Auto līzingā

 
Reitings 204
Reģ: 21.03.2020
Sveikas! Šobrīd man ir auto, ko pirku par uzreiz sakrātu naudu (vērtība aptuveni 2k), bet plānoju iegādāties jaunāku par 8k. Plānoju atlikušajai summai ņemt līdzingu, taču šobrīd esmu ļoti apjukusi. Protams, biedē arī nedaudz saistības uz vairākiem gadiem. Ir stabils darbs, nodokļus maksāju. Gribētu līzingu nomaksāt pēc iespējas ātrāk - 2 vai 3 gados. Domāju, ka ap 200 eur mēnesī varētu atļauties. Vai kādai ar šo ir pieredze vai ieteikumi? Plānoju ņemt BigBank, jo izskatās izdevīgākais piedāvājums.
Paldies jau iepriekš!
21.07.2020 16:30 |
 
Reitings 191
Reģ: 27.01.2020
40 eur menesi par auto? Ar kadu luzni tad tur jabrauka ??‍♂️ Es atdodu menesi 190 + kasko ??‍♂️? draugs vispar pie 400
22.07.2020 11:21 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Lūznis maksāja 1200e, iet jau 3 gadu, ar nelieliem ieguldījumiem, būs sevi pilnībā atpelnijis.
22.07.2020 11:46 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
krishala @ 22.07.2020 10:01
Auto manuprāt ir slikts ieguldījums. Personīgi es nekad neizdotu par auto 15k EUR. Kaut vai tā iemesla dēļ, ka par to pašu summu mazpilsētā var iegādāties dzīvokli vai lielākā pilsētā šādu summu izmantot dzīvokļa pirmajai iemaksai, bet auto jāturpina visu laiku ieguldīt finanses- degviela, apkopes utt. Neatkarīgi no tā cik tev jauns auto.
Ieteiktu tev pastaigāt pa auto saloniem, tie piedāvā arī mazlietotus auto par pieņemamām naudām. Piem. kāds ir savu auto atstājis kā pirmo iemaksu jaunam auto.

Braucu ar +/-15k vērtu auto, pērkot nobraukums bija ap 75k. Gada laikā esmu tam tikai jaunas riepas nopircis. Nu labi, aizmugurējo logu slotiņu būs jānomaina, jo katru dienu braucu pa grants ceļiem un aizmugurējais slogs allaž putekļos, slotiņa ātri bojājas.
Ekspluatācijā lētāk nekā sabiedriskais :)
22.07.2020 11:46 |
 
Reitings 204
Reģ: 21.03.2020
Redpill, kāda mašīna Tev ir? :)
22.07.2020 12:04 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
ietekmele @ 22.07.2020 12:04
Redpill, kāda mašīna Tev ir? :)
90 gadu MB
22.07.2020 12:17 |
 
Reitings 272
Reģ: 22.02.2020
Auto - slikts ieguldījums. Manuprāt tas ir pilnīgi muļķīgs uzskats.
Jā, auto ir ekstra, nevis pirmās vajadzības lieta, bet ja Tev jau ir māja vai dzīvoklis, kāpēc, lai mašīna būtu muļķīgs ieguldījums?
Es uzskatu, ja jau ir jumts virs galvas un pietiekami ienākumi, tad auto ir ļoti labs ieguldījums. Padomājat, cik daudz jūs pavadāt laika ceļā ar sabiedriskajiem transportiem bez auto. Jūs varētu to laiku ziedod lietderīgākām nodarbēm, nevis kratīties autobusā. ?
Un atklāšu jums noslēpumu- visam ar laiku cenas krītas arī, ja māja vai dzīvoklis būs vecs, tad tas maksās mazāk, nekā tikko uzcelts.
Tas tiem, kas te pieminēja, ka auto ir slikts ieguldījums.
22.07.2020 23:44 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Koplietošanas transports nelieliem neregulāriem braucieniem ir labāks nekā privātais.
Vakar uzliku uz papīra fiqsy ciparus.
Skrejriteņi. 1Eur pickup + 0.1Eur/min. Ja vidēji ņem uz 10min(ar pilnu akumulatoru tāpat 30min ir max), tad praktiski tas sanāk 2Eur dienā. Tas skrejritenis vēl ir kādam jāsavāc, jāuzlādē un nākamajā dienā jāizvadā uz starta punktiem. Skrejriteņa cena ap 400Eur. Pēc 200 nomas reizēm tas skrejritenis būs beigts. Tātad lētāk ir nomāt, nekā turēt savu.
Tas pats par Renault Zoe. neesmu čekojis, kurš modelis precīzi viņiem ir, bet tāpat visi maksā ap 30k. Maksimākais cipars par dienu ir 41.7Eur. Būsim reāli - reti kad tas tiks ņemts uz dienu. Un reti kad visi 100 auto(no tiem divi ir jau iznīcināti), būs iznomāti. Lai auto iegādes cipars atmaksātos, tam Renault nedrīkstētu lūzt, nedrīkstētu būt apdrošinātam un elektroenerģiju būtu jāiegūst bez maksas. Un tad tas atmaksātos nedaudz viarāk nekā 2 gados. Sarēķinot darbaspēka izmaksas to menedžējos, sarēķinot, ka auto būs vidēji 20-40% nomas kapacitātē, sarēķinot juristu izmaksas, kuri mauks degunu nepacēluši, sarēķinot auto ekspluatācijas izmaksas(ir info, ka vismaz vienam ap 1k nobraukumu jau ir tehniskas problēmas, kā jau minēju, 2 ir norakstīti), sarēķinot apdrošināšanu, tas pasākums vienkārši neatmaksājas.
Tieši tā - izdevīgāk ir īrēt, nekā turēt savu auto!
Jebkurā variantā uzskatu, ka ikdienas auto ir jāpērk par mēneša ienākumiem, viss pārējais ir lekšana virs savas pakaļas. Transports ir viena no pozīcijām, kur es pēdējā gada laikā drastiski samazināju izdevumu izmaksas.
23.07.2020 00:38 |
 
Reitings 538
Reģ: 16.12.2019
Piekrītu, ja man vajadzētu auto tikai lai pārvietotos no punkta a uz b, es arī izmantotu carsheeringu vai īrētu, izmaksas būtu drastiski zemākas salīdzinot kā man ir šobrīd uzturot 2 personīgos auto.
23.07.2020 11:51 |
 
Reitings 15
Reģ: 23.07.2020
Vispār, ja strādā kompānijā, kas var atļauties iedot aizdevumu - pajautā vai nevar sarunāt, ka uzreiz no algas noņem un ar sakarīgiem procentiem - zinu daudzus, kas aizņemās no darba vietas, ja ir labas attiecības ar bosiem - telefoniem, datoriem, dzīvokļu iegādei - ar norunu, ka jāstrādā tos 5 gadus pie viņiem vēl. :D
Ja ļoti gribas mašīnu līzingā vai kredītā - Swedbank, Seb vai Citadele būs visizdevīgākās, iespējams ir ātrāk nomaksāt kredītu (piem mēnesī vairāk samaksāt), nebanku kredītdevēji vienmēr piešķirs sliktākus nosacījumus pat, ja procentu likme liekas ok, tad var būt tā, ka visas kredīta izmaksas kopā sastāda kosmosu (aizdevuma noformēšana, uzturēšana, citas klapatas).
Ir daudz lietas, kas jāņem vērā - tāpēc iesaku palasīt vēl par tēmu šeit.
23.07.2020 12:05 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits