Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Taupīšana

 
Reitings 212
Reģ: 03.02.2019
Esmu sapratusi, ka jāsāk nedaudz ietaupīt dēļ turpmākajiem plāniem. Varbūt varat padalīties uz kādām lietām jūs ietaupat, kad vajadzigs sakrat, ko. Ikdiena aizstājat ar kaut ko, lai būtu mazāki tēriņi.?
20.10.2020 08:15 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Ja tas tavā gadījumā ir aktuāli, tad visas kafijas un tējas lētāk pagatavot mājās un paņemt līdzi termokrūzē. Saldumi nebūt nav nepieciešamas lietas.
20.10.2020 08:30 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Piemēram, mana māsa katru dienu izdzēra 3 circle K kafijas un nesaprata uz ko lai ietaupa... Tie jau nedēļā sanāk 20 eiro ja to vairāk nepērk. Pirmkārt ietaupīsi un būs dabai draudzīgāk.
Es ietaupu uz saldumiem. Nepērku vairāk.
Sapratu ka par maz lietoju Spotify un tam arī pārtraucu abonēšanu.
Protams, lētākie produkti veikalā.
20.10.2020 08:36 |
 
Reitings 1460
Reģ: 10.02.2016
Neēst kafejnīcās katru dienu. Nepirkt saldumus, drēbes tikai tāpēc ka gribās, visi fast food, kafijas narvesenos utml, mazāk braukt ar pilsētas sabiedrisko transportu, bet iet vairāk ar kājām cik nu tas ir iespējams, nepirkt dzeramo ūdeni, bet lietot krāna ūdeni, izmantojot filtru, plānot ēdienreizes un pirkt tikai to, kas sarakstā.
20.10.2020 09:42 |
 
Reitings 174
Reģ: 26.11.2015
Samazinu saldumus, junkfood, jo tur pazūd daudz naudiņas 😄
20.10.2020 09:48 |
 
Reitings 53
Reģ: 05.08.2020
Manuprāt, ļoti izdevīgi izmantot krājrīku savā bankā. Swedbankā pēc saviem nosacījumiem var atzīmēt kā atlikt naudiņu, man, piemēram, ir konkrēta summa, ko algas dienā pārliek uz "drošības spilvenu" un vēl no katra pirkuma noapaļo summu, piemēram, ja samaksāju veikalā 93 centus, tad tie 7 centi nonāks manā drošības spilvenā. Kad šajā rīkā ir sakrājusies vairāk naudiņa, tad to pārskaitu uz savu krājkontu, no kura netērēju naudu, jo tur kāda nedēļa, manuprāt, bija jāgaiada, lai saņemtu naudu.
20.10.2020 10:24 |
 
Reitings 226
Reģ: 19.01.2015
Te jau pieminētais par kafijas un tējas sataisīšanu mājās, neiešanu uz kafejnīcām ļoti labi palīdz ietaupīt. Dažreiz liekas, ka neko daudz neietaupīsi tā, bet man patīk parēķināt uzreiz cik es ietaupītu gadā un tā ir ļoti laba motivācija 😀 Arī nolikt iekrāto naudu krājkontā, lai neredzi ikdienā, ka Tev tā nauda vnk ir.
Un der paskatities kādu video vai filmu par minimālismu, vai palasīt par to. Minimālisms ir reali laba lieta- nepērc visādas nevajadzīgas lietas, tāpēc mājās būs lielāka kārtība + ietaupīsies nauda.
Labi var ietaupīt arī, pērkot kvalitatīvas preces. Piem., nopērc vienreiz kvalitatīvus apavus par kādiem 60 eiro vai citreiz vēl lētāk, nekā 5 x it kā lētākus apavus, kas ir nekvalitatīvāki, tāpēc ietaupīt neko nesanāk, ja ik pēc pāris mēnešiem jāpērk jauni.
20.10.2020 10:37 |
 
Reitings 857
Reģ: 23.04.2014
Vispirms jāsaprot, kur nauda aiziet, un tad jāpaskatās, cik daudz no pozīcijām var nogriezt vispār vai samazināt. Piemēram te pieminētās kafijas un tējas. Es tādas ārpus mājas nedzeru, tāpēc arī samazināt nevaru.
Mūsu gimenē lielāki tēriņi ir pārtika un bērnu drēbes. Tāpēc vispirms skatos lietotas drēbes, ja nekas lādzīgs neatrodas, tad pērku jaunu.
Ēdienreižu plānošana: visa stūrakmens. Ja klupšanas akmens ir uzkodas starp ēdienreizēm (pieņemu,ka esi jauna un ārpus mājas daudz uzturies),sāc tās plānot.
Hawk, nu ziemas zābaki 60 euro jau ir lētais gals, kas izjuks. Lētāk par 50 euro neesmu redzējusi. Vienmēr šis padoms licies smieklīgs, jo katrs jau saprot, ka labak nopirkt dārgāku bet labāku, bet ja tev uz rokas ir 60 euro, tad tev ir 60 euro, un japerk to, kas sanak uz tiem 60 euro. Zandalees tachu nestaigāsi, bet iespējams gūsi mācību,ka laicīgi jākrāj nauda.
20.10.2020 10:48 |
 
Reitings 226
Reģ: 19.01.2015
Jāpērk ziemas zābaki uz atlaidēm (vēl viens ieteikums kā ietaupīt)- jo arī ziemas zābakus par 60€ var nopirkt tādus, kas neizjuks vairākas sezonas. Un ja šeit 60€ zābaki tiek saukti par lēto galu, tad man interesē domas par tiem 20€ zābakiem, ko var tirgū nopirkt 😀
Vēl arī lietotu preču pirkšana palīdz ietaupīt.
20.10.2020 12:00 |
 
10 gadi
Reitings 183
Reģ: 12.06.2012
Šeit jau pieminētā kafija, pusdienas kafejnīcā - ņemt līdzi no mājām. Pēc iespējas vairāk staigāt ar kājām, vismaz pa centru. Es uzskatu, ka labi ietaupu, dzīvojot centrā, jo visur varu aiziet, nav jātērē laiks un nauda sabiedriskajā, kas arī bojātu garastāvokli
Kādreiz es gadiem taisiju gēla nagus, tagad esmu iegādājusies manikīra komplektu un tos sakopju mājās. Atteicos no pieaudzētām skropstām. Matu saknes piekrasoju mājās. Mēnesī kādi 100€ ietaupās. Nopirku Melnajā piektdienā foto epilatoru, to arī daru mājās. Uz daudzām sieviešu procedūrām var ļoti daudz ietaupīt, ja iemācas darīt mājās un pie Netflixa vakaros var sevi apčubināt
Mājās nav interneta un televīzijas. Skatāmies Netflix ar draugu kontu, ja ņem daudzi vienu abonamentu, sanāk kapeikas. Internets mājās ir no telefona hotspota, pilnīgi pietiek pat filmas skatities, sanāk maksāju tikai par bezlimita pieslēgumu telefonam. Vēl vismaz 25€ mēnesī ietaupu
Daudzus produktus var vairumā pirkt Gemosā, tur ir daudz lētāk
Topiņus, blūzītes pērku humpalas - to bieži gribas mainīt un var atrast foršas lietas. Vasaras drēbes arī pērku tur. Mēteli, bikses, apavi, somas ir no veikaliem, bet biežāk maināmas drēbes no humpalām.
Šādi praktiski dzīvojot, es vairākus gadus varu atlauties pusi gada strādāt un daļu atpūsties, doties ilgākos ceļojumos vai bez stresa pārdzīvot pandemiju, veidot iekrājumus, utt
20.10.2020 12:29 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Visu mūžu plāno knapināties? labāk izveido normālu karjeru. Ar zemiem / vidējiem ienākumiem nekādi dižie plāni nerealizēsies.
20.10.2020 16:16 |
 
10 gadi
Reitings 183
Reģ: 12.06.2012
parunasimparlaiku @ 20.10.2020 16:16
Visu mūžu plāno knapināties? labāk izveido normālu karjeru. Ar zemiem / vidējiem ienākumiem nekādi dižie plāni nerealizēsies.

Mani ienākumi ir krietni virs vidējiem, bet tas nenozīmē, ka ir jāmetajas ar naudu un nevar plānot savu budžetu.
Ir stulbi dzīvot no algas līdz algai, pirkt visu, kas ienāk prātā, spiest uz ārišķibu utt.
Ir lietas, kur var ietaupīt, lai varētu pārējo darīt, ka sirds vēlas
20.10.2020 16:41 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Lietas, kas strādā man:
Pirkt saimniecības preces tikai uz lielām atlaidēm, nevis tad kad beidzas, un max lielos iepakojumos (piem.uzreiz milzu paku ar tualetes papīru, lielo paku ar trauku mazgāšanas tabletēm utml.). Tas pats ar dzīvnieku barību, makaronu pakām u.c. ikdienas precēm, kuras tiešām zinu, ka lietošu, un kuras var "optimizēt".
Protams, cik iespējams, plānot tēriņus, pirkt dārgāku un kvalitatīvāku, nevis lētu sū... kad vairs nevar atlikt. Bet tas nav tik viegli izdarāms, daudz kas dārgs arī mēdz būt nekvalitatīvs. Bet ar gadiem izstrādājas kaut kādi iemīļotie zīmoli, piem. vienmēr iečekoju Ecco apavu 50% izpārdošanas.
Veidot iepirkuma sarakstus pārtikai, lai nav tā, ka izsalkusi ienāku veikalā un sametu pilnu grozu ar junk food, bet nākamajā dienā jau nav, ko ēst. Vai nopērku kaut kādu kāli, jo tā likās laba ideja, un nezinu, kur viņu likt. Tagad fanoju par pārtikas pirkšanu internetā.
Nebaidīties no lietotām precēm. Daudz ko var nopirkt mazlietotu daudz lētāk, nekā jaunu.
Sekot līdzi savam veselības stāvoklim - taisīt analīzes, parādīties pie zobārsta vismaz 1x gadā, iet pie citiem "kritiskajiem" ārstiem.
Regulāri kopt savas mantas, tehniku, auto utml. lai kalpo ilgāk.
Pirkt apdrošināšanas. Pat ja noder tikai 1x dzīvē, tas mēdz atmaksāties.
Un visbeidzot, mēneša sākumā pārskaitīt noteiktu summu krājkontā - man tas ir visefektīvākais padoms!
20.10.2020 17:09 |
 
Reitings 50
Reģ: 05.07.2020
Shonderer @ 20.10.2020 10:24
Manuprāt, ļoti izdevīgi izmantot krājrīku savā bankā. Swedbankā pēc saviem nosacījumiem var atzīmēt kā atlikt naudiņu, man, piemēram, ir konkrēta summa, ko algas dienā pārliek uz "drošības spilvenu" un vēl no katra pirkuma noapaļo summu, piemēram, ja samaksāju veikalā 93 centus, tad tie 7 centi nonāks manā drošības spilvenā. Kad šajā rīkā ir sakrājusies vairāk naudiņa, tad to pārskaitu uz savu krājkontu, no kura netērēju naudu, jo tur kāda nedēļa, manuprāt, bija jāgaiada, lai saņemtu naudu.

Nu jau COVID laikā var naudu izņemt uzreiz :)
20.10.2020 17:37 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Man šobrīd, jo īpaši ietaupās nauda, par cik dēļ covida viss atkal ir aizklapēts ciet un nav kur īsti to naudu tērēt.
Sanāk reāli tikai pārtikai un komunālajiem.
Es vados pēc principa- pirkt ko man vajag, nevis skatīties, kur es varu ietaupīt.
Pērku tikai tad, kad ir beidzies. Agrāk gan bija tāda nemode neizlietot un pirkt visu laiku kaut ko jaunu. Tāpēc mājās bija pieci šampūni, kondicionieri, dažādi krēmi. Un tāpat arī apģērbi, kad ieraugi kaut kur atlaides un uzreiz stiepjas roka pirkt, jo ir taču ATLAIDE.
Tagad ļoti liels prieks turpināt krāt un redzēt kā kontā palielinās summiņa.
20.10.2020 19:32 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Es uz apģērbu ekonomēju - pērku tikai tad kad galīgi nepieciešams.
Man brīvie līdzekļi aiziet ~20% paikā, 80% mašīnas uzturēšana, remonts, degviela.
20.10.2020 23:35 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Paika nav brīvie līdzekļi. Bez paikas nekur tālu netiksi, tāpat kā mašīna bez degvielas.
21.10.2020 07:44 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Daļēji piekrītu, degviela gan man nav nepieciešama, darbs nodrošina bezmaksas transportu, uz paiku var ļoti ietaupīt, jo esmu pieradis diezgan lepni ēst.
21.10.2020 08:40 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Pēc maniem uzskatiem, pārtika ir tas uz ko var ietaupīt ļoti labi.
Ja savulaik nedēļā es veikalā varēju atstāt ~150€, tad tagad atstāju līdz 70€ un ledusskapis tā pat ir pilns . Vienkārši vairs nepērku lietas kuras nemaz tik ļoti neprasās.
21.10.2020 13:17 |
 
Reitings 212
Reģ: 03.02.2019
Paldies par ieteikumiem. Lielakoties sanaks ietaupīt ēšanai,jo neņemu līdzi uz darbu ēdamo, kā arī varētu ieviest iepirkumu sarakstu.
Kur runa par karjeru - knapināties nav labi visu dzīvi, bet esmu savas dzīves sākumā, noteikti vēl daudz sasniegšu. Pagaidām gan jākrāj pieredze un jāiztiek ar līdzekļiem, kas pieejami.
21.10.2020 20:36 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!