Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Programmēšana

 
Reitings 683
Reģ: 22.01.2013
Sveikas,
Parcik neko svaigu par šo tēmu neatradu, tad uzsāku jaunu diskusiju, uzreiz atvainojos, ja tomēr esmu kādu šādu nesen taisītu tēmu jau palaidusi garām.
Tātad sakarā ar visiem covid beidzot laikam esmu saņēmusies, ka ir jāiet uz priekšu un jāmaina nedaudz karjeras lauciņš ar darbu, kuru nav tik riskanti pazaudēt un, protams, atalgojums arī nav mazsvarīgs, lai gan primāri man tomēr svarīgi, lai darbs ir interesants un uz darbu nav jāiet sakostiem zobiem :D
Jau kādu laiku skatos uz programmēšanas kursiem, augstskolu nevēlos, pēc atsauksmēm noprotu, ka nav jēgas atsēdēt tos gadus solā, bet lietderīgāk ir iet kursos, kur to visu pasniedz intensīvi un īsākā laikā, plusā jau vienreiz esmu studējusi(citu profesiju). Mani interesē atsauksmes no programmētājām/iem un to paziņām/tuviniekiem, kur labāk iet mācīties (pašlaik acīs ir iekritis Codelex piedāvājums, bet vai ir labs?) un, kur noteikti neiet, cik grūti būs( nebaidos no grūtībām, bet vēlos saprast ar ko jāgatavojas, jo joprojām ir pamatdarbs un papilddarbs, vēlos saprast cik reāli ir apvienot ar mācību periodu un, ko var nākties pamainīt), matemātika, reāli matemātika man ir ļoti smaga tēma, bet cik esmu lasījusi, tad nav tik traki!?? Kā ir reāli, vai ar sliktu matemātiku man ir izredzes un programmēšanu? Protams, darbs un atalgojums, cik viegli vai grūti ir uzsākt darbu programmēšanā pēc kursiem un kādas vidēji varētu būt algas jauniņajiem, saprotu, ka ntos tūkstošus neviens uzreiz nepelna un cits arī pēctam nepelna, bet ar kādu summu var rēķināties aptuveni. Apmācības online, priekšroku, protams, dodu mācībām klātienē, bet saprotu, ka liela iespēja, ka tūlīt tādas iespējas atkal var nebūt, tad cik kvalitatīvas varētu būt online apmācības un vai ir vērts? varbūt tad gaidīt, kad viss norims un iet klātienē?
Kopumā šī tēma man pašlaik ir ļoti aktuāla, kādu laiku domās jau malta uz riņķi, nekādu priekšzināšanu nav, bet ir vēlme mācīties un attīstīties, un tā kā atkal pastāv iespēja, ka būs dīkstāves, gribētos šo laiku izmantot lietderīgi un apgūt kaut ko jaunu, kamēr darbs nav. Sanāca baigais palags, bet centos jau tā īsumā uzrakstīt, ko vēlos uzzināt :D
05.11.2020 11:51 |
 
Reitings 122
Reģ: 15.06.2020
Es vairāk būtu par kaut kādu izglītību kaut vai tehnikuma, jo jebkādā gadījumā labāk ka kaut kas vairāk par parastu vidusskolu, jo tev nav nto gadu stāžs un būs vēlāk, ja darbu gribēsi mainīt būs vieglāk ar izglītību. Es vēl varu ieteikt dažreiz uzņēmumi veido paši sev ieksējus kursus,kur apmāca pašus darbiniekus un ņem cilvēkus no malas, bet man ir vairāk negatīva pieredze no viņiem, jo padomā pati tev liek par velti mācīties programēšanu un pēc tam vari tev vienkārši izmest, pat to nedara pat rupnīcās un rūpnīcās par macībām bieži vien ir apmaksātas. Takā padomā pati, ko labāk izvēlēties. Un otrkārt programmēšana ir diezgan smags darbs, tad manšķiet labāk iet uz policistiem vai apsargiem un man tie škiet pat tie darbi ir pat stabilāki nodarbinātības ziņā nekā datoriķiem.
15.11.2020 21:50 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Noteikti neej ne uz kādiem kursiem, kur no tavas algas atvilks % daudzu gadu gaitā (Accenture, Codelex u.tml.). Tā ir naudas mašīna īpašniekam, kur par primitīvu dažu mēnešu materiālu tiek prasīta universitātes datorzinātņu grāda cena vai pat vairāk. Vienkārši aizmirsti par šo un punkts.
Ja noteikti gribi kursus, paņem kaut kādus, kur jāmaksā vienreiz. Riga Coding School, piemēram. Bet tur tāpat būs primitīvs materiāls (kā visos kursos), ko tu vari dabūt Udemy par 20 eiro. Vislabākais ir ņemt kursus pa taisno no Udemy/Pluralsight, lasīt grāmatas, taisīt daudz mazus projektus, ko likt portfolio. Mērķis te ir izdarīt pietiekami, lai dabūtu darbu, jo visa reālā mācīšanās notiks tieši darbā. Tieši tāpēc nav jēgas grūst kursos 20 vai cik tur % algas. Kursi tikai nosacīti palīdz darbu atrast, un tā palīdzība ir maksimums dažu simtu vērta, ja pat tik.
matemātika, reāli matemātika man ir ļoti smaga tēma

Jautājums, kāpēc. Te ir augsta korelācija - labi matemātiķi parasti ir arī labi programmētāji, un otrādi. Ir arī izņēmumi, bet tie ir izņēmumi.
kādas vidēji varētu būt algas jauniņajiem, saprotu, ka ntos tūkstošus neviens uzreiz nepelna un cits arī pēctam nepelna, bet ar kādu summu var rēķināties aptuveni

Rīgā uz papīra 800-1500eur. Augstajam galam ir vajadzīga līdzīga iepriekšēja pieredze/izglītība un labs portfolio. Zemajā galā iesaku par algu vismaz mēģināt kaulēties, ir liela iespēja dabūt arī 1k (tas gan arī no kompānijas atkarīgs). Tas, ka bez grāda nevar kļūt par senior devu un/vai pelnīt virs 1.5k uz rokas nav patiesība.
15.11.2020 18:27 |
 
10 gadi
Reitings 3034
Reģ: 13.11.2011
Es izgāju Riga Techgirls projektu, kur IT speciālisti stāstīja savu pieredzi kā nokļuvuši IT jomā. Visi kā viens teica, ka ļoti daudzi no augstskolas iznāk ar tā pat mazām zināšanām, augstskola uz reiz negarantē lielas algas un vispār darba vietu kā tādu. Meitenes stāstīja, ka uzsākot kursus programēšanā nācās aiziet no pamatdarba, jo nespēja apvienot, ļoti daudz nācās mācīties, kas ir tikai pašsaprotami.
08.11.2020 09:50 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Galvenais jautājums ir, vai tev ir programmētāja domāšana vai nav. Vismaz minimāli (potenciāls, ko attīstīt). To der pārbaudīt vēl pirms maksā par kursiem. Ja šīs loģikas nav, tad kaut izstiepies, bet nebūsi labs programmētājs ar lielo algu. Nekad. Un programmētājam ir jāzina daudz. Tiešām daudz. Šaubos, vai ar kursiem pietiks, ja nav labu priekšzināšanu.
Zinu 2 cilvēkus kuri arī bija noskaņots dikti optimistiski kļūt par programmētājiem. Sāka mācīties, bet šobrīd joprojām strādā citā jomā. Respektīvi ar gribēšanu vien var izrādīties par maz lai pilnībā mainītu karjeras lauciņu. Kā papildzināšanas, protams, par sliktu nenāks jebkurā gadījumā.
08.11.2020 01:11 |
 
Reitings 4655
Reģ: 23.11.2014
Iesākumam laikam tiešām būtu jāizdomā, kura programmēšanas valoda varētu saistīt. IT joma vispār ir plaša un neaprobežojas ar programmēšanu vien.
Labs variants varētu būt jau iepriekš minētais Testētājs kā arī ļoti pieprasīti un arvien pieaugs nepieciešamība pēc mobilo aplikāciju veidotājiem.
07.11.2020 14:03 |
 
Reitings 873
Reģ: 27.07.2020
neizvēligais @ 06.11.2020 11:55
Pelna pieredzējuši programētāji,vispār es domāju, ka tagad visas novadu augstskolas, koledžas ir saražojusi diezgan daudz programētājus, ja junior programmētājs saņem tik maz.

Nu junior programmētājs vispār ir ļoti plašs jēdziens. Ir jau kompānijas, kas junioram arī tos pašus 1.5k maksā, bet visticamāk šis juniors citur būs jau tiks uzskatīts par mid.
06.11.2020 14:39 |
 
Reitings 122
Reģ: 15.06.2020
Pelna pieredzējuši programētāji,vispār es domāju, ka tagad visas novadu augstskolas, koledžas ir saražojusi diezgan daudz programētājus, ja junior programmētājs saņem tik maz.
06.11.2020 11:55 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Accenture (vai kurš tas bija) nemaz neslēpj, ka alga sākotnēji ir 460€. Viena meitene strādā gadu, joprojām tāda alga. Caur citu viena meitene uzsāka IT, vairāk par 500€ kā iesācējai nav. Un nevienā no šiem gadījumiem to nevar apvienot ar vēl kaut ko citu. Knapi paspēj to pašu.
06.11.2020 00:32 |
 
Reitings 27
Reģ: 24.05.2020
Netērē laiku un naudu augstskolai. Piesakies Codelex trīs dienu ievadam, tur par brīvu, un ar to pietiks, lai varētu gūt sev atbildes uz daudziem jautājumiem. Tur mācību temps ir pamatīgs, bet ja tevi būs gatavi uzņemt pilnajos kursos, go for it. Tas ir ātrākais un efektīvākais ceļš uz normāli apmaksātu programmētāja darba vietu. Ja nē, nebēdā, ir citi varianti, tikai neuzķeries uz tukšiem solījumiem, kārtīgi izpēti katru kursu piedāvājumu un to, vai viņiem interesē kkas vairāk kā paņemt tavu naudu.
Vēl ja interesē pieseko http://rigatechgirls.org/
05.11.2020 20:18 |
 
Reitings 122
Reģ: 15.06.2020
Mana māsīca pabeidza LU datorzinātni un viņa kad pabeidza meklēja vairākus mēnešus darbu, takā man personīgi šķiet nevajaga sacerēties tik daudz uz programmēšanu, kā karjeru.
Var pamēģināt edibo kursus.
Es pats tagad mācos programmēšanu tehnikumā, iepriekš biju pamācījos mašīnbuvī augstskolā, un jā matemātika augstskolā ir daudz reiz smagāka, ne visi to saprot, īpaši ja ir sūdīgs pasniedzējs, vēl varu ieteikt paskatīties Ventspils augstskolas programmēšanas speciālista 1 līmeņa augstākā,tur matemātika ir ļoti mazs salīdzinoši ar bakalauru grādu.
05.11.2020 20:03 |
 
Reitings 32
Reģ: 22.10.2020
parunasimparlaiku @ 05.11.2020 13:23
Es brīnos, ka ar tevi kāds apprecējās.

Mani īsti laulības neinteresē. 😅
05.11.2020 19:42 |
 
Reitings 106
Reģ: 12.02.2017
Pirms aptuveni gada sāku ceļu uz programmētāja karjeru. Sāku pašmācības ceļā - udemy, codeacademy, coursera, youtube utt. - noteikti pačeko, ļoti daudz no turienes var dabūt ārā, vienīgi vajag ļoti lielu motivāciju, jo neviens tev nespiedīs tur iet un skatīties.
Ja iet runa par Codelex - biju uz 3 dienu apmācībām un tempi milzīgi. Es ar savu diezgan stabilo pamatu tiku līdzi tikai pirmajā dienā, bet, protams, viss ir iespējams, vari mēģināt, neko sliktu neesmu dzirdējusi par turieni.
Neesmu sajūsmā par tajiem 3-4 nedēļu kursiem, jo to, ko tur māca, var mierīgi atrast augstāk minētajos avotos(udemy, youtube).
Beigās izšķīros par labi augstskolai, jo pietrūka motivācijas pašmācoties aiziet līdz galam, plus daži zināmie IT jomā ieteica labāk dabūt bakalauru, un tā kā esmu bez augstākās, man nebija ko zaudēt. Un man kursā ir pat ļoti daudz ar jau augstāko, kuri labi apvieno ar darbu mācības.
Īsumā - vispirms izvēlies valodu, pamēģini, vai tas tev patīk, un tikai tad skaties tālāk. Veiksmi! :)
05.11.2020 18:10 |
 
Reitings 683
Reģ: 22.01.2013
poncons @ 05.11.2020 12:26
Ieskaties Codelex - viņi garantē atrast darbu pēc kursu pabeigšanas, kuri ir `bezmaksas` , taču pēc tam 2 gadus ņem nost 20% no ikmēneša algas. Tā ka nekas lēts arī nav un baigās saistības, bet ir labas atsauksmes par pašiem kursiem.

Jā, par šiem arī man pašlaik vislielākā interese, jo pēc atsauksmēm internetā, vispopulārākie, bet tieši tādēļ ceru arī uz reālām atsauksmēm, jo ticu, ka netā var būt arī pats uzņēmums pacenties ar atsauksmēm :D
05.11.2020 15:57 |
 
Reitings 683
Reģ: 22.01.2013
Aleksandrs @ 05.11.2020 12:28
Pārāk daudz tev tādu jautājumu, kuriem jau sākotnēji vajadzētu būt skaidriem, pirms vispār sākt. Vairāk izklausās, ka vienkārši gribi profesiju, kur salīdzinoši daudz maksā. Pirmkārt, lai saprastu vai tu to vispār vēlies. Nedomā, ka kaut kas tur būs baigi viegli, vai pēc 3 mēn jau pelnīsi ar to naudu. Ja nav nekādu priekšzināšanu, nepelnīsi, arī ne pēc pusgada un visticamāk gada nē. Pirmkārt jau sameklē kaut youtube kādu pamācību iesācējiem, tur tādu pilns. Kādu nedēļu vairākas stundas dienā pasēdi un pamācies, un tad skaties vai to vēl vēlies, vai nē.

Tā gluži nav, alga, protams, nav mazsvarīga, bet tā šoreiz nebūs primārā, vēlos interesantu darbu, kas būtu interesants un izaicinājumiem bagāts arī pēc gada vai diviem, pašlaik ir darbs, kurš nepatīk un eju uz to tikai tāpēc, ka darbs ir nepieciešams, arī par algu nevaru sūdzēties, bet problēma ir tā, ka darbs nepatīk un arī izaugsmi neredzu nākotnē. Esmu daudz ko pētījusi un lasījusi, bet šoreiz mani interesē konkrēti pieredzes stāsti, jo nav jēgas palasīt un domāt, ka tieši tā būs, ja realitāte bieži ir savādāka. No grūtām mācībām nebaidos, un saprotu, ka darbs nebūs viegls, bet, man ir svarīgi jau laicīgi saprast, kas tieši un kā mani sagaida, jo man svarīgi plānot savu ikdienu jau laicīgi.
05.11.2020 15:54 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Accenture Latvia
Šo vietu sauc par vergu kantori. Pazsītstu 4 programmētājus, 2 no tiem tur sāka strādāt kā junior developeri un ātri nožēloja. Alga tik maza pret to ko liek darīt. Un bez priekšszināšanām tur nav ko darīt.
Labas atsauksmes ir par ScandiWeb, bet tas jau nākotenei, ja gribēsi tur strādāt.
05.11.2020 14:16 |
 
Reitings 44
Reģ: 31.03.2019
Sveika,
Kā jau te tika minēts, lai veiksmīgi apgūtu programmēšanu (viegli nebūs, uzreiz saku), ir jābūt lielai interesei par to . Kā jau visur- ja darbs nav sirdslieta,
nekādas dižās naudas no tā nebūs. Ja tas ir, tad tā lieta aizies. IT speciālistu ļoti trūkst un tie pastāvīgi tiek meklēti. Ir uzņēmumi, kas ir gatavi apmācīt un vēl par to piemaksāt- pameklē info par Accenture Latvia bootcamp vai Tieto kursiem. Jā, pēc tam būs kāds laiks pie viņiem jānostrādā, alga arī būs nedaudz zemāka, bet manuprāt tas ir daudz izdevīgāk nekā pašam meklēt kursus, maksāt par tiem, pēc tam meklēt darbu patstāvīgi, kas arī var aizņemt laiku. Algas iesācējiem - kā nu kur. Junioram ap 700-800 varētu būt (pēc nodokļiem). Pieredzējušie pelna ap 2000 un uz augšu.
Kā variants- iesākumā var painteresēties par programmatūras testētāja profesiju (pilns YouTube ar lekcijām un darba specifikas aprakstu)
05.11.2020 13:53 |
 
Reitings 873
Reģ: 27.07.2020
Tātad sakarā ar visiem covid beidzot laikam esmu saņēmusies, ka ir jāiet uz priekšu un jāmaina nedaudz karjeras lauciņš ar darbu, kuru nav tik riskanti pazaudēt un, protams, atalgojums arī nav mazsvarīgs, lai gan primāri man tomēr svarīgi, lai darbs ir interesants un uz darbu nav jāiet sakostiem zobiem

Arī IT jomā, vismaz pirmajā covid vilnī (tagad neesmu īpaši interesējies, darbi tikai zaudēti un algas apcirptas. Līdz ar to, jebkurā gadījumā, svarīga ir arī konkrētā darba vieta.
kur labāk iet mācīties

Personīgi teiktu, ka vislabākais ir mācīties patstāvīgi ar mentora palīdzību. It īpaši, ja paralēli ir citas pamatlietas.
matemātika
Ja vien attiecīgās zināšanas nepieprasa pati sfēra, tad tās zināšanas nav vajadzīgas. Bet, lai programmētu, tomēr ir jābūt zināmām loģiskas spriešanas spējām.
kādas vidēji varētu būt algas jauniņajiem
Iesācējam bez īpaša talanta vai pierādāmas spējas saņemt vairāk? Sākot ar minimālo līdz kādiem 600 EUR?
05.11.2020 13:30 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Alaaala @ 05.11.2020 13:22

Es nekam nederīga vecene, man virtuve nekad nav patikusi un diez vai patiks. ?
Es brīnos, ka ar tevi kāds apprecējās.
05.11.2020 13:23 |
 
Reitings 32
Reģ: 22.10.2020
parunasimparlaiku @ 05.11.2020 13:15
virtuve un sieviete ir praktiski sinonīmi
Vīriesi ir tikai izcilākie ar Mišela zvaigzni.

Es nekam nederīga vecene, man virtuve nekad nav patikusi un diez vai patiks. 😢
05.11.2020 13:22 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Alaaala @ 05.11.2020 13:13

P.S. iekrita acīs pavāra profesija. Kopš kura laika tā ir sievišķīga. Man visi pazīstamie pavāri ir vīrieši, pamatā visi slavenie pavāri arī vīrieši. ?
virtuve un sieviete ir praktiski sinonīmi
Vīriesi ir tikai izcilākie ar Mišela zvaigzni.
05.11.2020 13:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits