Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā Jūs rīkojaties ar parādniekiem?

 
Reitings 93
Reģ: 22.04.2020
Ganjau, Jums arī nācies saskarties, kad kāds draugs, paziņa kādreiz uzjautā aizdot kādu summu, es jau parasti, ja varu, tad aizdodu, jo saprotu, ka arī tomēr prasīt kādam ir jāsaņemās un ja tomeŗ prasa, tad jau parasti tas ir nopietni.
Labie draugi vienmēŗ ir atdevuši, nekad nav bijis problēmas, bet ir tādi cilvēki, kas pasaka konkrētu datumu, tad tajā datumā neatbild, tad pēctam arī nē, ignorē, dažreiz atbild, dažreiz nē. Man daži ir tādi cilvēki un neesmu jau tik slikts un, ka nesaprotu, es labi saprotu, ka var būt problēmas kādas, nevarēja atdot norunātajā laikā, pasaki, nevarēja arī tad, atkal padod pats ziņu, kaut vai pa druskai tad, visu var runāt.
Tagad es sapratu, ka man pašam apnika rakstīt vēstules, čau, kad varēsi atdot, kad būs, jo sajūta, ka tāpat bezjēdzīgi prasi, it kā jau varētu ai, lai viņam paliek, bet paliek tomēr tā sajūta, ka mani reāli labi apčakarēja un vēl papildus ilgi mans laiks tērēts visulaiku pa velti prasot un nesaņemot atbildi.
30.06.2020 17:51 |
 
Reitings 1379
Reģ: 19.05.2016
es draugiem aizdodu jau ar domu, ka atpakaļ varu nesaņemt, cik man nav žēl.
30.06.2020 17:55 |
 
10 gadi
Reitings 218
Reģ: 14.01.2012
Sāksim ar to, ka varbūt neaizdod naudu cilvēkiem, kas nav labi draugi vai ģimene. Pilna pasaule ar tādiem, kas tikai nokāš naudiņu un izgaist.
30.06.2020 18:00 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 3681
Reģ: 31.10.2010
Ir bijis, ka neatdod. Mans princips šādās situācijās parasti ir - ok, es vairs neprasīšu, negaidīšu un neatgādināšu, bet vairs šis cilvēks nekad neko no manis nedabūs.
30.06.2020 18:05 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Biju reiz aizdevusi kolēģei. Dikti lūdzaas, ka vajag, solīja no algas atdot. Pienāca alga, nekā. Toties darbā atrādīja, kur bijusi atpūsties, jaunu kleitu un manikīru. Nākošajā alga atkal nekaa. Atgādināju. Solījumi, oj aizmirsu, no nākošās atdošu. Neatdeva, atgādināju. Atkal esot aizmirsusi.Neatdeva arī pēc tam. Kolēģi sāka jautāt, kas mums par konfliktu, jo viņa darbā atklāti no mani izvairījās. Pateicu, ka tādas sekas ir ja kādam esi izpalīdzējis. Pēc dažām dienām atnāca un nosvieda naudu man uz galdu, vēl pēc pāris dienām izlikās, it kā nekas nebūtu bijis.
Tagat naudu aizdodu tikai ja radiem vajag, citiem nē.
30.06.2020 18:14 |
 
Reitings 38
Reģ: 20.06.2020
es neesmu tik stulbs, lai dotu naudu. Ja cilvēkam pie dvēseles nav 5..100e nebaltām dienām, tad cerēt uz parādu atguvi ir bezjēdzīgi.
30.06.2020 18:30 |
 
Reitings 1060
Reģ: 13.07.2015
Neaizdodu vairs nevienam,pat radiem vai draugiem. Pietika ar vienu reizi,kad pašas māsa normāli uzmeta. Guvu mācību
30.06.2020 18:45 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Es ne pati aizņemis, ne citiem aizdodu. Mēdzu palīdzēt ārkārtas gadījumos ar naudu, bet tad atpakaļ neprasu, tās ir summas, uz kurām spēju pievērt acis, līdz 50€.
30.06.2020 18:49 |
 
Reitings 38
Reģ: 20.06.2020
es aizdodu meitenēm, zinot, ka nebūs atpakaļ. vnk, lai pielabinātos,
30.06.2020 18:53 |
 
Reitings 93
Reģ: 22.04.2020
es1tikai1taapat @ 30.06.2020 18:53
es aizdodu meitenēm, zinot, ka nebūs atpakaļ. vnk, lai pielabinātos,

beidz troļļot, nu jau tie laiki pagājuši, nevienam vairs neinteresē stulbības un neviens uz Taviem komentāriem neatbildēs.
30.06.2020 19:08 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Lielas naudas summas neaizdodu...bet par 100 eur kašķi neceltu... nav arī gadījies, ka neatdotu! Aizņemās jau parasti tuvi cilvēki... ja kolēģis prasa, tas jau ir dīvaini, vai tad draugu/radu nav? Tātad cilvēks nāk no vides, kur nav naudas un tādiem aizdot ir riskanti ?
30.06.2020 19:51 |
 
Reitings 274
Reģ: 24.06.2020
Esmu puisim ( bijušajam ) pirms 3 gadiem aizdevusi 1200 eur viņam viņi bija steidzami nepieciešami, es protams neko sliktu nepadomājot aizdevu izrādijas ka šis viņus nospēleja vietēja spēļu zālē teicu lai nekavējoties atdod man visu naudas summu līdz pēdejam centam, šis attaisnojās, ka viņam neesot naudas u.t.t tikai pēc 2 gadiem atdeva visu naudu bet par 400 eur vairāk nekā biju aizdevusi. :D
01.07.2020 00:46 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Man nav nācies aizdot naudu. Pati tādā situācijā izmantoju kredītkartes iespējas un nesaprotu, kāpēc mūsdienās vispār ir aktuāli prasīt paziņam/draugam naudu. Ja cilvēks nevar tikt pie kredītkartes, tad arī regulāru ienākumu viņam nav, tātad aizdot vēl jo vairāk nevajag. Lai ģimene palīdz.
Ja kādam ir bezizejas situācija, tad varu naudu atdot, nevis aizdot.
01.07.2020 06:49 |
 
Reitings 12
Reģ: 11.06.2020
Dürüst olmak gerekirse, mümkün olduğunca borç vermekten kaçınırım. Çünkü nihayet, üzücü bir olayla bitiyor. Para verdiğimde, genellikle önümüzdeki ay bazı acil işlerim olduğunu söylüyorum, bu yüzden hemen paraya ihtiyacım var. Ayrıca, borçlu sorunları varsa geri almak için hiçbir yolu olmadığı için, ben büyük miktarda para ödünç asla. Belki bu noktada biraz kaba olabilirim ama paramı korumam gerekiyor
01.07.2020 08:39 |
 
Reitings 161
Reģ: 24.05.2020
mēginu neazisdot tomēr ir gaīšies aplauzsites. Ko lai saka... a sms bankas pārskaitījumi nav saglabājušies... tā tak ir krāpšana- zādzība... var raskstīt iesniegumu policijā... nekā jau tam cilēkam nebūs .. bet pavalkās pa policiju ... iesniegumu nāksies uzraksīt ... tāpat arī vajag sākt rnāt skaļi visu kopējo paziņ priekšā par siazošanu un neatdošanu tā cileka klātbūtnē, bet paŗādniekam aiz muguras vajag stāstīt kā visu laiku aizņemas neatdod , cik tas amorāli utt. Vispār pamanīju ka tiem amoralajiem, kam patīk citus krāpt... un kad prasa vai var aizdot nevis iedot tad tas nozīmē arī atgrišanu.... tiem ļoti nepatk ka par viņiem cirkulē clikta inforācija....
šāda pazemošana varētu veicināt atdošanu dažos gadijumos... vairumā nē ...bet kas par patīkamu sajūtu kad tā moki kādu un štrunts par to naudu... galvenais, ka emocionāli atkal labi jūties....
realitātē tā nedaru ... bet gribētu tā daŗīt un apsveru to ....
realitātē mēģinu tikt no tiem cilekiem prom... izdzēst no dzīves ... un izmantoju neatgrizto naudu kā skandāla pamatu, lai to cileku varētu ..unfriend... jo reāli jau parāda, kas par cilvēku.... nedomā par Tevi, ka Tu rēkinies ar to, ka tev atgiezīs, ka Tevi tas aizvaino, vai Tev pašam var būt problēmas.... ir vienk. tādi cilveki... un vienīgais ko var daīt ir izstumt tādus cilekus no savas dzīves, identificēt viņus laicīgi, lai neielaistu savā dzīvē. Thats it!
01.07.2020 10:06 |
 
Reitings 68
Reģ: 22.03.2020
Vairs es naudu neaizdodu aiz labas sirds (gana aplauzos). Ja kāds prasa, tad tagad es saku, ka aizdošu uz procentiem- efektīgi- nevienam vairs naudu nevajag ?
Ir bijis, ka kolēģes neatdod naudu- "aizmirsu izņemt bankomātā; nav līdzi kodu kalkulatora"- regulārā atbilde. Bet tās ir mazas summas līdz 100 EUR.
Kad bijusī draudzene nevēlējās zināt par savu parādu, pateicu, ka manai mašīnai ir liels bagāžnieks un tuvākos mežus izcili pārzinu- naudu par 80% atgrieza.
01.07.2020 10:20 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4888
Reģ: 03.11.2012
Biju aizdevusi naudu kolēģei, arī ilgi neaizdeva, aizbildinājās, izlocījās, pat bija teksti, tev jau tāpat to naudu tik steidzami nevajag atpakaļ, tev visam pietiek.
(Mums bija vienādas algas un vienādi tēriņi, viņai vispār nebija nekādi apgrūtinājumi, lai neatdotu)
Beigās apnika un pateicu, ka ja nedēļas beigās neatdos, jo alga bija 3dienā, tad iešu pie šefa un pateikšu kādi mums “forši” , negodīgi darbinieki.
Tas nostrādāja un 5dienā nauda bija uz mana galda. Bet kopš tās reizes neaizdodu nevienam, parāk lielas galvas sāpes.
01.07.2020 11:42 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4888
Reģ: 03.11.2012
vivii @ 01.07.2020 11:42
Biju aizdevusi naudu kolēģei, arī ilgi neaizdeva, aizbildinājās, izlocījās, pat bija teksti, tev jau tāpat to naudu tik steidzami nevajag atpakaļ, tev visam pietiek.
(Mums bija vienādas algas un vienādi tēriņi, viņai vispār nebija nekādi apgrūtinājumi, lai neatdotu)
Beigās apnika un pateicu, ka ja nedēļas beigās neatdos, jo alga bija 3dienā, tad iešu pie šefa un pateikšu kādi mums “forši” , negodīgi darbinieki.
Tas nostrādāja un 5dienā nauda bija uz mana galda. Bet kopš tās reizes neaizdodu nevienam, parāk lielas galvas sāpes.

Vēl bija viena draudzene, kurai “pārdevu drēbes”, ar norunu, ka vēlāk atdos visu naudu - tur gan bija pāri 100€ (vai lati vēl)
Viņas draugs bija manai ģimenei tuvs draugs un tikai caur viņas Bf dabūju atpakaļ naudu, ilgi sanāca teikt, kaunināt un atgādināt, beigās viņas draugam palika kauns un atdeva no savas kabatas. Kā tika savā starpā pēc tam galā - nezinu, bet kopā viņi vairs nav ???
01.07.2020 11:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits