Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sieviešu diskriminācija darba vietā.

 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Tātad, man uz kādu pusgadu nākas sameklēt citu darba vietu savā sfērā veselības problēmu dēļ.
Ar puisi kopā strādājam vienā kompānijā. Tā foršāk, braucam ar 1 transportu, vienāds brīvais laiks, utt.
Ok, bet ne par to stāsts.
Reāli visur kur es esmu gājusi uz darba intervijām, diskriminē sievietes. Šodien arī " puisim ir iespēja vairāk nopelnīt, taču meitenei tādas iespējas nav"
Citā darba vietā "meitenei alga tik un tik, vīriešiem maksājām vairāk"
Like wtf? Tas vispār ir legāli? Kāpēc?
Jā, es strādāju kokapstrādē un darbs ir kur dominē vīrieši, vēlos savu dzīvi ar to arī saistīt, ne kā ceha žurka, bet izsisties kaut kur par kādu lauciņu augstāk. Bet šitāda diskriminācija liek asinīm vārīties.
04.09.2020 13:52 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Ja darba līgumi ir vienādi, darba apraksts arī vienāds un maksā dažādi tad nē protams tas nav legāli.
Jā ir fiziski smagi darbi kur sievietei ir grūtāk pacelt ko smagu vai citas problēmas tad jā Ok maksā mazāk, bet ja tu dari to pašu un saņem mazāk tad tas nav pareizi un jārunā ar darba devēju kāpēc tā.
Es gan nezinu kur no ceha var izsisties augstāk. Mans tētis arī sāka kā vienkāršs dēļu cilātājs un stūmējs cauri zāģim, tagad ir maiņas un ceha pārzinis, bet tā pat tu paliec iekš ceha un ar to visu darbojies.
04.09.2020 14:25 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Kiskismau @ 04.09.2020 14:25
Ja darba līgumi ir vienādi, darba apraksts arī vienāds un maksā dažādi tad nē protams tas nav legāli.
Jā ir fiziski smagi darbi kur sievietei ir grūtāk pacelt ko smagu vai citas problēmas tad jā Ok maksā mazāk, bet ja tu dari to pašu un saņem mazāk tad tas nav pareizi un jārunā ar darba devēju kāpēc tā.
Es gan nezinu kur no ceha var izsisties augstāk. Mans tētis arī sāka kā vienkāršs dēļu cilātājs un stūmējs cauri zāģim, tagad ir maiņas un ceha pārzinis, bet tā pat tu paliec iekš ceha un ar to visu darbojies.

kas nav legāli? 😂 Ir darba piedāvājums un leģitīms darba līgums, piekrīti vai arī nepiekrīti.
Autorei- vīrieši ir fiziski spēcīgāki, izturīgāki parasti neiet dekrētā utt.Intelektuālam darbam patiesi nevienlīdzība ir pagātnes paliekas,bet fiziskam darbam... nez,varbūt sievietes vieta nav gaterī, veselību tas noteikti pabojā 😊
04.09.2020 14:37 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Dzīve nav taisnīga. Sievietes dārgāk izmaksā, bērni slimo. Plus apmācība maksā, bet sievietes vidēji īsāku laiku nostrādā, jo paliek grūsnas .
04.09.2020 15:08 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Kiki007 @ 04.09.2020 14:37

kas nav legāli? ? Ir darba piedāvājums un leģitīms darba līgums, piekrīti vai arī nepiekrīti.
Autorei- vīrieši ir fiziski spēcīgāki, izturīgāki parasti neiet dekrētā utt.Intelektuālam darbam patiesi nevienlīdzība ir pagātnes paliekas,bet fiziskam darbam... nez,varbūt sievietes vieta nav gaterī, veselību tas noteikti pabojā ?
Arī intelektuālajā darbā... Man pazīstams uzņemējs skaistīja, cik bieži katrs dzimums iet uz labierīcībām un cik laika tur pavada. Sievieties a) iet biežāk b) atrodas tur ilgāk.
04.09.2020 15:11 |
 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Varbūt ne gluži par tēmu, bet pirms kāda laiciņa darba kolēģe paziņoja, ka ir trešā bērniņa gaidībās, no vadības puses nekāda nosodījuma, tikai sapratne, bet dažas no kolēģēm (kurām pašām ir bērni) pamanījās negatīvi izteikties, ka atkal jāmeklē jauns darbinieks.
04.09.2020 16:19 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Elisa_M @ 04.09.2020 16:19
Varbūt ne gluži par tēmu, bet pirms kāda laiciņa darba kolēģe paziņoja, ka ir trešā bērniņa gaidībās, no vadības puses nekāda nosodījuma, tikai sapratne, bet dažas no kolēģēm (kurām pašām ir bērni) pamanījās negatīvi izteikties, ka atkal jāmeklē jauns darbinieks.
Sievietei jāizvēlās - bērni vai karjera. Abus nevar.
04.09.2020 16:20 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
kas nav legāli? 😂 Ir darba piedāvājums un leģitīms darba līgums, piekrīti vai arī nepiekrīti
Tur bija domāts ja darba līgumā rakstīts ka maksā 5 eiro stundā gan sievietei gan vīrietim un vīrietim samaksa vairāk tad nav legāli.
04.09.2020 16:33 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Ja amats un puenākumi definēti vienādi, tad nav. Bet, ja amatam cits nosaukums vai paplašināts pienākumu loks, tad var būt arī tā.
04.09.2020 17:17 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Kiskismau @ 04.09.2020 16:33
kas nav legāli? ? Ir darba piedāvājums un leģitīms darba līgums, piekrīti vai arī nepiekrīti
Tur bija domāts ja darba līgumā rakstīts ka maksā 5 eiro stundā gan sievietei gan vīrietim un vīrietim samaksa vairāk tad nav legāli.

attalgojums ir atkarīgs no pieredzes,izglītības u.c. faktoriem un pilnīgi legāli var atšķirieties alga vienam amata nosaukumam un vienādiem pienākumiem.
04.09.2020 18:58 |
 
Patīk
Reitings 1750
Reģ: 24.05.2019
Diskriminācija nav legāla, bet ir grūti pierādāma. Tāpat kolēģi, kas dara vienu un to pašu darbu, var un visbiežāk arī saņem dažādas algas, tāpēc darba devējiem patīk līgumā iekļaut atrunu, ka info par algu ir konfidenciāla. Darba pārrunas savā ziņā ir kaulēšanās par darbinieka algu, parasti ir kaut kāds diapazons, kurā darba devējam ir jāiekļaujas, un amata kandidāts tajā diapazonā var panākt augstāku latiņu, ja ļoti iepatīkas darba devējam. Ja tu strādā darbu, kuru vīrietim ir vieglāk veikt tīri fiziski, tad protams ka labprātāk ņems vīrieti, vai arī ņems tevi, bet maksās mazāk, jo visticamāk, ka tu mazāk arī izdarīsi. Ja tā nav taisnība, tad būs jāpierāda sevi un tad var panākt algas paaugstinājumu. Jomās, kurās dominē vīrieši, sievietei ir jāstrādā daudz smagāk, lai izsistos.
04.09.2020 19:25 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Doublechoco @ 04.09.2020 19:25
Diskriminācija nav legāla, bet ir grūti pierādāma. Tāpat kolēģi, kas dara vienu un to pašu darbu, var un visbiežāk arī saņem dažādas algas, tāpēc darba devējiem patīk līgumā iekļaut atrunu, ka info par algu ir konfidenciāla. Darba pārrunas savā ziņā ir kaulēšanās par darbinieka algu, parasti ir kaut kāds diapazons, kurā darba devējam ir jāiekļaujas, un amata kandidāts tajā diapazonā var panākt augstāku latiņu, ja ļoti iepatīkas darba devējam. Ja tu strādā darbu, kuru vīrietim ir vieglāk veikt tīri fiziski, tad protams ka labprātāk ņems vīrieti, vai arī ņems tevi, bet maksās mazāk, jo visticamāk, ka tu mazāk arī izdarīsi. Ja tā nav taisnība, tad būs jāpierāda sevi un tad var panākt algas paaugstinājumu. Jomās, kurās dominē vīrieši, sievietei ir jāstrādā daudz smagāk, lai izsistos.
Logiski. Ja būtu darba devējs, smukajām maksātu vairāk. Skaistums jāatbalsta.
04.09.2020 21:10 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Un ko viņi atbildēja, kad jautāji, kāpēc meitenei šādas iespējas nav?
05.09.2020 10:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits