Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sieviete auto jomā

 
Reitings 551
Reģ: 24.06.2019
Sveikas! Pašreiz mācos 11.klasē ģimnāzijā, domāju tālāk iet uz RTK par autoapkopes speciālisti (1.līm augstākā), domāju sākotnēji strādāt par mehāniķi, vēlāk veidot savu biznesu saistītu ar auto. Kādas atsauksmes par RTK? Varbūt labāk iet uz RVT? Kā tur īsti ir ar stereotipiem par mehāniķēm? Vecāki, jo īpaši tētis, virza mani uz biroja darbu, bet tiešām negribu darīt tik monotonu un garlaicīgu darbu, kuru nemīlu, auto jau no bērnības ir mans aicinājums :)
27.10.2020 18:09 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Bīstams un smags darbs sievietei. Labāk ej uz biroju. Būs vieglāk apvienot ar grūtniecību.
27.10.2020 18:20 |
 
Reitings 551
Reģ: 24.06.2019
Bērnus netaisos dzemdēt, esmu pārāk egoistiska tam
27.10.2020 18:28 |
 
Reitings 30
Reģ: 16.09.2020
To pirmo komentētāju neņem vērā nemaz.
Protams, ka ej un mācies- ja par stereotipiem, noskaties jauno Netflix seriālu - the Queen's Gambit, kur meitene kļuva par pasaules čempioni šahā laikos, kad sievietēm šahu spēlēt bija "nepoloženo" :D
Manam radiniekam pašam pieder autoserviss, un viņš ir apmācījis meiteni, kura kādu laiku pie viņa strādāja. Teica, ka bija labākais un rūpīgākais darbinieks, taču aizbrauca uz ārzemēm turpināt šo pašu profesiju. Ja cilvēks labi strādā, tur var pat ļoti labi nopelnīt. Radinieks pelna divreiz vairāk par mani, kas `sēž ofisā`.
Čīkst tikai tie, kuri paši negrib sasmērēt rokas vai ir gluži vienkārši sliņķi.
Un noteikti neņem vērā vecāku teikto- viņi saka, jo uztraucas un grib, lai Tu būtu `drošībā`, bet tā ir Tava dzīve un viņi Tavā vietā tajā ofisā pie papīru kaudzes nesēdēs.
Jā, noteikti biežāk, nekā retāk nāksies kādam iesūnojušam opim aizvērt muti, taču to Tev ir iespēja darīt, pierādot savas zināšanas un profesionalitāti.
27.10.2020 18:33 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Bet vēl arī nem vērā, ka skaisti nagi rokām un arī kājām nebūs. Āda būs rupja... risks palikt vecās meitās.
27.10.2020 19:03 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Var jau par auto elektriķi mācīties, vispieprasītākā un labāk apmaksātā pozīcija tajā jomā. Nebūs tik daudz rokas jāsmērē un fiziski jāstrādā.
27.10.2020 21:28 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Piekritīšu, ka šis būs par fizisku sievietei ikdienā. Bet noteikti izmācies, ja patīk, darbu dabūsi jebkurā gadījumā šajā jomā, piem. servisa pieņēmēja, nav obligāti jācilā riepas un motori, zināšanas Tev būs
28.10.2020 10:55 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Neklausies tajos, kas saka nebūs. Ja ļoti gribi tad būs.
Man nav automehāniķi izglītība, taču esmu galdnieks un metinātājs. Savam vecajam auģikam v6 motoram nocēlu galvas, noslīpēju, galvas blīvi samainīju. Atremontēju ģeneratoru un starteri. Savu bembi arī remontēju. Pārlaisīju virzuļu grupu auģikam. Arī interesē automehānika, nepārtraukti lasu grāmatas. Puisim nepabeigti mehāniķi, gudrojamies abi kopā. Ir sanācis arī mācīt puiša brāli, kurām ir pabeigti mehāniķi.
Arī gribēju stāties automehāniķos vai strādāt kādā šrotā un jaukt mašīnas ārā, taču man jau ir apnicis cīnīties ar stereotipiem. Man nav tā stiprākā nervu sistēma uz viedokļiem "tu taču esi sieviete" vai "trauki jāmazgā nevis mašīnas jātaisa" vai "tas nav darbs priekš sievietes"
Realitāte ir tāda, ka daudzi nemaz nezin kā ir strādāt servisā. Ja nevar kko atskrūvēt, vienmēr var ņemt talkā trubu. Elektriskie tirkšķi. Telferis. Un citi palīginstrumenti, kas atvieglo dzīvi.
Tici man, kokapstrādē arī ar stereotipiem saskaros. Zāģeju ar galda figūrzāģi, ēvelēju, utt.
Sievietēm nav viegli vīriešu dom lauciņos. Pamatīgi jānolej sviedri, lai kaut kur izsistos un pierādītu, ka esi vērtīgs darbinieks. Ja gribi vari uzrakstīt pm
Bet šis nebūs īstais forums, kur to jautāt. :)
28.10.2020 13:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits