Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Covid-19 otrais vilnis

 
Autorizēts lietotājsEkspertsModerators
Reitings 170
Reģ: 15.04.2019
Sveikas, kādas ir jūsu sajūtas šajā dīvainajā laikā? 🙃 Skaidrs, ka Covid-19 savu izplatīšanos vēl ne tuvu nav beidzis un daudzu ikdiena ir kļuvusi visai citāda. Vai uztraucaties par iespējamo Covid-19 otro vilni? 👀
12.09.2020 10:50 |
 
Reitings 335
Reģ: 29.07.2020
Es neuztraucos. Es neuztveru šo vīrusu kā ,kaut ko baisu.
Mums Latvija ir daudzās citās jomās negatīvajos topos, kur būtu jārīko vairāk reklāmas kampaņas, izglītošanas pasākumus. Kaut vai par vēžiem, sts, asinsvadu slimības.
Vismaz peldēšanas jomā ir progress un pēc iespējas vairākām skolām jau ir peldīšana kā mācību apgūšanas priekšmets. Kā arī visādas kampaņas veic, lai pievērstu tam uzmanību, mazāk ietu cilvēku bojā. Kaut kāds veids jāatrod, lai līdz pieaugušajiem aiznestu informāciju par peldēšanu skaidrā prātā, nelēkšanu no tiltiem.
Par agresīvu braukšanu, vai arī dzērumā arī uzņem baisas reklāmas. Pat ja dažiem cilvēkiem mainīsies domas, brauks uzmanīgāk, vai arī aizdomāsies draugu atrunāt no braukšanas dzērumā , vai arī pat atņems atslēgas, tad tas ir pozitīvs rezultāts kampaņai.
Prieks, ka ir izveidoti uzticības tālruņi pusaudžiem, jo bieži tāda vecuma bērni patiešām kautrējas pastāstīt savus uztraukumus, bēdas, problēmas mammai, draugiem. Kāds noteikti gūst vērtīgu padomu kā atrisināt situāciju, kur vērsties, ja notiek, kaut kādas netaisnības.
Sabiedrībai, valdībai vajadzētu pievērst visām problēmas jomām uzmanību nevis koncentrēties, tikai uz vienu.
12.09.2020 11:21 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Man no tā Covid dzīve mainījusies tikai uz labo pusi un daudziem tāpat. Atmestas nevajadzīgas lietas, priecē tas, ka darbā brīvāks režīms, galvenais ir padarītais, nevis atsēdētās stundas, kas nereāli nogurdināja. Jācer, ka tā arī paliks.
12.09.2020 13:36 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3670
Reģ: 31.10.2010
Mani arī pirmais vilnis sevišķi nesatrauca. Bija vienīgi kaitinoši, ka ikdienā pierastās iestādes un pakalpojumi nebija pieejami vai bija pieejami limitēti.
12.09.2020 13:45 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Man tas traucē, jo es bieži ceļoju. Man ir bijis vairākas x, ka maskā uznāca melns gar acīm. Esmu vispār pret masku nēsāšanu VESELIEM cilvēkiem. Tie kas ar simptomiem lai nēsā
12.09.2020 13:58 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Maskas neciešu, par laimi Latvijā tās īsti nevajag, ja vajadzēs, tad gan būs traki, laikam neiešu ārā no mājas, jo maskā smoku nost.
12.09.2020 14:19 |
 
Moderators
Reitings 3599
Reģ: 13.11.2016
Otrais vilnis būs tikai tad, ja mēs to pieļausim. Sajūtas šobrīd ir labākas nekā tad, kad vīruss sāka izplatīties Latvijā, jo tagad ir ierasts sadzīvot un saprātīgi piesargāties no vīrusa.
12.09.2020 14:30 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Tagad jau gandrīz viss ir normāli. Negribu otro vilni.
Pašai tagad ir simptomi līdzīgi covid-19. Sāp kakls, temperatūra, iesnu nav, slikta pašsajūta. Vakar biju sabiedriskajā transportā un ceru ka neko nedabūji. Neliels satraukums. . Rīt pieteicos uz testu. Stulbi ka tik ilgi jāgaida lai tiktu pie tā testa. Tuvākais laiks ko varēja Rīga piedāvāt ir tikai pirmdienas 19:30, bet tā kā man ir mašīna tad aizbraukšu uz Jūrmalu.
12.09.2020 17:39 |
 
Reitings 172
Reģ: 26.11.2015
Galīgi nesatrauc. Ne pirmais vilnis kas bij, ne arī otrais. Viss tiek uzpūsts un par reālo skaitu melots. Par skolām loģiku vispār neredzu. Klasēs tāpat sēž kopā nevis atsevišķi, bet ēdamzālēs izbīda lai, būtu 2m.bet starpbrīžos tāpat visi bērni iet laukā un spēlējas viens ar otru. +ir rudens, nāk saaukstēšanās laiki, kad visi sāk klepot un punķoties, kā tas rudenī ir ierasts. Un ko tad? Parastu saaukstēšanos ar klepu un iesnām arī uzskatīs par Covid-19?
Es domāju, ka cilvēki iemācīsies sadzīvot ar šo vīrusu un tas vairs nebūs tik briesmīgs kā daudziem sākumā likās.
@kiskismjau taisnība.Ir daudz svarīgākas lietas par ko satraukties un par ko runāt.
12.09.2020 18:28 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Nav bijis nemaz pirmais vilnis lv, tas viss ir apnicis un vienalga. Gribetos mieru no tam uzpustajam covid zinam, cik ilgi var malt jau 6 menesi. Ir savi plusi visam sim parmainam darba zina, jo tagad no majam var stradat ari turpmak un nav jaiet uz ofisu vairs, tikai kad nepieciesams. Laikam tikai kad visus novakcines, tad liksies miera, jo vnk sim uzpustajam burbulim nav ne gala ne malas. Bet tulit jau bus parasta virusu sezona.
12.09.2020 18:50 |
 
Reitings 395
Reģ: 15.04.2015
Mani visvairāk biedē visi tumsoņas,kas ar putām uz lūpām bļauj pie katra raksta, ka covids nav īsts un visur meklē konspirācijas.😶
12.09.2020 19:31 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
0meitene0
Tādi kā daži šeit? 😂 Paziņai vīrs saslima un nonāca slimnīcā. Hmm kamēr pašiem kāds radinieks nesaslims laikam neticēs vai arī tad teiks ka kāds saindēja vai vēl kaut ko izdomās.
user90586 sajauci lietotājus es tā neteicu.
12.09.2020 20:16 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Kiskismau @ 12.09.2020 20:16
0meitene0
Tādi kā daži šeit? ? Paziņai vīrs saslima un nonāca slimnīcā. Hmm kamēr pašiem kāds radinieks nesaslims laikam neticēs vai arī tad teiks ka kāds saindēja vai vēl kaut ko izdomās.
user90586 sajauci lietotājus es tā neteicu.

Ja pazīmes kā uz Covid, iespējams, tas bija smags bronhīts vai pneimonija.
12.09.2020 20:21 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Nē nu protams ir tāds vīruss , bet nejau tik traks kā to pasniedz. Uzskatu , ka nevajag nekādus ierobežojumus, no gripas arī mirst cilvēki. Covidam nemaz ar tik liela mirstība salīdzinot ar parasto gripu nav! Neviens mēs neesam pasargāts no slimībām, daudzi noteikti jau ir izslimojuši nemaz pr to nenojaušot, vājākiem izpaužas vīruss takām.
Dīvaini kaut kā uz rudenī “otrais vilnis” , psc smieklīgi.
Pašas lielākas muļķības ir tās, ka bērnam pat iesnas nevar būt uzreiz - ak šausmas , vīruss!!!!
Cilvēki pārāk traki iespaidojas no sociālajiem tīkliem. Ticēs pilnīgi visam!
Nebūtu interneta , nebūtu tāda ažiotāža ap šo visu un cilvēki mierīgi turpinātu ierasto dzīvi.
12.09.2020 20:23 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4882
Reģ: 03.11.2012
0meitene0 @ 12.09.2020 19:31
Mani visvairāk biedē visi tumsoņas,kas ar putām uz lūpām bļauj pie katra raksta, ka covids nav īsts un visur meklē konspirācijas.?

Piekrītu, man jau ir apnicis klausīties neticīgajos, jo man ir zināmi daudzi draugi un radi, kas saslima,bet ne Latvijā.
Un kā par ironiju, draudzenei vīrs saslima, abi līdz pēdējam neticēja, ka tāds vīruss vispār eksistē līdz vīrs tika pieslēgts pie mākslīgās elpināšanas, tad gan mana draudzene sāka gaudot citu dziesmu, pilnu fb pierakstīja, ka atdotu visu, lai vīrs vesels un būtu bijuši uzmanīgāki, ievērojuši visas roku mazgāšanas utt.
Paldies Dievam vīrs izveseļojās, apmēram bija 3-4 mēn. slimnīcā līdz pilnībā atlaba.
Draudzenes vīram 30 gadi, ne smēķē, ne slinko - sporto, dzer vitamīnus, ēd pareizi utt. Slimojis nebija 10 gadus, pats esot teicis, ka kaut ko tik traku vēl neesot nekad pārslimojis, cik viņš no tā visa piedzīvotā atceras.
Joki mazi
12.09.2020 20:23 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
vivii @ 12.09.2020 20:23

Piekrītu, man jau ir apnicis klausīties neticīgajos, jo man ir zināmi daudzi draugi un radi, kas saslima,bet ne Latvijā.
Un kā par ironiju, draudzenei vīrs saslima, abi līdz pēdējam neticēja, ka tāds vīruss vispār eksistē līdz vīrs tika pieslēgts pie mākslīgās elpināšanas, tad gan mana draudzene sāka gaudot citu dziesmu, pilnu fb pierakstīja, ka atdotu visu, lai vīrs vesels un būtu bijuši uzmanīgāki, ievērojuši visas roku mazgāšanas utt.
Paldies Dievam vīrs izveseļojās, apmēram bija 3-4 mēn. slimnīcā līdz pilnībā atlaba.
Draudzenes vīram 30 gadi, ne smēķē, ne slinko - sporto, dzer vitamīnus, ēd pareizi utt. Slimojis nebija 10 gadus, pats esot teicis, ka kaut ko tik traku vēl neesot nekad pārslimojis, cik viņš no tā visa piedzīvotā atceras.
Joki mazi

Vīram bija, bet sievai nebija, ja? Dzīvoja kopā, bučojās, bet sievai nebija😀😀😀
12.09.2020 20:29 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
MsInga
Var redzētu kā tu maz zini vai netici šim vīrusam. Labāk neko neteikt.
Citiem vīruss izpaužas smagi, citiem bez pazīmēm. Tad tu netici šim stāstam un gribi teikt ka viņas vīrs norāva pneimoniju ne no šā ne no tā. Covid-19 pats nav vainīgs pie cilvēku nāves, tās ir komplikācijas. Paskaties video kā tas ietekmē bronhus un alveolas, kāpēc cilvēkiem ir grūti elpot un kāpēc jāslēdz pie mākslīgās elpināšanas. Pati gribēsi pāri atradīsi.
Mazaa_saulite
Who gan saka ko citu par mirstību salīdzinājumā ar gripu.
Mortality for COVID-19 appears higher than for influenza, especially seasonal influenza. While the true mortality of COVID-19 will take some time to fully understand, the data we have so far indicate that the crude mortality ratio (the number of reported deaths divided by the reported cases) is between 3-4%, the infection mortality rate (the number of reported deaths divided by the number of infections) will be lower. For seasonal influenza, mortality is usually well below 0.1%
12.09.2020 20:47 |
 
Reitings 92
Reģ: 26.03.2020
MsInga @ 12.09.2020 20:29

Vīram bija, bet sievai nebija, ja? Dzīvoja kopā, bučojās, bet sievai nebija???

Nezināji, ka ir cilvēki, kuri vīrusus, tajā skaitā Covid-19, var pārslimot asimptomātiski?
Jā, tik tiešām, pazīstu ģimeni, kurā 3personas bija inficētas. Viena uz neilgu laiku slimnīcā, vienai temperatūra un klepus, bet vienai nelielas galvassāpes un tas arī viss.
Patīk cik gudri runā cilvēki, kuriem nav sajēgas ne no medicīnas, ne bioloģijas.
12.09.2020 21:01 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Kiskismau @ 12.09.2020 20:47
MsInga
Var redzētu kā tu maz zini vai netici šim vīrusam. Labāk neko neteikt.
Citiem vīruss izpaužas smagi, citiem bez pazīmēm. Tad tu netici šim stāstam un gribi teikt ka viņas vīrs norāva pneimoniju ne no šā ne no tā. Covid-19 pats nav vainīgs pie cilvēku nāves, tās ir komplikācijas. Paskaties video kā tas ietekmē bronhus un alveolas, kāpēc cilvēkiem ir grūti elpot un kāpēc jāslēdz pie mākslīgās elpināšanas. Pati gribēsi pāri atradīsi.
Mazaa_saulite
Who gan saka ko citu par mirstību salīdzinājumā ar gripu.

Jā, es neticu šim vīrusam. Tas ir mans viedoklis, un ne Tev dot man norādes, izteikt viņu vai nē. Es taču Tev neprasu neko neteikt tikai tādēļ, ka Tu tam visam tici:) Tā ir Tava brīva izvēle.
Pazina uztaisīja vienā dienā 15 testus uz sevi, 10 atnāca pozitīvi, 5 negatīvi 😀 Es gan nerunāju par Lv-tur situācija ir ļoti mierīga, nav tas vājprāts, kas mums te darās, maska pilnīgi visur, darbā visu dienu maskā, jau vemt gribas. Kopš maskas ieviesa par obligātu prasību, “saslimušo” skaits ir trīskāršojies. Jēga no tam maskām 😀
Turklāt, neviens nevienu reāli slimo nezina, ar visu to, ka stradaju katru dienu ar cilvēkiem un par šo runājam, gan ar vietējiem, gan ar iebraucējiem! Cipari ir šausmīgi augsti, bet reāli slimo nav!
Un Tu nezini, kas tam vīrietim bija, vai pneimonija, vai “covids”!
12.09.2020 21:01 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Palasiet vēl vairāk to ko raksta sociālie mediji. 😉
Uzzināsiet ne to vien. Drīz no mājas āra nevarēs iet.
12.09.2020 21:02 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Tutuuuu @ 12.09.2020 21:01

Nezināji, ka ir cilvēki, kuri vīrusus, tajā skaitā Covid-19, var pārslimot asimptomātiski?
Jā, tik tiešām, pazīstu ģimeni, kurā 3personas bija inficētas. Viena uz neilgu laiku slimnīcā, vienai temperatūra un klepus, bet vienai nelielas galvassāpes un tas arī viss.
Patīk cik gudri runā cilvēki, kuriem nav sajēgas ne no medicīnas, ne bioloģijas.

Tava sajēga no medicīnas un bioloģijas neko šoreiz nedos, jo, šis vīruss ir kas jauns un līdz galam neizpētīts.
Par sievu pieminēju, jo, kaut nebija simptomi, bija jābūt pozitīvam testam, kaut vai, ka ir izslimojusi.
12.09.2020 21:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits