Vai Vīrietis Jūs pilnībā uztur?

 
Reitings 161
Reģ: 24.05.2020
Paziņu lokā ir daudzas sievietes, kuras pilnībā uztur vīrietis. Kuras kādreiz ir strādājušas, bet jau n-tos gadus neko nezin par darbu. Nemācās tātad nav labas izglītības un atrast labu darbu nevar. Šīs ģimenes sevi pozicionē kā paraugģimenes. Ļoti apskaužu šo ģimenes modeli un arī pati tā vēlētos dzīvot. Tomēr ir lietas kas aptur. Piemēram viena parauģimene, kur sieva nekad nestrādāja (un par ko tad strādātu bez izglītības, par minimalo vai), bet nu pēc 25 gadiem,kad bērns izauga pēkšņī izšķītrās. Tā itkā viss bija lieliski, līdz vienu dienu nav kopā. Un kā tālāk dzīvot, kāda tad viņai būs pensija nedtrādājot utt.
Tām kuras dzīvo šādā modelī uzakstiet + un varbūt ja tomēr ir arī - tad tos. Izvēlējāties nestrādāt ekonomiskā izdevīguma dēļ? Kādi vēl bija Jūsu motīvi?
29.06.2020 08:39 |
 
Reitings 1392
Reģ: 26.06.2019
Es tik tagad aizdomājos, kā risina tos īpašumus, kuri iegūti kopistiski un ar vienādu naudisko ieguldijumu?

Laulības laikā viss tiek dalīts. Tas, kas iegūts pirms laulībām skaitās atsevišķā manta, bet cik esmu dzirdējusi no ģimenes draugiem, pastāv kaut kāds līgums, kurā visu var atrunāt, ka tas nepieder vienam, vai otram, bet abiem ir uz to tiesības, lai, ja nu kas, neviens nepaliek bešā. Juristi izskaidros labāk, bet doma aptuveni tāda.
30.06.2020 12:20 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
lote_te @ 30.06.2020 12:20

Laulības laikā viss tiek dalīts. Tas, kas iegūts pirms laulībām skaitās atsevišķā manta, bet cik esmu dzirdējusi no ģimenes draugiem, pastāv kaut kāds līgums, kurā visu var atrunāt, ka tas nepieder vienam, vai otram, bet abiem ir uz to tiesības, lai, ja nu kas, neviens nepaliek bešā. Juristi izskaidros labāk, bet doma aptuveni tāda.

Nu to es saprotu jā. Es vairāk attiecinu to uz situāciju, kur piemēram abi nolemj pirkt māju, dzīvokli vai mašīnu. Abi samet vienādu summu. Uz kā vārda tad tagad viņu rakstīs? Jo iepriekš tika diskutēts par to, ka ja par taviem līdzekļiem, tātad tavs, kas ir loģiski.
30.06.2020 12:22 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
lote_te @ 30.06.2020 12:41
https://lvportals.lv/e-konsultacijas/19002-ja-nekustamais-ipasums-kopigi-iegadats-pirms-laulibas-noslegsanas-2020
Te ļoti labi un saprotami uzrakstīts.

Es nemeklēju juridiska veida atbildi. Es domāju kā katrs rīkotos situācijā, kurā ir kopistiski iegūts īpašums. Kā cilvēki nolemj, uz kā vārda rakstīt? Uzticības jautājums?
30.06.2020 12:46 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Eksperte, bet kāda starpība uz kura vārda, ja tas tāpat ir kopīpašums? Parasti jau raksta uz tā vārda, kurš slēdz pirkuma-pārdošanas līgumu. Bet, ja, piemēram, tiks šķirta laulība, kurā īpašums iegādāts, tas tiek dalīts uz pusēm vienalga uz kura vārda ir rakstīts. Tā notiek, ja nav kādi atsevišķi līgumi.
30.06.2020 12:54 |
 
Reitings 64
Reģ: 03.10.2017
Ja tas ir iegādāts laulības laikā ar kopīgu ieguldījumu, un ir atrunāts t.i. viss tāpat tiks dalīts šķiršanās gadījumā uz pusēm, (pēcāk nevar pārdot bez otra ziņas, ja nav nokārtotas saistības utt) Tad pasaki, lūdzu, kāda starpība, kas ir īpašnieks?
30.06.2020 12:59 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
sugаr @ 30.06.2020 12:54
Eksperte, bet kāda starpība uz kura vārda, ja tas tāpat ir kopīpašums? Parasti jau raksta uz tā vārda, kurš slēdz pirkuma-pārdošanas līgumu. Bet, ja, piemēram, tiks šķirta laulība, kurā īpašums iegādāts, tas tiek dalīts uz pusēm vienalga uz kura vārda ir rakstīts. Tā notiek, ja nav kādi atsevišķi līgumi.

89. Katrs laulātais patur mantu, kas piederējusi viņam pirms laulības, tāpat arī to mantu, ko viņš iegūst laulības laikā kā atsevišķu mantu.
Viss, ko laulības laikā laulātie iegūst kopīgi vai viens no viņiem, bet ar abu laulāto līdzekļiem vai ar otra laulātā darbības palīdzību, ir abu laulāto kopīga manta; šaubu gadījumā jāpieņem, ka šī manta pieder abiem līdzīgās daļās.
Ja kādas vienam laulātajam piederošas mantiskas vērtības laulības laikā atvieto ar citām, pēdējās ir šā laulātā manta.
Un atcerēsimies, ka arī šim pantam ir ne mazāka nozīme -
84. Laulība rada vīram un sievai pienākumu būt savstarpēji uzticīgiem, kopā dzīvot, vienam par otru gādāt un kopīgi rūpēties par ģimenes labklājību.
Tā, ka beidzam sapņot un lasam civillikumu.
30.06.2020 13:01 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Eksperte @ 30.06.2020 12:46

Es nemeklēju juridiska veida atbildi. Es domāju kā katrs rīkotos situācijā, kurā ir kopistiski iegūts īpašums. Kā cilvēki nolemj, uz kā vārda rakstīt? Uzticības jautājums?

Jebkuru īpašumu var pirkt kā kopīpašumu, sadalot to proporcionālās ieguldījumu daļās.
Taču atgādinu, laulība nav par pamatu iegūt otra laulātā mantu. Ir jāpierāda, ka ir veikts ieguldījums lai iegūtu šo mantu. Un to pierādīt izmaksā četru, dažreiz pat piecu ciparu skaitli.
Tāpēc ja tiešām sieviete ir veikusi ieguldījumu, visu var juridiski atrunāt, bet ja sieviete nav veikusi ieguldījumu, bet gribās piesavināties svešu mantu, tad šādiem cilvēkiem parasti dieviņš parādā nepaliek :)
30.06.2020 13:12 |
 
Reitings 1392
Reģ: 26.06.2019
Neredzu īsti starpību uz kura vārda rakstīt, ja taisa tās kopīpašuma tiesības, kamēr nav stājušies laulībā, un es uzskatu, ka tās vajadzētu veikt 100%, bez visādiem jautājumiem un - bet mums viss būs labi. Nu kaut kā nodrošināties, nevis - viņš/viņa man apsolīja. Laulība jau ir cita opera, citi likumi un kārtība, tur gribi, negribi, viss dalās uz pusēm, ja iegūts laulības laikā.
Man liekas, ka šādos jautājumos ir jāatmet visas uzticības un citas emocionālās lietas, bet jādomā racionāli. Apsolīt var daudz ko, ka dalīsim uz pusēm, ka dzīvosim, un mīlēsim mūžīgi.
bulta, bet īpašumus pērk arī laulībā nestājušies cilvēki un visu atrunā tajās kopīpašuma tiesībās.
30.06.2020 13:14 |
 
Reitings 1392
Reģ: 26.06.2019
Un to jau, ja dara, tad dara pirms laulībām, kad pērk īpašumu, sakārto arī abu tiesības.
30.06.2020 13:17 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
lote_te @ 30.06.2020 13:14
Neredzu īsti starpību uz kura vārda rakstīt, ja taisa tās kopīpašuma tiesības, kamēr nav stājušies laulībā, un es uzskatu, ka tās vajadzētu veikt 100%, bez visādiem jautājumiem un - bet mums viss būs labi. Nu kaut kā nodrošināties, nevis - viņš/viņa man apsolīja. Laulība jau ir cita opera, citi likumi un kārtība, tur gribi, negribi, viss dalās uz pusēm, ja iegūts laulības laikā.
Man liekas, ka šādos jautājumos ir jāatmet visas uzticības un citas emocionālās lietas, bet jādomā racionāli. Apsolīt var daudz ko, ka dalīsim uz pusēm, ka dzīvosim, un mīlēsim mūžīgi.
bulta, bet īpašumus pērk arī laulībā nestājušies cilvēki un visu atrunā tajās kopīpašuma tiesībās.
Redzi, šajā gadījumā atrunā kā kopīpašumu. Teiksim pērk 100k vērtu īpašumum, viens dod 90k, otrs 10k. Vienam pienākas 9/10, otram 1/10 no īpašuma.
Dzīvē gan tā reti notiek, jo visi cenšas uzticēties. Taču tā, kā 2/3 laulību tiek šķirtas, vajag atdalīt naudu no mīlestības.
Paņemsim diezgan izplatītu piemēru. Vīrietim ir īpašums, sieviete īrē. Abi sāk dzīvot kopā, sievietei vairs nav jāmaksā par īri, taču vīrietis ar sievieti vienojas, ka viens pirks pārtiku, otrs maksās komunālos. Ja abi stājas laulībā, vīrietis pārdod šo īpašumu, nopērk citu - tas ir viņa īpašums. Sievietei ir tā privilēģija nemaksāt par īri un cienīt to, ko otrs cilvēks viņai sniedz. Un nejau izmaksāti randiņi vai restorānā nopirkts dārgakais ūdens ir rūpes par otru cilvēku. Rūpes par otru cilvēku ir tad, kad vīrietis smagi strādā, lai sievietei/ģimenei būtu forša pajumte virs galvas. Taču nevienā brīdī tas nenozīmē, ka laulībai beidzoties, kaut kas piederēs sievietei tikai tāpēc, ka viņa ir.
30.06.2020 13:24 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
bulta, kad pēdējo reizi laulībā iegādājies īpašumu?
Kad iegādājamies īpašumu, jurists uzreiz teica, ka, ja nav laulības līgums, vai atsevišķi noslēgts līgums, tad viss ir reģistrēts kā kopīpašums, arī tad, ja rakstīts uz vienas personas vārda.
Taču atgādinu, laulība nav par pamatu iegūt otra laulātā mantu. Ir jāpierāda, ka ir veikts ieguldījums lai iegūtu šo mantu. Un to pierādīt izmaksā četru, dažreiz pat piecu ciparu skaitli.

Mūsdienās bankas izdruku var dabūt par velti 5 minūšu laikā.
30.06.2020 13:29 |
 
Reitings 1392
Reģ: 26.06.2019
Dzīvē gan tā reti notiek, jo visi cenšas uzticēties. Taču tā, kā 2/3 laulību tiek šķirtas, vajag atdalīt naudu no mīlestības.

Nepiekritīšu. Liekas tieši otrādi - cilvēki paliek gudrāki, un ja nav stājušies laulībā, tad lētticīgi netic - forever together, bet apsver visus riskus un attiecīgi visu sakārto, lai pēc tam nav jālej asaras un jākož pirkstos.
30.06.2020 13:32 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
sugаr @ 30.06.2020 13:29
bulta, kad pēdējo reizi laulībā iegādājies īpašumu?
Kad iegādājamies īpašumu, jurists uzreiz teica, ka, ja nav laulības līgums, vai atsevišķi noslēgts līgums, tad viss ir reģistrēts kā kopīpašums, arī tad, ja rakstīts uz vienas personas vārda.
Mūsdienās bankas izdruku var dabūt par velti 5 minūšu laikā.

Man ir mazliet cits kalibrs ar īpašumiem, advokātiem un juristiem manā dzīvē :)
30.06.2020 13:52 |
 
Reitings 104
Reģ: 29.01.2020
Neesmu vēl lasījusi visu diskusiju, bet pagaidām mūsmājās ir šāda situācija. Izskaidrojums vienkāršs - jaunākais bērns tikai rītdien uzsāks bērnudārza gaitas. Es pati esmu salīdzinoši jauna. Pabeidzu universitāti, kad piemajam bērniņam bija nepilni divi gadi. Tad arī sāku strādāt, bet tādu nelielu, slikti atalgotu darbu. Pieredze tak 0. Aizgāju pēc pusgada prom, gribēju kaut nedaudz labāku darbu. Dabūju. Labāk atalgots. Nostrādāju kādu laiku un sākām plānot bērniņu otru. Kad mazais piedzima, vīrs pats piedāvāja, lai eju prom no darba, ka tikai pēc 2gv laidīsim uz bd, nevis no 1,8, kā tur sanāk. Lai gan pašiem savs dzīvoklis, 2 auto, nu jau 2 bērni, suns, izklaides, sapnis par māju, kas arvien vairāk tuvojas. Pabalstu naudas (tagad bezdarbnieki) salīdzinoši niecīgas, jo darba alga vidēji ap 500-600e. Labā mēnesī vairāk. No savas puses varu teikt - forši, ka vīrietis ir gatavs šo uzņemties. Tas parāda, ka tiešām ir vīrietis. Ir gatavs strādāt, lai nodrošinātu ģimeni. Protams, jūtu, redzu un dzirdu, ka nu jau ir tas punkts, ka viņš grib, lai eju strādāt, jo nupat jau izdevumi aug - aizgājām uz īrējamu dzīvokli, mazais ies privātajā bērnudārzā, nevis valsts, mājas celtniecības process ir sācies. Man pašai brīžam besī sēdēt mājās. Bet visvairāk pašlaik besī, ka bezdarbnieki ir tik minimāli, ka pēc rēķinu nomaksas nekas nepaliek pāri. Es tomēr negribu katru reizi un visu laiku prasīt naudu, atskaitīties, ko esmu nopirkusi utt utt. Piem, gribu uztaisīt vīram pārsteigumu svētkos, a man viņam jāprasa nauda. Forša dāvana viņam par viņa naudu. Nu kaut kā tā. Forši, ja vīrietis ir gatavs, bet ilgtermiņā nē paldies.
30.06.2020 13:56 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
bulta, nu tad padalies ar pieredzi.
30.06.2020 13:56 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
sugаr @ 30.06.2020 13:56
bulta, nu tad padalies ar pieredzi.

Es jau padalījos ar publiski pieejamu izrakstu no CIVILLIKUMA. Un jebkurai tiesai ir pēc tā jāvadās. Juristi ir dažādi, lai arī likums ir viens, to vienmēr var pastiept par labu vienai vai otrai pusei.
Par savu pieredzi es stāstīt nedrīkstu, jo tomēr cenšos uzturēt daļēju anonomitāti šajā forumā.
30.06.2020 14:00 |
 
Reitings 161
Reģ: 24.05.2020
bulta @ 30.06.2020 13:01

89. Katrs laulātais patur mantu, kas piederējusi viņam pirms laulības, tāpat arī to mantu, ko viņš iegūst laulības laikā kā atsevišķu mantu.
Viss, ko laulības laikā laulātie iegūst kopīgi vai viens no viņiem, bet ar abu laulāto līdzekļiem vai ar otra laulātā darbības palīdzību, ir abu laulāto kopīga manta; šaubu gadījumā jāpieņem, ka šī manta pieder abiem līdzīgās daļās.
Ja kādas vienam laulātajam piederošas mantiskas vērtības laulības laikā atvieto ar citām, pēdējās ir šā laulātā manta.
Un atcerēsimies, ka arī šim pantam ir ne mazāka nozīme -
84. Laulība rada vīram un sievai pienākumu būt savstarpēji uzticīgiem, kopā dzīvot, vienam par otru gādāt un kopīgi rūpēties par ģimenes labklājību.
Tā, ka beidzam sapņot un lasam civillikumu.

tātad vīram ir jāgādā un jāuztur sieviete un viņas bērni. Paldies ka pateici bulta!
30.06.2020 14:12 |
 
Reitings 161
Reģ: 24.05.2020
bulta @ 30.06.2020 14:00

Es jau padalījos ar publiski pieejamu izrakstu no CIVILLIKUMA. Un jebkurai tiesai ir pēc tā jāvadās. Juristi ir dažādi, lai arī likums ir viens, to vienmēr var pastiept par labu vienai vai otrai pusei.
Par savu pieredzi es stāstīt nedrīkstu, jo tomēr cenšos uzturēt daļēju anonomitāti šajā forumā.

bulta cik tu maksaji par to, ka sieva ar tevi gulēja? Vai tomēr arī par naudu negulēja un tie bērni ir no cita? :D
Lieliski saprotu, kāpēc sieva tevi patrieca ellē ratā :(
30.06.2020 14:57 |
 
Reitings 554
Reģ: 15.02.2020
Es pievienojos viedoklim, ka ne vienmēr to, kas iegādāts laulību laikā dala uz pusēm, reizēm tā gan nenotiek. No katra punkta izriet vēl desmit apakšpunkti, ja otram ir labs advokāts, tad var mierīgi ieberzties domājot, ka viss dalās uz divi, kas iegādats laulību laikā. Ja pierāda, ka esi dirnējis mājās, neko neieguldījis, bet neesi arī, piemēram, atradusies bērnu kopšanas atvaļinājumā, darbnespējā ilgstošā, bet gan ļaunpratīgi deldējis dīvānu un cerējusi, ka izšķirsies un tāpat pusi dabūsi, tad nu smagi var aplauzties. Nav tas tik vienkārši!
30.06.2020 15:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits