Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mentālā veselība

 
Reģ. 04.11.2017
Nav joka lieta. Eju pie psihiatra un dzeru zāles/antidepresantus. Strādāju regulāri ar psiholoģi.
Neprasu padomu. Bet būtu forši paklausīties citus stāstus par depresijas skatītājiem un atlabšanas procesu.
Tikko nomocījos ar panikas lēkmi.
Vien tikai tāpēc, ka izgāju ārā no mājas un ieraudzīju skaistu sievieti ar gariem blondiem matiem. Tā kā nav ko tagad darīt, izdomāju padalīties.
Ķermenī iestājās fight or flight, karstuma viļņi, krūškurvis paliek kā vilciens pāri pārbraucis, aizspiedies.
Pirms tam panikas lēkmes bija no extra liela stresa kādas momentā. Kad nevar elpu ievilkt, smoku nost ka seja zila sāk palikt
Viss vien tikai tāpēc ka esmu neglītākais cilvēks visā šajā Visumā. Un tā tiešām ir.
Nesaprotu, kā tā var būt, ka ieraugi citu sievieti uz ielas un gribās aiziet nošauties. Garīgais zem nulles. Atgādināja kāda pretekle esmu, skaisti blondi mati, a man pixie..
Pirms tam biju neitrālajā garīgajā, atlika tik no mājas iziet ārā.
Kad vienreiz tas viss beigsies...knapi eju no mājas ārā, lai vismaz līdz veikalam aizietu un uz darbu -) mājā.
Dzīve neļauj izolēties. Naudu vajag. Uz darbu jāiet. Kredīts jāmaksā. Ja varētu tā, tad es vispār dzīvotu mežā viena pati un nekad ārā nelīstu. Izolētos no sabiedrības pavisam.
Aij glupības sāku jau runāt.
Lai ko es darītu, es vienmēr būšu neglītākais cilvēks pasaulē. matus krāsot, likt meikapu, nēsāat papēžus vai iet uz plastisko...no tā vnk nav jēgas.
Droši vien jau mans dzīvesbiedrs paskatās uz kādu dāmu un noteikti aizmirst par mani vispār. To es varu sajust.
Rant over
27.09.2020 16:15 | Saite
 
Reģ. 27.09.2020
Tu esi superīga, tikai pati to neredzi.
Es zinu kas ir depresija, panikas lēkmes, pagātnes traumas, tas nav nekas svešs.
Es varu derēt, ka Tev ir super forša personība, esi skaista - tikai Tev to nav, kas atgādina.
Ja gribi izkratīt sirsniņu, droši pm. Kaut arī neesam pazīstamas es reāli jūtu to, ko Tu, zinot kā tas ir.
Tu esi un būsi gana laba, Tu esi skaista un Tu esi superīga!
27.09.2020 16:19 | Saite
 
Reģ. 03.01.2018
Pilnīgi tevi saprotu , ja nevajadzētu iet uz darbu es arī no mājās nelīstu😄 arī tā saucamā depresija , bet mēginu ar to tikt galā. Ja vajag ar kādu parunāties , tad droši pm man :)
27.09.2020 17:22 | Saite
 
Reģ. 31.10.2010
Ja tu tiešām neglītākais cilvēks pasaulē, tev visdrīzāk nemaz nebūtu attiecību. Ja reiz tev ir dzīvesbiedrs, tas norāda, ka ir vismaz viens cilvēks, kam tu patīc, citādi viņš netērētu savu laiku, esot kopā ar kādu, kas viņu neinteresē.
Ja gari mati patīk labāk kā īsi, kas liedz tos ataudzēt?
Es arī neesmu nekāda dižā skaistule. Bērnībā biju glīts bērns, bet augot kaut kas notika un viss smukums tutū. Arī reizēm izjūtu pašvērtējuma trūkumu, kas redzu sievietes, kas skaistākas par mani. Bet nu kāda esmu nākusi pasaulē, tāda esmu, ko tur daudz iesākt.
Un brīžos, kad uznāk skumjas, es sev atgādinu, ka mana dzīve ir daudz labāka kā citiem ļaudīm, jo man varbūt nav filmzvaigznes izskats, toties ir abas rokas, kājas, spēju patstāvīgi kustēties, skaidri domāt, pati parūpēties par sevi, utt. Tās ir lietas, ko lielākā daļa cilvēku uzskata par pašsaprotamām, bet īstenībā tā ir milzīga dāvana.
27.09.2020 18:16 | Saite
 
 
Reģ. 03.05.2019
Tweek ja Tu esi neglītākais cilvēks tad ko lai saka cilvēki kam vispār nav ne sejas, ne matu? Vai Tev ir ādas slimība? Tāda ka ka izskaties kā apdegusi? Psoriāze? Vai Tev matu vietā ir šķidras pāris šķipsnas? Vai Tev kāds ir ielējis sejā skābi? Vai esi cietusi ugunsgrēkā un 90% tavas ādas ir rētaudi? Vai tev ir paralīze? Vai tomēr kustas viss ķermenis. Vai tu redzi vai tava redze ir tāda ka esi gandrīz akla? Kā ar dzirdi? Vai tev nepieciešami implanti vai dzirdes aparāts lai dzirdētu? Ja nē... Jopcik par ko tu runā??? Aizsien sev acis ar lakatu uz nedēļu un tad padzīvo. Ieliec ausis aizbāžņus un tāda aizej uz darbu. Iedomājies ka tev nav piemēram rokas. Ko tu darīsi? Atvainojos ja tev ir kaut kāda fiziska kaite kas samazina tavu dzīves kvalitāti. Bet ja nav, tad turpini terapiju. Vai aizej kā brīvprātīga palīdzēt invalīdiem. Izej apmācības un piesakies par invalīda asistentu. Saprotu ka tas ka citiem ir vēl grūtāk nekā nepalīdz. Protams ka nē, jo ja tas nav piedzīvots, redzēts, kā tad zināt kā jūtas sieviete kurai sejas vietā rētas. Kā jūtas cilvēks pēc triekas nespējot pakustēties. Nezinu kāda ir Tava fiziskā veselība, bet ja Tev viss kārtībā un sākas panika jo ieraudzīji sievieti kā no žurnāla vāka. Tad sāc strādāt par brīvprātīgo, satiec cilvēkus kuriem tiešām ir grūti, un tad pasēdi un padomā. Vai Tev tiešām ir grūti?
27.09.2020 18:31 | Saite
 
Reģ. 03.05.2019
Ja iespējams apmeklē apdegumu centru kā brīvprātīgā vai sanitāre, kaut vai pastrādā kā apkopēja un paskaties kā viena nelaime maina cilvēka dzīves. Vai Tev Tweek ir kāda ģenētiska saslimšana? Ja jau gaudo nez kuro diskusiju- vai cik es nesmuka. Tad stāsti kas pat problēmu. Vai piedzimi bez sejas? Vai Tev ir deformēti locekļi? Vai tev ir ģenētiska saslimšana kuras dēļ esi zaudējusi visu apmatojumu? Vai arī bērnībā suns iekoda sejā un tagad pa visu seju ir neglīta rēta?
27.09.2020 18:41 | Saite
 
Reģ. 22.04.2020
Tev ir viss ko vien var vēlāties, šeit atkal ir tas teikums, ka vēlētos būt Tavā vietā.
Vispār jau visi cilvēki ir skaisti un daudzas sievietes tērē daudz laika, lai to iegūtu.
Es esmu skaists, bet ja es sevi nolaižu, tad izskatos kā briesmonis, pietiek jau tik ar nenodzītu bārdu.
Es esmu bijis mežā viens pavadījis dienas, metis cilpas ap kokiem, licies, ka mana dzīve ir izpostīta, mani daudzi neiredzēja, bija arī, kas ko sliktu pasaka, ļoti sāpīgu, pretīgu, bet arī pats dēļ mentālās veselības vainīgs, kopš iemācījos saņemties, doties tur un ar tiem no kuriem bail, ka ko pateiks, palika daudz labāk, jo beigās izrādās tāpat ir vienalga un vienmēr ir iespēja laboties vai sākt no jauna.
Man vēl nav otras pusītes, kaut meitenes man raksta ļoti daudz, bet vispirms vēlos sakārtot garīgo veselību.
Ja Tev jau ir otra pusīte, tas ir ļoooti liels plus mentālās veselības uzlabošanai, mums cilvēkiem labsajūtai nemaz tik daudz nevajag, mīlošus dažus cilvēkus apkārt un viss.
Es domāju, ka varu teikt, ja es pat spēju tikt ārā, kaut gan ceļš vēl ejams no depresijas, trauksmes, tad to var arī visi citi.
27.09.2020 18:52 | Saite
 
Reģ. 17.09.2019
Kā mana vecmamma saka visiem šiem cilvēkiem vajag vienkarsi fizisku darbu un maz brīvā laika. Nebūs laiks domāt tādas muļķības.
Katram ir kāda mentālā problēma. Mūsu pašu vaina, jo mums ir tādas smadzenes.
Bet nu piekrītu Sviirei. Ir cilvēki kuriem ir tik daudz dažādu izskata deformāciju un viņi parasti ir tie kuri par dzīvi priecājas vairāk nekā normālie cilvēki.
Ieteiktu mazāk domāt par savu izskatu un pievērsties ladarbībai. Ej palīdzi senjoriem, invalīdiem utt. Redzēsi cik viņiem grūta dzīve un tad sapratīsi, ka tev nemaz nav tik slikti. Sāksi pieņemt sevi un novērtēt to kas tev ir dots.
27.09.2020 19:14 | Saite
 
Reģ. 24.10.2013
Lasīju un parāva dusmu. Te pat nevajag pieminēt tikai seniorus, kam palīdzēt. Atceros kā ērkšķu šovā bija puisis, kuram nav rokas, bet viņš tik skaisti glezno, vai arī puisis ratiņkrēslā, kurš spēlē bumbu. Mums, kas bieži niid, galvu janoliec šādu cilvēku priekšā.
Un tomēr uzskatu, ka neviens psihologs nelīdzēs, kamēr pats ar reāliem piemēriem nesāksi uz dzīvi, lietām un līdzcilvēkiem skatīties ar savādākam acīm.
27.09.2020 22:37 | Saite
 
Reģ. 24.10.2013
Un man ir kāds paziņa, kam ir 60%ķermeņa apdegums kopš bērnības. Skolas laikā ļoti kaunejaas sportā pārģērbties, iet ar draugiem peldēties utt.. Tagat, kad ir pieaudzis par to visu pasmejas un uzskata, ka ir ļoti paveicies, jo apdega vēders, ciskas, nedaudz mugura un plecu daļu, neskarot galvu, t-kreklu un šortu redzamo daļu. Šobrīd ar pilnīgu vienaldzību peldvietās novelk maiku un iet peldēt, neņemot vērā apkārtējo skatienus. Vienīgais mīnuss, kas liek atcerēties par apdegumu ir vasarā, nedrīkst saulē būt bez drēbēm, jo retas pēc tam ļoti sāpot.
27.09.2020 22:48 | Saite
 
Reģ. 24.06.2015
Piekritīšu Kiskismau, ka vajag vairāk sevi nodarbināt ar citām lietām. Es arī karantīnas periodā sāku sevi šaustīt par savu izskatu vairāk, nekā jebkad agrāk. Tagad atkal eju uz darbu, nododos hobijiem un tādām bezjēdzīgām domām vairs nav laika.
Protams, ja tur ir depresija vai cita diagonoze, droši vien bez terapijas nekādi.
28.09.2020 00:40 | Saite
 
Reģ. 28.09.2020
Sadusmojos.
Jā, citiem cilvēkiem ir grūtāk. UN? Katrs cilvēks ir tiesīgs justies kā viņš vēlas. Beidziet kaunināt meiteni. Tas ka citam no malas tā neliekas problēma, nenozīmē ka tam cilvēkam tas var likties viss. Tas varbūt tik akūti ka var pat novest līdz pašnāvībai.
Skaidri redzams ka sievietes/meitenes neko nejēdz ko mentālās veselības.
Pati kādreiz sēdēju uz čīkstēju psihologam. Jutos vainīga par to ka jūtos kā mēsls ,lai gan ar mani viss ir kārtībā. (Darbs,māja,veselība izskats utt) Un psihologs man palīdzēja saprast ka KATRS IR TIESĪGS UZ SAVĀM EMOCIJĀM UN NEJUSTIES VAINĪGS.
28.09.2020 21:19 | Saite
 
Reģ. 28.03.2020
intrigante @ 28.09.2020 21:19
Sadusmojos.
Jā, citiem cilvēkiem ir grūtāk. UN? Katrs cilvēks ir tiesīgs justies kā viņš vēlas. Beidziet kaunināt meiteni. Tas ka citam no malas tā neliekas problēma, nenozīmē ka tam cilvēkam tas var likties viss. Tas varbūt tik akūti ka var pat novest līdz pašnāvībai.
Skaidri redzams ka sievietes/meitenes neko nejēdz ko mentālās veselības.
Pati kādreiz sēdēju uz čīkstēju psihologam. Jutos vainīga par to ka jūtos kā mēsls ,lai gan ar mani viss ir kārtībā. (Darbs,māja,veselība izskats utt) Un psihologs man palīdzēja saprast ka KATRS IR TIESĪGS UZ SAVĀM EMOCIJĀM UN NEJUSTIES VAINĪGS.

Zelta vārdi.
28.09.2020 21:22 | Saite
 
Reģ. 17.11.2019
intrigante @ 28.09.2020 21:19
Sadusmojos.
Jā, citiem cilvēkiem ir grūtāk. UN? Katrs cilvēks ir tiesīgs justies kā viņš vēlas. Beidziet kaunināt meiteni. Tas ka citam no malas tā neliekas problēma, nenozīmē ka tam cilvēkam tas var likties viss. Tas varbūt tik akūti ka var pat novest līdz pašnāvībai.
Skaidri redzams ka sievietes/meitenes neko nejēdz ko mentālās veselības.
Pati kādreiz sēdēju uz čīkstēju psihologam. Jutos vainīga par to ka jūtos kā mēsls ,lai gan ar mani viss ir kārtībā. (Darbs,māja,veselība izskats utt) Un psihologs man palīdzēja saprast ka KATRS IR TIESĪGS UZ SAVĀM EMOCIJĀM UN NEJUSTIES VAINĪGS.
Piekrītu!
Tie, kas nekad nav saskārušies ar depresiju un vispār nesaprot, ko nozīmē mentālās veselības problēmas, varēja vienkārši paklusēt nevis moralizēt par lietām, par kurām ne sūda nejēdz.
28.09.2020 21:24 | Saite
 
Reģ. 03.05.2019
Katram ir tiesības justies tā kā viņš jūtas. Šeit ir mūžīgās ciešanas. Mūžīgā upura loma. Tweek nav vienīgā kam bērnībā gājis slikti. Ne viņa vienīgā cietusi no mobinga skolā. Tā domā es esmu neglīta. Cik ilgi barosi savu atkarību no es esmu ... Katram uznāk sliktumi. Es uzaugu alkoholiķu ģimenē. Esmu piedzīvojusi daudz ko gan mobingu skolā, līdz fiziskai vardarbībai. Mājās bija fiziskā, psiholoģiskā un seksuālā vardarbība. Es zinu kas ir panikas lēkmes. Es zinu kas ir baiļu lēkmes. Es zinu kā ir tad kad vajag griezt vēnas kad ir pavisam slikti. Esmu stāvējusi ar sasietu striķi rokā. Bija grūti. Izturēju. Veidoju savu dzīvi. Kad rodas panika nevajag barot to slikto. Katram ir savas metodes kā izdzīvot. Manēja ir tajā brīdī attiet no situācijas. Analizēt, kas tad notika? Kā reaģē ķermenis? Vienkārši vērot un izdzīvot to situāciju šeit un tagad. Padomāt ko varētu tajā brīdī mainīt. Kas jādara lai būtu atkal komforta zonā. Ja vajag varu arī mukt. Jāsaprot vai situācija tiešām ir bīstama vai prāta gļuki. Jāapmeklē ārsts un jālieto zāles. Ir jāstrādā un jālabo sevi nevis jāžēlo. Dzīve nav viegla, cilvēka prāts ir ļoti grūts. Ja veselības un prāta stāvoklis atļauj ieteiktu Tweek iziet regresijas terapiju. Bet tiešām tikai tad ja mentālā veselība atļauj. Depresija nav tikai prāta stāvoklis. Tas ir ķermeņa procesu nojaukšana. Tas ko organisms dara automātiski vairs nenotiek, nav pietiekams dofamīna līmenis.
28.09.2020 22:08 | Saite
 
Reģ. 24.10.2013
Protams es nezinu cik lielā mērā slimo tēmas autore, bet teksts par stresu dēļ to, ka kāda ir skaistākā par viņas jau radīja iespaidu, ka problēma ir pavisam savādāka.
Kuram smieklīgi, kuram nē, bet kad mans tētis no vienas skuķes dzirdēja kādiem nožēlojamiem vārdiem visas savas kolēģes sauca, tad uz aci pateica, ka te jau psihologs pat ne līdzētu, bet gan gumijas zābaks.
Salasās forumos, cik tas ir normāli un noskaņo sevi vēl vairāk.
28.09.2020 22:10 | Saite
 
Reģ. 17.09.2019
Tie, kas nekad nav saskārušies ar depresiju un vispār nesaprot, ko nozīmē mentālās veselības problēmas, varēja vienkārši paklusēt nevis moralizēt par lietām, par kurām ne sūda nejēdz.

7/10 Cilvēki dzīves laikā saskaras ar kaut kādām metālam problēmām.
Es ari savā laikā domāju par pašnāvību, gandrīz izdarīju. Un tas viss tāpēc ka tad manas domas bija tikai Es, Es, Man slikto, visi pārējie dzīvo laimīgi. Cilvēks ir alkatīgs un egoistisks,vienmēr gribēs vairāk vai labāk tāpēc rodas konflikts ar sevi.
Jā katram ir tiesības uz savām emocijām, bet tās emocijas ietekmē citus un dažkārt tās emocijas ir stulbas un nepatiesas.
29.09.2020 06:40 | Saite
 
Reģ. 09.06.2019
Sry, bet jebal vienkārši.
Cilvēkam grūti, jūs sākat lasīt lekcijas.
intrigante super pateici, piekrītu.
apspiest jūtas/emocijas tikai tāpēc, ka kādam ir sliktāk, vispār ir katastrofāli neveselīgi.
ir jāatceras par citiem, protams, jāņem vērā visādi faktori, bet to kā jūtamies - par to ir jārunā.
05.10.2020 12:18 | Saite
 
Reģ. 28.03.2020
Jā katram ir tiesības uz savām emocijām, bet tās emocijas ietekmē citus un dažkārt tās emocijas ir stulbas un nepatiesas.

Tu pati saproti, ko uzrakstīji? 🙄 Ja tev nav, ko teikt, tad varbūt labāk ir paklusēt, nevis kultivēt nopietnā diskusijā šitādus murgojumus. Un vēl iesaku noskatīties multeni "Mary and Max" - varbūt tad tu kaut mazliet sapratīsi, kas vispār ir emocijas un, ka nav "stulbu un nepatiesu" emociju.
05.10.2020 13:28 | Saite
 
Es arī esmu bijusi depresijā 8 gadus. Bet tiku pašiem spēkiem no tā ārā. To tik var saprast cilvēki kam tā ir bijis. Labs veids ir sevi nodarbināt ar kaut ko,lai nav jādomā muļķīgas domas.
05.10.2020 15:08 | Saite
 
Reģ. 17.11.2019
Kiskismau @ 29.09.2020 06:40

7/10 Cilvēki dzīves laikā saskaras ar kaut kādām metālam problēmām.
Es ari savā laikā domāju par pašnāvību, gandrīz izdarīju. Un tas viss tāpēc ka tad manas domas bija tikai Es, Es, Man slikto, visi pārējie dzīvo laimīgi. Cilvēks ir alkatīgs un egoistisks,vienmēr gribēs vairāk vai labāk tāpēc rodas konflikts ar sevi.
Jā katram ir tiesības uz savām emocijām, bet tās emocijas ietekmē citus un dažkārt tās emocijas ir stulbas un nepatiesas.

Kā pie velna tu zini, kuras svešam cilvēkam ir patiesas vai nepatiesas emocijas? Un vēl nosaukt tās par stulbām?? Daudz kur esmu piefiksējusi tavus komentārus, pēc kuriem secināju, ka esi mediķis. Tad jau psiholoģiju kaut nedaudz arī bija jāmācās???? Vai arī savas gudrības samācījies no savas iepriekšminētās vecmāmiņas, kura vēl joprojām dzīvo laikā, kad homoseksualitāti ārstēja ar elektrošoka terapiju vai lobotomiju un depresiju ārstēja ar smagu, fizisku darbu? Domā, lūdzu, ko raksti.
06.10.2020 12:56 | Saite
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties, lai pievienotu atbildi!
Emojis are from "Twemoji" by Twitter - Graphics are licensed under CC-BY 4.0 Open Source.