Covid-19 un sejas maskas, tagad obligātas!

 
Autorizēts lietotājsEkspertsModerators
Reitings 170
Reģ: 15.04.2019
Sejas maskas plānotas obligātas arī veikalos, kultūras iestādēs un baznīcās! 👀
Raksts - https://dieviete.lv/zinas/sejas-maskas-planotas-obligatas-ari-veikalos-kulturas-iestades-un-baznicas/
Kādas sekas var būt nepareizi, valkājot aizsargmasku? 😨
Raksts - https://dieviete.lv/zinas/padomi/covid-19-kadas-sekas-var-but-nepareizi-valkajot-aizsargmasku-video/
13.10.2020 15:26 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Nevar vilt masku, velc vizieri.
Pārkāpta brīvība? B**h please, tāda nevienam nav nekad bijusi.
14.10.2020 11:18 |
 
Reitings 291
Reģ: 27.12.2019
Minelūše @ 14.10.2020 10:24
Man lielākā problēma, ka ikdienā nēsāju brilles, kas maskā aizsvīst un tad nu staigāju kā pa miglu. Elpošanai netraucē.

Man tā vasarā bija ar saulesbrillēm, saprotu Tevi 😁
14.10.2020 10:27 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3680
Reģ: 31.10.2010
Man lielākā problēma, ka ikdienā nēsāju brilles, kas maskā aizsvīst un tad nu staigāju kā pa miglu. Elpošanai netraucē.
14.10.2020 10:24 |
 
Reitings 291
Reģ: 27.12.2019
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10217694398773631&id=1289831320
Tika veikts tests, vai maskas ietekmē elpošanu. Tātad, sanāk viss ir galvā. Tomēr, man arī liekas, ka ar masku ir grūtāk elpot.
14.10.2020 10:09 |
 
Reitings 174
Reģ: 26.11.2015
Nerada diži nekādas problēmas uzvilkt masku veikalā vai sabiedriskābvietā. Būsim atbildīgi par sevi un pārējiem. Tomēr tas ir mūsu drošībai. Ja nerīkosimies tad kļūs vēl trakāk. Un varēsim atkal sēdēt karantīnās vai staigāt maskās netiksi veikalos bet arī uz ielas visu dienu. Ir cilvēki, kas pat nevar atļauties nopirkt sejas maskas. Un protams, valsts varēja atmaksāt katram valsts iedzīvotājam sejas maskas, ja reiz paši šo noteikumu izdomāja.
14.10.2020 09:25 |
 
Reitings 87
Reģ: 06.04.2020
Silvera @ 13.10.2020 21:50

Es parasti nemēdzu būt tik nežēlīga pret cilvēkiem ar garīgām saslimšanām, bet šis man vienkārši izraisīja dusmu lēkmi. Ja tev liekas, ka viss ir TIK SLIKTI, tad es iesaku tev, lielā pasaules apceļotāja, pa taisno aizbraukt uz Argentīnu un tad tu redzēsi, ko nozīmē masku valkāšana, karantīna un viss, kas no tā izriet - tur, valstī ar jau tā brūkošu ekonomiku, cilvēks ar lauztu roku, beigtu zobu, ja vien nav miljonārs, var aizmirst tikt pie ārsta, jo visas slimnīcas ir pārpildītas - ar tevis nosauktajiem "kovidiotiem". Mans puisis, kuram ir anxiety diagnoze, suni bez maskas nevar izvest pastaigāties, tā ka labāk paklusē un ievēro noteikumus! Negribi ievērot noteikumus - nevelcies ārā no mājas!
P.s. Par ekonomiku runājot, gribas citēt Lasmani-Doroņinu: "Latvieši nekad nav tik labi dzīvojuši kā tagad."

Man neinteresē, ka Argentīnā ir sliktāk kā LV. Ko man tas dod?!? Vai no tā ka zinu Argentīnā ir tik ļoti slikti man pēkšņi pazudīs psiholoģiskās problēmas?!? Tu to nopietni vai?!?
Un tādā gadījumā "lai nelienu ārā no mājas" tu man naudu maksāsi, ēdienu pienesīsi, citas preces pirksi vai?!? Ne nu tā būs nekā!
Iesaku paklusēt par psiholoģiskām saslimšanām, jo katram tās izpaužas citādi, citiem izteiktāk, citiem mazāk izteikti un ir citi faktori kas ierosina to(manā gadījumā panikas lēkmes). Bez tam es neteicu, ka nevalkāju masku līdz šim sabiedriskajā, bet jo vairāk savelk grožus ar ierobežojumiem jo sliktāk kļūst.
Taka nevis māci "kā vajadzētu dzīvot" vai ka "citur ir sliktāk", bet vienkārši paklusē un izsaki SAVU viedokli par tēmu!!!
14.10.2020 09:03 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Man ir bronhiala astma un esmu staigajusi ar masku 8 h, dziva joprojam. Diskomforts bija, neteiksu, ka baigi patika staigat, bet kas jadara, tas jadara. Valsti, kur es dzivoju, sabiedriskaja transporta jau divus menesus lieto maskas. Visi, iznemot berni, neviens nebuntojas un nesudas, ka jutas paverdzinats. Dejosana klubos jau aizliegta no marta, kad tika slegti klubi. Maija atsaka darbu, bet vajadzeja sedet pie galdiniem, pasuta sezot, dzer sezot, nekadas dejosanas joprojam nav un nebus. Neviens par to nepsiho. Ja ari kaut kur bijam labi (Covid raditajos), tad pasi to ari sadirsam ar savu nihilismu un ignorenci, klausoties Plavinu un citus brinumus. Kamer nepiedzivos sliktako variantu, latvietis daris visu, lai to labo nepaturetu.
14.10.2020 09:03 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Vai kādai no jums ir bijis Covids? Es personīgi nezinu nevienu...

Lasīju facebook komentāru, "ka ja Latvijā katru dienu saslimst 70 cilvēki tad drīz vairs nebūs veselo cilvēku... "Tavs komentārs izskatās ar tādu pašu mērķi. Bet ja tu paņemsi rokās kalkulatoru vai vienkārši pieslēgsi loģiku tad sapratīsi, ka pat ja mēnesi karu dienu saslimsts 70 cilvēki tad tie ir 2100 saslimušo. Latvijā ir 1.5 milj iedzīvotāju (pēc pēdējiem oficiālajiem datiem 1.8 milj, bet nu daļa ir aizbraukusi) Tad parēķini cik tā ir maza daļa un vai piemēram mānā draugu un ģimenes lokā kur ir kādi 30-50 cilvēki cik liela iespēja ir būt kādam saslimušajam. Bet es zinu vienu kolēģi ārsti kura ir saslimusi.
Par maskām runājot, mani vairāk uztrauc tas ka liela daļa nevar atļauties maskas.

Es domāju ka jebkuram mājās ir veca spilvendrāna vai lupatiņa no kuras var uztaisīt sejas masku. Vai tā pati šalle ir labāka par neko.
Roku mazgāšanai un distances ieturēšanai ir daudz lielāka jēga.

Jā tam ir lielāka jēga. Pat dezinfekcijas līdzeklis nav jāpērk ja regulāri 30 sekundes mazgā rokas.
Kopumā es vēlētos kaut cilvēki beigtu būt tik egoistiski un izdomāt attaisnojums kāpēc neievērot noteikumus. Protams , tas viss farss no valības puses ar atļauju dzert, bet dejot ne un maskas bērniem tikai no 13 gadu vecuma ir kaitinošs. Bet ko darīt?
Daži saka jā tas vīruss tāds pats kā gripa, bet ir par maz informācijas lai tā spriestu. Pārsvarā visi kas to kladzina ir bez med.izglītibas vai neiedziļinas tajā, ka tas ir jauns vīruss, bez vakcīnas, kas sākās pēkšņi, mēs nezinām vai tas ir sezonāls (gripa sākas no decembra un ilgst līz aprīlim, maijam), skaidri nav zināms pārnešanas ceļš un kādos apstākļos vīruss ir spējīgs izdzīvot. Kā arī aprēķini rāda ka ja nebūtu karantīnas tad mirstība būtu lielāka kā no gripas, tikai dažiem gripas pacientiem ir vajadzīgi ventilatori, šis vīruss vairāk skar plaušas un elpošanas sistēmu.
14.10.2020 08:47 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Tici man, mīļā,es ar savām elpceļu problēmām zinu, kā tas ir, grūti elpot, bet tā kā dzīve spiež braukāt ar sabiedrisko ikdienā,tad izvēlos labāk tās 20-30min maskā pavadīt, nevis paaugstināt iespēju nokļūt pie skābekļa aparāta.
Esmu aita. Beeeeee

Tici man, cilvēkiem elpceļu slimības izpaužas katram individuāli, tas ka Tu to masku vari uzvilkt uz 20-30min un Tev nesagādā nekādas grūtības, tas nenozīmē ka citam tas būtu tik vienkārši un bez problēmām.
14.10.2020 08:05 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Ahh kā acīs kož cik ļoooti šeit daži ir egoistiski. Es saprotu, ka vienīgais, kas rūp ir leņķis līdz savam degungalam, bet nu taču nečīkstet un situācijās, kurās ir pieņemti lēmumi mainīt neko vairs nevar. Tā nav mamma, kas tev čīkstulei liek uzlikt sejas aizsegu,neņuņājat un saņemat sevi rokās.
14.10.2020 07:10 |
 
Reitings 30
Reģ: 26.09.2020
intrigante @ 13.10.2020 23:10
Vai kādai no jums ir bijis Covids? Es personīgi nezinu nevienu...
Par maskām runājot, mani vairāk uztrauc tas ka liela daļa nevar atļauties maskas. Ja valdība grib ierobežot covid, tad valdībai ir jāpalīdz arī neaizsargātākajai sabiedrības daļai. (Piem. neļaut likt veikaliem anormālo uzcenojumu maskām un dezinfekcijas līdzekļiem) Nav jau jēga ja cilvēks vienu un to pašu masku izmantos nedēļu.
Es īsti neredzu jēgu maskām, lielākā daļa neizmanto viņas pareizi, līdz ar to tikai lieka naudas tērēšana. Roku mazgāšanai un distances ieturēšanai ir daudz lielāka jēga. Būtu jauki ja arī pēc covid mēs ieturētu 2m distaci, daudz ērtāk iepirkties kad kāds tev burtiski pakausī neelpo.? plus dezinfektēt iepirkumu groziņus un ratiņus - tie ir īstie baktēriju perēkļi, covids tur pat klāt nestāv ?

Jā, zinu, drauga sporta komandā puse tagad slimi sēž. Ko nu?
14.10.2020 07:02 |
 
Reitings 30
Reģ: 26.09.2020
Mazaa_saulite @ 13.10.2020 18:54

Mhm..nabadzītes..Tu pat nevari iedomāties cik daudziem cilvēkiem ir reāli gruti(!) elpot caur tajām maskām.
Kur nu runājot par tiem kuriem ir problēmas ar plaušām.

Tici man, mīļā,es ar savām elpceļu problēmām zinu, kā tas ir, grūti elpot, bet tā kā dzīve spiež braukāt ar sabiedrisko ikdienā,tad izvēlos labāk tās 20-30min maskā pavadīt, nevis paaugstināt iespēju nokļūt pie skābekļa aparāta.
Esmu aita. Beeeeee
14.10.2020 07:00 |
 
Reitings 269
Reģ: 22.02.2020
Ak dievs, nu cik var diskutēt par to zin vai nezin vai kāds ir saslimis! Jā, zinu, gan jaunu meiteni, kuru pie sistēmām slēdza, gan vīrieti ap 50, kurš nomira. Es nesaprotu jums tiešām vajag, lai puse no jūsu pazīstamajiem ir slimi vai nomirst, lai ticētu slimībai?
Jā, maskas lieto nepareizi, bet, ja šķaudīsi maskā, Tavi baciļi neizplatīsies tik lielā rādiusā, kā bez tās. Lūk kur ir loģika. Ja visi nēsātu maskas, tad mazāk skartos mutei, kā arī visu baciļi neizplatītos tik tālu telpās.
Nav naudas? Aptiekā pārdod masku pa 5€, kuru var lietot visu dienu, dienas beigās izmazgāt un lietot atkal(pietiek uz gadu). Bet, jā, mēs jau nevaram uzlikt masku kaut vai lai izrādītu cieņu pret citiem vai iedomāties, ka mēs varam būt slimības pārnēsātāji. Mums taču auss niez, elpot grūti, tonālais atspiežās un vēl nez kādas problēmas. Tiešām, kad saķersiet covid, elpot paliks daudz vieglāk, nekā masku nēsājot.
14.10.2020 00:31 |
 
Reitings 19
Reģ: 28.09.2020
Vai kādai no jums ir bijis Covids? Es personīgi nezinu nevienu...
Par maskām runājot, mani vairāk uztrauc tas ka liela daļa nevar atļauties maskas. Ja valdība grib ierobežot covid, tad valdībai ir jāpalīdz arī neaizsargātākajai sabiedrības daļai. (Piem. neļaut likt veikaliem anormālo uzcenojumu maskām un dezinfekcijas līdzekļiem) Nav jau jēga ja cilvēks vienu un to pašu masku izmantos nedēļu.
Es īsti neredzu jēgu maskām, lielākā daļa neizmanto viņas pareizi, līdz ar to tikai lieka naudas tērēšana. Roku mazgāšanai un distances ieturēšanai ir daudz lielāka jēga. Būtu jauki ja arī pēc covid mēs ieturētu 2m distaci, daudz ērtāk iepirkties kad kāds tev burtiski pakausī neelpo.😁 plus dezinfektēt iepirkumu groziņus un ratiņus - tie ir īstie baktēriju perēkļi, covids tur pat klāt nestāv 😁
13.10.2020 23:10 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Nezinu, masku nēsāšana mani personīgi neuztrauc, kad vajag, uzlieku. Tas kas mani biedē ir veselības ministrijas debilums vai speciālais aprēķins mūs pazudināt, nezinu kurš no abiem te figurē. Līdz 30 cilvēkiem var pulcēties, ar draugiem ejat uz barčiku un dzerat cik uziet, tusējat līdz nelabumam. Bet uz sporta treniņu iet nedrīkst. Te nu parādās attiecīgo iestāžu mērķi. Ļoti skumji. Bet nu visiem jau sen zināms fakts, ka uz vesela cilvēka rēķina nenopelnīsi. Ceru, ka cilvēki būs mundri un uz šo neiekritīs.
13.10.2020 23:05 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Nikola. @ 13.10.2020 22:54
Silvera Ko nozīmē apvainot? Tas, par to "infekcijas perēkli" taču bija domāts pārnestā nozīmē. Sarkasms.

Uj, tad es ne tā izlasīju, piedošanu.
13.10.2020 22:56 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Silvera Ko nozīmē apvainot? Tas, par to "infekcijas perēkli" taču bija domāts pārnestā nozīmē. Sarkasms.
13.10.2020 22:54 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
sugаr @ 13.10.2020 20:10
Man kā grūtniecei trešajā trimestrī arī grūti elpot maskā, bet lieliski saprotu, ka jo vairāk cilvēki ievēros noteikumus, jo mazākas iespējas vīrusa izplatīšanai un ātrāk tas viss beigsies. Un būt pieslēgtam pie mākslīgās elpināšanas ir daudz grūtāk.
Un, jā, nopirku sev divslāņu kokvilnas masku, ar to ir vieglāk elpot.
Lai tavs bērnu autors savai sievietei uzdāvina auto un iepērkas viņas vietā.
13.10.2020 22:53 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Un par cilvēkiem ar elpceļu slimībām ,tiem jo īpaši būtu jācenšas sevi pasargāt ,nevis izmantot to kā atrunu,lai masku neliktu..

Ja?? Un kā piemērs cilvēks kuram ir astma, protams Covids taču svarīgāks, likumi...tā astma pagaidīs līdz šis vīruss beigsies. Maksa neko ļaunu taču neizdarīs, tā ir tikai maska.
13.10.2020 22:50 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
sla - Latvijas tekstils (Matīsa ielā). Tur uz vietas arī daudz dažādi dizaini pieejami.
13.10.2020 22:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits