Vai sieviete Latvijā ir sieviete? Par sexismu

 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Sveikas meitenes. Varbūt nav aktuāla tēma, bet es šovakr esmu nedaudz dusmīga un gribu parunāties!
Vai tas vispār ir normāli!!!?
Man ir tāda sajūta, ka vīrieši apkārt vēl dzīvo 16gs.
Frāzes- ,,Ja Tu internetā ko apspried, tad Tu tenkojies”, ,, Ja Tev ir īsi svārki, Tu esi šala*a”, ,, Tev jau kopš bērnības vajadzēja zināt un gatavoties tam, ka Tev kādreiz būs jādzemdē”, “Tu neesi noskuvusi kājas, aizej izdari to fui”, ,, Es labāk pieņemšu darbā sievieti un maksāšu viņai mazāk”, .. Tu esi skaista, bet es strādāšu” u.t.t.
Varbūt ap mani apgrozas ne tā sabiedrība, varbūt Jūs šim piekrītat/ nepiekrītat?! Cik vēl ilgam laikam ir jāpaiet, lai sievietes sāktu cienīt!?? Varbūt es cepjos par neko?! Varbūt sievietes pašas neciena sevi??
30.07.2020 19:46 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
putns @ 02.08.2020 10:14
Dažreiz esmu tādus vīriešus satikusi, bet manā pieredzē viņiem jau ir vismaz gadi 40, bieži daudz vairāk. No jaunākiem šādas lietas nedzirdu, domāju, ka tur tas jau ir mazāk izplatīts.
Ne visas sievietes grib sevi identificēt ar vājumu.

Tas nav jāuztver burtiski.
03.08.2020 08:02 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Par ko Tu tur runā? Vīrieši nevar dzemdēt, tad arī tā ir diskriminācija ? Es tak nesaku, ka vīrieši nav fiziski stiprāki. Par to es šo tēmu nepacēlu.
03.08.2020 10:41 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Ar šo es tev paskaidroju kādēļ ir tā, kā ir. Jo tas tā ir dabiski izveidojusies, vīriešiem ir vairāk iespēju nopelnīt vairāk kā sievietēm gluži vienkārši, jo viņi dara fiziski grūtāku darbu, kamēr sievietes sēž mājās un auklē bērnus, tādēļ ir normāli, ja vīrietis var vairāk nopelnīt,lai spētu uzturēt ģimeni.
Par noskūtām kājām tās jau ir savas intereses, vienam tas rūpēs, otram nē. Galvenais, lai sieviete pati izlem kā viņai ērtāk tīk.
03.08.2020 11:04 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Un tā ir katra paša vēlme, kādā sabiedrībā atrodamies, man tā ir dabiska atlase un apkārt šādi cilvēki neatrodas. Tu vari secināt, ko pati vēlies par to, ko izteicos,bet tas nenozīmē, ka tas ir mans viedoklis.
03.08.2020 11:06 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Kāpēc te vispār pieminēts seksisms? Vīrieti brunčos par šalavu nesauktu? Vīrietis var dzemdēt?
Seksisms ir kad meitene stiepj papīru kaudzi un vīrietis piedāvā palīdzību, bet analoģiskā situācijā sieviete vīrietim palīdzību nepiedāvās. Tu esi pret šādu seksismu? Vai tikai pret pajoliņu dzēlībām?
03.08.2020 13:51 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
Man dažreiz liekas, ka sievietes pašas sevi nostāda "upura" lomā. Nu, ja esi bez mugurkaula un izvēlies par labu sevis žēlošanai, tad tā jau ir pašas problēma, nevis vīriešu.
Man personīgi, nav tādu cilvēku apkārt, kuri uzskatītu, ka sieviete ir pakāpi zemāka un tie zināmie vīrieši, kuri tā uzskata...es ar tiem vienkārši nekontaktējos, ja vien tā kontaktēšanās nav vajadzīga darba dēļ.
Mazāk jāsēž dīvānā un jāanalizē, cik viss ir slikti un negodīgi, un jāmeklē attaisnojumi savam mīkstumam, tad varbūt dzīve liksies jaukāka un košāka?
Tikpat labi ir arī sievietes, kuras uzskata vīriešus par naudas maisiem, ka vīriešiem ir jābūt ar sešpaku, gudriem, ar labiem ienākumiem, jāprot visas datorlietas, remontlietas, autolietas un citas it kā vīriešu lietas.
Kā principā, nevajag noniecināt otru dzimumu, mēs visi esam cilvēki ar jūtām, emocijām, asaru dziedzeriem un rakstura īpašībām, neatkarīgi no tā, vai mums starp kājām kaut kas karājas vai nē?
03.08.2020 14:18 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits