Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Latvijas diploms

 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Vai Latvijas universitāšu diplomi tiek atzīti ārzemēs? USA, UK u.c attīstītās valstīs
11.10.2020 18:48 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Kapēc man visi paziņas saka, lai nemācos Latvijā, ka nevienam Latvijas diploms nekur nav derīgs? Angļu valoda man ir. Nesaprotu ko visiem tik negatīva attieksme
11.10.2020 18:53 |
 
Reitings 226
Reģ: 19.01.2015
droši vien kā nu kurā valstī. Un droši vien atkarīgs arī no tā, par kuru Latvijas universitāti Tu runā. LU un RTU, piemēram, cik zinu, ir diezgan atzītas universitātes un zinu dažus cilvēkus, kas ir turpinājuši studijas ārzemēs pēc studēšanas LV.
Arī tajā pašā Erasmusā diez vai būtu iekļautas Latvijas skolas, ja jau būtu tik sudigi
11.10.2020 19:23 |
 
Reitings 226
Reģ: 19.01.2015
Even tho ja Tev ir izvēle, tad varbūt labāk studē ārzemēs 😀 Dažreiz tāda sajūta, ka pati Latvija vairāk novērtē ārzemju diplomus, nekā ārzemēm tos ārzemju universitāšu diplomus vajag
11.10.2020 19:24 |
 
Reitings 870
Reģ: 27.07.2020
Šis jautājums laikam ir jāadresē pašiem paziņām. Lai saprastu, vai pauž vāju stereotipu vai arī zem tā ir kāds saprātīgs apsvērums.
Personīgi neuzskatu, ka tam ir tik liela nozīme. Svarīgākas ir prasmes un spēja tās pielietot.
Bet arī atkarīgs no nozares.
12.10.2020 10:04 |
 
Reitings 77
Reģ: 30.06.2020
Kā tad ar tiem, kuri speciāli no ārzemēm brauc šeit studēt? 😁
12.10.2020 10:28 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Ja darba devējam būs uz galda RTU diploms un otrs no Jēlas/Harvardas. Protams, nezinot neko citu par tevi viņš izvēlētos to prestižāko. Mūsdienās jau skatās pieredzi un prasmes nevis no kuras universitātes diploms.
Kad es pabeidzu LU tad viņi jau uzreiz deva iztulkotu pielikumu angļu valodā kur pateikts ka šis diploms tiek pielīdzināts tik un tik apgūtiem kredītpunktiem tādās un tādās prasmēs, lekcijās utt.
Mēs esam Eiropas savienībā un mūsu diplomi ir derīgi Eiropas savienībā. Bet viss jau ir atkarīgs no darba devēja. Var prasīti apstiprinātu tulkojuma kopiju utt.
Daudz latviešu strādā par ārstiem Vācijā ar izglītību iegūtu RSU.
Pareizi saka ka ja mūsu diplomi nebūtu nekam derīgi tad ko šeit dara tie simti ar ārzemju studentiem.
12.10.2020 10:49 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Vot, tieši tā. Es zinu cilvēkus, kas no Vācijas, Izraēlas šeit nāk studēt. Toties paši vietējie man saka kaut ko citu. Tas viss ir confusing. Es šobrīd domāju par mācībām ārzemēs vai Latvijā, un saprotu, ka Latvijā man būtu mazāk problēmu, jo šeit man ir dzīvesvieta un viss. Bet toties visi saka, ka 'nē, ārzemes diploms būs labāks', kaut arī man nav tik daudz līdzekļu, lai es ietu kaut kādā Hārvardas vai Oksfordas universitātē. Ja man vajadzētu ārzemes diplomu, es jebkurā gadījumā skatītos lētāko variantu, un ne to prestižāko skolu. Bet Latvijā mācībās es ņemtu prestižāko skolu.
12.10.2020 11:03 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
tas nav tik kategoriski.
ārzemes ir plašs jēdziens, jāskatās kur tieši tu vēlēsies dzīvot, strādāt un tur arī mērķēt mācīties. ne jau tikai uz universitāti skatīsies, arī uz to vai tev vajag vīzu un cik liels čakars daudzās valstīs ir nokārtot darba vīzu - darba devējs var izvēlēties to vienkārši nedarīt un pieņemt kādu vietējo.
manā pieredzē uz diplomu ir skatījušies tikai Latvijā, lai gan esmu strādājusi vairākās Eiropas valstīs un Āzijā. Tur vairāk skatījās uz pieredzi, portfolio, interviju. tas, ka ir augstākā bija tāds check, vajag un ir, bet ne izšķirošais
12.10.2020 12:09 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Tas taču ir tik ļoti atkarīgs no jomas! Latvijas tiesību zinātņu diplomu var neņemt līdzi, ka brauc dzīvot uz UK, tāpat ar UK diplomu tajā pašā jomā Latvijā nav, ko darīt.
Bet uz RSU brauc mācīties pie mums, jo tas ļauj iegūt ārsta diplomu salīdzinoši lēti ar lētām dzīvošanas izmaksām, un tad brauc atpakaļ strādāt par ārstiem uz savām "attīstītajām" valstīm par labu algu. Kā ar RSU ārsta diplomu ASV? Minu, ka ne tik spīdoši. Ja ir kādi konkrēti plāni attiecībā uz emigrāciju, vajag laikus savākt visu info, jo vispārīgas atbildes uz tavu jautājumu nav. Ja emigrācijas plānu nav, bet ir akadēmiskas ambīcijas, tad tās var realizēt, sākot studēt tepat Latvijā un iegūstot starptautisku apmaiņas pieredzi, ko šeit ļoti novērtēs.
12.10.2020 12:16 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Kādēļ, lai nepieņemtu? Vai tad pamatā būtiskais nav grāds, kas ir iegūts un izstudēts? Tavā vietā neklausītos šajos murgos un mācītos, kur ir ērtāk.
12.10.2020 12:56 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Un, ja Tev dzīvē ir kas izdarāms, ceļš vienmēr atradīsies. Un padomā no otras puses - vai gribētu strādāt vietā, kur vērtē pēc augstskolas vārda vai tomēr taviem darbiem utt?
Protams, ja vēlies kandidēt uz vakanci NASA, tad, protams, var apsvērt ideju par ārzemēm, bet lielu nepieciešamību nesaskatu. Veci stereotipi, kas valda tavā apvidū.
12.10.2020 13:16 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Tagad RTU un LU ir programmas, kuras piedāvā dubultdiplomu. Beidzot tev būs diploms gan RTU, gan, piemēram Zviedrijas Karaliskā universitātē. Papēti kuras programmas piedāvā ko tādu.
12.10.2020 13:55 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits