Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

SLEPENĀS KĀZAS UN COVID 19

 
Reitings 174
Reģ: 26.11.2015
Sveikas!
Vai kāda ir precējusies šī gada laikā? Kā tas ir skāris vai tieši otrādāk uzlabojis jūsu svarīgāko dzīves dienu?
Mēs ar puisi vēlamies precēties tikai ar lieciniekiem, pa kluso to nezinot ne draugiem ne ģimenei, bet mums ir plānota visa diena iesaistotbarī fotogrāfu skaistām bildēm .Un par visām pārējām kāzu tradīcijām vedēji uzņēmās vadību. Principā DIENA TIKAI MUMS ❤️ Varbūt vēl kāda ir precējusies pa kluso un kā to pēctam uztvēra pārējie, kad visiem paziņojāt, ka esat nu jau precēts pāris? Cik jums apruveni viss izmaksāja? Kā noritēja jūsu diena?
Interesētu jūsu pieredze :)
12.10.2020 23:45 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Draugi tā precējās. Cik sapratu izmaksas nebija vairāk kā 200 eiro. Un medus mēnesis atsevišķi. Gredzeni, apģērbs, nodeva kasē, restorāns. Viņiem fotogrāfs nebija jo viens no lieciniekiem labi fotografē.
Aizbrauca sarakstīties, tad bija neliels pikniks Ventspils parkā un fotografējas. Pēc tam restorāns un tad brauca medus mēnesī uz Parīzi. Kāzas bija 3 gadi atpakaļ tāpēc nezinu kā šajā laikā būtu ar ceļojumu.
Cilvēki uztvēra dažādi. Vīra māte vēl aizvien nav to pieņēmusi. Es priecājos un pati tā gribētu. Nesaprotu cilvēkus kuri dusmojas par to.
13.10.2020 06:33 |
 
Reitings 1272
Reģ: 13.04.2020
Šogad tā precējāmies kā aprakstīji. Izmaksas ar visiem apģērbiem un gredzeniem +/- 700 € .
13.10.2020 09:35 |
 
Reitings 1461
Reģ: 10.02.2016
Mēs arī šogad tāpat sarakstījāmies ar lieciniekiem. Zināja tikai mana ģimene. Nu radinieki mazliet, cik sapratu uzmeta lūpu, bet musm ar viņiem nav īsti kontakta tik un tā. Tāpēc lai taisītu ballīti tikai tāpēc ka vajag, nu galīgi nē..
Uzvalks vīram bija jau.
Man kāzu kleita nebija, taču vnk baltā mežģīņu kleitiņa gan bija. Tīri simboliski. Fotogrāfs arī nebija, vedēji mūs pafatografeja un tad pēc ceremonijas braucam pie vecākiem, uzklājām galdu un atzīmējām notikumu. Vecāki tikai bija PAR epopejas nerīkošanu. Ir dzīve svarīgākās lietas, kā tikai parādīt radiem ka var uztaisīt ballīti.
Nu laulību gredzeni + valsts nodeva dzimtsarakstu nodaļā + kleitiņa + galda uzklāšana mājās ~ 650-700 eur. Dārgākie bija gredzeni protams.
13.10.2020 09:48 |
 
10 gadi
Reitings 192
Reģ: 08.02.2010
Kiskismau @ 13.10.2020 06:33
Draugi tā precējās. Cik sapratu izmaksas nebija vairāk kā 200 eiro. Un medus mēnesis atsevišķi. Gredzeni, apģērbs, nodeva kasē, restorāns. Viņiem fotogrāfs nebija jo viens no lieciniekiem labi fotografē.
Aizbrauca sarakstīties, tad bija neliels pikniks Ventspils parkā un fotografējas. Pēc tam restorāns un tad brauca medus mēnesī uz Parīzi. Kāzas bija 3 gadi atpakaļ tāpēc nezinu kā šajā laikā būtu ar ceļojumu.
Cilvēki uztvēra dažādi. Vīra māte vēl aizvien nav to pieņēmusi. Es priecājos un pati tā gribētu. Nesaprotu cilvēkus kuri dusmojas par to.

Es gan atkal saprotu, ka var dusmoties. Tu tiešām gribētu, lai Tava meita/dēls Tev nepasaka par savām kāzām un paziņo jau pēc paša notikuma? Varbūt to pieņemtu ar smaidu, bet domāju, ka mazs dūriens dvēselē tomēr būtu. Vecākiem ir jābūt klāt, pārējie radi, draugi gan pilnīgi vienalga, bet viss jau atkarīgs no katras ģimenes, cik spēcīgas ir saites savā starpā.
13.10.2020 11:27 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Haily
Mana uztvere ir tāda kā kāzas ir starp diviem cilvēkiem un viņi ir tiesīgi izlemt par to ko vēlas kāzā. Kā arī tās ir tradīcijas un kaut kādā pieņemtas normas. Bet nu katram savi uzskati. Ja mani bērni tā pateiktu tad nedusmotos.
Vispār priecātos ja pieņemtu kopdzīves likumu un nebūtu vajadzīgi nekādi liecinieki un iešana uz dzimtsarakstu nodaļu.
Es jau tagad 3 gadus dzīvoju ar savu draugu. Vai tās kāzas mana vai radu dzīvē ko mainītu? Nedomāju tikai juridiski.
13.10.2020 13:08 |
 
Reitings 1267
Reģ: 30.08.2013
Nekad neesmu vēlējusies lielas kāzas, tieši pretēji - jo mazāk tautas, jo labāk. Un tā arī salaulājos - tikai ar lieciniekiem.
Ja aicina vecākus, tad apvainojas pārējie ģimenes locekļi, kuri netika uzaicināti, tādēļ nolēmām vai nu visi, vai neviens.
Mamma, protams, apvainojās, bet es paliku pie sava - ja jutos tā, ka vēlos kāzās redzet tikai vīru un lieciniekus un vīrs tāpat, tad tā tam arī ir jābūt.
Gada jubileju gan nosvinējām radu un draugu lokā, gandrīz kā otrās kāzas ar vīru. ✨😄
13.10.2020 13:19 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Kāzās nevienam nav jābūt klāt. Piedalīšanās kāda cilvēka kāzās ir privilēģija, nevis tiesības. Jaunajam pārim nav nekāda pienākuma kādu aicināt, tā galu galā ir pirmām kārtām viņu lielā diena.
13.10.2020 13:33 |
 
Reitings 174
Reģ: 26.11.2015
Zinot mūsu vecākus tā vairs nebūtu mūsu diena, jo kāzas tiktu saplānotas no vecāku puses un viņu uzskatiem un saaicināti visi radi un puiša radi. Tāpēc pat mans topošais vīrs izteicās precēties tikai divatā ar vedējiem. Mums abiem patīk miers un romantika nevis lielā greznība un statuss sabiedrībā-REDZAT? MĒS PRECAMIES UN RĪKOJAM GREZNAS KĀZAS. 😅
Piekrītu meitenēm-vai nu visus vai nu nevienu. Mūsu gadijumā nevienu :) Plus es uzskatu, ka ja ir daudz viesu tad ne liju gava ne līgavainis nevar atslābt uz 100% izbaudīt dienu.
13.10.2020 14:42 |
 
10 gadi
Reitings 3158
Reģ: 29.01.2009
Piekrītu tam, ka tā ir paša pāra izvēle- ko aicināt vai neaicināt. Tajā pašā laikā, ja ģimenē ir labas un tuvas attiecības, tad uzskatu, ka ir forši, ka vecākiem dod iespēju vismaz redzēt ceremoniju (it īpaši, ja ir tikai viens bērns)- par pārējiem radiem gan (ieskaitot māsas un brāļus)- whatever, nevienam nav tiesības apvainoties. Bet nu tas lēmums ir jāizdara pārim (pie tam ņemot vērā abas puses, es piemēram gribēju 2vatā, bet draugs gribēja lielu ballīti, nonācām pie kompromisa).
Mūsu gadijumā nevienu Plus es uzskatu, ka ja ir daudz viesu tad ne liju gava ne līgavainis nevar atslābt uz 100% izbaudīt dienu.

Un šim es nepiekritīšu (pirms neilga laika domāju citādāk :D). Šogad apprecējos un galīgi tā nebija. Ļoti par šo uztraucos, jo neesmu cilvēks, kam patīk būt uzmanības centrā utt, bet...Tiešām izbaudīju dienu, aprunājos ar visiem, ko vēlējos, paballējos un atpūtos (tiešām bija sajūta, ka daru to, ko es vēlos). Viss ir atkarīgs tikai un vienīgi no uzstādījumiem un izvēlētā formāta, un tavas pašas attieksmes (ir līgavas, kas satraucas, ka viena matu šķipsna ne tā un kleitai netīra apakšā).. Man bija konkrēti noteikts, ko es nevēlos, viesus aicināju tikai tos, ko vēlējos. Plus paļāvos uz tiem, kas nodrošina servisu.
Par cenām runājot (gan lielām, gan mazām)- ļoti dažādi. Arī divatā viss jau atkarīgs, ko vēlaties. Jo arī divatā var aiziet "000 EUR.. Tie paši gredzeni- ja izvēlies tādus, kas maksā dārgāk, tad nekādos 200 EUR tu neiekļausies :) Pamata izmaksas: 14 EUR- salaulāšanās :)
13.10.2020 15:42 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
Mēs ar vīru arī šogad precējāmies. Izdomājām kādus trīs mēnešus pirms ka gribam un viss sanāca, tā kā ja plāno un dara tad visu var. Mums Covid netraucēja. Bija tikai paši, paši tuvākie - nekādi draugi vai attāli radi. Izmaksas kāzām ar ~20 viesiem bez viesu nama - 2000€.
Diena noritēja vienkārši izcili. Ja arī kaut kas negāja kā plānots tad man jau bija vienalga, jo ko tad es vairs varu ietekmēt. Ne sastrēgumu varu novērst, ne to ka printerim beigusies krāsa un nevar izprintēt laulību apliecību 😂
13.10.2020 16:48 |
 
Autorizēts lietotājs10 gadiPatīkModerators
Reitings 10493
Reģ: 29.01.2009
Interesanti palasīt. Apbrīnoju cilvēkus, kam izmaksu ziņā sanāk šitā
Nu laulību gredzeni + valsts nodeva dzimtsarakstu nodaļā + kleitiņa + galda uzklāšana mājās ~ 650-700 eur.

Tas būtu kolosāli, bet man vairāk izskatās, ka šis variants ir iespējami mazākais
Izmaksas kāzām ar ~20 viesiem bez viesu nama - 2000€.
13.10.2020 17:39 |
 
Reitings 174
Reģ: 26.11.2015
Aptuveni cik mēnešus iepriekš vēlams pieteikties laullību reģistrācijai pirms vēlamā datuma? :)
Jā, ir tādi kuriem izdodas saplānot kāzas ļoti ekonomiski un tas ir apsveicami :)
14.10.2020 09:20 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Minimums menesi. Ja vasaras menesis vai kads ipass datums, ka tas bija 07.07.2007, tad jau gadu ieprieks, vai jamekle bus kada nodala, kur maz gribetaju.
14.10.2020 09:24 |
 
10 gadi
Reitings 3158
Reģ: 29.01.2009
Aptuveni cik mēnešus iepriekš vēlams pieteikties laullību reģistrācijai pirms vēlamā datuma?

Rekur: "Laulību noslēdz ne agrāk kā viena mēneša un ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā pēc iesnieguma un citu laulības noslēgšanai nepieciešamo dokumentu iesniegšanas dzimtsarakstu nodaļā".
Bet jāskatās arī, kurā dzimtsarakstu nodaļā vēlies laulāties- kad zvanīju uz vienu vasarā, tad maija vidū man ātrākais piedāvāja jūlija beigas. Tajā pašā laikā ziemā, rudenī, pavasarī rindas esot stipri mazākas. Un tas atkarīgs arī no dzimtsarakstu nodaļas- pieļauju, ka dažās vispār nav rindas.
14.10.2020 12:44 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Mana mamma pirms mēneša arī apprecējās nevienam īsti nesakot, sarakstījās ar lieciniekiem un es kā meita biju klāt. Pēc tam uztaisīja dārzā pikniku, aicinot tuvākos radus un pāris draugus uz itkā vienkāršu satikšanos kur katram lūdza ierasties ar groziņiem un no savas puses vārija ugunskurzupu. Viesi ieradās un tikai tad uzzināja kāpēc ir aicināti, neviens nebija dusmīgs un naudas ziņā arī sanāca super lēti, jo nekādas greznās kleitas netika pirkstas, tīri gredzeni un šis tas uz galda, jo pa lielam visi nāca ar kaut ko līdzi:) zinu,ka nojumes īre bija ap 40eur, šķiet uz to sanāca visvairāk iztērēt no visa, kas bija jāpērk.
14.10.2020 13:14 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Nu ja te dazi saka ka precibas, vecakiem ir but privilegija.
Tad es analogiska situacija, ja ta berni izdaritu, mantojumu ari izdaritu, lai tiem nekas netiek.
Ari butu mana briva izvele :)
14.10.2020 14:19 |
 
Reitings 749
Reģ: 14.05.2019
Sveikas, ja ir meitenes, kas plāno kāzas 2021. vai 2022. gadā, priecāšos, ja varat aizpildīt šo anketu:
https://ej.uz/kaazuanketa
paldies jau iepriekš :)
06.01.2021 16:24 |
 
10 gadi
Reitings 183
Reģ: 12.06.2012
Kāzas vēl netiek plānotas, bet es laicīgi mammai piezvanīju un pajautāju viņas viedokli par faktu, ka tās būtu bez viesiem, vecākiem utt. Viņa bija absolūtā sajūsmā, teica, ka ļoti lepojas ar mums, un pilnībā atbalsta tādu lēmumu un darītu tāpat
Otras puses mamma... kā ar bitēm. Viņa varētu gan būt tikpat atbalstoša, gan būt fūrija, tur pēc noskaņojuma :D Bet ir skaidrs, ka divatā, bet gribam sagaidīt, kad to var darīt skaistā pludmalē, basām kājām un zem palmām :)
07.01.2021 01:15 |
 
Reitings 165
Reģ: 15.11.2020
Tikko precējusies laddy_jelena. Uzprasi viņai, kas un kā 😊
07.01.2021 01:43 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Es arī ļoti labprāt precētos tikai ar lieciniekiem, bez visām svinībām un sēdēšanām. Gan personisku iemeslu dēļ gan tāpēc, ka es neredzu jēgu no glaunām kāzām. Kādreiz man kā jau visām bija sapnis par baznīcu un daudz viesien. Tagad es mierīgi varētu uz dzimtsarakstu nodaļu aiztipināt savā glaunajā kleitā, uztaisīt skaistu fotosesiju un doties uz restorānu vai mājās dzert šampi un ēst garšīgākās kūkas pasaulē un mierīgu sirdi nākamajā dienā iepostot feisītī, ka re kā man sanāca vakardien. 😃
Un pilnīgi vienalga būtu kāds apvainojies vai nē.
07.01.2021 01:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits