Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kādēļ alkoholam nē?

 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Jautājums sekojošs..cik jūs bieži lietojat alkoholu?
Kādos daudzumos?
Ja nelietojat tad kādēļ?
Kāda jums ir pieredze ar alkoholu?
Nezinu kādēļ tapa man šī diskusija, bet aizdomājos....es varu iedzert alkoholu kādā brīvdienā , tā patusēt vairāk.
Bet ikdienā atsakos iedzert aliņu, vai kādu kokteili, jo nesaskatu jēgu ( ja nu vienīgi vasarā) .Kā arī kafiju neatļaujos dzert, jo uzskatu, ka alkohols un kafija pamatīgi bojā izskatu.
Kā ir ar jums?
Varat arī pierakstīt kā jums ir ar smēķēšanu. Man tas ir viens liels galīgs NĒ. Agrāk atļāvos , bet tagad dūmus pat neciešu. Fuj
19.08.2020 19:30 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Esmu strikti pret smēķēšanu, bet kafiju dzeru daudz, jau kopš mazotnes un atzīstu, ka esmu no tās atkarīga.
Alkoholu cenšos lietot ar mēru, lai gan apzinos, ka esmu riska grupā - savā mūžā esmu redzējusi neiedomājamas alkoholisma gradācijas.
19.08.2020 19:51 |
 
Reitings 69
Reģ: 03.07.2020
Alkohols nav nemaz tik kaitīgs. Es dzēru jau ap 8..9 klasi. Un arī vidusskolā, studiju gados katru nedēļu. Un nekas slikts nav atgadījies. Ir diploms, darbs, bērni. Analīzes ideāls. Alkoholu sauc par kaitīgu, lai tie valdības ķēmi varētu paskaidrot tautai, kāpēc jāceļ akcīze. Alkohols ir gan latviešu, gan citu tautu vēstures un mantojuma pamats.
19.08.2020 19:54 |
 
Reitings 68
Reģ: 22.03.2020
Alkoholu nelietoju vispār. Neredzu nevienu iemeslu, lai to darītu. Manī rodas neizpratne, kad man pajautā- kādēļ nelieto? Parasti pajautāju, kādēļ gan man lietot. Atbildes no sērijas - noņem saspringumu, atslābina utml. Tad jau laikam, acīmredzami, neesmu tik ļoti saspringusi :D
Kad beigsies dzeramais ūdens un jebkādi citi bezalkoholiskie dzērieni uz zemes, tad varbūt kas manā uzskatā mainīsies :D
19.08.2020 20:11 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Nedzeru. Esmu dzimusi ar aknu problēmām un ja sākšu dzert, varu jau laicīgi sev nopirkt zārku. Ārsti vienmēr brīdinājuši atturēties no alkohola. Tas ir vissvarīgākais iemesls.
Nekad neesmu smēķējusi. Varu izprast, kāpēc cilvēkiem patīk iedzert - reibuma stāvoklis, atbrīvošanās, utt. bet nespēju saprast smēķēšanas iemeslu. Kā smēķētāji paši nesaprot, kādu ļaunumu nodara savām plaušām un pārējam ķermenim?Tad lai pāris gadu desmitus vēlāk neraud par plaušu vēzi - paši uz to mērķtiecīgi iet.
19.08.2020 20:11 |
 
Reitings 411
Reģ: 14.11.2018
Ar alkoholu esmu uz totāla jūs. Īsti neskaitu, bet vasarā sanāk biežāk iedzert kādu alu, sidru vai vāju kokteilīti, bet stipro alkoholu nelietoju vispār. Ļoti reti, ja pati gribu, tad ballītēs stiprais alkohols ir tikai kokteiļos mazā daudzumā, piemēram rums ar kolu. Neciešu nodzeršanos un uzvedību kāda ir citiem dzērumā, kā arī bērnības trauma no tēva, kurš agrāk ļoti ļoti dzēra.
Atzīšos gan, ka ap 15 gadiem lietoju alkoholu, un to stipro, viss beidzās ar to, ka nevari paiet, apvem sevi un visu, kas apkārt, no rīta pamosties ar sprāgstošu galvu..brr, vairs nekad. Tagad arī no alkohola nelietošanas ir izstrādājusies alkohola nepanesamība, jo tiklīdz būs kaut miligrams par daudz, uzreiz novemšos un nožēlošu kapēc vispār dzēru. Kāds kokteilītis, alus, sidrs vai vīna glāze šad tad ir okei, bet tā nepiekopju ne tusēšanu, ne dzeršanu. Protu izklaidēties un smieties arī bez alkohola un citu vielu lietošanas. Kā arī bieži vien izvēlos būt šoferis, jo tad neviens nespiež dzert un varu braukt prom kas vien ievēlos ?
Par smēķēšanu gan, diemžēl jau 2 gadus smēķēju, bet visu mūžu to darīt nevēlos. Esmu apņēmusies atļaut sev smēķēt līdz brīdim, kad gribēšu bērniņu, grūtniecības laikā un pēc tās kategorisks nē.
19.08.2020 21:10 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Nelietoju alko, bet pa šo vasaru sanāca izdzert kopā 6 pudeles 0.5l gaišā alus, atvaļinājuma laikā 3x 0.5 un vienās citās brīvdienās 3x 0.5.
Rezumē - uznāca miegs, produktivitāte 0 = alko pilnīgs beztolks.
Labāk tà vietā pasportot, paskriet, pabraukt ar velo, pēc tam ir daudz labāks feelings.
19.08.2020 21:29 |
 
Reitings 92
Reģ: 26.03.2020
Nelietoju, nepatīk doma, ka manas smadzeņu šūnas tiek šķīdinātas. ?
Saprotu, ka cilvēki meklē veidu kā atslābināties, uzjautrināties u.tt, taču šis noteikti nav pareizais ceļš.
Personīgi nepatīk reibuma sajūta, nepatīk alkohola radīts atslābums. Maksimums, ja nepieciešams, varu glāzi vīna izdzert.
19.08.2020 21:51 |
 
Reitings 36
Reģ: 27.07.2020
Lietoju nedaudz alkoholu. Piemēram, šodien tikos ar mammu kafenē un izdzērām katra vienu Valmiermuižas Frišs (2,5%), pieļauju domu, ka sestdien arī tādu izdzeršu. Tā aptuveni sanàk- vasarā, sestdienas piknika laikā izdzeru vienu Frišu vai vienu alu. Stiprākus alkoholus nelietoju- nu uz jubilejām šampi vienu glāzi vai baltvīna glāzi. Vīrietis jau smejās un saka, ka tas Frišs ir kā limonāde. Bet man tiešām neko stiprāku neprasās un pēdējā reize, kad dzēru kkādu stipro alkoholu kokteili bija pirms 5 gadiem.
Vīrietim ir pāris draugi, kas piknikos dzer tīru viskiju ar ledu. Es vienkārši nesaprotu, KĀ kaut ko tādu dabūt iekšā??
Smēķējusi nekad neesmu un nekad nesmēķēšu!
19.08.2020 22:10 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
alkoholu lietoju šad tad. ballītēs, klubā vai arī ar kādu draudzeni ar kuru reti sanāk tikties, tad parasti viskiju dzeram un jā arī piedzeramies. vasarā kopumā tā biežāk sanāk lietot, bet nejau vienmēr piedzeros, piemēram cepot gaļu vai makšķerējot iedzeru kompānijas pēc dažus alus, sidrus. tādi varianti kā viens aliņš parastā vakarā vai vīna glāze gan nav priekš manis.
kafiju dzeru katru dienu vismaz divas krūzes, rītu bez kafijas iedomāties nevaru.
jā, arī smēķēju.
taču neuzskatu, ka tas baigi bojā izskatu, izskatos tikpat labi savos gandrīz 28 gados , kā izskatījos agrāk.
protams ir arī jārūpējas par sevi.
izskatu drošvien bojā tad ja dienu dienā dzer, tas tā paskatoties uz īstām dzērājām ?
19.08.2020 22:11 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
"Tajā" laikā visādi alkaholi tika izmēģināti,bet ar normu. Nepatīk stāvoklis, kad nekontrolē savu uzvedību. Riebjas meitenes, kas tusinos pardzeras. Bija man tāda paziņa, kas dzēra visu un kamēr krīt. Arī darbā bija kolēģe ar kuras pirmo un vienīgo reizi aizgājām uz olimpic, apveema visu galdiņu, wc, krita utt... Es saprotu, ka cilvēcīgi ir taa gadīties, bet nejau regulāri.
Vairāk alkaholu nelietoju, jo vienkārši negribas. Besii apkartejo izbrīna kāpēc nelieto.
19.08.2020 22:39 |
 
Reitings 171
Reģ: 13.05.2020
Es nelietoju alkoholu tikpat kā vispār.
1) reāli negaršo :D
2) dermatologs teica, ka visi dzirkstošie, rūgstošie alkoholi pastiprina pumpu veidošanos
3) naudas izšķiešana
19.08.2020 22:42 |
 
Reitings 113
Reģ: 12.12.2019
Esmu uz Tu ar viinu un uz Jus ar visu parejo alkoholu. Vinu lietoju praktiski katru vakaru pie vakarinjam. Tas Man ir no Italijas,kur esmu nodzivojusi vairakus gadus.Perku tikai labus vinus. Nedzeru tos,lai apreibinatos,bet protams gadas,kad ir kadas svinibas. Man labs vins ir bauda. Patik malkot lenam. Maku pareizi savienot ar edienu.Gatavot man ari ljoti patik. Tapec vakarinju laiks man ir tads forshs baudas/atputas mirklis. Pardomats un izbaudits. Bija ari doma macities par sommelier,jo patik vina pasaule. Varu pa retam iedzert laba konjaka,armanjaka vai ruma glazi,bet tikai 1! Auksts alus vasara pie picas vai pludmale pie juras ari ok,bet ari 1. Alkohols man ir bauda nevis apreibinashanas. Bet ir viens BET! Tequilas vakars draugu loka. Tad ir ka ir... Smekheshana ir reali stulba padarishana. Esmu smekjejusi ilgus gadus,bet samera maz un ar atmeshanas periodiem. Man nav nikotona atkaribas. Pedejos 2 gadus tas bija 2-4 cigaretes diena. Kadreiz tuvu pacinjai. Ar Covid,kad vairak laika pavadiju majas,smekjeshanai pieliku punktu.
19.08.2020 22:42 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Pieminēšu pati esmu laikam no tajām retajām sievietēm kura , ja dzer tad dzer stipro alkoholu. Tikai sņabi. Skan varbūt ne tik labi, bet ja ir kāds tusiņš un zinu, ka šī būs tā reize kad lietošu vairāk alkohola dzeru tikai un vienīgi to, neko nejaucu , jo no visa cita man paliek slikti, otros rītos mokos. Ja gribu kādu kokteilīti vai alu tad tas ir vasarā un max kādi 3 . Ziemassvētkos, Jaunja gada patīk vīns, šampanietis minimāli.
Agrāk kad biju savos 17-20 gados, biju traka tusētāja, varēju jaukt visu un dzert visu, otri rīti tik tā vien tika pārciesti. Ļoti esmu laimīga , kad cigaretes man vairs nepiesaista. Nesen intereses pēc pamēģināju atkal vienu dūmu ievilkt, reāli palika slikti un likās ka visu dienu smirdu pēc tajiem dūmiem! Pee
19.08.2020 22:51 |
 
Reitings 315
Reģ: 14.08.2020
Alkoholu lietoju ļoti reti. Varbūt pusgadā reizi tā vairāk sanāk patusēt un attiecīgi iedzert. Protams, esot ciemos dzimšanas dienās vai kādos citos svētkos glāzi vieglā dzeriena - baltvīna vai šampanieša iedzeru, bet tā pati pirkt nemēdzu. Mājās rezerves nestāv.
Atzīšos agrāk, kad man bija paradums slīcināt bēdas alkoholā, bet par laimi šo paradumu esmu atmetusi.
Smēķēt nesmēķēju(un lai cik neticami neskanētu, es līdz saviem 22 gadiem nevienu reizi neesmu pat mēģinājusi)
Kafija gan ir mana atkarība. Īpaši studiju laikā un tagad arī darba rītu nevaru sākt bez kofeīna devas. Kādreiz dzeru enerģijas dzērienus līdz pārgāju uz kafiju. Ļoti gribu atmest, bet paslaik bez maz vai liekas, ka kofeīns kontrole manu garastavokli, produktivitāti utml.
20.08.2020 01:10 |
 
Reitings 212
Reģ: 03.02.2019
Nesmēķēju, neesmu to darījusi arī agrāk un visticamāk arī nedarīšu.
Alkoholu gan lietoju reti un nedaudz. Parsvara tas ir vasara, ja kāds pasākums, reti bet kādreiz brīvdiena vīna, šampanieša glāzīti.
Uzskatu, ka ja otrā rītā nejūties slikti un nav iespējams nemaz pateikt pēc sajūtām, ka esi iedzēris tad viss ir bijis ar normu.
Nedzeru daudz tikai tāpēc, ka skolas laikā katru nedēļu ballītes, nākamajā dienā mirsti nost, nakti neguli jo ?.
Saprotu, ka vieglie alkoholi man garšo, bet tā, lai patīkami un patīkami atcerēties.
Kāpēc sevi mocīt
20.08.2020 10:51 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Nelietoju, jo vienkārši negaršo.
Kādreiz varu iedzert vieglu sidru.
Neciešu tos cilvēkus kuri saka ja neidzersi kopā ar mani tad necieni mani vai ko tādu...
Kaitina ka dažiem bez alkohola nevar nevienās svinībās un spiež dzert šampanieti uz kāda veselību. Nu alkohols točna nebūs tas, kas jādzer ja grib lai kādam ir veselība.
Studiju gados tusējos un dzēru daudz, lai iederētos, pēc tam jutos slikti un pašai riebās.
20.08.2020 11:03 |
 
10 gadi
Reitings 949
Reģ: 05.02.2011
Šī ir mana pirmā vasara bez alkohola. Pārtraucu lietot pilnībā alkoholu pirms aptuveni pusgada. Iemesls tam- īsti nemāku sevi kontrolēt, nav bremžu. Agrāk ļoti patika tusēties un bez alkohola dzīve nebija iedomājama. Taču pienāca mirklis, kad sapratu, ka man tas traucē. Pagaidām vieglāk ir nedzert ne kripatas, nevis meklēt kaut kādas savas robežas. Iesākumā likās, ka būs grūtāk, bet pagaidām bez problēmām. Ļoti daudzi uzņēmumi sākuši ražot b/a alus, sidrus un ko tik vēl ne, tāpēc nejūtos apdalīta vai izstumta. Kā arī tas man ir labs pārbaudījums pierādīt sev, ka es varu uzturēt cilvēciskas, draudzības attiecības arī bez grādīgajiem, varu festivālos dejot un nedomāt ko par mani padomās un būtībā darīt visu to, ko agrāk šķita, ka bez alkohola nevarēšu.
Nepīpēju jau aptuveni 4 gadus, tagad atskatoties, nesaprotu kā varēju tik ilgu laiku vispār nopīpēt.
20.08.2020 11:15 |
 
Reitings 857
Reģ: 23.04.2014
Lietoju alkoholu, bet maz. Garšo kokteiļi, bet tā pilnā kuņģa sajūta nepatīk. Tad jau labāk 50gr stiprā un uzdzert. Vaigu sārtumam un sejas muskuļu atslābumam. Nepatīk,ka pēc alkohola nāk miegs. Kā arī tas uzreiz redzams sejā. Man tas nepatīk, gribu tomēr labi izskatīties. Negatīvā ir daudz, tomēr lietoju :D
20.08.2020 11:23 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Smēķēju gan parastās, gan elektronisko.
Alkoholu nelietoju. Problēmas ar veselību. Konkrētāk, gremošanas sistēmu.
21.08.2020 19:49 |
 
Reitings 25
Reģ: 03.02.2019
Nesmēķēju un nelietoju alkoholu! Nekad neesmu smēķējusi. 15 gados pamēģināju un ar to arī pietika, lai saprastu, ka šī draņķība nav domāta man! ??
Alkoholu esmu lietojusi vidusskolas laikā un studijas gados, bet arī, reizi mēnesī vai reizēm, pat, vēl retāk. Baigais ballīšu cilvēks nebiju. Man vienmēr bija tā - vai nu dzer, tad dzer tā "normāli"?, ja tikai tāda lūpu slapināšana, tad neskāros nemaz klāt. Ierastā situācija, - ir svētki, nu visi pacelsim šapanieša glāzes, es vienmēr atteicos ar aizbildinājumu, ka esmu pie stūres un tad, jau bija klasiskā atbilde, -"bet vienu jau var!"?‍♀️
Tagad, nu jau vairāk kā 2 gadus alkoholu nelietoju nemaz, jo sapratu, ka tam nav nekādas jēgas. Sāku piekopt veselīgu dzīves veidu, izmainot savu ikdienas uzturplānu, ❗izglītojoties, uzzināju, ka niecīga deva jebkāda veida alkohola, palēnina Tavu vielmaiņu uz 3 dienām! ❗Nav svarīgi vai tā ir izderta viena vīna glāze, vai 1 litrs vodkas! ❗Plus vēl, augsta, nevjadzīga kalorāža organismam.
Te nāk prātā teiciens - jo vecāks Tu paliec, jo gudrāks! ☝️?
21.08.2020 23:39 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits