Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Rezerves ritenis

 
Patīk
Reitings 677
Reģ: 11.04.2019
Sveikas!
Tām, kurām mašīnā nav paredzēta atsevišķa vieta rezerves ritenim, Jūs tik un tā to vedat līdzi bagāžas nodalījumā (tādā gadījumā, kā tas tiek glabāts?) vai uzticaties līmes kompleltam vai kam tamlīdzīgam, kas paredzēts šādiem gadījumiem? Pati par to aizdomājos tikai tad, kad uz ceļa gadījās ķibele un rezerves riteņa nav! ?
24.07.2020 10:49 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Ja automašīnai nav rezerves riteņa un nemāki lietot šķidrumu, paņem līdzi īsākus svārciņus un labutēnus.
Būsi pārsteiga, kā dažreiz automašīnas remontējas ar domu spēku :)
24.07.2020 11:28 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Vienā no auto, kur nebija paredzēta vieta- vedu bagāžniekā, ietītu maisā, guļus vai stāvus, tā, lai nekratās, un netraucē, kad brauc.
24.07.2020 11:43 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
Nekad neesmu redzējis auto, kuriem nav paredzēta vieta rezerves ritenim? Kāds auto, ja nav noslēpums?
Visneērtākā protams ir vieta zem bagāžnieka uz troses(man tādi bijuši vairākāki auto), tādēļ rezerves riteni vienkārši vadāju bagāžas nodalijumā, lai nepieciešamības gadījumā nav jāsmērējas ar apkšā esošu, kurš tur atrodoties viss būs netīrs.
Braukt bez rezerves riteņa gan ir muļķīģi.
Nesaprotu ko tu domā ar līmes komplektu. Es lietoju diegu konplektu, bet nevadāju viņu līdzi. Tas ir, ja neliels caurums, riepā nagla vai skrūve, pats varu izvērt cauri diegu un salabot.
Ir speciāls putu balons ar ko caura riepa tiek pipildīta lai nokļūtu līdz tuvākajam servisam/mājām, bet tas nav patstāvīgs risinājums.
24.07.2020 12:01 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Lielākajai daļai mūsdienīgu auto nenāk vieta rezerves ritenim :)
24.07.2020 12:09 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
Nu tas ir ļoti jauniem. Man pašam ir 3gadus vecs vācietis bet vieta banānam ir. Banānam lai gan.
Ja braukā ar jaunu- tad protams putas riteņa vietā
24.07.2020 12:14 |
 
Reitings 1461
Reģ: 10.02.2016
Tām, kurām ir auto..
Jūs reāli dzīvē arī protat nomainīt to riepu mašīnai, kad dzīvē gadās čp uz ceļa? Ir sanācis?
Es vienreiz pamēģināju auto riepu izcelt no auto jo man to palūdza izdarīt , pat to nevarēju, smaga. Kur nu vēl auto pacelt ar to rīku (kā viņu tur).. Un atskrūvēt un nomainīt. Ja pašai būtu auto, un tiesības vispār... diezvai es uz ko tādu parakstītos. Sauktu evakuatoru vai mēģinātu kādu apstādināt, lai nomaina. Zinu, ka autoskola man reiz instruktors mācīja (tiesības tā arī ne noliku), es uzboliju acis un sapratu ka nebūs. Un instruktors nav riktīgs. Esmu diezgan smalkas miesasbūves un nevaru sevi iedomāties mainīt riepas.
24.07.2020 13:33 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Viss ir easy.
Paņemam rezerves riteni. Paņemam triecienpistoli. Paņemam 17 vai 19 atslēgu, ideālki dinamometrisko, atkarībā no skrūvju izmēra. Paņemam sekretku, ja tāda nepieciešama. Protams, tam visam nepieciešams domkrats.
Paņemam domkratu. Uzstādam to zem auto vietā, kur paredzēts celt auto. Zem auto paskatoties, būs saprotams. Nevajag domkratu likt zem bampera vai sliekšņa. Ar triecienpistoli noskrūvējam nost skrūves. Noņemam disku. Ja nenāk nost, pasper ar kāju, bet uzmanīgi, jo auto pacelts uz domkrata. Uzliekam rezerves disku. Ar triecienpistoli pievelkam, bet ne līdz galam. Ar dinamometrisko atslēgu pievalkam 110-150nm robežās, atkarībā no auto. Nepieciešamības gadījumā piebraucam rezerves riteni piepumpēt līdz nepieciešamajam spiedienam.
Kā divus pirkstus. Tas Tev nav sievieti saprast. Gribu to, gribu šo, nav dzirksteles, šodien galva sāp...
24.07.2020 13:47 |
 
10 gadi
Reitings 415
Reģ: 29.08.2011
Man 2016. gada auto un rezerves riteņa nav. Nekad neesmu par to domājusi un uztraukusies, bet, ja kaut kas notiktu, zvans draugam vai nāktos meklēt palīgu stopējot :)
24.07.2020 14:19 |
 
Reitings 1461
Reģ: 10.02.2016
bulta @ 24.07.2020 13:47
Viss ir easy.
Paņemam rezerves riteni. Paņemam triecienpistoli. Paņemam 17 vai 19 atslēgu, ideālki dinamometrisko, atkarībā no skrūvju izmēra. Paņemam sekretku, ja tāda nepieciešama. Protams, tam visam nepieciešams domkrats.
Paņemam domkratu. Uzstādam to zem auto vietā, kur paredzēts celt auto. Zem auto paskatoties, būs saprotams. Nevajag domkratu likt zem bampera vai sliekšņa. Ar triecienpistoli noskrūvējam nost skrūves. Noņemam disku. Ja nenāk nost, pasper ar kāju, bet uzmanīgi, jo auto pacelts uz domkrata. Uzliekam rezerves disku. Ar triecienpistoli pievelkam, bet ne līdz galam. Ar dinamometrisko atslēgu pievalkam 110-150nm robežās, atkarībā no auto. Nepieciešamības gadījumā piebraucam rezerves riteni piepumpēt līdz nepieciešamajam spiedienam.
Kā divus pirkstus. Tas Tev nav sievieti saprast. Gribu to, gribu šo, nav dzirksteles, šodien galva sāp...

"ļoti vienkārši" aprakstīji. Ļoti daudz nesaprotamu svešvārdu.
24.07.2020 14:30 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
bulta @ 24.07.2020 13:47
Viss ir easy.
Paņemam rezerves riteni. Paņemam triecienpistoli. Paņemam 17 vai 19 atslēgu, ideālki dinamometrisko, atkarībā no skrūvju izmēra. Paņemam sekretku, ja tāda nepieciešama. Protams, tam visam nepieciešams domkrats.
Paņemam domkratu. Uzstādam to zem auto vietā, kur paredzēts celt auto. Zem auto paskatoties, būs saprotams. Nevajag domkratu likt zem bampera vai sliekšņa. Ar triecienpistoli noskrūvējam nost skrūves. Noņemam disku. Ja nenāk nost, pasper ar kāju, bet uzmanīgi, jo auto pacelts uz domkrata. Uzliekam rezerves disku. Ar triecienpistoli pievelkam, bet ne līdz galam. Ar dinamometrisko atslēgu pievalkam 110-150nm robežās, atkarībā no auto. Nepieciešamības gadījumā piebraucam rezerves riteni piepumpēt līdz nepieciešamajam spiedienam.
Kā divus pirkstus. Tas Tev nav sievieti saprast. Gribu to, gribu šo, nav dzirksteles, šodien galva sāp...

Tu līdzi vadā pneimo triecinpistoli? Kur dabū gaisu uz ceļa? Un vēl dino atslēgu? Nopietni??
Nu patiesībā viss ir vienkāršāk- visiem ir līdzi ratatslēga vai speciālā riteņa atslēga mašīnas komplektā(parasti bagāžniekā vai ze aizmugurējā sēdekļa, kur arī domkrats. Visgrūtāk meitenei būs atrast domkrata balsta vietu. Var paskatīties auto owners manual ja ir. Ja nav tad jātaustās, jāskatās pie sliekšņa(attiecīgi pie riteņa kurš nolaidis). Šī vieta ir ar biezāku(pastiprinātu) malu vai arī izveidota speciāla iedobe kur palikt domkratu. Pirms celšanas atlaid skrūves(lai brīvi griežas), lai nav jāskrūve kad auto pacelts. Ja pievilktas stiprāk , var kāpt uz atslēgas, uzspiest. Skrūve pievelkas pulksteņrādītāja virzienā un vāļā preteji. Kad cel augšā, pietiek ar kādu 1-2cm lai tas paceļas virs zemes. Noskrūvē pavisam nost skrūves. Noņem riteni, var uzsist ar kāju kā bulta teica. Pieripini rezerves riteni un novieto uz zemes tā lai skrūvju vietas būtu pretī špiļkām uz kurām jāliek. Uzstellē, liec skrūves, pretī vienu otrai nevis pa riņķi, būs ērtāk un vienmērīgi pievilksies. Tas ir- uzliki divas skrūves pretī vienu otrai un viņas jau nedaudz pievelc. Saliec pārējās, pievelc ar roku cik var. Nolaid lejā, savāc domkratu. Tagad veic galīgo pievilkšanu. Ja to meitene dara- pievelc skrūvi uzkāpjot uz atslēgas ar savu svaru- spēks būs pietiekams.
Vienmēr jau var palīdzību paprasīt.
24.07.2020 14:38 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Kāpēc pneimatisko triecienpistoli? Man visi instrumenti ir ar akumulatoru, arī triecienpistole.
24.07.2020 14:43 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Mocheato @ 24.07.2020 13:33
Tām, kurām ir auto..
Jūs reāli dzīvē arī protat nomainīt to riepu mašīnai, kad dzīvē gadās čp uz ceļa? Ir sanācis?
Es vienreiz pamēģināju auto riepu izcelt no auto jo man to palūdza izdarīt , pat to nevarēju, smaga. Kur nu vēl auto pacelt ar to rīku (kā viņu tur).. Un atskrūvēt un nomainīt. Ja pašai būtu auto, un tiesības vispār... diezvai es uz ko tādu parakstītos. Sauktu evakuatoru vai mēģinātu kādu apstādināt, lai nomaina. Zinu, ka autoskola man reiz instruktors mācīja (tiesības tā arī ne noliku), es uzboliju acis un sapratu ka nebūs. Un instruktors nav riktīgs. Esmu diezgan smalkas miesasbūves un nevaru sevi iedomāties mainīt riepas.

Es varētu. Ir nācies kopā ar mammu uz ceļu riteni mainīt. Pa abām izdevās. Kādreiz teicu, ka nekad nevienu nevilkshu, arī to nācās darīt un nemaz tik traki nebija. Kad vajadzēja sēsties pie stūres, lai iestumtu mašīnu arī baidījos, kas un kā, bet tomēr viss nav tik traki kā liekas. Pie lielākām vainām, gan pat neiedzilinos, tad ir zvans draugam.
24.07.2020 14:50 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
triecienpistoli

Nu jā sievietei noteikti tāda būs līdzi.:D
Pašai tiesību nav bet draugs parādīja kā nomainīt riepu. Nekas traks tas nav. Tēta mašīnai nav rezerves riepas, bet tur to bagažnieka ietītu plēvē un apsegtu ar segu. Par laimi vietas gana un riepa netraucē.
24.07.2020 14:52 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
Nesen nopirku jaunu mašīnu. Rezerves ritenis bagāžniekā atrodas. Nezinu kāpēc viņš nav ielikts speciālajā vietiņā. Neesmu tā arī vēl paskatījusies īsti, bet esmu pārliecināta, ka šim auto vieta tam noteikti IR paredzēta.
Esmu vairākas reizes skatījusies kā maina riepu, bet domāju, ka skrūves atskrūvēt nevarētu vienkārši ar rokām vai pat lecot uz atslēgas virsū :D
24.07.2020 14:56 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
kay @ 24.07.2020 14:56
Nesen nopirku jaunu mašīnu. Rezerves ritenis bagāžniekā atrodas. Nezinu kāpēc viņš nav ielikts speciālajā vietiņā. Neesmu tā arī vēl paskatījusies īsti, bet esmu pārliecināta, ka šim auto vieta tam noteikti IR paredzēta.
Esmu vairākas reizes skatījusies kā maina riepu, bet domāju, ka skrūves atskrūvēt nevarētu vienkārši ar rokām vai pat lecot uz atslēgas virsū :D

Give me a lever long enough and a fulcrum on which to place it, and I shall move the world ;)
24.07.2020 14:57 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 2450
Reģ: 20.07.2013
Mocheato @ 24.07.2020 13:33
Tām, kurām ir auto..
Jūs reāli dzīvē arī protat nomainīt to riepu mašīnai, kad dzīvē gadās čp uz ceļa? Ir sanācis?
Es vienreiz pamēģināju auto riepu izcelt no auto jo man to palūdza izdarīt , pat to nevarēju, smaga. Kur nu vēl auto pacelt ar to rīku (kā viņu tur).. Un atskrūvēt un nomainīt. Ja pašai būtu auto, un tiesības vispār... diezvai es uz ko tādu parakstītos. Sauktu evakuatoru vai mēģinātu kādu apstādināt, lai nomaina. Zinu, ka autoskola man reiz instruktors mācīja (tiesības tā arī ne noliku), es uzboliju acis un sapratu ka nebūs. Un instruktors nav riktīgs. Esmu diezgan smalkas miesasbūves un nevaru sevi iedomāties mainīt riepas.
Tas patiesībā tiešām ir vienkārši, bet man kā sievietei nav spēka to izdarīt, jo ritenis tiešām smags.
Tāpēc esmu nodrošinājusies ar visu vajadzīgo, lai to nomainītu. Palūgt palīdzību vienmēr var. Galvenais, lai ir ko un ar ko nomainīt
24.07.2020 15:01 |
 
Reitings 64
Reģ: 03.10.2017
Lielai daļai auto kā te saka, rezerves ritenis nenāk standartā, ir kā papildopcija vai nav iespējams vispār. Atkarīgs no modifikācijas. Klasiski nāk riepu remonta komplekts/putas. Un pilna izmēra rezerves ritenis vispār ir retums. Atkarīgs protams no auto markas arī... katram savas īpašības.
24.07.2020 15:59 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
bulta @ 24.07.2020 14:43
Kāpēc pneimatisko triecienpistoli? Man visi instrumenti ir ar akumulatoru, arī triecienpistole.

Un man likās es esmu diezgan handy man...? bet tev vienmēr līdzi triecienboris kastē, dimo atslēga...varbūt vēl cirkuļzāģis, skrūves, urbjmašīna, ja nu pa ceļam sagribas pikniku, bet vajag galdiņu uztaisīt?? vaitev darbs saistīts ar štrumiem?
24.07.2020 21:48 |
 
Patīk
Reitings 274
Reģ: 20.06.2018
MiaLea @ 24.07.2020 15:59
Lielai daļai auto kā te saka, rezerves ritenis nenāk standartā, ir kā papildopcija vai nav iespējams vispār. Atkarīgs no modifikācijas. Klasiski nāk riepu remonta komplekts/putas. Un pilna izmēra rezerves ritenis vispār ir retums. Atkarīgs protams no auto markas arī... katram savas īpašības.

Piebilde- jauniem auto(mazās, vidējās klases) vairumam nenāk
24.07.2020 21:49 |
 
Reitings 289
Reģ: 14.08.2017
Lielai daļai auto kā te saka, rezerves ritenis nenāk standartā, ir kā papildopcija vai nav iespējams vispār

Laikam šis ir vēl viens iemesls (papildus tam, ka Latvijā braukt ar jaunu mašīnu izmaksā gandrīz tik pat kā ar 20 gadus vecu, bet pamatīgu?), kādēļ vienmēr esmu izvēlējusies mašīnas, kurām KASKO gan laikam neviens neformētu, bet ir vienkāršas un uzticamas ekspluatācijā. Šīm vienmēr bijis rezerves ritenis ar savu speciālo vietu, papildus ļoti ietilpīgam bagāžniekam.
24.07.2020 23:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits