Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Attieksme pret sievietēm Latvijā

 
Reitings 1934
Reģ: 28.04.2019
Ko jūs domājat par vīriešu attieksmi pret sievietēm? Vai jums ir bijusi labāka pieredze ar latviešiem vai kādas citas tautības vīriešiem? Vai esat cietušas no vardarbības no vīriešu puses? Vardarbība var būt gan fiziska, gan morāla
https://www.instagram.com/p/CDJjgJSB-1j/?igshid=1jfei16mqh8lx
29.07.2020 15:18 |
 
Reitings 1934
Reģ: 28.04.2019
Mana pieredze. Tiešām labus vīriešus varu nosaukt uz pirkstiem. Ja ir kaut viena agresija vai vardarbiska darbība, tas vīrietis, manā gadījumā ir norakstīts un paliek melnajā sarakstā. Ar ko man nācās saskarties - vardarbība ģimenē, vardarbība skolā, randiņi, kur vīrietis mēģina mani pierunāt, pavedināt uz seksu, vai pat bija gadījums, kur viņš gribēja mani izvarot, bet es tiku ar visu galā, jo liku spēku, bet ja man nesanāktu, un būtu vājāka, pat nezinu kas ar mani būtu noticis. Man pat nācās nākt līdzi draudzenei, jo viņai bija bail, un viņš gribēja viņu ievilināt pie sevis, un es viņai neļāvu, un viņš palika tik agresīvs, ka draudēja mūs nosist. Man nācies saskarties ar fizisku un morālu vardarbību.. un daudzām manām draudzenēm tā ir gadījies. Arī būdamai attiecībās bija vardarbības. Līdz ko tas sākās, es nobloķēju to cilvēku uz visiem laikiem. Bet diemžēl, tas nepasargā turpmāko dzīvi, jo visi tie Tinder randiņi, un tikšanās ar jauniem vīriešiem ir risks. Kopumā varu teikt, ka nejūtos droši kā sieviete Latvijā.
29.07.2020 15:30 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Man, laikam, ir trāpījušies tikai labi vīrieši (vismaz tie, ar kuriem randiņoju un veidoju nopietnākas attiecības). Protams, kretīns uz ielas var patrāpīties jebkur. Bet, kopumā, uzskatu ka vīrieši mums nebūt nav slikti. Ja nu tas kaut ko ietekmē, visi vīrieši bija krievvalodīgie (bet viņu starpā bija dažādu tautību pārstāviji, arī latvieši).
29.07.2020 15:41 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Izlasot sla komentāru, rodas jautājums - ar kādu kontingenu tad tu īsti tiecies? Es šādas lietas esmu dzirdējis tikai riminālrubrikā. Varbūt vaina ir nevis normālu vīriešu trūkums, bet gan nepareiza vīriešu izvēle? No savu draugu un paziņu loka neesmu dzirdējis nevienu šāda veida gadījumu. Laikam jau mans sociālais loks ir adekvāti cilvēki, kur vispār tāda lieta kā fiziska un morāla sievietes iespaidošana un pazemošana vienkārši neeksistē. Turklāt, ja jau saki, ka tev ir vairākkārt nācies saskarties ar šāda veida situācijām, tad jau tomēr vajadzētu rūpīgāk pārskatīt pretējā dzimuma izvēli. Nepārproti, es tev neko nepārmetu un nevainoju, tomēr neliela viela pārdomām.
29.07.2020 16:08 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4962
Reģ: 03.11.2012
GhostGG @ 29.07.2020 16:08
Izlasot sla komentāru, rodas jautājums - ar kādu kontingenu tad tu īsti tiecies? Es šādas lietas esmu dzirdējis tikai riminālrubrikā. Varbūt vaina ir nevis normālu vīriešu trūkums, bet gan nepareiza vīriešu izvēle? No savu draugu un paziņu loka neesmu dzirdējis nevienu šāda veida gadījumu. Laikam jau mans sociālais loks ir adekvāti cilvēki, kur vispār tāda lieta kā fiziska un morāla sievietes iespaidošana un pazemošana vienkārši neeksistē. Turklāt, ja jau saki, ka tev ir vairākkārt nācies saskarties ar šāda veida situācijām, tad jau tomēr vajadzētu rūpīgāk pārskatīt pretējā dzimuma izvēli. Nepārproti, es tev neko nepārmetu un nevainoju, tomēr neliela viela pārdomām.

piekrītu, manā draugu un paziņu lokā arī nav tādu gadījumu. Atceros, ka skolas laikā, bija pāris kl.biedrenes, kurām bija kaut kas līdzīgs kā te aprakstīja, bet viņas pašas nebija labākas “meitenes”, mēdza uzprasīties uz kašķi, līda tur, kur nevajag, vazājās visur apkārt un kāpa katru reizi uz vieniem un tiem pašiem grābekļiem.
Mēs sev piesaistam tādus cilvēkus, kādi mēs esam paši, kāda enerģiju sūtam no sevis, tādu saņemam un pievelkam atpakaļ.
29.07.2020 16:19 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
tiešām rodas jautājums, ar kāda kontinenta vīriešiem tiecies?
man tādu nav bijuši, ir bijis kādā kompānijā kāds, kas jau runājot raisa nepatīkamas emocijas, bet nu loģiski ar tādu arī netiktos. arī draugu lokā nav varmākas. vienai pazīstamai gan bija vīrietis, kas itkā sitot viņu, bet viņš ir alkoholiķis, un tagad jau arī viņa pati.
29.07.2020 16:21 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
sociālajam lokam nav nekādas nozīmes. Vardarbība visbiežāk notiek aiz slēgtām durvīm un par to klusē...neatkarīgi no tautības,vecuma un labklājības līmeņa.
ļoti bēdīga statistika. ?
29.07.2020 16:24 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Mēs sev piesaistam tādus cilvēkus, kādi mēs esam paši, kāda enerģiju sūtam no sevis, tādu saņemam un pievelkam atpakaļ.

Šis ir kā "naglai uz galvas". Atceroties sevi jaunības gados, man bija līdzīgi, ka piesaistīju vienu konkrētu sieviešu tipāžu. Kādi tik tur izgājieni nebija, sākot ar mešanu ar gludekli :D (jā, man meta ar gludkli), beidzot ar vēl trakākiem izgājieniem. Tagad atskatoties atpakaļ uz to visu, kļust pilnīgi skaidrs kāpēc man visu laiku gadījās šāda tipa sievietes. Tas gan nav saistīts ar to, ka pats tāds biju, drīzāk tā bija attiecīgā sabiedrība kurā uzturējos.
29.07.2020 16:26 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4962
Reģ: 03.11.2012
aaa vēl atcerējos, ka darba kolēģim bija bijusī sieva, kura viņu sita, pie tam bērna klātbūtnē.
Bet viņa pati bija 50/50 nelīdzsvarota, mēdza nākt uz darbu un ne pa tēmu sēdēt pie mums, tur vispār bija vāks.
Paldies Dievam, tas kolēģis tikai no viņas vaļā un bērnu arī izcīnija sev, jo ar tādu māti bērnam arī būtu rūgta dzīve :/
29.07.2020 16:27 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Paši izvēlamies kādā sabiedrībā atrodamies, neviens to mums nespiež. Nekad neesmu tikusies ar šāda vīriešu pārstāvjiem, vai man tuvākie.
Zinu tikai vienu sievieti, kura tika šādiem vīriešiem zem nagiem, bet pati nebija labāka.
Statistika tiešām ir bēdīga un Ingas Spriņģes vadībā šobrīd notiek cīņa pret šo kultūru Latvijā, pamazām sievietes sāk iznākt ārā no skapjiem, dalīties ar saviem stāstiem un līst no turienes ārā. Lai gan tas ir grūti, jebkura sieviete, kas ir tikusi iespaidota ilgtermiņā, daudzu gadu garumā uzskatija, ka tas ir normāli un turpina mīlēt ar klapēm uz acīm..
29.07.2020 16:30 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Vēl viens milzīgs faktors - viņas ir finansiāli atkarīgas no viņiem un fiziski nav kur aiziet. Tāpat arī viņas ir ir emocionāli iespaidotas un vēljovairāk pieķerās šim un netiek ārā no burbuļa.
29.07.2020 16:37 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Iesaku paaugties, nomainīsies skatījums uz dzīvi, vīriešiem un tad arī būs normāli kadri.
29.07.2020 16:43 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
Protams kontingents, kurā uzturamies un kādus cilvēkus piesaistam arī ir svarīgs faktors, tomēr nevar visus gadījumus norakstīt tikai uz to. Tomēr piekrītu tam, ka vardarbība notiek aiz slēgtām durvīm un problēmas ar agresiju var būt gan cilvēkam gan no zemākā slāņa, gan no paša augstākā un neņemot vērā dzimumu.
Zinu ģimeni, paziņu un viņas vīru (ir bērni), kura no malas sevi parāda kā priekšzīmīgu, abi ir augstos amatos un no malas šķiet adekvāti cilvēki, personīgi es nekad nepateiktu, ka šajā ģimenē ir šāda veida problēmas, tomēr vienreiz pie vīna glāzes paziņa kaut kā netīšām pasūdzējās (laikam nebija kam izkratīt sirdi), ka arī viņai ir pieredze ar vardarbību no vīra puses. Tā neesot bieža parādība, tomēr esot. Vīram kādreiz esot grūti savaldīt dusmas un pasakot kaut ko ne tā, protams, seko jau paredzamais. Par to kāpēc nešķiras gan viņa nespēja atbildēt.
Stāsta morāle - vardarbība un agresija dažkārt notiek arī šajās "labajās" ģimenēs, diemžēl ?
29.07.2020 17:25 |
 
Reitings 184
Reģ: 13.12.2019
Satikos ar vienu puisi. Sākumā bija ļoti jauks un mīļš, uztraucās, kas ar mani notiek, utt. Pēc kāda laiciņa attiecībās viņš palika dīvains. Sāka vairāk uzmākties, kaut iepriekš to vispār nedarīja. Tad vienu reizi aizgājām uz kino, viss bija labi, līdz filmas vidū viņš uzlika roku uz manas kājas un slidināja augstāk. Es turēju viņa roku un nelaidu tālāk, bet viņš bija stiprāks un man neko nesanāca noturēt. Es viņam vairākas reizes čukstēju, lai beidz, bet viņš tikai pasmēja un neko neteica. Tad es tur sēdēju un gandrīz līdz asarām biju. Tad vēl vienu reizi mēs bijām veikalā un sastrīdējāmies. Es īsti neatceros par ko. Gribēju iet prom, šis mani satvēra aiz rokas, nekur nelaida un spieda stipri. Tieši tajā vietā kaut kā trāpīja pa nervu un es tur arī līdz asarām gandrīz, jo stipri pa nervi spieda un es nevarēju izrauties, jo viņš bija stiprāks par mani. Pēc tam man bija uz rokas zilumi tajā vietā. Tie ir tikai daži gadījumi, ar ko sastapos un protams, viņš tajā visā nesaskatīja neko sliktu. Varbūt tas izklausās kā sīkums, bet man tajā brīdī sāka palikt arvien vairāk bail no viņa, ka es pat nevarēju izšķirties no tā, cik ļoti bail bija (un nē, tas nebija tik vienkārši - paņem un izšķiries). Tā ka... tagad esmu ļoti uzmanīga ar vīriešiem, jo nevēlos piedzīvot to, ko nācās.
Vēl piemetināšu, ka viņš uz mani bieži bija dusmīgs, jo es kursā biju viena no divām meitenēm ??‍♀️ Neko nedarīju, bet šis greizsirdīgs, ka man kursā tikai puiši bija... Muļķīgi, bet neko darīt. ?
29.07.2020 17:27 |
 
Moderators
Reitings 3690
Reģ: 13.11.2016
Kiki007 @ 29.07.2020 16:24
sociālajam lokam nav nekādas nozīmes. Vardarbība visbiežāk notiek aiz slēgtām durvīm un par to klusē...neatkarīgi no tautības,vecuma un labklājības līmeņa.
ļoti bēdīga statistika. ?

Tā kā esmu strādājusi ar vardarbības lietām, tad te nu gan nepiekritīšu. Vardarbības īpatsvars, iespējamība ciest no vardarbības, dramatiski korelē ar piederību vienai vai otrai sociàlajai grupai. Tas ir tas, ko aktivākie bļāvēji medijos par vardarbību parasti noklusē.
Tā vardarbība, kas "paliek aiz durvīm" parasti ir salīdzinoši sīka vardarbība, jo, ja ir kaut kas vairāk, tad tas agrāk izpled vismaz atbildīgo dienestu redzeslokā.
29.07.2020 17:33 |
 
Moderators
Reitings 3690
Reģ: 13.11.2016
sla @ 29.07.2020 15:30
Mana pieredze. Tiešām labus vīriešus varu nosaukt uz pirkstiem. Ja ir kaut viena agresija vai vardarbiska darbība, tas vīrietis, manā gadījumā ir norakstīts un paliek melnajā sarakstā. Ar ko man nācās saskarties - vardarbība ģimenē, vardarbība skolā, randiņi, kur vīrietis mēģina mani pierunāt, pavedināt uz seksu, vai pat bija gadījums, kur viņš gribēja mani izvarot, bet es tiku ar visu galā, jo liku spēku, bet ja man nesanāktu, un būtu vājāka, pat nezinu kas ar mani būtu noticis. Man pat nācās nākt līdzi draudzenei, jo viņai bija bail, un viņš gribēja viņu ievilināt pie sevis, un es viņai neļāvu, un viņš palika tik agresīvs, ka draudēja mūs nosist. Man nācies saskarties ar fizisku un morālu vardarbību.. un daudzām manām draudzenēm tā ir gadījies. Arī būdamai attiecībās bija vardarbības. Līdz ko tas sākās, es nobloķēju to cilvēku uz visiem laikiem. Bet diemžēl, tas nepasargā turpmāko dzīvi, jo visi tie Tinder randiņi, un tikšanās ar jauniem vīriešiem ir risks. Kopumā varu teikt, ka nejūtos droši kā sieviete Latvijā.

Sla savulaik rakstīja, ka viņai ir 19 gadu. Kaut kā ārkārtīgi liela un negatīva pieredze tādā vecumā. Vai arī vnk troļlojam?
29.07.2020 17:35 |
 
Reitings 930
Reģ: 14.10.2017
law7 @ 29.07.2020 17:33

Tā kā esmu strādājusi ar vardarbības lietām, tad te nu gan nepiekritīšu. Vardarbības īpatsvars, iespējamība ciest no vardarbības, dramatiski korelē ar piederību vienai vai otrai sociàlajai grupai. Tas ir tas, ko aktivākie bļāvēji medijos par vardarbību parasti noklusē.
Tā vardarbība, kas "paliek aiz durvīm" parasti ir salīdzinoši sīka vardarbība, jo, ja ir kaut kas vairāk, tad tas agrāk izpled vismaz atbildīgo dienestu redzeslokā.

Sīka vai liela vardarbība tik un tā paliek vardarbība.
Nenoliedzu ka gadījumi, kuri nonāk atbildīgo dienestu redzeslokā, lielākoties ir no zema sociālā slāņa pārstāvjiem, tomēr tie ir gadījumi, kuri ir konstatēti.
Par gadījumiem, kad vardarbības epizodes nav "nosūdzētas" un tās notiek šķietami labās ģimenēs, mēs varam spriest tikai no kāda stāstītā, jo parasti jau upuris neatklās to jo "pa lielam jau ģimenē viss ir ok"
29.07.2020 17:49 |
 
Reitings 72
Reģ: 27.08.2019
Neredzu pamatu domāt, ka vardarbīgi vīrieši Latvijā būtu biežāk sastopami kā citur rietumu valstīs.
Saistībā ar vardarbību piebildīšu arī, ka kopumā sieviešu vardarbība pret vīriešiem ir aptuveni tikpat bieži sastopama kā vīriešu vardarbība pret sievietēm. Par to liecina daudzi pētījumi.
Since 1975, numerous other empirical studies have found evidence of gender symmetry in IPV. For example, in the United States, the National Comorbidity Study of 1990-1992 found 18.4% of men and 17.4% of women had experienced minor IPV, and 5.5% of men and 6.5% of women had experienced severe IPV.

Svarīga atšķirība gan ir tā, ka sievietēm, ciešot nav vardarbības, nav tik lielā mērā kā vīriešiem jābaidās ciest apkaunojumu un tikt stigmatizētai, runājot par to. Šī iemesla dēļ arī ir liela varbūtība, ka patiesībā vīrieši cieš no vardarbības ģimenē daudz biežāk nekā pētījumi parāda. Tāpēc ir īpaši svarīgi pievērst uzmanību sieviešu varmācīguma problēmai.
29.07.2020 17:53 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
mollia @ 29.07.2020 17:25
Protams kontingents, kurā uzturamies un kādus cilvēkus piesaistam arī ir svarīgs faktors, tomēr nevar visus gadījumus norakstīt tikai uz to. Tomēr piekrītu tam, ka vardarbība notiek aiz slēgtām durvīm un problēmas ar agresiju var būt gan cilvēkam gan no zemākā slāņa, gan no paša augstākā un neņemot vērā dzimumu.
Zinu ģimeni, paziņu un viņas vīru (ir bērni), kura no malas sevi parāda kā priekšzīmīgu, abi ir augstos amatos un no malas šķiet adekvāti cilvēki, personīgi es nekad nepateiktu, ka šajā ģimenē ir šāda veida problēmas, tomēr vienreiz pie vīna glāzes paziņa kaut kā netīšām pasūdzējās (laikam nebija kam izkratīt sirdi), ka arī viņai ir pieredze ar vardarbību no vīra puses. Tā neesot bieža parādība, tomēr esot. Vīram kādreiz esot grūti savaldīt dusmas un pasakot kaut ko ne tā, protams, seko jau paredzamais. Par to kāpēc nešķiras gan viņa nespēja atbildēt.
Stāsta morāle - vardarbība un agresija dažkārt notiek arī šajās "labajās" ģimenēs, diemžēl ?

Man arī šāda ģimene zināma. Mēs visi bijām šokā. Aizsākās viss ar to, ka sieviete sagāja ar citu. Tā teikt, viņš atvēra viņai acis un izveda no elles. Pamazām sāka atklāties, ka bijušais virs nemaz nav tik mierīgs kā mums vienmēr izskatījās. Publiskos pasākumos vienmēr mierīgs un runīgs, bet mājās skandāli ar rokas palaišanu. Jebkurā pasākumā viņa bija stingri kontrolēta ko drīkst runāt un darīt, bet labi nebija nekā. Lietojis stipras nervu zāles, bet iedzerot atļāvās nervu izvirdumam.
Man pašai arī uz ķermeņa mazas rētas palikušas. Standarta iesākums, viss skaisti un rožaini. Sākās kopdzīve. Kādreiz jau šeit biju minējusi par slikto pieredzi, ka mana alga visa bija rēķiniem, bet puisis uzdzīvoja ar dārgām drēbēm un citām mantām sev. Man ar pukstesanu lētāko šampūnu nopirka.
Strīdu brīžos rāva aiz rokām, grūda utt. Arī publiski atļāvās pazemot, raustīt. Tas attiecības protams beidzās.
29.07.2020 17:57 |
 
Reitings 336
Reģ: 29.07.2020
Latvieši arī mēdz būt vardarbīgi.
Man labāk patīk uzzināt par vīrieša vardarbīgajām tieksmēm pirmajā radiņā neviss pēc vairāku mēnešu kopā būšana, jo nav veltīgi iztērēts laiks, var atsijāt pēc pirmās tikšanās. Ne vienmēr var pateikt pēc pirmajiem mēnešiem, kas vīrietim notiek galvā un mīļais, rūpīgais vīrietis var mēģināt sasniegt mērķi ar metodēm ,kuras nav tās labākās.
Es vairāk uztrāpos uz tādiem, kuri nevēlas saprast, pieņemt nē vārdu seksam. Ja sieviete slikti jūtas, vai arī nevēlas seksu, tad tas nebūtu jāmēģina panākt pret viņas gribu.
Ir vīrieši ,kuri izdomā sievieti nekur nelaist, tur stipri un rodas zilumi. Tas ir līdzīgi kā sievietei Man nav ko
Gribēju iet prom, šis mani satvēra aiz rokas, nekur nelaida un spieda stipri. Pēc tam man bija uz rokas zilumi tajā vietā.
Vai uzguļas virsū ilgāku laiku ar visu svaru, piespiež pie gultas, rokas satver tā, lai nevarētu pakustēties. Priecājas, ka sieviete nevar neko izdarīt, izlauzties. Piedevām par to smejas.
Tādi brutāli sitēji nav bijuši.
Ir arī bijuši jauki, iejūtīgi, mīļi vīrieši, kuri nekad neko sliktu neizdarīja. Tas ir kā paveicas.
Es neapgrozos kriminālajā vidē. Piederu pie Latvijas vidējā slāņa.
29.07.2020 17:59 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3737
Reģ: 31.10.2010
Es nekad neesmu cietusi no vīrieša puses, bet manai mātei gan, pirms izšķīrās un satika manu tēvu, ar pirmo vīru bija varmācīgas attiecības. Neilgi, jo vecmāmiņa bija iemācījusi, ka ja vīrietis ir bijis vardarbīgs vienreiz, tas atkārtosies arī otrreiz. Tāpēc pirmo reizi, kad viņš mātei iesita, viņa blieza viņam pretī ar pirmo, kas pagadījās pa rokai - gludekli. Labi, ka nenosita. Tad aizgāja no viņa un vēlāk izšķīrās.
Tagad bieži dzirdu, kā mans dzērājs kaimiņš skandalē ar sievu tā, ka sienas dreb. Ir redzēta arī ar zilu aci staigājam, tā ka viss skaidrs, kas tajā dzīvoklī notiek.
29.07.2020 18:07 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!