl varbūt. Esmu šo to pirkusi pati andelē mandelē un uzskatu ka neko nevar nopārdot, un nav ieguldītā laika vērts. Bet zinu ka var atdot (ne visu ņem) skapis.lv vai kas tāds, un tad viņi paši tirgo. Bet vai uzreiz ieskaita naudiņu, un cik maz samaksā par lietu nezinu.
Kopumā mantas kas man der nēsāju. Bet ir daudz nopirkts labas kvalitātes drēbīšu (īpaši izejamo) kas paliekot 3 kg smagākai vairs neder, un gandrīz nav vilktas. Tāpat ir daudz pasūtīts labu apavu, kuri izrādījās par mazu, vispār neatbilda izmēram vai par šauru. Mans jaunais uztilizācijas veids ir gaidīt kad radu bērni izaug gana lieli, lai atdotu. Lai nav žēl vienkārši kadam atdot pirktu par savu naudiņu. Zēl ņemties ar pārdošanu, un saņemt tikai nelielu daļu no naudas ko iztērēji pērkot un vēl sūot mantu. Un vēl vairāk uzdāvināt kādam, kurš to pat nenovērtēs. Skatoties cik ātri bērni aug, vispār ir doma atstāt labās/ klasiskās mantas meitai. Bērnu nav, bet kas ir 10-11 gadi kamēr izaugs. Tāpat skatoties cik gadus man stāv apavi kas ir pasūtīti izrādījās uk 5 un FR 38 nav LV 38 un stāv jau 5-6 gadus, kamēr taisos ko darīt. Labi ādas apvi var mieŗīgi stāvēt. Lēt vai ne tik lēts suds protams jau pirmajos gados jāutilizē, vavādāk vēl krāsa noies, zole sadrups utt. Tad labāk aiznest un labdarību, varūt pieņem un kāds paņem, vai izmest, lai vietu neaizņem lieki.
06.11.2020 12:57 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Man kā gadās bieža, spontāna jaunu drēbju pirkšana(arī internetā), sanāk nopirkt to ko uzvelku vienu reizi vai no interneta atnāk un neder. Tad nu izmantoju Andele Mandele, tikai tur bieži vien ļoti grūti ir pārdot JAUNU kvalitatīvu preci par tādu pašu summu kādu nopirki, visbiežāk sanāk pārdod uz pusi lētāk. It īpaši firmas drebes. Izskatās, ka tur daudzas cer dabūt pa lēto nemaz nenovērtējot preces stāvokli.
06.11.2020 13:07 |
 
10 gadi
Reitings 967
Reģ: 05.02.2011
Dārgākas drēbes, kuras nopirktas bet nepatīk, minimāli valkātas vai vispār nav, pārdodu par simbolisku samaksu andelē.
Pārējo nesu uz labdarības veikaliem "Tuvu'' vai "Otra elpa".
Drēbes uz defektiem atstāju pie misenēm.
06.11.2020 13:08 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Novalkāju pa mājām un metu ārā vai atdodu remontniekiem lupatām.
06.11.2020 13:10 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
To ko nenēsāju vai neder, atdodu. Piem., Bija man viens ziemas mētelis, kuram piedurknes bija daudz par garu. Atdevu radiem. Žēl mest ārā jo netika vilkts 🤷
Taču drēbes, kurās ir neglābjami caurumi u.c. defekti izmantoju lupatās. Der grīdu nosusināt, pārsvarā izmantoju mašīnai. Sagriežu mazākās lupatās un tīru salonu. Diskus mazgāju. Vienmēr atrodas pielietojums. Arī putekļus noslauku mājā. Kad jau nu galīgi izdilst, ka nekas vairs pāri nepaliek, metu ārā 😂
06.11.2020 13:53 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
kādreiz atdevu draudzenēm, tagad vienkārši novalkāju līdz metams ārā vai turu skapja dziļākajā stūrī gadiem :D varētu saņemties, izšķirot un ziedot, bet tas ir baigais darbs, pašlaik nav tam laika.
06.11.2020 14:02 |
 
Reitings 273
Reģ: 24.08.2013
Katrinens @ 06.11.2020 12:57
Agrāk labākās drēbes un apavi tika nesti uz sarkano krustu. Šobrīd vairs īsti nenesu, jo nemaz negrib ņemt, tikai ļoti labas drēbes, nenovalkātus ādas apavus utt, un ir baigais čakars prasīties tikt pie viņiem kokrētos laikos, un vēl stiep tās drēbes pie viņiem. Agrāk tas bija aktuālāk, jo mainoties izmēriem palika par mazu drēbes ļoti labā stāvoklī. Šobrīd vairak nonoēsāju lietas, jo īsti nemainās izmērs, un žēl normālu mantu izmest. Tāpar arī paziņas un dreudzenes ja grib ņemt (arī tās, kam nav naudas dzīvošanais un ēdiena nopirkšanai, bet var atļauties sev spesiāli kleitas šūt, un beigās ar bērnu sēdēt uz vieniem makaroniem) tad tikai mantas jaunas leitas stāvoklī un no dārgaiem zīmoliem, ādas utt. Esmu mēģinājusi piedāvāt pilnīgi jaunas mantas ar birkām no lētā gala kā New Yorker, un nēsātus, bet vēl ļoti labus ādas apavus. Zieniet, nevajag!A labu man žēl pat ja man neder- pārdošu vēl varbūt. Esmu šo to pirkusi pati andelē mandelē un uzskatu ka neko nevar nopārdot, un nav ieguldītā laika vērts. Bet zinu ka var atdot (ne visu ņem) skapis.lv vai kas tāds, un tad viņi paši tirgo. Bet vai uzreiz ieskaita naudiņu, un cik maz samaksā par lietu nezinu.
Kopumā mantas kas man der nēsāju. Bet ir daudz nopirkts labas kvalitātes drēbīšu (īpaši izejamo) kas paliekot 3 kg smagākai vairs neder, un gandrīz nav vilktas. Tāpat ir daudz pasūtīts labu apavu, kuri izrādījās par mazu, vispār neatbilda izmēram vai par šauru. Mans jaunais uztilizācijas veids ir gaidīt kad radu bērni izaug gana lieli, lai atdotu. Lai nav žēl vienkārši kadam atdot pirktu par savu naudiņu. Zēl ņemties ar pārdošanu, un saņemt tikai nelielu daļu no naudas ko iztērēji pērkot un vēl sūot mantu. Un vēl vairāk uzdāvināt kādam, kurš to pat nenovērtēs. Skatoties cik ātri bērni aug, vispār ir doma atstāt labās/ klasiskās mantas meitai. Bērnu nav, bet kas ir 10-11 gadi kamēr izaugs. Tāpat skatoties cik gadus man stāv apavi kas ir pasūtīti izrādījās uk 5 un FR 38 nav LV 38 un stāv jau 5-6 gadus, kamēr taisos ko darīt. Labi ādas apvi var mieŗīgi stāvēt. Lēt vai ne tik lēts suds protams jau pirmajos gados jāutilizē, vavādāk vēl krāsa noies, zole sadrups utt. Tad labāk aiznest un labdarību, varūt pieņem un kāds paņem, vai izmest, lai vietu neaizņem lieki.

Es pat saprotu kāpēc negrib ņemt pretī daudzās labdarībās.
Kādu laiku atpakaļ dažus mēnešus palīdzēju labdarības organizācijai kārtot drēbes. Biju aizvedusi savējās un vārds pa vārdam runājot pieteicos palīdzēt. Viņa sūdzējās, ka cilvēki negrib nākt un viņa arī saprot kāpēc. Drēbes ir Ļoti ļoti daudz, telpa maza, cilvēkiem nav pacietības meklēt.
Kad sāku kārtot, saķēru galvu un nožēloju, ka pati piedāvāju palīdzēt. Tik nenormāli daudz saplēstas un netīras drēbes!!! Atbrauc sieviete, viscaur glauna un kopta. Vesels maisiņš ar bērnu zeķēm pa vienam! Bērnu apakšbikses ar caurumiem. Tāpat arī citas drēbes cauras un plekainas. Jā, protams kāda arī laba un citam lietojama.
Nākošais, ka nes drēbes, kuras neviens nevilks. Es pat brīnos, kur cilvēki atrod drēbes, kādas savulaik lietoja mūsu vecāki (man 27).Tās drēbes smako, jo visticamāk stāvējušas gadiem uz bēniņiem vai kur citur. Līdz ar to ar smaku pievelkas arī citas drēbes, kas cilvēkiem izraisa riebumu, ko ņemt.
Tomēr apņēmība bija. Sašķiroju netīras ar defektiem un atdevu zināmiem auto servisiem. Ievietoju sludinājumu un aizgādāju uz citiem servisiem. Ulmanlaika drēbes aizvedu(ar piekabi!!!) uz vecāku laukiem.Viniem tur reizi gadā musaru savāc bez maksas.
Kamēr tur aktīvi darbojos cilvēki nāca un priecājas par drēbēm, īpaši bērniem. Atsāku strādāt oficiālu darbu un pamazām atkal izveidojās bardaks.
06.11.2020 15:58 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Tās kuras met ārā drēbes. Vai tiešām ir grūti aizvest līdz Otrās elpas konteineram vai konteineriem kuri savāc drēbes un tad izšķiro un atdod trūcīgajiem vai pārstrādā.
Tagad tāds konteiners ir gandrīz katrā lielajā iepirkšanās centrā- MOLS, DOMINA, RIGA PLAZA, ALFĀ utt, viens pat ir iepirkšanās centrā Jugla. Tiem konteineriem nav nekādi darbi laiki, ej kad strādā iepirkšanās centrs. Ej pirkt jauns šmotkas un vecās noziedo.
06.11.2020 16:41 |
 
Reitings 498
Reģ: 20.11.2019
Vai tiešām ir grūti aizvest līdz Otrās elpas konteineram vai konteineriem kuri savāc drēbes un tad izšķiro un atdod trūcīgajiem vai pārstrādā.

Nu otrajā elpā var dot tikai ļooti labā stāvoklī esošas drēbes/lietas. Un ne visi dzīvo Rīgā, es šo reāli uzskatu kā problēmu un nesaprotu, kapēc joprojām nav atrisināts.
Manā mazpilsētā atvēra konteineru tekstilam un izrādās tas arī domāts drēbēm, kuras var ziedot, bet ne lupatām.
06.11.2020 17:16 |
 
Reitings 151
Reģ: 22.08.2015
Izmetu tekstila šķirošanas konteinerī. Šeit ir karte ar tekstila šķirošanas konteineru vietām.
06.11.2020 18:52 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Kad pati strādāju labdarības organizācijā, bija grūti saprast, kāpēc cilvēki velk vienādības zīmi starp ziedojumu pieņemšanu un bezmaksas miskasti. Tāpēc neredzu neko sliktu tajā, lai vecas, nonēsātas drēbes mestu ārā (šķirotajos atkritumos), labdarības darbiniekiem ir tiešām daudz ko labāku darīt, nekā šķirot nekam nederīgas lupatas un cauras apenes. Tagad nav nekāds drēbju deficīts, 10 gadus skapī stāvējusi vakarkleita arī nav baigi vajadzīga trūcīgajiem. Labi apavi, ziemas drēbes - to jā, labāk ārā nemest.
06.11.2020 19:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits