Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kopdzīve

 
Reitings 35
Reģ: 13.08.2019
Sveikas, meitenes! :)
Ar pirmo oktobri sāksies mana kopdzīve ar vīrieti ar kuru esmu kopā pus gadu, abiem ir 23 gadi.
Mani diezgan baida kopdzīve, jo tāda nekad nav bijusi, nezinu vai sadzīvosim, kā dalīsim mājas pienākumus un visu pārējo.
Par dzīvokli maksās viņš un skaitīs reizi menesī naudu pārtikai, rīkošos pēc saviem ieskatiem kā arī teicu, ka nevēlos lai mani uztur un pusi naudas skaitīšu arī es. (kopējais par pārtiku un mājas lietām plānojam 500-600 eiro) , vai nav par daudz diviem cilvēkiem?
Kā jūs kopdzīvē mājās pavadāt laiku? Cik daudz vai maz sanāk kaut ko darīt kopā ar otro pusi? Cik daudz pievēršaties savām lietām?
Mums nav diez ko spīdošas attiecības, abiem ir diezgan skarbi raksturi un sanāk arī tāpēc daudz strīdēties, bet šobrīd jūtam, ka ir jākustas uz priekšu attiecībās un tā būs kopdzīve (ceru arī, ka attiecības uzlabosies). Cenšamies jau piekāpties pie lietām un sadzīvot.
Iespējams, ka arī baidos no tā, ka tieši pretēji nevis uzlabosies, bet kopdzīve pieliks punktu kaut kad.
13.09.2020 19:48 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Pārsvarā katrs nodarbojamies ar savām lietām. Protams, nav tā, ka ignorējam viens otru. Esam ar šādu modeli apmierināti.
Par kopbudžetu nevaru spriest. Ne zinu cik jūs situēti, ne to, kas tieši ietilps šajā budžetā, ne arī cik taupīgi vai izšķērdīgi dzīvojat. Manās attiecībās maksājumi ir uz pusēm, pārējais kā pagadās.
Pie attiecībām jums nāksies piestrādāt. Arī pie abu raksturiem.
13.09.2020 20:00 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Pēc pus gada lasīsim diskusiju iz sērijas - dzīvojam kopā, daudz nesaskaņu, ko man darīt, jo ir jau pieradums.
Es domāju, ka vispār, ja randiņošanas periodā sākas daudz strīdu, tad ko vispār var izglābt kopdzīve? Tev besīs viņa nomestās zeķes un nenomazgātais šķīvis, viņam tavi izkritušie mati dušas notekā un mazās matu sprādzes plauktos. Un ko tad?
13.09.2020 20:08 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Kopumā tas, ko gribu pateikt ir tas, ka ne kopdzīve, ne laulība, ne kopīgs bērns vispār neko neizglābj vai nepadara par daudz labāku kā tad, kad divi pavisam dzīvi cilvēki iepazīstas. Tieši otrādi - tu redzi vairāk trūkumu, radziņus, viņa untumus un niķus. Un tad tu izlem, vai spēj ar to dzīvot vai nē. Tieši tā. Izlemt, vai spēj ar to dzīvot, nevis mainīt otru, jo tev tā ir vieglāk. Ļaut otram būt sev pašam. Piederēt sev, nevis dalīties un mainīties.
Ja man jādalas ar savu pašreizējo pieredzi atbildot uz jautājumiem, tad jāsaka, ka nav ļoti daudz laika viens otram. Mājas darbus parasti apdaru es. Viņš daudz strādā, bet to viņam nepārmetu. Pilveidojas. Mums ir abpusēja brivība, bez jebkādas prāta pišas. Ja ir brīvs, kopīgi saplānojam ko darīsim. Un manuprāt, tā arī ir foršāk. Ierauties darbos, iet katram un savu pašizaugsmi, un kad ir tas savs atvaļinājums, kopīgi doties un izbaudīt.
Nu, mums tā kaut kā.
13.09.2020 20:15 |
 
10 gadi
Reitings 2235
Reģ: 27.02.2011
No malas ir ļoti grūti pateikt kā izvērtīsies jūsu attiecības, esot kopdzīvē tomēr vienam ar otru būs vairāk jādala un jāpieņem otra niķi un stiķi, bet ja jums nesanāk, nebēdā, labāk ātrāk to uzzināt nekā vēlāk.
600 eiro galīgi nav daudz par dzīvokli un pārtiku, mūsu ģimenē tie ir ap 900 eiro + internets, telefoni, izklaides...
13.09.2020 20:22 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
23 gados ir par ātru, jo kopdzīve ir dārga un laikietilpīga. Šāda vecumā jādomā par karjeru un kapitāla uzkrašanu. Tomēr mīlestība daudzus novēršs no ceļa uz labu, pārtikušu un produktīvu dzīvi.
13.09.2020 21:18 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Ja jau tik agrā periodā sākas strīdi, tad kas būs vēlāk? Tad jau katru dienu būs nepatīkamas emocijas. Var jau cerēt ka kad sāksiet dzīvot kopā iepazīsiet viens otru un attiecības kļūs labākās.
Mums par dzīvokli un komunālajamie aiziet 500 eiro. Ēdienam 200-300, izklaidei un saviem hobijiem 100. Draugs maksā par dzīvokli un mašīnas kredītu es par ēdienu un komunālajiem. Nav nekāda kopīgā konta vai budžeta kur skaita katru eiro. Mums strādā tāds modelis. Citiem ir kopīgiem bankas konti. Tas jums pašiem jāizlemj kas un kā derēs jums.
Ja runā par kopdzīvi, tad mājās darbus apdaru, es bet arī prasu palīdzēt kā piemēram izkārt veļu, traukus nomazgāt. Par brīvo laiku - katrs dara savas lietas, brīvdienas aizbraucam kaut kur kopā, noskatamies kādu filmu.
13.09.2020 21:38 |
 
Reitings 75
Reģ: 03.01.2018
Es uzsāku kopdzīvi salīdzinoši ātri , pēc 2 mēn iepazīšanās.nu neko , nepamēgināsi neuzzināsi , kā būtu.Ja tu saki, ka jau ir strīdi tad varētu būt pagrūti, ātri apniks un sāks kaitināt ntie sīkumi.
13.09.2020 22:26 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Besīs nenomazgātie šķīvi un nomestās zeķes, jo besī cilvēks, ne izdarītās lietas. Tās jau ir sekas, kad besī un nāk melnie.
Pēdējās attiecības uzsāku uzreiz un tagad, kaut kā dabiski uzsākām kopdzīvi, paliekot viens pie otra, sākumā bija grūti, kamēr iepazīsti otru, atklāj lietas, kuras dara otrs un nedari tu, ar daudzko jārēķinās, jāsamierinās, jārod kompromisi un pa vidu visam vēl jāmēģina sadzīvot vienam otru, laika gaitā attiecības izvērtās uz otru pusi. Dzīve un attiecībs nav rožu dārzs, tās jākopj, jākopj un vēlreiz jākopj. Neesam neviens perfekts, katrs nākam no savas debespuses, tādēļ paiet laiks, kamēr abi piezemējās vienā punktā. Un tādēļ teikšu šeit savādāk kā citi, izmēģini! Un pēc tava lasīta, redzu, ka īpaši zaudēt arī nav ko. Kā būs tā būs. Uzskatu, ka ik katrs partners nāk ar savu izdevumu attiecībās, vismaz līdz šim esmu bijusi pilnīgi atšķirīgās attiecībās un tāpat arī nekad tās nav bijušas perfektas, lai vai cik jauki un mīļi brīži ir bijuši. Ļaujies un plūsti. Neiespringt, jo tad arī rodās pārpratumi, neizpildītas lielās ekspektācijas utt.
13.09.2020 23:08 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Katz @ 13.09.2020 23:08
Besīs nenomazgātie šķīvi un nomestās zeķes, jo besī cilvēks, ne izdarītās lietas. Tās jau ir sekas, kad besī un nāk melnie.
Pēdējās attiecības uzsāku uzreiz un tagad, kaut kā dabiski uzsākām kopdzīvi, paliekot viens pie otra, sākumā bija grūti, kamēr iepazīsti otru, atklāj lietas, kuras dara otrs un nedari tu, ar daudzko jārēķinās, jāsamierinās, jārod kompromisi un pa vidu visam vēl jāmēģina sadzīvot vienam otru, laika gaitā attiecības izvērtās uz otru pusi. Dzīve un attiecībs nav rožu dārzs, tās jākopj, jākopj un vēlreiz jākopj. Neesam neviens perfekts, katrs nākam no savas debespuses, tādēļ paiet laiks, kamēr abi piezemējās vienā punktā. Un tādēļ teikšu šeit savādāk kā citi, izmēģini! Un pēc tava lasīta, redzu, ka īpaši zaudēt arī nav ko. Kā būs tā būs. Uzskatu, ka ik katrs partners nāk ar savu izdevumu attiecībās, vismaz līdz šim esmu bijusi pilnīgi atšķirīgās attiecībās un tāpat arī nekad tās nav bijušas perfektas, lai vai cik jauki un mīļi brīži ir bijuši. Ļaujies un plūsti. Neiespringt, jo tad arī rodās pārpratumi, neizpildītas lielās ekspektācijas utt.

Nē. Besī tieši neizdarītās lietas, nevis besī cilvēks. Precīzāk sakot besī nedisciplinētība. Ar melnajiem tur maz sakara.
13.09.2020 23:22 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Neizklausās, ka jums vajadzētu sākt dzīvot kopā. Tādām lietām ir jānotiek dabiski un nevajadzētu neko forsēt. Tāpat kā attiecībās ir jājūtas ērti un labi, nevis jāstrīdās jau randiņu periodā.
14.09.2020 08:24 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Eksperte @ 13.09.2020 23:22

Nē. Besī tieši neizdarītās lietas, nevis besī cilvēks. Precīzāk sakot besī nedisciplinētība. Ar melnajiem tur maz sakara.

Es par gadijumiem, kad viens ar otru nevar sadzīvot un zeķes ir kā pēdējā pilīte ,bet, ja abiem viss labi, nomesto zeķi var pārdzīvot.
14.09.2020 09:26 |
 
Reitings 1318
Reģ: 19.07.2019
Piekrītu ekspertei.
Apdomā, vai tiešām tev tas ir vajadzīgs.
Mums arī ik pa laikam gadās kašķi (kauns, jo tos parasti izprovocēju es :D), bet nav lieli, tikai par ikdienas sīkumiem. Par būtiskām lietām spējām atrast kompromisu, esam mierīgi raksturā.
Darbus vairāk daru es, savervēju arī draugu, viņš arī ik pa laikam uzņemas iniciatīvu, tāpēc nav problēmu. Nauda katram ir sava, maksājumus dalām līdzīgi. Sākām dzīvot kopā, jo pabeidzu studijas, kojās vairs nevarēja dzīvot, tāpēc man vairs nebija, kur sprukt, loģiski likās pārvākties pie viņa. Esmu diezgan liela vienpate, tāpēc no sākuma bija neierasti, ka visu laiku kāds ir blakus, bet nu, ja gadās nakšņot vienai gultā, ir dīvaina sajūta.
Viņam ir lielāka vajadzība darīt kaut ko kopā, čubināties, bet man vairāk patīk būt pašai par sevi, klausīties mūziku austiņās, lasīt, padarīt kaut ko pa māju, tāpēc par šo reizēm gadās padiskutēt. Pa vakariem skatāmies filmas, gatavojam kopā vakariņas, aizejam kaut kur, brīvdienās arī kaut ko saplānojam.
14.09.2020 10:30 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Lielākais trūkums kopdzīvei ir tas, ka ne visos dzīvokļos labierīcībās ir pietiekoša skaņas izolācija. Un, ja dzirdi, kā meitene nokārtojas, var pazust visa interese par viņu. Jo dažkārt fekāl1jy pavada ļoti skaļas gāzes.
14.09.2020 10:41 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Kas liedz tev remontu uztaisit ar labu skanas izolaciju wc.
14.09.2020 10:59 |
 
Reitings 94
Reģ: 09.06.2019
Apstākļi sakrita tā, ka sākām dzīvot kopā pēc 4-5 mēnešu kopā būšanas.
Man bija 19, viņam 20. Neviens neko nenožēlo, mums ir divi brīnišķīgi dzīvnieku bērni, kopā dzīvojam jau vairākus gadus. Mums arī ļoti skarbi raksturi, stingri un ar saviem lieliem uzskatiem.
Mēs strīdējāmies jau no sākta gala, tāpēc arī mani tas ļoti biedēja, dzīvot kopā. Attiecībās pirmajā/otrajā gadā bija periodi, kad strīdējāmies katrā dienā bez maz, par visu pēc kārtas, tas bija smags periods, bet kaut kā tikām skaidrībā.
Dzīvojot vairākus gadus kopā attiecību ziņā esam izgājuši cauri ellei un paradīzei, tagad, beidzot, esam kaut kur pa vidu balansā. Es beidzot viņu izprotu, viņš mani. Zinām sīkumus, kas otru kaitina, zinām kā otru mierināt, atbalstīt. Gan viņš man ir teicis, gan man liekas, ka esam vienkārši nedalāmi, ar nevienu vairs nespējam komunicēt tik saprotoši kā viens ar otru.
Nepamēģinot neuzzināsi jebkurā gadījumā.
Nauda, ko pieminēji pārtikai un mājas lietām gan man liekas pa daudz, bet kā kurš arī uzskata un kas tieši ir mājas lietas..
14.09.2020 11:06 |
 
Reitings 35
Reģ: 13.08.2019
Es īsti neteiktu, ka mums ir bijis randiņu periods, jo sākām tikties tieši kad pasludināja valstī ārkārtas stāvokli un apkārt staigāt nevareja, tāpēc vakarus daudz pavadījām mājās pie viņa.
Tā jau ir bijis kopš pirmās dienas, ka 4 - 5 dienas esmu ar viņu un arī nakšņojam kopā.
550 - 600 eiro ir domāts tikai pārtika un kaut kādām mājas vajadzībām, nezinu :D
gribu arī no tās naudas kaut kādus uzkrājumus veidot, ja nu kas lai mums ir kopīgi uzkrāta nauda, ja nu kaut ko vajag vai arī aizbraukt kādā ceļojumā pēc laika
14.09.2020 14:27 |
 
Reitings 88
Reģ: 18.09.2017
Rogozaso @ 14.09.2020 14:27
Es īsti neteiktu, ka mums ir bijis randiņu periods, jo sākām tikties tieši kad pasludināja valstī ārkārtas stāvokli un apkārt staigāt nevareja, tāpēc vakarus daudz pavadījām mājās pie viņa.
Tā jau ir bijis kopš pirmās dienas, ka 4 - 5 dienas esmu ar viņu un arī nakšņojam kopā.
550 - 600 eiro ir domāts tikai pārtika un kaut kādām mājas vajadzībām, nezinu :D
gribu arī no tās naudas kaut kādus uzkrājumus veidot, ja nu kas lai mums ir kopīgi uzkrāta nauda, ja nu kaut ko vajag vai arī aizbraukt kādā ceļojumā pēc laika

500-600 EUR pārtikai un sadzīves precēm daudz par daudz, man šķiet. Neee, nu es nezinu cik daudz un ko jūs ēdat. Sadzīves preces katru mēnesi toč nepirksi. Es neesmu skaitījusi, cik daudz mēs tērējam tieši pārtikai, bet lkm kādi 200 - 250 EUR toč būs.
Ar vīru daudz laika pavadam kopā, gan kopā ēst gatavojam, gan dodamies uz veikaliem, reizēm iepērkamies kopā. Vakaros parasti pēdam vakariņas, diezgan daudz pļāpājam, izejam pastaigāties, ejam gulēt. Savas lietas arī daram, bet bieži vien kopā. Pārsvarā dzīvojam draudzīgi, reizēm kašķējamies, bet tur es pati vainīga vnm, izprovocēju par niekiem.
14.09.2020 14:53 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
Domaju nav daudz.
Mums aiziet ap 900€ dzivoklis+partika + sis tas. Ta teikt lietojamais elements.
Kosmetiku sievas neskaitu, jo tur acu tusa vien maksa 60€.
14.09.2020 16:29 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4961
Reģ: 03.11.2012
parunasimparlaiku @ 14.09.2020 10:41
Lielākais trūkums kopdzīvei ir tas, ka ne visos dzīvokļos labierīcībās ir pietiekoša skaņas izolācija. Un, ja dzirdi, kā meitene nokārtojas, var pazust visa interese par viņu. Jo dažkārt fekāl1jy pavada ļoti skaļas gāzes.

Un ja vecis laiž gāzes un skaņas, tad tas būtu ok? :D
Nu ja, sievietes jau ne purkšķina, ne nokārtojas 😃😃😃
Tā ir dabiska, fizioloģiska vajadzība, ja nevar to pieņemt otrā, tad nav ko būt ar kādu kopā 👍🏻🤔
14.09.2020 18:21 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
vivii @ 14.09.2020 18:21

Un ja vecis laiž gāzes un skaņas, tad tas būtu ok? :D
Nu ja, sievietes jau ne purkšķina, ne nokārtojas ???
Tā ir dabiska, fizioloģiska vajadzība, ja nevar to pieņemt otrā, tad nav ko būt ar kādu kopā ???
Ir jātēlo, ka to nedara. Nesmukumi jāslēpj un, dzīvojot atsevišķi, to izdarīt vieglāk.
14.09.2020 18:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!