Vai Vīrietis Jūs pilnībā uztur?

 
Reitings 161
Reģ: 24.05.2020
Paziņu lokā ir daudzas sievietes, kuras pilnībā uztur vīrietis. Kuras kādreiz ir strādājušas, bet jau n-tos gadus neko nezin par darbu. Nemācās tātad nav labas izglītības un atrast labu darbu nevar. Šīs ģimenes sevi pozicionē kā paraugģimenes. Ļoti apskaužu šo ģimenes modeli un arī pati tā vēlētos dzīvot. Tomēr ir lietas kas aptur. Piemēram viena parauģimene, kur sieva nekad nestrādāja (un par ko tad strādātu bez izglītības, par minimalo vai), bet nu pēc 25 gadiem,kad bērns izauga pēkšņī izšķītrās. Tā itkā viss bija lieliski, līdz vienu dienu nav kopā. Un kā tālāk dzīvot, kāda tad viņai būs pensija nedtrādājot utt.
Tām kuras dzīvo šādā modelī uzakstiet + un varbūt ja tomēr ir arī - tad tos. Izvēlējāties nestrādāt ekonomiskā izdevīguma dēļ? Kādi vēl bija Jūsu motīvi?
29.06.2020 08:39 |
 
Reitings 161
Reģ: 24.05.2020
lote_te @ 29.06.2020 13:49

Piekrītu, ģimenē ir kopīgs budžets, arī manējā. Bet es laikam vairāk par principu kā tādu... Ka es nenesu reālu ieguldījumu, lai pati sev nopirktu elementāras lietas, nemaz nerunājot par dārgākām.
Tu ar rokām mazgā drēbes? Ielikšana, izņemšana, sakāršana - aizņem nezinu, 10 minūtes? Nopērkot žāvētāju vispār atliek izgludināt, kas gludināms un ielikt skapī. Šausmīgs laika patēriņš ... Gandrīz visur redzu i-robotus, trauku mazgājamās mašīnas, visu, kas atvieglo mājas uzkopšanu. Ēst gatavo multikatlos, lai nav blakus jāsēž, vai izmanto cepeškrāsni, tik cik sastāvdaļas sagatavot, nu briesmīgs laika patēriņš. Kopumā traģiska dzīve tām sievietēm mūsdienās. Tas, kuras nestrādā, arī ir ļoti pārstrādājušās, jo māju uzkop ik pēc pusstundas jeb tik, cik pieceļ pakaļu, lai izņemtu/ieliktu ēdienu, drēbes, ieslēgtu irobotu utt.
Ja spēka nav fiziski nekam, varbūt jāgriežas pie ārsta? Tāds nogurums nav īsti normāls, un es ļoti šaubos, ka tas ir no tā, ka jāgatavo ēst, jāizkar drēbes un visas pārējās elementārās lietas.

tu esi vīrietis un šovinists? Produktu sagriezšana neprasa laiku? ēdiens cepeškrāsnī nav jāpieskata. Nē man nav visu visjaunāko gazetu, kas liela daļa nekam neder... multikatls brīnumlīdzeklis ...
jā leilai daļāi sieviešu patstāvīgi nav spēka... arī uz vecumu tā notiek .. lielai daļai ir mazasīnība man arī ... un kāpēc par to brīnies un vēl noniecini visu ko daru
29.06.2020 14:09 |
 
Reitings 1375
Reģ: 26.06.2019
Nezinu, es nelasu drēbes pa visu māju. Kas ir netīrs, tas iekļūst uzreiz veļas grozā, nekādās istabās, stūros, uz krēsliem nekas nemētājas. Sašķirot un ielikt aizņem maksimums 3minūtes, ieliet līdzekļus, uzlikt režīmu. Viss. Blakus sēdēt veļasmašīnai pusstundu nevajag, un nevajag skatīties kā tās mazgājas. Tikmēr ej taisi ēst vai mazgā grīdas, vai guli saslējis kājas dīvānā, kas nu kuram svarīgāks. Izmazgājās, ja nav žāvētāja, izkar un tas aizņem 5-7 minūtes. Sēdēt blakus drēbēm un gaidīt, kamēr izžūs, nevajag. Pēc tam sašķirot, izgludināt jau aizņem ilgāku laiku, bet noteikti ne pusotru stundu, un ja drēbes pašas žūst, visticamāk, tā jau būs nākamā diena un laika patēriņš aiziet uz nākamo dienu. Un drēbju manā mājā ir ļoti daudz, 4 cilvēki, smērē visi visu uz nebēdu un vēl vairāk. Viss ir prioritātēs un mākslā organizēt savu laiku.
29.06.2020 14:14 |
 
Reitings 161
Reģ: 24.05.2020
lote_te @ 29.06.2020 14:14
Nezinu, es nelasu drēbes pa visu māju. Kas ir netīrs, tas iekļūst uzreiz veļas grozā, nekādās istabās, stūros, uz krēsliem nekas nemētājas. Sašķirot un ielikt aizņem maksimums 3minūtes, ieliet līdzekļus, uzlikt režīmu. Viss. Blakus sēdēt veļasmašīnai pusstundu nevajag, un nevajag skatīties kā tās mazgājas. Tikmēr ej taisi ēst vai mazgā grīdas, vai guli saslējis kājas dīvānā, kas nu kuram svarīgāks. Izmazgājās, ja nav žāvētāja, izkar un tas aizņem 5-7 minūtes. Sēdēt blakus drēbēm un gaidīt, kamēr izžūs, nevajag. Pēc tam sašķirot, izgludināt jau aizņem ilgāku laiku, bet noteikti ne pusotru stundu, un ja drēbes pašas žūst, visticamāk, tā jau būs nākamā diena un laika patēriņš aiziet uz nākamo dienu. Un drēbju manā mājā ir ļoti daudz, 4 cilvēki, smērē visi visu uz nebēdu un vēl vairāk. Viss ir prioritātēs un mākslā organizēt savu laiku.

šovinists.
ja tu mazgā vienu lupatu nedomā ka citi tāpat dara.
29.06.2020 14:31 |
 
Reitings 161
Reģ: 24.05.2020
Kā izdzēst diskusiju?
29.06.2020 14:32 |
 
Reitings 331
Reģ: 15.11.2019
Ir bijis, ka uztur...man nepatika, jo man tupa patīk strādāt! ? man gribas kaut ko sasniegt... bet laimīga ģimene man pirmajā vietā ? respektīvi es drīzāk nokavēšu darbu, jo cepu pankūkas ģimenei brokastīs nevis sabļaušu uz visiem, jo redz pamodos sliktā noskaņojumā un tagad jāskrien uz darbu...
Pasaulē ir pietiekami daudz strādājošu, gudru un centīgu sieviešu, kuras vīrieši pamet un viņas paliek pie sasistas siles... ? nodarbinātība noteikti nav galvenais kritērijs!
29.06.2020 14:34 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
laimonis teksts @ 29.06.2020 14:31[/quote
Es protams atvainojos, bet tu neesi kaut kur galvu atsitusi? Šitādu shēmu sacerēt par drēbju mazgāšanu, jopcik?
29.06.2020 15:40 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
Maxxxiii @ 29.06.2020 15:40
laimonis teksts @ 29.06.2020 14:31[/quote
Es protams atvainojos, bet tu neesi kaut kur galvu atsitusi? Šitādu shēmu sacerēt par drēbju mazgāšanu, jopcik?

"vot vakr mazģāju, kamērb salasīju visas ( un tapt palika nesalasītas) saškiroju kamēr izvēru uz otro pusi... atradu šampūnus utt .. jau 20 min... mazgājās 45 .... kamēr izņēmu no mašīnas ... visas akurāti izkraīju un sakāru vel 40 min... tagad kamēr vēl izžūs ... kamēr visu sašķirošu ,kamēr salocīšu, kamēr salgudināšu ...
tātad vakar patērēju jau kādu 1, 75 h ... un visticamāk patērēšu vēl kādu 1,5 ... secinājums kā var aizņemt 10 min ....ja pat mazgāšanas cikli ir no 40 min un uz augšu? Nesaporotu ...."
Drēbes ar šampūnu jāmazgā?
Šķirot 20 min.?
40 min., la izņemtu un sakārtu uz žāvētāja?
WTF? Nopietni? 40 minūtes sakārt uz žāvētāja? Tas žāvētājs atrodas 2km attālumā?
29.06.2020 15:49 |
 
Reitings 32
Reģ: 30.08.2019
lote_te @ 29.06.2020 11:23
Bet vai pievienotā vērtība nav vismaz nauda saviem tamponiem, es atvainojos par salīdzinājumu, bet nu tiešām. Sievietēm ir tik daudz prasību, vajadzību, man liekas ka tas ir solis atpakaļ bērnībā, kad tev ir jāprasa nauda nevis mammai, bet vīram, lai vari nopirkt to un šito, un viņš tev kā tāds tētis arī izsniedz. Absurds. Protams, protams, vīri dod tāpat bez prasīšanas, bet mani interesē, vai pašai sievietei tas nav drusku pazemojoši?
Es piekrītu, ka ir visādi varianti. Gan starp nestrādātājiem ir dārzeņi, kam nekas neinteresē, gan starp tiem, kas strādā. Nezinu kā citiem, es atbildu par sevi. Darbs mani motivē. Pēc darba dienas man gribas aiziet pasportot, darbā es uzzinu par dažādiem izklaides pasākumiem, teātriem, koncertiem, kurus nedēļas nogalē ar ģimeni varam apmeklēt. Man ir iespēja piedalīties dažādos apmaksātos semināros, kursos, kur ir iespēja sevi pilnveidot ne tikai darba vajadzībām.

Pilnībā piekrītu, nevaru iedomāties cik atkarīga sieviete jūtas no vīrieša, ja visu laiku nauda ir jāprasa katrai savai vajadzībai. Es pati esmu ļoti neatkarīga un man nepatīk justies kādam kaut ko parādā vai kur nu vēl prasīt naudu priekš pirkumiem sev. Šķiet, katra sava vēlme tad būtu jāpamato.
Kopumā cilvēki dzīvojot kopā ir taču divas atsevišķas individualitātes un kāpēc lai pēkšņi kādam no tiem būtu pilnībā jāuztur otrs, ja protams nav nekādas problēmas pašai nopelnīt.
Man, piemēram, ir ļoti svarīgi būt apritē, būt sabiedrībā, sevi pilnveidot, šķiet tā ir īstā dzīve, mājas pavadot katru dienu varētu ilgtermiņa būt diezgan degradējoši. Taču protams mēs katrs esam savādāks un kas vienam ir pilnībā nepieņemami, otru darīs vislaimigako, tāpēc jau laikam nav viena tā pareizā viedokļa, kā drīkst vai nedrīkst dzīvot :)
29.06.2020 15:53 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
laimonis @ 29.06.2020 14:04

vot vakr mazģāju, kamērb salasīju visas ( un tapt palika nesalasītas) saškiroju kamēr izvēru uz otro pusi... atradu šampūnus utt .. jau 20 min... mazgājās 45 .... kamēr izņēmu no mašīnas ... visas akurāti izkraīju un sakāru vel 40 min... tagad kamēr vēl izžūs ... kamēr visu sašķirošu ,kamēr salocīšu, kamēr salgudināšu ...
tātad vakar patērēju jau kādu 1, 75 h ... un visticamāk patērēšu vēl kādu 1,5 ... secinājums kā var aizņemt 10 min ....ja pat mazgāšanas cikli ir no 40 min un uz augšu? Nesaporotu ....

Tu nopietni? Nu tā, tiešām nopietni? 1.75h? Tieši cik lēnā tempā tas viss ir jādara. ??‍♀️
29.06.2020 16:13 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Eksperte @ 29.06.2020 16:13

Tu nopietni? Nu tā, tiešām nopietni? 1.75h? Tieši cik lēnā tempā tas viss ir jādara. ??‍♀️

Gan jau mans komentārs laimonim nepatiks,bet laiks drēbju mazgāšanas laiks salidzot ar laiku, ko pavada komentējot cosmo tēmas tāds nieks vien tik ir.
29.06.2020 16:29 |
 
Reitings 171
Reģ: 13.05.2020
Man piemēram patiktu šāds attiecību/ģimenes modelis. Pirmkārt jau abi ar draugu esam mājās sēdētāji, līdz ar to gan viņš, gan es tiecamies, lai nākotnē darbs būtu tikai no mājām. Bet nav tā, ka negribētu vispār strādāt. Man tomēr būtu neērti gadiem ilgi jautāt naudu manikīram, skropstām utt. Vienkārši ideāli būtu darīt darbiņu no mājām, sev visērtākajā laikā, lai var gan sakopt māju, gan papelnīt naudiņu, gan vienkārši paskatīties seriālu ? Cilvēki ir dažādi, vienam vajag visu laiku iziet cilvēkos, bet otram to nevajag ??‍♀️
29.06.2020 18:38 |
 
Reitings 124
Reģ: 24.06.2015
Uzskatu, ja vīrietis pelna daudzkārt vairāk, nekā sieviete - kāpēc gan viņam viņu neuzturēt? Zinu gadījumu, kur vīram pieder uzņēmums, sieva ir fiktīva darbiniece, līdz ar to pensija krājas. Tāpat īpašumi uz sievas vārda. Viss smuki sakārtots. Kāpēc sievietei kaut kur būtu jāraujas, ja nav karjeriste, un ir citas lietas, hobiji, ar ko nodarboties?
Kā saka, ja dod, tad ņem. Ir cilvēki, kas ir gatavi nesavtīgi dot, un savu varu pār otru neizmanto.
30.06.2020 01:34 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Kalme @ 30.06.2020 01:34
Uzskatu, ja vīrietis pelna daudzkārt vairāk, nekā sieviete - kāpēc gan viņam viņu neuzturēt? Zinu gadījumu, kur vīram pieder uzņēmums, sieva ir fiktīva darbiniece, līdz ar to pensija krājas. Tāpat īpašumi uz sievas vārda. Viss smuki sakārtots. Kāpēc sievietei kaut kur būtu jāraujas, ja nav karjeriste, un ir citas lietas, hobiji, ar ko nodarboties?
Kā saka, ja dod, tad ņem. Ir cilvēki, kas ir gatavi nesavtīgi dot, un savu varu pār otru neizmanto.

Īpašumi uz sievas vārda nav smuki sakārtots ;)
Sieva kā fiktīva darbiniece? Nolocīt ~60% darbaspēka nodokļos, kurus var investēt ir vēl nesmukāk sakārtots.
30.06.2020 01:47 |
 
Reitings 68
Reģ: 22.03.2020
Es negribu, lai mani uzturētu. Personīgi es- justos kā mēbele un invalīde (lūgums neuztvert personīgi). Ir ok, ja abus šāds modelis uzrunā. Tomēr dzīvē es redzu to, ka sieviete vēlas, lai viņu uztur un visas vēlmes atmaksā - neskatoties ne uz ko. Vai tas ir slikti vai labi- to var pateikt tikai tas vīrietis, kurš viņu uztur :D
30.06.2020 04:33 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Karināt drēbes 40 min uz žāvētāja ? parasti izmantoju mazgāšanas ciklus, kas ilgst pusotru-3 stundas, man tas laiks jāieskaita pie aktivitātes "ak es nabadzīte, vergoju pie drēbju mazgāšanas?" Kaut kā vešene lieliski tiek galā bez piesjatīšanas ? "Šampūni" man nav jāmeklē, tie stāv skapī blakus veļasmašīnai, un drēbes ar nav jāmeklē, man mājā ir noteikums - tiek mazgāts tikai tas, kas atrodas veļasgrozā, uzminiet kur - blakus veļasmašīnai. Un jā, mums praktiski nav tādu drēbju, kas jāgludina vai jānes uz ķīmisko. Vienkārši nepērkam tādas.
Trauku mašīna arī ir domāta, lai tur liktu mazgāties netīrus traukus, btw. Ir cikli arī ļoti netīriem traukiem. Un izmazgā visu daudz labāk, kā ar rokām, viss spīd un laistās.
Robots putekļsūcējs ļoti cītīgi visu izsūc, vienīgi, ja mājas iekārtojums neļauj ielīst visos stūros, tad gan jāpiekopj. Bet parasti robotu saimnieki piedomā arī pie iekārtojuma.
Bet par tēmu nevaru komentēt - mans vīrietis pagaidām nepelna 10x vairāk, pati normāli pelnu. Pensija tāpat būs 2x mazāka par algu, ja vispār būs, un arī visu mūžu strādājot un maksājot visus nodokļus, būs jādomā, kā nodrošināt sev vecumdienas.
30.06.2020 07:40 |
 
Patīk
Reitings 1739
Reģ: 24.05.2019
Ā, es aizmirsu pieminēt cepeškrāsni ? nopirkām jaunu, zinu, ka visiem nav tāda iespēja, bet vnk turpinot tēmu par mūsdienu gadžetiem - tajā krāsnī var darīt ļoti daudz ko, gan grilēt, gan gatavot ar tvaiku, pat pelmeņus vārīt. Ir iestrādāti režīmi dažādiem ēdieniem, gatavo ļoti precīzi, nav jāpieskata, jo zinu, ka iznākums būs perfekts. Ielieku, uzlieku taimeri vai iespraužu termometru, un pēc noteikta laika vai kad ēdiens sasniedzis noteiktu temperatūru, noskan signāls un atliek pienākt un izņemt. Voilaa ? tā kā man nav 10 cilvēku orda, ko barot, tad sagatavot ēdienu arī neaizņem kaudzi laika, ikdienā tās ir 10-20 min. Neieskaitu tur laiku, ja ēdiens marinējas, jo tad arī nav jāpieskata, nekur neaizbēg ?
30.06.2020 07:58 |
 
Reitings 1847
Reģ: 26.03.2020
Īpašumi uz sievas vārda nav smuki sakārtots

+++ Pilnībā piekrītu. Šo nekad neesmu sapratis. Bet nu kā saka - ir aitas ir cirpēji.
30.06.2020 08:41 |
 
10 gadi
Reitings 6409
Reģ: 21.07.2009
Neuztur, un negribētu, lai uztur. Bet, mazums, dzīvē notiek kas neplānots, darba zaudējums vai veselības problēmas, tad tas ir cits stāsts, bet ja esmu ar divām rokām un divām kājām, man ir pašai par sevi jāpastāv.
Esmu gatava saņemt šādu "palīdzību", kā arī sniegt tādu pašu pretī vīrietim, ja arī viņam kas noietu greizi, ar domu, ka viss ir pārejoši un melnā strīpa drīz beigtos.
30.06.2020 09:22 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
GhostGG @ 30.06.2020 08:41

+++ Pilnībā piekrītu. Šo nekad neesmu sapratis. Bet nu kā saka - ir aitas ir cirpēji.

Uz vīra vārda ir ok un sievas nē? ?
30.06.2020 09:57 |
 
Reitings 686
Reģ: 06.02.2016
laimonis @ 29.06.2020 13:11

Minimālā pensija būs vienāda gan tiem kas par minimālo strādāja ... gan tiem kas pa dzivi būs paāsktījušies un strādājusi kopā 10 gadus kaut vai mikrouzņēmumā. Un tā ir zem 100 eiro šobrīd. Pensija ir laba leita, bet tai ir tendence samazināties (koeficenti pensijas apjoma aprēkinā ar ko dala aizvien pieaug katram naakamajam gadam).... un es zinu, ka man un mana vecuma cilvēkiem pensijas nebūs. Jau šobrīd no valsts svarīgākajām amatpersonām ir dzirdams viedoklis, ka pensija ir un būs tikai atbalsts, lai vecumdienās var strādāt nepilnā slodže, kā tas iespējams kad LV cilveki ir veseli labi ja lidz 55, to gan es nezinu.

Ja nemaldos, jaunie likumi, lai varetu ceret uz VALSTS minimalo pensiju, pieprasa 20 gadu stāžu. Agrak bij 10 gadi.
30.06.2020 09:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits