Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kur var nogaršot Cristal?

 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016

Jautājums šāds: kur Rīgā var nogaršot Cristal? Lieta ir tāda, ka es nesen biju aizgājis uz VIOLET’u un tur man piedāvāja Cristal, bet varēja paņemt tikai pudeli par €400. Bet priekš kam man vesela pudele? Man taču nevajag tik daudz – glāze, maksimums divas-trīs. Varbūt jūs zināt kur Rīgā var nogaršot Cristal tieši glāžu veidā? 🤔 Kā arī vēl viens jautājums: ja es paņemšu to Cristal pudeli par €400 vai es sajutīšu visu to dārgumu un kvalitāti, ja es dzēru šampanieti lielākais vienreiz-divreiz gadā un pirms tam esmu dzēris tikai Rīgas Šampanieti un Bosca (un varbūt kā arī Martini, bet es lāgā neatceros) 🤔
05.10.2020 18:17 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Vai tiešām šampanietis ir tā vērts lai tam tērētu tādu naudu? Ņem vērā, ja pudele maksā 400€, parēķini cik izmaksās glāze vai divas.
Un ņemot vērā iepriekšējās diskusijas kur Tu rakstīji, ka esi ņēmis aizdevumu..tad varbūt sāc ietaupīt uz šādam lietām un kredīti nebūs jāņem.
05.10.2020 18:21 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.07.2020
Gudra ideja iztērēt pusi no savas algas pudelei😁
https://www.spiritsandwine.lv/en/champagne/louis-roederer-cristal-brut-3458/ Būs vairāk kā uz pusi lētāk.
05.10.2020 18:35 |
 
Reitings 229
Reģ: 19.01.2015
Nejutīsi Tu tos 400€ garšā, nav vērts vecit
06.10.2020 07:25 |
 
Reitings 30
Reģ: 26.09.2020
Izlasot tēmas nosaukumu jau sapratu,ka Burkāns.😂
06.10.2020 07:43 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Vai vispār zini kas ir šampanietis? Dzirkstošais vīns. Par šampanieti sauc tos dzirkstošos vīnus ko ražo vienā noteiktā vietā. Tāpat kā cieto sieru par parmezānu var saukt tikai tad ja tas ražots Parmezānā. Dārgāks kā citi dzirkstošie vīni šis konkrētais ir tikai tāpēc ka tam ir ekskluzīva ražošanas vieta, izcilas vīnogas. Vai kaut ko jutīsi garšā? Nē, noteikti nē. Jo tev nav ar ko salīdzināt. Ja nu vienīgi apziņa ka dzer ko dārgu tevi dara laimīgu. Labu šampanieti pārdod tikai un vienīgi pudelēs. Kas tev tā par ideju nopirkt glāzēs? Nekad. Iedomājies tu nopērc pāris glāzes un tālāk? Ko darīt ar atlikušo? Šampanieti pasniedz uzreiz, pēc atvēršanas, jo ilgi stāvot tas zaudē garšu un kvalitāti. Tu nopērc pāris glāzes un pārējo var liet ārā. Tā nekad nenotiek. Un vai vari šo šampanieti atļauties nopirkt? Ja tev priekš tā jāņem kredīts, tad tev to nevajag. Tava pārspīlēta tieksme pēc luksusa dzīves bojā tavu dzīves kvalitāti, tu visu laiku esi kādam parādā. Ja gribi luksusa dzīvi tad beidz pirkt krāmus un kārot šampanieti ko nevari atļauties. Ieguldi brīvos līdzekļus izglītībā. Ar labāku izglītību varēsi dabūt darbu ar kuru varēsi baudīt savu luksusa dzīvi neesot parādos. Bet ja gribi tik ļoti nogaršot tieši šo šampanieti tad pērc kaut kur veikalā nevis bārā ar milzīgu uzcenojumu. Tev kā reiz bija kāzas gaidāmas.
06.10.2020 10:22 |
 
Reitings 216
Reģ: 17.11.2019
Blatot gribošs, bet nabadzīgs dīvainītis tu esi. Starpcitu, spirits&wine pudele maksā 185 eiro.
06.10.2020 12:37 |
 
10 gadi
Reitings 218
Reģ: 14.01.2012
Ja Tev garšo Bosca, Martini, tad šis Tev noteikti negaršos. :)
06.10.2020 14:54 |
 
Reitings 216
Reģ: 17.11.2019
Ariane @ 06.10.2020 14:54
Ja Tev garšo Bosca, Martini, tad šis Tev noteikti negaršos. :)
Kāds sakars? Ķipa, ja viņš dzer no zemākajiem plauktiem, tad nekas dārgāks viņam negaršos? 😁 Vai arī, ja runa ir par garšu - ja viņam garšo salds, tad skābs jau čista negaršos, ja?? 😆 Kas tā par loģiku?
06.10.2020 15:17 |
 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016
Sviire @ 06.10.2020 10:22
Vai vispār zini kas ir šampanietis? Dzirkstošais vīns. Par šampanieti sauc tos dzirkstošos vīnus ko ražo vienā noteiktā vietā. Tāpat kā cieto sieru par parmezānu var saukt tikai tad ja tas ražots Parmezānā. Dārgāks kā citi dzirkstošie vīni šis konkrētais ir tikai tāpēc ka tam ir ekskluzīva ražošanas vieta, izcilas vīnogas. Vai kaut ko jutīsi garšā? Nē, noteikti nē. Jo tev nav ar ko salīdzināt. Ja nu vienīgi apziņa ka dzer ko dārgu tevi dara laimīgu. Labu šampanieti pārdod tikai un vienīgi pudelēs. Kas tev tā par ideju nopirkt glāzēs? Nekad. Iedomājies tu nopērc pāris glāzes un tālāk? Ko darīt ar atlikušo? Šampanieti pasniedz uzreiz, pēc atvēršanas, jo ilgi stāvot tas zaudē garšu un kvalitāti. Tu nopērc pāris glāzes un pārējo var liet ārā. Tā nekad nenotiek. Un vai vari šo šampanieti atļauties nopirkt? Ja tev priekš tā jāņem kredīts, tad tev to nevajag. Tava pārspīlēta tieksme pēc luksusa dzīves bojā tavu dzīves kvalitāti, tu visu laiku esi kādam parādā. Ja gribi luksusa dzīvi tad beidz pirkt krāmus un kārot šampanieti ko nevari atļauties. Ieguldi brīvos līdzekļus izglītībā. Ar labāku izglītību varēsi dabūt darbu ar kuru varēsi baudīt savu luksusa dzīvi neesot parādos. Bet ja gribi tik ļoti nogaršot tieši šo šampanieti tad pērc kaut kur veikalā nevis bārā ar milzīgu uzcenojumu. Tev kā reiz bija kāzas gaidāmas.

Bet rumu ar kolu taču pasniedz glazēs, un nekādas vainas – viss bumbos 🤷
06.10.2020 19:46 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
MrCarrot @ 06.10.2020 19:46

Bet rumu ar kolu taču pasniedz glazēs, un nekādas vainas – viss bumbos ?
ko tagad mēģini pateikt? Ja šampanietis novadējies praktiski miris tad jāpielej kola? Kad šampanieti atkorķē tam sākās dzīve un ir dzīves ilgums. Labāka garša ir svaigam tiko atvērtam. Šampanieti var uzglabāt mazliet ilgāk izmantojot atgaisotāju un speciālo korķi. Bet kvalitāte vairs nebūs tāda kā tiko atvērtam. Pēc noteiktām stundām Šampānietis lēnām "mirst" praktiski visus dzērienus ko tirgo glāzēs darba beigās noraksta un izmet. Viesnīcas pustukšās pudeles savāc uz mājām darbinieki. Ir nekorekti salīdzināt rumu ar kolu ar smalku šampanieti. Starp citu labu rumu ar kolu nepasniedz.Labu un smalku ilgi noturētu rumu dzer vai nu tīru vai kopā ar ledu. Nekad kokteiļos. Bet smalks rums maksā vēl dārgāk par šampanieti, tev tādu nekad nenopirkt ja neieguldīsi naudu mācībās lai iegūtu labāk apmaksātu darbu. Smalks un rets rums var maksāt pat 20000 par pudeli.
06.10.2020 21:36 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
Pudele nav daudz, tapec perc pudeli jo glaze neizdevigi sanak
06.10.2020 21:41 |
 
Reitings 1066
Reģ: 15.06.2016
Kādu izglītību man iegūt? Man patīk rakstīšana. Kur man ir jāiet mācīties, ja man patīk rakstīt? 🤔 Bet runājot par to Cristal šampanieti es domāju tā: man dzimšanas diena pēc desmit mēnešiem, tur kā reiz sanāk, ja pa €40 mēnesī atlikt – uz dzimšanas dienu tā pudele būs man kabatā (pārnestā nozīmē protams). Es tagad strādāju divos darbos, štuka mēnesī man sanāk (ko lai dar, ja valsts ir nabadzīga). Ja dzīvotu Zviedrijā, tad protams ar to šampanieti viss būtu daudzkārt vienkāršāk – nopirktu to pudeli vienas darba dienas laikā kā ņefig darīt 🤷‍♀️
06.10.2020 21:50 |
 
Reitings 216
Reģ: 17.11.2019
MrCarrot @ 06.10.2020 21:50
Kādu izglītību man iegūt? Man patīk rakstīšana. Kur man ir jāiet mācīties, ja man patīk rakstīt? ? Bet runājot par to Cristal šampanieti es domāju tā: man dzimšanas diena pēc desmit mēnešiem, tur kā reiz sanāk, ja pa €40 mēnesī atlikt – uz dzimšanas dienu tā pudele būs man kabatā (pārnestā nozīmē protams). Es tagad strādāju divos darbos, štuka mēnesī man sanāk (ko lai dar, ja valsts ir nabadzīga). Ja dzīvotu Zviedrijā, tad protams ar to šampanieti viss būtu daudzkārt vienkāršāk – nopirktu to pudeli vienas darba dienas laikā kā ņefig darīt ?‍♀️
Kāpēc 40 eiro? Tev divas reizes minēja, kur var lētāk nopirkt. Vai arī tu domā, ka violetā tā identiskā, uz pusi dārgākā pudele būs garšīgāka? 😆 Pasaki, lūdzu, tu tiešām esi tāds pamuļķis, kā ar pirkstu taisīts? Vai arī vienkārši pieduries un troļļo?
06.10.2020 21:56 |
 
Reitings 216
Reģ: 17.11.2019
Ceru, ka otrais variants. Savādāk man tevi reāli žēl paliek. Neko tu nezini un neko tu nesaproti, pat ja tev desmit reizes priekšā pasaka.
06.10.2020 21:58 |
 
Reitings 1927
Reģ: 28.04.2019
MrCarrot @ 06.10.2020 21:50
Kādu izglītību man iegūt? Man patīk rakstīšana. Kur man ir jāiet mācīties, ja man patīk rakstīt? ? Bet runājot par to Cristal šampanieti es domāju tā: man dzimšanas diena pēc desmit mēnešiem, tur kā reiz sanāk, ja pa €40 mēnesī atlikt – uz dzimšanas dienu tā pudele būs man kabatā (pārnestā nozīmē protams). Es tagad strādāju divos darbos, štuka mēnesī man sanāk (ko lai dar, ja valsts ir nabadzīga). Ja dzīvotu Zviedrijā, tad protams ar to šampanieti viss būtu daudzkārt vienkāršāk – nopirktu to pudeli vienas darba dienas laikā kā ņefig darīt ?‍♀️

Var ari bez izglitibas.. ja patik rakstit vari klut par rakstnieku
06.10.2020 22:53 |
 
10 gadi
Reitings 218
Reģ: 14.01.2012
Crazy Eyes @ 06.10.2020 15:17
Kāds sakars? Ķipa, ja viņš dzer no zemākajiem plauktiem, tad nekas dārgāks viņam negaršos? ? Vai arī, ja runa ir par garšu - ja viņam garšo salds, tad skābs jau čista negaršos, ja?? ? Kas tā par loģiku?

Pirmkārt, runa ir par konkrētajiem produktiem, nevis par dārgumu/lētumu.
Otrkārt, jā, pēc pieredzes varu teikt, ka, ja garšo salds vīns, tad skābs un sauss visticamāk tiešām negaršos. Tāpēc nav jēgas tādu naudu izmest dzērienā, kuru tā pa īstam sapratīs tikai lietpratēji.
06.10.2020 23:14 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
MrCarrot @ 06.10.2020 21:50
Kādu izglītību man iegūt? Man patīk rakstīšana. Kur man ir jāiet mācīties, ja man patīk rakstīt? ? Bet runājot par to Cristal šampanieti es domāju tā: man dzimšanas diena pēc desmit mēnešiem, tur kā reiz sanāk, ja pa €40 mēnesī atlikt – uz dzimšanas dienu tā pudele būs man kabatā (pārnestā nozīmē protams). Es tagad strādāju divos darbos, štuka mēnesī man sanāk (ko lai dar, ja valsts ir nabadzīga). Ja dzīvotu Zviedrijā, tad protams ar to šampanieti viss būtu daudzkārt vienkāršāk – nopirktu to pudeli vienas darba dienas laikā kā ņefig darīt ?‍♀️
domāju ka Zviedrijā šī pudele nemaksās 400 eiro. Šobrīd Šveice ir augstākā minimālās stundas likme pasaulē 21 eiro stundā.var jau protams pelnīt vairāk. Šaubos vai zinot kādas muļķības raksti šeit tev kāds Zviedrija maksās 400 eiro dienā. Ko mācīties? Nezinu kaut ko atbilstošu savām intelektam. Žurnālistika tev būs par smagu. Kur vispār pelna. Tās pārsvarā ir uzņēmumu valdes. Var IT jomā strādāt. Bet vari izmēģināt spēkus rakstniecībā. Paskaties uz Karīnu Račko. Raksta sēnalas, bet nopelna. Harijs Poters un Krēslas sērija savas rādītājas padarīja bagātas. Tikai te viena nianse, rakstīt labāk angliski un izdot grāmatu labāk arī UK, vai ASV te tirgus par mazu.
Bet tev jau teica kur tavu iekāroto šampanieti var nopirkt lētāk, bet nē tev vajag ar uzcenojumu. Nav vērts. Vari mēģināt, bet ja tas būs kaut kas tikpat intelektuāls kā tavi ieraksti šeit šaubos vai kāds gribēs lasīt, kļūsi vēl par grafomānu. Atvainojos nekā personīga, bet tev intelekts klibo. Tās gan manas personīgās domas spriežot pēc taviem ierakstiem gadu gaitā, nekā personīga.
06.10.2020 23:26 |
 
Reitings 216
Reģ: 17.11.2019
Ariane @ 06.10.2020 23:14

Pirmkārt, runa ir par konkrētajiem produktiem, nevis par dārgumu/lētumu.
Otrkārt, jā, pēc pieredzes varu teikt, ka, ja garšo salds vīns, tad skābs un sauss visticamāk tiešām negaršos. Tāpēc nav jēgas tādu naudu izmest dzērienā, kuru tā pa īstam sapratīs tikai lietpratēji.

Pirmkārt, es gribēju saprast pēc kādiem kritērijiem produkti tika salīdzināti, pēc cenas vai garšas. Tagad skaidrs.
Otrkārt, cilvēki ir daudzpusīgas būtnes, tikpat daudzpusīga var būt arī viņu ēdienu un dzērienu izvēle. Man garšo gan saldi, gan pussaldi, gan sausi utt. vīni. Acīmredzot, ne visi ir tik kategoriski, cik tu. Tava pieredze ir tava, ļauj citiem “uzkrāt” savu, pagaršojot un pasmaržojot pašam.
Cita lieta, ka ne pārāk turīgam cilvēkam atdot pusi algas par produktu, kuru, visticamāk, nespēs novērtēt, ir tik stulbi, ka drīzāk pat skumji...
06.10.2020 23:29 |
 
10 gadi
Reitings 218
Reģ: 14.01.2012
Crazy Eyes @ 06.10.2020 23:29

Pirmkārt, es gribēju saprast pēc kādiem kritērijiem produkti tika salīdzināti, pēc cenas vai garšas. Tagad skaidrs.
Otrkārt, cilvēki ir daudzpusīgas būtnes, tikpat daudzpusīga var būt arī viņu ēdienu un dzērienu izvēle. Man garšo gan saldi, gan pussaldi, gan sausi utt. vīni. Acīmredzot, ne visi ir tik kategoriski, cik tu. Tava pieredze ir tava, ļauj citiem “uzkrāt” savu, pagaršojot un pasmaržojot pašam.
Cita lieta, ka ne pārāk turīgam cilvēkam atdot pusi algas par produktu, kuru, visticamāk, nespēs novērtēt, ir tik stulbi, ka drīzāk pat skumji...

Es kļūdījos vārdu izvēlē. Autoram nevis negaršos, bet viņš gluži vienkārši nesapratīs šo dzērienu. Nesajutīs ne dārgumu, ne kvalitāti. Jo, lai to saprastu, ir jābūt zinošam un ar pieredzi.
Par tēmu runājot, ieteiktu sākumā pamēģināt prosecco/kremantu, tad šampanieti, piemēram, Moet, Mumm.
07.10.2020 00:03 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Ariane @ 07.10.2020 00:03

Es kļūdījos vārdu izvēlē. Autoram nevis negaršos, bet viņš gluži vienkārši nesapratīs šo dzērienu. Nesajutīs ne dārgumu, ne kvalitāti. Jo, lai to saprastu, ir jābūt zinošam un ar pieredzi.
Par tēmu runājot, ieteiktu sākumā pamēģināt prosecco/kremantu, tad šampanieti, piemēram, Moet, Mumm.

+ ne vienmēr viss, kas ir dārgāks ir garšīgāks. Man tad labāk garšo Bosca nevis Moet.
07.10.2020 00:18 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits