Jūsu pilsēta

 
Reitings 10
Reģ: 27.06.2020
Šāda tēma iespējams ir bījusi, bet no kuras pilsētas jūs nākat, vai jums patīk tur kur šobrīd dzīvojat, vai te ir kāda meitene no Preiļiem, Līvāniem, Jēkabpils vai tuvākās apkārtnes? ?
11.07.2020 11:37 |
 
Reitings 498
Reģ: 20.11.2019
Par tēmu, pati uzaugu mazpilsētā, stundas braucienā no rīgas, tad kādus ~10 gadus nodzīvoju Rīgā un esmu atpakaļ mazpilsētā. Liekas jaunībā diezgan ok but Rīgā, kur viss notiek un viss sasniedzams, bet kad ir bērni tad tā Rīga nav vajadzīga, labāk mazpilsētā nekā kādā mikrorajona daudzstāvenē.
12.07.2020 20:22 |
 
Reitings 152
Reģ: 08.05.2019
Es tgd dzivoju Ludzā,ļoti klusa un patīkama pilsētiņa,ļoti patīkami cilvēki,agrāk dzīvoju Rēzeknē,tgd uz Rēzekni atbraucot,jūtos ka ne savā ādā.
12.07.2020 20:24 |
 
Reitings 1330
Reģ: 29.10.2014
dzīvoju laukos, tuvākā pilsēta Valmiera, 50 kilometru attālumā. Vēl tuvumā Rūjiena, 20 kilometru attālumā. patīk tikai un vienīgi laukos, sevišķi šajā galā, kur daudz uzturos jau no bērnības. Bērnībā dzīvoju Limbažos.
13.07.2020 14:10 |
 
10 gadi
Reitings 192
Reģ: 08.02.2010
Dzimusi, augusi un joprojām dzīvoju Jūrmalā. Noteikti nav mana mīļākā Latvijas pilsēta, bet citur nekur es negribētu dzīvot. Esmu cilvēks, kas novērtē jūras tuvumu un grūti būtu iedomāties dzīvi bez vasaras saulrietiem, kā arī sociālā paka jūrmalniekiem ir laba - bezmaksas autobuss, lielākais bērnu piedzimšanas pabalsts, bezmaksas dārziņi utt.
13.07.2020 14:46 |
 
Reitings 90
Reģ: 11.04.2020
Dzīvoju visu laiku Tukumā, bet tad ar vīru pārvācāmies uz laukiem, (kaimiņu mums nav, līdz ar to, dzīvojam mierā :D ) , joprojām turpinu strādāt pilsētā, un paralēli attīstu biznesu laukos.
Tas miers, kas ir laukos - tas ir nenovērtējams.
Pilsētas dzīve mums bija pārāk strauja un trauksmaina.
13.07.2020 14:59 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
Esmu daudz dzīvojusies pa ārvalstīm, ir daudz pilsētu un vietu, kas man patīk, bet, ja atgrieztos Latvijā uz ilgāku laiku, tad patiktu Liepāja, jo ir gan kultūras dzīve, gan jūra, daba un miers, bet nav arī tāda mazpilsēta, lai visi viens otru pazītu un nebūtu jaunu vietu, ko apmeklēt.
Vēl patīk Valmiera, Sigulda. Dzīvoju Jūrmalā, bet nepatīk. Rīga arī nepatīk, tikai daži forši rajoni. Viena meitene jau minēja, ka trūkst metro, man arī tā šķiet :D
13.07.2020 15:10 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Pati dzīvoju Maskačkā, kas savā veidā atgādina mazu ciemu,. Nav lielo psrs tipa bloku māju un te ir savs šarms.

O, jā. Kad vēl dzīvoju Latvijā, dzīvoju Maskačkā. Ja tagad vajadzētu atgriezties, atkal izvēlētos šo rajonu. Zinu daudz cilvēku, kuriem Maskačka ir nr.1 rajons rajonu anti-topā, bet man tieši pretēji. Savulaik ir kādu laiku padzīvots arī tajos rajonos, kuri citiem parasti patīk (centrs, Teika, Mežciems), bet man kaut kā līdz galam nepatika, nevarēju iedzīvoties. Man patīk Maskačka, arī Krasta rajons, daļa no Ķengaraga. Ir tām vietām savs šarms, pilnīgi noteikti.
13.07.2020 15:53 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
O, jā. Kad vēl dzīvoju Latvijā, dzīvoju Maskačkā. Ja tagad vajadzētu atgriezties, atkal izvēlētos šo rajonu. Zinu daudz cilvēku, kuriem Maskačka ir nr.1 rajons rajonu anti-topā, bet man tieši pretēji

Jā es te jau Maskačkā dzīvoju 10 gadus. Nekad nekas nav noticis. Protams leģendārais 15 trolejbus, bet ar to braucu reti. Vienreiz nakts vidū nācās iet cauri Centrāltirgum un turēju jau rokās gāzes baloniņu bet nesastapu nevienu cilvēku. ? Es teiktu ka Vecmīlgrāvī vai Sarkandaugavā naktī ir bīstamāk.
Ja iet pa Maskačkā ielām un paceļ acis uz augšu ir tik daudz skaistu un interesanti ēku. Klusā un Miera dārza apkārtnē vispār fascinē. Dažu metru attālumā sadzīvo vairākas reliģijas-katoļu, pareizticīgo, aiz stūra vēl hare-krišna centrs.
13.07.2020 16:17 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Pati esmu no Rīgas, taču pirms 3 gadiem pārvācos uz ciemu Jelgavas novadā, līdz Jelgavai 30 km, tuvāk Jūramala, bet Rīga 1h attālumā.
Kopumā man patīk lauku vide, te ir kluss un mierīgi, taču noteikti pietrūkst veikali ( mums te ir mini pārtikas veikaliņš, loģiski , ka pārtikas izvēle arī ir ierobežota, ja kaut ko gribi- jābrauc uz lielajām pilsētām.)
Šeit nav arī Omniva vai DPD pakomāta, īsti nenotiek nekādas baigās piegādes, piemēram, Barbora uz šejieni nebrauc.
Ir šādi tādi mīnusi, laikam gribas laukus, kuros viss būtu :)
13.07.2020 16:45 |
 
10 gadi
Reitings 493
Reģ: 29.01.2009
Negribētu dzīvot dziļos laukos un arī ne lielā pilsētā. Šajā ziņā esmu kaut kur pa vidu - netālu no pilsētas, tomēr miers un lauku idille. Dzīvoju netālu no Jelgavas, Rīga 40 - 60 min attālumā, atkarīgs no pārvietošanās veida. Mani gan skumdina, ka Jelgavā sabiedriskais transports ir zem katras kritikas. Pilsēta izaugsmei, bet Jelgavas pievārtē autobuss kursē reizi 16h.
13.07.2020 17:57 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
Kiskismau @ 13.07.2020 16:17

Jā es te jau Maskačkā dzīvoju 10 gadus. Nekad nekas nav noticis. Protams leģendārais 15 trolejbus, bet ar to braucu reti. Vienreiz nakts vidū nācās iet cauri Centrāltirgum un turēju jau rokās gāzes baloniņu bet nesastapu nevienu cilvēku. ? Es teiktu ka Vecmīlgrāvī vai Sarkandaugavā naktī ir bīstamāk.
Ja iet pa Maskačkā ielām un paceļ acis uz augšu ir tik daudz skaistu un interesanti ēku. Klusā un Miera dārza apkārtnē vispār fascinē. Dažu metru attālumā sadzīvo vairākas reliģijas-katoļu, pareizticīgo, aiz stūra vēl hare-krišna centrs.

Jā, man ir tāda pati pieredze. Kad savulaik dzīvoju Maskačkā, ne reizi neatgadījās nekas slikts, tieši pretēji - bieži atgadījās visādi kuriozi gadījumi, tika uzsāktas neparastas sarunas, iepazīšanās. Ir gadījies, ka pēc skata aizdomīgs, treniņtērpā ģērbts čalis pienāk klāt, lai lauzītā latviešu valodā izteiktu komplimentu. :D Trakajos studiju gados nakts vidū esmu ar kājām gājusi no Vecrīgas uz mājām, tāpat reiz ar kājām naktī, pie tam ziemā, gāju cauri visai Maskačkai uz Krasta masīvu, kur dzīvoja draudzene. Jāatzīst, ka bailīgāk jutos vakaros Juglā vai Mežciemā, nekā Maskačkā.
Un piekrītu par ēkām, arhitektūru. Man ļoti patika tā rajona atmosfēra, savs īpašais šarms, parki, baznīcas, bruģis, koka ēkas.
13.07.2020 18:21 |
 
Reitings 151
Reģ: 22.08.2015
Mana mīļākā pilsēta ārpus Latvijas ir Helsinki. No vienas puses liela pilsēta, daudz veikalu, pakalpojumu, ir metro un vilciens pilsētā, tai pašā laikā ļoti klusi, mierīgi, daudz dabas, mežs, jūra. Lai gan viņiem arī ir blokmāju rajoni, bet māju pagalmi ir smuki sakopti.
13.07.2020 18:37 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Piekrītu, citas Eiropas valstis ir daudz netīrākas un atmosfēra kriminālāka nekā Rīgā. Barselonā, centrā, cilvēki guļ uz ielas guļammaisos vai teltīs, turklāt turpat vārtrūmēs čurā, un līdz ar to daudz kur vējo pēc urīna. Ir daudz acīmredzamu narkomānu, un uz ielas dīleri nekautrēdamies piedāvā alko un zāli. Milānā ir ļoti līdzīgi, un ielas smako. Lisabonā vispār nevar normāli iziet cauri Vecpilsētai, ik pēc gabaliņa tiek piedāvāts koks, weed un hašs. Berlīnē tas viss ir vēl trakāk, ielas izteikti netīras, miskastes maz, visi met činčikus uz zemes, ļoti daudz aizdomīgu cilvēku vazājas, dienas laikā pie tirdzniecības centriem, plus vēl atsevišķos rajonos tāda krāšņā buķete nakts stundās iziet ielās.. Transvestīti - prostitūtas, džeki ar ieročiem utt. Rīgā nekad neko tik traku neesmu redzējusi. Un Riga noteikti ir sakoptāka un drošāka, nekā citas Eiropas pilsētas. Ok, ir jau tāds kriminālāks kontingents pie autoostas un stacijas, bet tas ir jebkurā valstī. Stacijas rajons paliek stacijas rajons.
13.07.2020 18:46 |
 
Reitings 95
Reģ: 04.04.2015
Ketija123 @ 13.07.2020 18:46
Piekrītu, citas Eiropas valstis ir daudz netīrākas un atmosfēra kriminālāka nekā Rīgā. Barselonā, centrā, cilvēki guļ uz ielas guļammaisos vai teltīs, turklāt turpat vārtrūmēs čurā, un līdz ar to daudz kur vējo pēc urīna. Ir daudz acīmredzamu narkomānu, un uz ielas dīleri nekautrēdamies piedāvā alko un zāli. Milānā ir ļoti līdzīgi, un ielas smako. Lisabonā vispār nevar normāli iziet cauri Vecpilsētai, ik pēc gabaliņa tiek piedāvāts koks, weed un hašs. Berlīnē tas viss ir vēl trakāk, ielas izteikti netīras, miskastes maz, visi met činčikus uz zemes, ļoti daudz aizdomīgu cilvēku vazājas, dienas laikā pie tirdzniecības centriem, plus vēl atsevišķos rajonos tāda krāšņā buķete nakts stundās iziet ielās.. Transvestīti - prostitūtas, džeki ar ieročiem utt. Rīgā nekad neko tik traku neesmu redzējusi. Un Riga noteikti ir sakoptāka un drošāka, nekā citas Eiropas pilsētas. Ok, ir jau tāds kriminālāks kontingents pie autoostas un stacijas, bet tas ir jebkurā valstī. Stacijas rajons paliek stacijas rajons.

Piekrītu katram vārdam. Salīdzinot ar citām Eiropas galvaspilsētām, Rīga ir viena no tīrākajām un zaļākajām. Šobrīd dzīvoju Dublinas pievārtē, kas ir diezgan ok, bet no pilsētas centra es turos pa gabalu, jo viss centrs smird pēc mīzaliem un apkārt slīd aizdomīgi kadri. ? Latvijā mana sirds pieder Jūrmalai, jo patīk dzīve jūras krastā. Visskaistākie saulrieti, manuprāt, ir tieši Latvijā. ❤️
14.07.2020 01:32 |
 
10 gadi
Reitings 904
Reģ: 09.11.2009
Es uzaugu laukos, bet jau vairākus gadus dzīvoju Rīgā. Ir dienas, kad man Rīga patīk un dienas, kad nē :D Laikam lielākais pilsētas pluss ir parocība - vari dabūt visu rokas stiepiena attālumā. Laukos tas man pietrūktu. Taču zinu, ka vēlāk pārvākšos uz lauku pusi vai kādu mazpilsētu, jo gribas mieru, tīru gaisu, klusāku vidi... Kad meklēju dzīvokli Rīgā, kategoriski atteicos dzīvot centrā. Nezinu kā cilvēki to dara :D attaisi logu un dzirdi tūkstošiem mašīnas, cilvēkus, ielu trokšņus....
Nez kāpēc man ir kaut kāda vilkme uz Talsiem un Dobeli kaut tajās pilsētās pat īsti neesmu bijusi, tik caurbraucot. Varbūt kāda dzīvo un var pastāstīt? :)
14.07.2020 10:11 |
 
Reitings 73
Reģ: 04.07.2016
Dzimusi Rīgā, arī nodzīvots. Rīga man patīk, gan centrs, parki, iespējas un tas lieliskais bezpersoniskums, par ko jau augstāk rakstīja. Ne velti radi, kas dzīvo Vidzemes mazpilsētā pie ārstiem uz Rīgu brauc... :)
Tagad uz mūža otru pusi virzoties, sāk prasīties vairāk miera, klusuma, svaiga gaisa, lai ar basām kājām var pa zāli skraidīt. No Latvijas mazajām pilsētām patīk Kuldīga, Cēsis, Ventspils.
Rīga ir ļoti tīra un sakopta pilsēta. Ir nācies pabūt gan Parīzē, Romā, Madridē, Berlīnē un daudz kur citur, nu ziniet, ja Romas centrā tu redzi cilvēku fekāliju čupas, cilvēki atkritumus īzī uz ielas met, visās malās fake brendu mantas tirgo (tas par tiem čigāniem un zagtajām lietām), bāžas virsū visādi deklasēti elementi, Rīga liekas kaut kas fantastiski skaists un mierīgs. Ņujorkā 5. avēnijā (dārgākā iela Ņujorkā) smird kā atkritumu izgāztuvē, bomži kartona kastēs uz katra stūra. Mēs dzīvojam burvīgā valstī un Rīga ir lieliska!
14.07.2020 11:55 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Pie ārstiem braukt uz Rīgu bezpersoniskuma dēļ??
14.07.2020 11:59 |
 
Reitings 1914
Reģ: 28.04.2019
Jap, latvieši novērtēs Rīgas sakoptību tikai tad, kad paceļos pa citām Eiropas lielpilsētām, un vēl citur. Šeit pat noziegumi ir mazāka iespējamība, ja esi uzmanīgs
14.07.2020 12:22 |
 
Reitings 73
Reģ: 04.07.2016
Balamute @ 14.07.2020 11:59
Pie ārstiem braukt uz Rīgu bezpersoniskuma dēļ??

Nu iespējams tev nav bēdīga pieredze ar klačām un baumām mazos miestos....
14.07.2020 14:24 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
smuksmuksmuk @ 14.07.2020 14:24

Nu iespējams tev nav bēdīga pieredze ar klačām un baumām mazos miestos....

Ooo jaa, tāpēc pie ārsta eju tikai tad ja ļoti vajag. Riebjas iet, jo tur vienmēr kāda sēž un ar maasinjas pie atvērtām durvīm aprunā, kas citiem kaish. Arī aiz ģimenes ārsta durvīm dzirdams citu cilvēku slimību apspriešana.
14.07.2020 15:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits