Nevar atrast darbu

 
10 gadi
Reitings 93
Reģ: 09.03.2014
Sveikas! Saskāros ar nepatīkamu problēmu- nespēju atrast darbu. Esmu tikko beigusi augstskolu nodokļu virzienā, bet pieredzes šajā nozarē nav. Vēlos atrast darbu šajā jomā, lai pilnveidotos un turpinātu mācīties. Esmu sūtīju ļoooti daudz CV, taču nevienas atbildes. Esmu izmusumā. Darba devēji prasa vismaz gada pieredzi. Ko Jūs darītu šādā situācijā? ☹️
04.08.2020 14:08 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Arī es nepazīstu nevienu vīrieti, kurš būtu mājsaimniece, kamēr sieviete strādā. Paziņu loks ļoti plašs.
05.08.2020 13:35 |
 
Reitings 88
Reģ: 06.04.2020
parunasimparlaiku @ 05.08.2020 13:30
Cik tādus vīriešus, kas ir mājsaimnieces pazīsti??? es tieši 0. Jāsaka, ka arī sievietes, kas upurējas ģimenei var uz vienas rokas pirkstiem saskaitīt.

Savā paziņu lokā (kas izstiepjas tālāk par LV robežām) es pazīstu vairāk kā uz pirkstiem var saskaitīt tādus gadījumus. Un daļai no viņiem sievas ir augstos ļoti labi pelnošos amatos, pat vairāk kā vīrietis.
Uzskatu,ka mūsdienās dalījumam "sieviešu darbi" un "vīriešu darbi", "vīrs gādā iztiku" un "sieva - mājsaimniece" un citiem gadījumiem ir jāpazūd, jo sevišķi darba vidē, jo profesionalitāte nav atkarīga no dzimuma bet gan no zināšanām un prasmēm. Izturies vienalga vai vīrietis vai sieviete kā pret cilvēku!
Sievietēm tikai tāpēc ka redz viņas bioloģiski ir uzbūvētas citādāk kā vīrieši nav jācieš sabiedrībā kas balstīta uz sociāli-atbildīgu dzīvošanu nevis pamatizdzīvošanas instinktu virzītas dzīves.
05.08.2020 13:39 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Tādu feminismu vēl dzirdējis neesmu.
Manā profesijā nav neviena sieviete. Nulle.
Kāpēc? Tāpēc ka ir darbi, kurus sieviete nespēs veikt. Jā, ir arī darbi, kurus vīrietis nespēs veikt.
Fiziski vidējai sievietei būs ievērojami zemākas darbaspējas kā fiziski vidējam vīrietim.
05.08.2020 14:41 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
parunasimparlaiku @ 05.08.2020 11:33
Mašīna, kosmētika ir privilēģijas cilvēkiem, kas kait ko ir sasnieguši, ne nepieciešamības. Ja gribi ko vairāk, pašai jākļūst par darba devēju.

Man gribētos necenzētos vārdos tevi nosaukt, bet nedrīkst.
05.08.2020 14:52 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4961
Reģ: 03.11.2012
Es gan pazīstu tādus gadījumus! Vienā no tiem, sieviete ir vienkārši biznesa haizivs, īpaši nemaz nepatīk noņemties ar bērniem, tāpēc to dara vīrs un ir pa mājām, jo viņš dod bērniem “abus” vecākus, principā, slikts ģimenes modelis, bet kā piemērs.
Ir arī citi pazīstamie, kuri savu dzīvi ir iekārtojuši tā, ka hobijs un bērnu audzināšana iet kopā ar būšanu mājās + bērni arī nodarbojas ar to pašu hobiju/sportu. Runāju par futbolu, golfu un tenisu. Principā viņu tēvi ir kā viņu treneri, visur brauc līdz un strādāt nebūtu laika.
05.08.2020 15:03 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Droši vari saukt piemērus, cik mums tās biznesa haizivis te Latvijā peld ;)
05.08.2020 15:05 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4961
Reģ: 03.11.2012
bulta @ 05.08.2020 15:05
Droši vari saukt piemērus, cik mums tās biznesa haizivis te Latvijā peld ;)

Ļoti atvainojos, nepieminēju, ka nedzīvoju ne pati Latvijā, ne runāju par tiem, kas dzīvo, bet visi šie cilvēki ir latvieši, tas gan ???
05.08.2020 15:08 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Ok. Paņemsim Latviju. Cik mums te tās biznesa lēdijas ir? Ar čomu mēģinājām saskaitīt cik ir biznesa dāmas, kuru kapitāls ir 100% viņu, tajās nav mantojuma vai dzīvesbiedru kapitāla.
Piedošanu visām dāmām, bet mēs tādas neatradām.
Ar biznesa lēdijām uzskatīsim 100k gadā. Protams, ka ir dāmas, kurām ir maza kafejnīciņa vai rokdarbi, bet nu tas ir hobijs, nevis bizness. LV bagātākajām sievietēm apakšā ir vismaz daļējs dzīvesbiedru kapitāls.
05.08.2020 15:17 |
 
Reitings 88
Reģ: 06.04.2020
bulta @ 05.08.2020 15:17
Ok. Paņemsim Latviju. Cik mums te tās biznesa lēdijas ir? Ar čomu mēģinājām saskaitīt cik ir biznesa dāmas, kuru kapitāls ir 100% viņu, tajās nav mantojuma vai dzīvesbiedru kapitāla.
Piedošanu visām dāmām, bet mēs tādas neatradām.
Ar biznesa lēdijām uzskatīsim 100k gadā. Protams, ka ir dāmas, kurām ir maza kafejnīciņa vai rokdarbi, bet nu tas ir hobijs, nevis bizness. LV bagātākajām sievietēm apakšā ir vismaz daļējs dzīvesbiedru kapitāls.

Ok pasaki cik daudz biznesmeņi (vīrieši, kuri savus uzņēmumus ir Latvijā uztaisījuši paši savu uzņēmumu no nulles bez vecāku, vai dzīvesbiedres vai kā atbalsta) pelna Latvijā 100k un vairāk eiro gadā uz rokas? Vēlreiz izcelšu - mūsdienu Latvijā. Tas nav vairākums no vīriešiem tā ir salīdzinoši maza daļa pat no tiem kas ir biznesā, ja vien nav bijusi jau daļēji izveidota bāze pirms viņa paša.
Otrs - tādu "vīriešu" kā tu bulta un parunasimpar (nu hvz vīnaglāzes) dēļ sievietēm ir nereāli grūti izsisties uz augšu biznesā. Nevis tāpēc, ka sievietes saprot mazāk no biznesa (tās kuras protams izvēlas karjeru un biznesu par savu) bet tāpēc ka sievietei lai sevi "pierādītu" mūsdienu Latvijā kā biznesa cilvēku nevis "nejauši biznesa vidū iekļuvušu sievieti" ir jādara kā minimums 2x vairāk un pat 3x vairāk kā vīrietim. Zinu ko runāju jo mācos/strādāju biznesa un konkrēti jaunuzņēmumu vidē, kurā lielāka priekšroka defaultā diemžēl tiek dota vīriešiem nevis tāpēc, ka viņi ir labāki bet tāpēc ka viņi ir vīrieši.
Tajā brīdī kad vīrieši Latvijā beigs sievietes uzskatīt defaultā par mājsaimniecēm vai vienkārši skaistiem bezsmadzeņu aksesuāriem tad arī būs daudz labāka biznesa un darba vide, bet diemžēl ar tik tipiski ierobežotu PSRS tipa skatījumu uz lietām tas ir vienkārši neiespējami.
Tāpēc diemžēl pēc attieksmes šķiet vēl esam 18gs kā minimums bet pēc iespējām 21.gs
05.08.2020 15:47 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Satelle @ 05.08.2020 15:47

Ok pasaki cik daudz biznesmeņi (vīrieši, kuri savus uzņēmumus ir Latvijā uztaisījuši paši savu uzņēmumu no nulles bez vecāku, vai dzīvesbiedres vai kā atbalsta) pelna Latvijā 100k un vairāk eiro gadā uz rokas? Vēlreiz izcelšu - mūsdienu Latvijā. Tas nav vairākums no vīriešiem tā ir salīdzinoši maza daļa pat no tiem kas ir biznesā, ja vien nav bijusi jau daļēji izveidota bāze pirms viņa paša.
Otrs - tādu "vīriešu" kā tu bulta un parunasimpar (nu hvz vīnaglāzes) dēļ sievietēm ir nereāli grūti izsisties uz augšu biznesā. Nevis tāpēc, ka sievietes saprot mazāk no biznesa (tās kuras protams izvēlas karjeru un biznesu par savu) bet tāpēc ka sievietei lai sevi "pierādītu" mūsdienu Latvijā kā biznesa cilvēku nevis "nejauši biznesa vidū iekļuvušu sievieti" ir jādara kā minimums 2x vairāk un pat 3x vairāk kā vīrietim. Zinu ko runāju jo mācos/strādāju biznesa un konkrēti jaunuzņēmumu vidē, kurā lielāka priekšroka defaultā diemžēl tiek dota vīriešiem nevis tāpēc, ka viņi ir labāki bet tāpēc ka viņi ir vīrieši.
Tajā brīdī kad vīrieši Latvijā beigs sievietes uzskatīt defaultā par mājsaimniecēm vai vienkārši skaistiem bezsmadzeņu aksesuāriem tad arī būs daudz labāka biznesa un darba vide, bet diemžēl ar tik tipiski ierobežotu PSRS tipa skatījumu uz lietām tas ir vienkārši neiespējami.
Tāpēc diemžēl pēc attieksmes šķiet vēl esam 18gs kā minimums bet pēc iespējām 21.gs

Šis ļoti labi rezonējas ar blakus bijušo tēmu par aizspriedumiem un stereotipiem pret attiecīgo dzimumu.
05.08.2020 16:03 |
 
Reitings 204
Reģ: 21.03.2020
Bulta, paceļu roku! Šeit es esmu. 100% neatkarīga no neviena cita. Viss, kas man pieder, ir manis pašas izcīnīts. Fantastiska sajūta! :)
05.08.2020 16:18 |
 
Reitings 365
Reģ: 28.06.2014
Šis būs vairāk veltīts bulta. Es lasu un brīnos, kur var būt tik aprobežots cilvēks kā bulta. Nē, nu for real. Apgalvojums, ka vidējais vīrietis ir spējīgāks par vidējo sievieti vispār ir grandiozs. Tas būtu tāpat kā salīdzināt zirgu un mašīnu un gausties par to cik zirgs ir sūdīgs, lēns, nogurst utt. Bet bultas gaumē ir sūkstīties, to jau esmu piefiksējusi. Ja cilvēka degungals nesniedzas tālāk par fizisku spēku, muskuļiem un dažādām spēka izpausmēm, fine, bet ja tomēr paraugās apkārt mazlietiņ no plašākas perspektīvas, nu nav viss tik viennozīmīgi. Labprāt kādreiz dzirdētu ko vairāk par bultas super biznesu, savādāk tāda tukša mutes kulstīšana vien sanāk. Liec galdā savus sasniegumus, izglītības, pieredzes utt. lai Taviem izteikumiem tiešām varētu piešķirt kaut kādu objektivitāti. Piekrītu iepriekš rakstītajam un aicinātu arī bišķin noņemt tās padomju kapes no acīm un uztaisīt sev reality check, veiksmīgi!
05.08.2020 16:24 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Ketrisa, es savu viedokli balstu uz faktiem. Darbaspējas nav tikai fizisks spēks.
05.08.2020 16:52 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Izglītības man nav. Ja arī būtu, tā man būtu tikai traucējusi un atņēmusi manus resursus strādāt un pašmācības ceļā attīstīt savas prasmes un gūt pieredzi.
Esmu viens no tiem retajiem cilvēkiem, kuri uzskata, ka vairumā profesiju nav nepieciešama augstākā izglītība.
05.08.2020 16:56 |
 
Patīk
Reitings 5042
Reģ: 17.04.2020
Mana pieredze rada, ka videja sieviete Latvija ir paraka par videjo virieti. Uzsveru videja, jo ir chikstetajas sievietes, "man tacu ir berni!" Bet caurmera sievietes nes loti daudz uz saviem pleciem un ir dazi viriesi, kuriem cepuri nost, tiesam raujas melnam mutem. Parejie-balamutes un raspizdaji.
05.08.2020 17:49 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Bjork @ 05.08.2020 17:49
Mana pieredze rada, ka videja sieviete Latvija ir paraka par videjo virieti. Uzsveru videja, jo ir chikstetajas sievietes, "man tacu ir berni!" Bet caurmera sievietes nes loti daudz uz saviem pleciem un ir dazi viriesi, kuriem cepuri nost, tiesam raujas melnam mutem. Parejie-balamutes un raspizdaji.
Vidēji sievietes tiešām ir izglītotākas bakalaura un maģistra līmenī (bet ne doktora). Mazāk dzer, mazāk lieto narkotikas, bet retāk miljonāres. Sievietes ir diezgan "vidējas", bet vīrieši okupē ekstrēmus (kā pozitīvo, ta negatīvo) biežāk.
05.08.2020 17:52 |
 
Reitings 365
Reģ: 28.06.2014
Par kādiem faktiem, Tu bulta runā? Mazlietiņ konkrētāk izsakies, savādāk nav saprotams uz kādiem zinātniskajiem rakstiem Tu balsti savu eksperta viedokli. Exactly, ka fizisks spēks nav vienīgais parametrs kā mērīt cilvēka darbaspējas. Tieši tāpēc nevajag uzskatīt, ka tas ka Tu piedzimi par vīrieti Tev dod kaut kādus bonusus, pārākumu sabiedrībā un defaultā augstas darbaspējas.
Izglītības man nav. Ja arī būtu, tā man būtu tikai traucējusi un atņēmusi manus resursus strādāt un pašmācības ceļā attīstīt savas prasmes un gūt pieredzi.

Šeit viss skaidrs. Respektīvi Tu ar max vidusskolas izglītību atļaujies ar pirkstiem bakstīt uz sievietēm ar augstāko izglītību un norādīt, ka viņas sabiedrībai nepienes nekādu pievienoto vērtību un sauc viņas par viduvējībām. Tad jājautā - kas ir Tava pievienotā vērtība? Ko Tu dod sabiedrībai? Tu minēji, ka Tev nav brīvdienu, visu centies darīt pats, ok, bet tad sanāk, ka neesi arī darba devējs, pareizi? Tavs vienīgais pienesums sabiedrībai ir nomaksātie nodokļi?
Tev ir ļoti kategoriska attieksme par visu - JĀ vai NĒ; SLIKTS vai LABS; BALTS vai MELNS. Bet nu to Tu pakomentē pats cik viegli ar tādu filozofiju ir vadīt biznesu. Protams, ja Tev tāds tiešām ir, nevis vienkārši pazīmēšanās sieviešu forumā. Starpcitu, no sava paziņu loka nezinu nevienu vīrieti (ne iepriekš definētos biroja planktonus, ne biznesmeņus), kas dienas vidū notriektu laiku respondēt kaut kādas muļķības sieviešu diskusijās. Bet nu tas protams cits stāsts!
05.08.2020 18:53 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Ketrisa šodien būs izkāpusi ar kreiso kāju ārā no gultas.
Kādas tieši muļķības šeit tiek diskutētas un tieši cik daudz laika aizņem uzrakstīt vienu teikumu, kamēr tu sēdi un cepies rakstot garus palagus. Lai jau katrs dara, ko vēlās, bet bulta jau nu toč nebūtu tas ar kuru rādīt ar pirkstu un nonievāt.
05.08.2020 19:01 |
 
Reitings 365
Reģ: 28.06.2014
parunasimparlaiku Vari netērēt ne savu, ne manu laiku un privātas ziņas man nerakstīt, cenšoties noskaidrot, ko tad es dzīvē esmu sasniegusi. Netaisos neko ne paskaidrot, ne iztirzāt! Es piedalos diskusijā, paužot savu viedokli, nevis mēros kas ko sasniedzis atšķirība no jums abiem ar bulta!
05.08.2020 19:04 |
 
Reitings 874
Reģ: 27.07.2020
Šeit viss skaidrs. Respektīvi Tu ar max vidusskolas izglītību atļaujies ar pirkstiem bakstīt uz sievietēm ar augstāko izglītību un norādīt, ka viņas sabiedrībai nepienes nekādu pievienoto vērtību un sauc viņas par viduvējībām

Kāpēc lai neatļautos? Augstākajai izglītībai ar intelektu un spējām ir krietni mazāka korelācija kā domā lielais vairums.
05.08.2020 19:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits