Vai sieviete Latvijā ir sieviete? Par sexismu

 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Sveikas meitenes. Varbūt nav aktuāla tēma, bet es šovakr esmu nedaudz dusmīga un gribu parunāties!
Vai tas vispār ir normāli!!!?
Man ir tāda sajūta, ka vīrieši apkārt vēl dzīvo 16gs.
Frāzes- ,,Ja Tu internetā ko apspried, tad Tu tenkojies”, ,, Ja Tev ir īsi svārki, Tu esi šala*a”, ,, Tev jau kopš bērnības vajadzēja zināt un gatavoties tam, ka Tev kādreiz būs jādzemdē”, “Tu neesi noskuvusi kājas, aizej izdari to fui”, ,, Es labāk pieņemšu darbā sievieti un maksāšu viņai mazāk”, .. Tu esi skaista, bet es strādāšu” u.t.t.
Varbūt ap mani apgrozas ne tā sabiedrība, varbūt Jūs šim piekrītat/ nepiekrītat?! Cik vēl ilgam laikam ir jāpaiet, lai sievietes sāktu cienīt!?? Varbūt es cepjos par neko?! Varbūt sievietes pašas neciena sevi??
30.07.2020 19:46 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Dannii @ 31.07.2020 23:50

Piekrītu šim! Tikpat bieži kā izteicienus "sievietes vieta ir virtuvē", "sievietei jāsēž mājās un jādzemdē bērni", "sievietes loma ir būt mātei/sievai/pavarda uzturētājai", var dzirdēt arī pret vīriešiem vērstus izteicienus. Piemēram, "īsti veči neraud", "tā nav īstu veču profesija", "īsts vecis mājās nesīs mamutu" utt., kas sabiedrības acīs uzbur konkrētu "īsta veča" tēlu, savukārt viss, kas iet pretrunā ar šo tēlu, skaitās novirze no normas. Piemēram, uz vīrieti, kurš izrāda emocijas, daļa sabiedrības skatīsies šķībi un nosauks par ņuņņu. Uz vīrieti, kurš izlems, ka vēlas kļūt par modes dizaineri, daļa sabiedrības skatīsies šķībi un saukās par geju, jo uzskatīs, ka tā nav "normālu", heteroseksuālu vīriešu profesija, savukārt vīrieti, kurš vēlēsies strādāt par aukli, nosauks par pedofilu, jo, redz, sabiedrības acīs tas taču nav "normāli", ka vīrietis var gribēt pieskatīt bērnus, kamēr pret sievieti tādas pretenzijas nav, jo sabiedrības acīs sievietes ir tās, kuras mīl bērnus un nevar nodarīt viņiem pāri (atkal stereotipi). Uz vīrieti, kurš sēž mājās un audzina bērnus, kamēr sieva ir tā, kura strādā, atkal daļa skatīsies šķībi un sauks par neveiksminieku, kurš nemāk pelnīt naudu. Grozies kā gribi, bet tie stereotipi ir visur un vērsti pret abiem dzimumiem. Problēma ir tieši šajā sabiedrības daļā, kura šos stereotipus kultivē un ieaudzina tos savos bērnus, kuri, savukārt, tos nodod tālāk saviem bērniem.

Es domāju , ka daļa no šiem stereotipiem arī liek pasaulei griezties, patīk mums tas vai nē.
01.08.2020 00:18 |
 
Reitings 124
Reģ: 24.06.2015
Eksperte @ 01.08.2020 00:18

Es domāju , ka daļa no šiem stereotipiem arī liek pasaulei griezties, patīk mums tas vai nē.

Bet tie ir stereotipi, nevis realitāte... kādā veidā tie liek pasaulei griezties? :D
01.08.2020 00:22 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Eksperte @ 01.08.2020 00:18

Es domāju , ka daļa no šiem stereotipiem arī liek pasaulei griezties, patīk mums tas vai nē.

Jā.
Taču pasauli var griezt arī savādāk.
Protams, pārejas posms uz "savādāk" nekad nebūs tik ātrs, kā daži labi to gribētu. Turklāt steigties ir muļķīgi kaut vai tāpēc, ka, īsti nesaprotot, kā tad būs, ja būs savādāk, var visu salaist vēl lielākā dēlī, kā sākotnēji.
Kalme @ 01.08.2020 00:22

Bet tie ir stereotipi, nevis realitāte... kādā veidā tie liek pasaulei griezties? :D

Stereotipi ir balstīti uz realitāti.
01.08.2020 01:19 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Uz vīrieti, kurš sēž mājās un audzina bērnus, kamēr sieva ir tā, kura strādā, atkal daļa skatīsies šķībi un sauks par neveiksminieku, kurš nemāk pelnīt naudu.

Skaisti jau tas skan, tomēr 90% realitātē tas tā nestrādā. Cik tad diez ir tās sievietes, kuras labrāt strādātu, kamēr vīrietim darba nav un viņš uzņemtos mājas soli? Neviena negrib vīrieti - alfonu un arī iesaka citām no tādiem tik vaļā cik ātri vien iespējams. Protams, ir arī izņēmumi, bet tie ir krietnā mazākumā. 95% gadījumos tendence tomēr iezīmējas vienā virzienā. Tad beigās izveidojas tāda dīvaina situācija - no vienas puses blauj par steriotipiem un, ka tam it kā tā nevajadzētu būt, bet tajā pašā laikā lielākā daļa sievietes šāda tipa vīriešus nemaz nevēlas sev blakus. Ja tā, tad rodas jautājums, kāpēc gan vīrietis gribētu sev blakus sievieti, kura negatavo ēst, neskuj kājas utt? Lasot šāda tipa diskusijas, rodas iespaids, ka no sieviešu puses ir lieli dubultie standarti - Lielākā daļa sievietes grib noteikta tipa vīrieti sev blakus, kurš ir galvenais "mamuta nesējs" ģimenē, bet pēc sieviešu domām, vīrietim nedrīkst būt konkrētas prasības attiecībā uz sievieti un viņiem IR JĀGRIB tādas, kuras netaisa ēst, nevāc māju, neskuj kājas un vēl daudz citu lietu, ja nē, tad to uzreiz dēvē par seksismu, kas ir vērsts sieviešu virzienā. ;)
01.08.2020 09:04 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Katrs pats izlemj kā dzīvot. Eiropā populārs ir standarts ģimenē 50:50!!!
Mana diskusija ir par ko citu!!!!
Un arī vīrietis var raudāt, audzināt bērnus vai strādāt “sieviešu” darbu. Kāpēc nē??? Pirmkārt, viņš ir cilvēks nevis kkāds kara laika izdomāts standarts.
01.08.2020 10:35 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Katrs pats izlemj kā dzīvot. Eiropā populārs ir standarts ģimenē 50:50!!!
Mana diskusija ir par ko citu!!!!
Un arī vīrietis var raudāt, audzināt bērnus vai strādāt “sieviešu” darbu. Kāpēc nē??? Pirmkārt, viņš ir cilvēks nevis kkāds kara laika izdomāts standarts.

Protams, ka katrs var izlemt kā dzīvot. To jau neviens nenoliedz. Tu izklausos ļoti aizsvīlusies :D Ieteiktu vieglāk visu uztver un neņemt tik daudz pie sirds, tad arī būs mierīgāks prāts
01.08.2020 10:54 |
 
Reitings 68
Reģ: 22.03.2020
GhostGG +++
Lasot šāda tipa diskusijas, rodas iespaids, ka no sieviešu puses ir lieli dubultie standarti - Lielākā daļa sievietes grib noteikta tipa vīrieti sev blakus, kurš ir galvenais "mamuta nesējs" ģimenē, bet pēc sieviešu domām, vīrietim nedrīkst būt konkrētas prasības attiecībā uz sievieti un viņiem IR JĀGRIB tādas, kuras netaisa ēst, nevāc māju, neskuj kājas un vēl daudz citu lietu, ja nē, tad to uzreiz dēvē par seksismu, kas ir vērsts sieviešu virzienā

++
01.08.2020 11:40 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
ToBeFree @ 31.07.2020 21:21
Šodien fb ieraudzīju kaut kādu draugu drauga share post: ,, Meitene vēlas iphone, bet sieviete keramisku pannu”!!!! Kooo??????? Atkal sadusmojos ? šorīt jau biju nomierinājusies

Tev keramisko pannu, mīļā? :)
01.08.2020 11:55 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Oh Bulta. Nelej eļļu klāt ugunī. Tūlīt būs.... :D
01.08.2020 12:11 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
ToBeFree @ 01.08.2020 10:35
Katrs pats izlemj kā dzīvot. Eiropā populārs ir standarts ģimenē 50:50!!!
Mana diskusija ir par ko citu!!!!
Un arī vīrietis var raudāt, audzināt bērnus vai strādāt “sieviešu” darbu. Kāpēc nē??? Pirmkārt, viņš ir cilvēks nevis kkāds kara laika izdomāts standarts.

Manuprāt tiek runāts tēmas ietvaros. Tēma tomēr pati par sevi ir plašāka, kā jau minēju savā iepriekšējā komentārā. Proti, ka ne vīrieši ir kaut kur iestrēguši, bet sabiedrība kopumā.
01.08.2020 12:21 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Piekūns @ 01.08.2020 12:21

Manuprāt tiek runāts tēmas ietvaros. Tēma tomēr pati par sevi ir plašāka, kā jau minēju savā iepriekšējā komentārā. Proti, ka ne vīrieši ir kaut kur iestrēguši, bet sabiedrība kopumā.

VO, vo, vo! Mēs esam tie, kas iestrēguši kā sabiedrība, nevis kāda tur, viņa.
Es neesmu feministe, seksiste utt., bet nevar iet galējībās! Sievietei ir sievietes loma - būt sievišķīgai, skaistai, tā teikt vājā dzimuma pārstāvei, savukārt,vīrietim tam mūsu spēcīgajam un stiprajam, un tā to daba ir iekārtojusi,no tā neizbēgt, lai vai kā gribat locīties un izdomāt jaunus terminus
01.08.2020 12:54 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Katz @ 01.08.2020 12:54

VO, vo, vo! Mēs esam tie, kas iestrēguši kā sabiedrība, nevis kāda tur, viņa.
Es neesmu feministe, seksiste utt., bet nevar iet galējībās! Sievietei ir sievietes loma - būt sievišķīgai, skaistai, tā teikt vājā dzimuma pārstāvei, savukārt,vīrietim tam mūsu spēcīgajam un stiprajam, un tā to daba ir iekārtojusi,no tā neizbēgt, lai vai kā gribat locīties un izdomāt jaunus terminus

Daba nav statiska.
01.08.2020 13:06 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Vienīgais un visticamākais veids, kā mēs varam šos stereotipus mainīt, ir audzināt savādāk mūsu jauno paaudzi. Tas viss sākas ģimenē.
01.08.2020 14:22 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Es tevi ļoti labi saprotu.
Strādāju tehniskajā novirzienā, kurā esmu vienīgā sieviete savā uzņēmumā, kurai nākas skrūvēt, mainīt, strādāt ar tehniku. Reizēm nākas baidīties sava dzimuma dēļ, bet kamēr nekas tāds nav noticis, viss ir ok. Neviens neko nesaka ka staigāju apkārt ar milzu atslēgām un skrūvēju. Tai skaitā vadība, augstāk stāvošas personas, ne arī darba kolēģi. No vadības esmu saņēmusi tikai uzslavu. Ja to varēja tā nosaukt :D
Taču esmu gājusi uz uzņēmumiem, kur mani tiešām diskriminē. Rokas pat nevēlās tur strādāt. Lai cik nebūtu krutais uzņēmums un lai cik naudas man nepiesolītu, es NEKAD nestrādāšu to kas man nepatīk un kur mani diskriminē. Kaut vai man piesolītu ntos tūkstošus mēnesī. Tas točna, ka man vissvarīgākais ir lai man tas patīk un lai nebūtu tevis aprakstītie scenāriji.
Tā kā es tevi saprotu. Arī privātajā dzīvē esmu saskārusies ar diskrimināciju, tā kā pati skrūvēju savu mašīnu, braucu ar traktoru, ir nācies dzirdēt neforšas lietas no daudziem.
Piemēram, man nācās reiz mācīt dzīvesbiedra brāli par viņa mašīnu, lai gan viņš ir sertificēts auto mehāniķis. Bet man nācās viņu mācīt, bet viņš man vēl neticēja :D
Jā, šīs lietas sadusmo. Vīriešiem laikam ir vieglāk izsisties savos "standarta" lauciņos kā mehāniķis, galdnieks, utt., Bet ja sieviete kaut ko vēlas tādu darīt, tad nākas pamatīgi izliet sviedrus, lai sevi pierādītu šajos lauciņos.
Man vismaz tā ir.
01.08.2020 19:33 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Rokas pat nevēlās tur strādāt. tb rokas neceļas tur strādāt
01.08.2020 19:34 |
 
Reitings 436
Reģ: 04.06.2015
Dažreiz esmu tādus vīriešus satikusi, bet manā pieredzē viņiem jau ir vismaz gadi 40, bieži daudz vairāk. No jaunākiem šādas lietas nedzirdu, domāju, ka tur tas jau ir mazāk izplatīts.
Es neesmu feministe, seksiste utt., bet nevar iet galējībās! Sievietei ir sievietes loma - būt sievišķīgai, skaistai, tā teikt vājā dzimuma pārstāvei, savukārt,vīrietim tam mūsu spēcīgajam un stiprajam, un tā to daba ir iekārtojusi,no tā neizbēgt, lai vai kā gribat locīties un izdomāt jaunus terminus

Ne visas sievietes grib sevi identificēt ar vājumu.
02.08.2020 10:14 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
“VO, vo, vo! Mēs esam tie, kas iestrēguši kā sabiedrība, nevis kāda tur, viņa.
Es neesmu feministe, seksiste utt., bet nevar iet galējībās! Sievietei ir sievietes loma - būt sievišķīgai, skaistai, tā teikt vājā dzimuma pārstāvei, savukārt,vīrietim tam mūsu spēcīgajam un stiprajam, un tā to daba ir iekārtojusi,no tā neizbēgt, lai vai kā gribat locīties un izdomāt jaunus terminus“
Nevajag jaukt dabu ar vīriešu pasaules radītiem “standartiem”! Nemot vērā, ka sievietei balstiesības un īpašumtiesības tika pieškirtas 19, 20g.s. Neviens vinu viedokli pat nenjēm vērā- atsaucās uz “dabas iekārtojumu”, bet ar dabu šiem stereotipiem nav nekāda sakara!!!
02.08.2020 15:36 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
ToBeFree @ 02.08.2020 15:36
“VO, vo, vo! Mēs esam tie, kas iestrēguši kā sabiedrība, nevis kāda tur, viņa.
Es neesmu feministe, seksiste utt., bet nevar iet galējībās! Sievietei ir sievietes loma - būt sievišķīgai, skaistai, tā teikt vājā dzimuma pārstāvei, savukārt,vīrietim tam mūsu spēcīgajam un stiprajam, un tā to daba ir iekārtojusi,no tā neizbēgt, lai vai kā gribat locīties un izdomāt jaunus terminus“
Nevajag jaukt dabu ar vīriešu pasaules radītiem “standartiem”! Nemot vērā, ka sievietei balstiesības un īpašumtiesības tika pieškirtas 19, 20g.s. Neviens vinu viedokli pat nenjēm vērā- atsaucās uz “dabas iekārtojumu”, bet ar dabu šiem stereotipiem nav nekāda sakara!!!

Šī nav vīriešu pasaule. Šī ir cilvēku pasaule.
02.08.2020 19:09 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Kur tika nospiestas sievietes.
02.08.2020 23:45 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
ToBeFree @ 02.08.2020 15:36
“VO, vo, vo! Mēs esam tie, kas iestrēguši kā sabiedrība, nevis kāda tur, viņa.
Es neesmu feministe, seksiste utt., bet nevar iet galējībās! Sievietei ir sievietes loma - būt sievišķīgai, skaistai, tā teikt vājā dzimuma pārstāvei, savukārt,vīrietim tam mūsu spēcīgajam un stiprajam, un tā to daba ir iekārtojusi,no tā neizbēgt, lai vai kā gribat locīties un izdomāt jaunus terminus“
Nevajag jaukt dabu ar vīriešu pasaules radītiem “standartiem”! Nemot vērā, ka sievietei balstiesības un īpašumtiesības tika pieškirtas 19, 20g.s. Neviens vinu viedokli pat nenjēm vērā- atsaucās uz “dabas iekārtojumu”, bet ar dabu šiem stereotipiem nav nekāda sakara!!!

Tu uzdodies par anti-seksisti, taču tanī pat brīdī saki, ka šie ir vīriešu radīti stereotipi. Nē, tie ir sabiedrības, nebūtu sieviešu - nebūtu seksisims un otrādi.
Pasaule juktu prātā, ja vīrieši sēdētu mājās un audzinātu bērnus, tikmēr sievietes raktu bedres un strādātu fiziski grūtu darbu,kas īsti nebūtu pa spēkam, ja neesi muskuļota Sintija Katkēviča, tādēļ saku - daba tā ir iekārtota, to es biju vērsusi par ķermeņa dotībām, ko daba ir devusi, bet domu nenolasijāt. Sievietes ir vājā dzimuma pārstāves, saki, ko gribi, bet, protams, par to var runāt un diskutēt. Kaut drusku.
Un seksisms attiecībās, darbā un reklāmas industrijā ir cita diskusija par ko runāt.
03.08.2020 08:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits