Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Autoskolas BRAUKŠANAS

 
Reitings 45
Reģ: 07.03.2018
SVEIKAS! Vēlos uzzināt Jūsu pieredzi,ieteikumus attiecībā uz autoskolu mācību braukšanām.
Esmu nobraukusi jau 28(!!!) Mācību braukšanas. Karti par 10 obligātajām neesmu saņēmusi,bet manis vaina,jo neesmu arī to pieprasījusi. Instruktors 26. braukšanas reizē teica,ka viss ir izbraukts- jāiet uz eksāmenu. Kad izbrīnīta pārjautāju- vai tiešām?! viņš atbildēja ka tomēr ne... nav izbrauktas vēl kaut kādas vietas t.s. Lidosta Rīga, kreisais-kreisais pagrieziens Āgenskalnā utt.
Tā varbūt nav pareizi,bet kad braucu ar draugu, paziņu vai krusttēvu viņi man neaizrāda par tādām kļūdām ko instruktors redz. Lai gan man pašai ari no sava skata punkta liekas nepamatoti aizrādījumi no instruktora,bet saprotu, viņš ir praktizējies tajā lietā un zin kā labāk...
Bet tomēr, zinu ka mans lielākais klupakmens ir- reizēm nepaskatos kādu zīmi...un reizēm braucu par ātru. Zinu ka tās ir kļūdas pie kurām jāstrādā.
Un ir nākamais BET...kopš septembra (ja nemaldos) ir jauns CSDD likums- ka uz ceļa- satiksmē ...eksāmena laikā ir jāveic 2 figūras... ne to kur jāapgriežas uz ceļa neesam pildījuši, ne estekādi...iespējams paralēlā parkošanās arī bija eksāmenā...neatceros..
Galvenais BET...kā saprast...apstrīdēt vai vienkārši izbeigt to murgu ar instruktoru,jo jūtu ka viņš čakarē mani? Tā teikt "slauc naudu"...
Kad esmu prasījusi,kāpēc neesam braukuši to...un to... viņa atbilde- visi jau ir gudrāki, varbūt tad pati ej par instruktoru...
Nu pretīgi reizēm ir runāt...pluss vēl aizrāda,ka draugs nenoņemas pienācīgi daudz ar mani,lai būtu jau tiesības kabatā...
Nu kāds arī tam sakars,līst iekšā privātajā dzīvē..(lai gan ar draugu braucu vismaz 3 līdz 4x nedēļā noteikti)...
Konkrēts jautājums- kā cīnīties par savu taisnību,lai iegūtu to braukšanas karti un vismaz pati uz savu galvu dotos uz skolas braukšanas eksāmenu?
Man jau asaras līst par izdotajiem līdzekļiem un laiku,kas ir veltīts.
Zinu,ka ir jāiemācās braukt,bet šoreiz jau liekas,ka tīri uz manis tiek pelnīta nauda. ?⛔⛔⛔
26.06.2020 21:31 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
Kas Tev liedz mainīt instruktoru? Tev ir visas tiesības nomainīt instruktoru. Zvani uz savu autoskolu un pieprasi braukšanas karti, ej pie cita instruktora, ja tas laiž uz eksāmenu, tad ej uz eksāmenu.
26.06.2020 21:35 |
 
Reitings 49
Reģ: 23.03.2020
Sveika! Nu 28 vēl nav tik daudz, manuprāt, tas ir optimālais,lai uz ceļa tiešām justos droši un normāli,ir dzirdēts,ka pat 40 un vairāk braukšanas ir brauktas.
Par to,ka draugi un ģimene neaizrāda varbūt,ka pat tas ir normāli,jo varbūt viņi paši nemaz neievēro kaut kādas kļūdas. tici man,kad noliksi tiesības,tad brauksi kā mācēsi un daudz reizēs neievērosi ceļu satiksmes noteikumus :D
Par instruktoriem ir daudz dzirdēts, ka izsūc naudu, bet šajā gadījumā, tev ļoti nopietni ar viņu ir jārunā, pasaki,ka esi gatava un lai dod to karti vai arī jāvēršas ar sūdzību auto skolā,ka instruktors tev nedod braukšanas kartiņu.
Bet es tev ieteiktu mierīgi aprunāties, izbraukt tās figūras un teikt,ka esi gatava doties uz eksāmenu.
Lai veicas!
26.06.2020 21:40 |
 
Reitings 161
Reģ: 24.05.2020
Medība @ 26.06.2020 21:31
SVEIKAS! Vēlos uzzināt Jūsu pieredzi,ieteikumus attiecībā uz autoskolu mācību braukšanām.
Esmu nobraukusi jau 28(!!!) Mācību braukšanas. Karti par 10 obligātajām neesmu saņēmusi,bet manis vaina,jo neesmu arī to pieprasījusi. Instruktors 26. braukšanas reizē teica,ka viss ir izbraukts- jāiet uz eksāmenu. Kad izbrīnīta pārjautāju- vai tiešām?! viņš atbildēja ka tomēr ne... nav izbrauktas vēl kaut kādas vietas t.s. Lidosta Rīga, kreisais-kreisais pagrieziens Āgenskalnā utt.
Tā varbūt nav pareizi,bet kad braucu ar draugu, paziņu vai krusttēvu viņi man neaizrāda par tādām kļūdām ko instruktors redz. Lai gan man pašai ari no sava skata punkta liekas nepamatoti aizrādījumi no instruktora,bet saprotu, viņš ir praktizējies tajā lietā un zin kā labāk...
Bet tomēr, zinu ka mans lielākais klupakmens ir- reizēm nepaskatos kādu zīmi...un reizēm braucu par ātru. Zinu ka tās ir kļūdas pie kurām jāstrādā.
Un ir nākamais BET...kopš septembra (ja nemaldos) ir jauns CSDD likums- ka uz ceļa- satiksmē ...eksāmena laikā ir jāveic 2 figūras... ne to kur jāapgriežas uz ceļa neesam pildījuši, ne estekādi...iespējams paralēlā parkošanās arī bija eksāmenā...neatceros..
Galvenais BET...kā saprast...apstrīdēt vai vienkārši izbeigt to murgu ar instruktoru,jo jūtu ka viņš čakarē mani? Tā teikt "slauc naudu"...
Kad esmu prasījusi,kāpēc neesam braukuši to...un to... viņa atbilde- visi jau ir gudrāki, varbūt tad pati ej par instruktoru...
Nu pretīgi reizēm ir runāt...pluss vēl aizrāda,ka draugs nenoņemas pienācīgi daudz ar mani,lai būtu jau tiesības kabatā...
Nu kāds arī tam sakars,līst iekšā privātajā dzīvē..(lai gan ar draugu braucu vismaz 3 līdz 4x nedēļā noteikti)...
Konkrēts jautājums- kā cīnīties par savu taisnību,lai iegūtu to braukšanas karti un vismaz pati uz savu galvu dotos uz skolas braukšanas eksāmenu?
Man jau asaras līst par izdotajiem līdzekļiem un laiku,kas ir veltīts.
Zinu,ka ir jāiemācās braukt,bet šoreiz jau liekas,ka tīri uz manis tiek pelnīta nauda. ?⛔⛔⛔

tīri uz visām tiek pelnīta nauda ja kas .... un 28 jau nav braukšanas reizes, ja vien perfekti nebrauci jau pirms pirmās brauksanas nodarbības.
Kāpēc neesi paņēmusi izmēģinājuma exāmenu?
26.06.2020 21:41 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Aizej pie cita instruktora. Paskaties ko viņš saka un tad ej uz eksāmenu. Nekādus izmēģinājuma braucienus!
26.06.2020 22:01 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
Eksperte @ 26.06.2020 22:01
Aizej pie cita instruktora. Paskaties ko viņš saka un tad ej uz eksāmenu. Nekādus izmēģinājuma braucienus!

Izmēģinājuma braucieni ir ļoti vērtīga lieta. Daudzi izkrīt tieši tā iemesla dēļ, ka visu laiku braukuši ar vienu auto un vienu cilvēku, kurš apmāca, un, kad iekāpj CSDD auto, tad tur pedāļi jūtīgāki, citiem sākas satraukums.
26.06.2020 22:44 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Izle Zizle @ 26.06.2020 22:44

Izmēģinājuma braucieni ir ļoti vērtīga lieta. Daudzi izkrīt tieši tā iemesla dēļ, ka visu laiku braukuši ar vienu auto un vienu cilvēku, kurš apmāca, un, kad iekāpj CSDD auto, tad tur pedāļi jūtīgāki, citiem sākas satraukums.

Tāpēc nav ko mest sevi iekšā komfortā. Es dabuju izbraukt ar diviem auto. Opel Astra, kas bija instruktoram un manējā tā laika puiša Opel Zafira. Neatceros cik bija braukšanas, bet vairāk par 30 točna nebija. Varētu būt maķenīt pāri 20. Paralēli braucu ar Zefīru gandrīz ik dienu. Iemācījos tā, ka nekāda doma par nekādu izmēģinājumu nebija. Un protams, stresoju, nebiju 100% pārliecināta. Pedāļi bija jūtīgāki, taču ļoti labi var saprast cik tad jūtīgi tad, kad taisi figūras eksāmenā. Kad izbrauc uz ceļa jau saproti kas kā strādā. Noliku ar pirmo.
26.06.2020 22:48 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Iesaku ņemt izmēģinājuma eksāmenu. Nav garantija ka cits instruktors nesāks mācīt pa savam un taa atkal viss ievilksies.
Pati mācījos pie diviem. Vīra un sievas, pie kura bija brīva vieta ar to braucu. Vīrietis mācīja perfekti, viegli un ar humoru, bet sieva stingri un precīzi. Pārāk piekasigi. Pēc 6-7brauksanam viņš pateica, ka var gatavoties eksāmenam. Nākošajā dienā zvans no instruktores, ka vēl kādu reizīti jābrauc, tad jau sāku apsvērt domu par izmēģinājuma eksāmenu. Nākošajā braukšanas reizē pateicu, ka uz priekšu grafikā var mani nelikt, jo ņemšu izmēģinājuma. Pieteica eksāmenam +vienu braukšanu ar viņas pirms. Noliku ar pirmo(bez izmēģinājuma).
Pie jums pirms figūrām nav izmēģinājuma aplis? Mums Talsos visi eksāmeni sākas ar braucienu pa apvedceļu. Mācījos uz Golf(tāds pats kā eksāmenā), bet pašā eksāmenā bija Audi. Pa lielam vienīgā atšķirība bija ļoti jūtīgas bremzes.
27.06.2020 00:09 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
Maxxxiii @ 27.06.2020 00:09
Iesaku ņemt izmēģinājuma eksāmenu. Nav garantija ka cits instruktors nesāks mācīt pa savam un taa atkal viss ievilksies.
Pati mācījos pie diviem. Vīra un sievas, pie kura bija brīva vieta ar to braucu. Vīrietis mācīja perfekti, viegli un ar humoru, bet sieva stingri un precīzi. Pārāk piekasigi. Pēc 6-7brauksanam viņš pateica, ka var gatavoties eksāmenam. Nākošajā dienā zvans no instruktores, ka vēl kādu reizīti jābrauc, tad jau sāku apsvērt domu par izmēģinājuma eksāmenu. Nākošajā braukšanas reizē pateicu, ka uz priekšu grafikā var mani nelikt, jo ņemšu izmēģinājuma. Pieteica eksāmenam +vienu braukšanu ar viņas pirms. Noliku ar pirmo(bez izmēģinājuma).
Pie jums pirms figūrām nav izmēģinājuma aplis? Mums Talsos visi eksāmeni sākas ar braucienu pa apvedceļu. Mācījos uz Golf(tāds pats kā eksāmenā), bet pašā eksāmenā bija Audi. Pa lielam vienīgā atšķirība bija ļoti jūtīgas bremzes.

Ak jā. Ir mazais izmēģinājuma aplis arī Liepājā, kad es liku. Tieši ar ideju, lai saprastu cik kas ir jūtīgi
27.06.2020 01:27 |
 
Reitings 199
Reģ: 23.12.2017
Es biju izbraukusi 40 reizes, pirms sāku kašķēties ar instruktoru ? Reāli bija jau apnicis jau.
27.06.2020 08:22 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Tās vēl nav daudz braukšanas. Gan estakāde, gan apgriešanās braukšanai pretējā virzienā jau kādu laiku eksāmenā ir jāpilda satiksmē. Prasi instruktoram, lai māca šo - ja vien nav tā, ka nebrauc tik droši un labi, lai sāktu šos izpildīt. Mēģini ar draugu arī. Un ja instruktors nemāca to, ko prasi, tad nomaini. Izmēģinājuma eksāmenu neredzu jēgu ņemt, lieka naudas izmešana, labāk maksā uzreiz par eksāmenu un gadās, ka noliek uzreiz.
27.06.2020 21:44 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Balamute @ 27.06.2020 21:44
Tās vēl nav daudz braukšanas. Gan estakāde, gan apgriešanās braukšanai pretējā virzienā jau kādu laiku eksāmenā ir jāpilda satiksmē. Prasi instruktoram, lai māca šo - ja vien nav tā, ka nebrauc tik droši un labi, lai sāktu šos izpildīt. Mēģini ar draugu arī. Un ja instruktors nemāca to, ko prasi, tad nomaini. Izmēģinājuma eksāmenu neredzu jēgu ņemt, lieka naudas izmešana, labāk maksā uzreiz par eksāmenu un gadās, ka noliek uzreiz.

Eksāmenam var pieteikties un likt tikai tad, kad autoskola un instruktors ir aizpildijusi papīrus (salikushi datorā ķeksīšus). Pats uz savu galvu nevar izlemt, vot gribu un piesakos. Lielākoties instruktori tik ilgi māca, lai būtu droši, ka noliks jo no to veidojas viņu statistika.
Izmēģinājuma eksamenam tāpēc ir jēga, tam var pieteikties, ja ir aizdomas ka instruktors bez pamata nelaiž pie eksāmena.
27.06.2020 21:48 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Maxxxiii @ 27.06.2020 21:48

Eksāmenam var pieteikties un likt tikai tad, kad autoskola un instruktors ir aizpildijusi papīrus (salikushi datorā ķeksīšus). Pats uz savu galvu nevar izlemt, vot gribu un piesakos. Lielākoties instruktori tik ilgi māca, lai būtu droši, ka noliks jo no to veidojas viņu statistika.
Izmēģinājuma eksamenam tāpēc ir jēga, tam var pieteikties, ja ir aizdomas ka instruktors bez pamata nelaiž pie eksāmena.

Neteicu, ka iet uz eksāmenu. Teicu, ka jāprasa un jārunā ar instruktoru, lai vairāk māca to, kur pati jūtas nedroši, nemāk, nesanāk. Nu ja šis māca pēc tādas programmas, kas autorei neder, lai iet un mēģina pie cita.
27.06.2020 22:02 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Man instruktoram nomainījās divi auto, kamēr trenējos. Mājās cits. Tā kā dabiski biju braukusi ar dažādiem auto. Eksāmena auto jutīgas bremzes, bet to jau skolas eksāmenā jūt un apgūst. Pēc tam jau csdd eksāmenā skaidrs. Stresa līmenis jau arī katram cits.
27.06.2020 22:05 |
 
Reitings 44
Reģ: 01.11.2016
Cik braukšanas nepieciešams ir atkarīgs no individuālajām spējàm un kādā pilsētā grib likt exam.
Klausos, ka Talsos un Liepājā kaut kādi izmēģinājuma apļi, bet Rīgā uzreiz pie ruļļiem un brauc ielās?
28 braukšanas Rīgā nav tik daudz, vienmēr kāds bļaus, ka instruktori kāš naudu, bet viņu interesēs ir lai nokārto ar pirmo, lai labāka statistika. Bet gan jau arī ir tie kāsēji.
Pēc pārbaudes exam instruktors arī palaida uz lielo exam, jo csdd instruktors tik pateica, jo vairāk brauks, jo labāk sanāks.
27.06.2020 22:12 |
 
Reitings 327
Reģ: 21.03.2020
Piekrītu JanJan, ka 28 braukšanas nav daudz, jo šeit nav pateikts kādas bija tavas iemaņas sākot braukt. Es liekot tiesības nobraucu vismaz 40 stundas, ja ne pat vairāk. Sāku no absolūtas nulles, jo no mašīnām nesapratu neko.
Mans ieteikums ir pieprasīt braukšanas karti ar visām ierakstītām stundām (tas bija jādara jau no pirmās braukšanas stundas gan...), citādi saņemot beigās savu braukšanas karti, tev tiks ierakstīts minimālais stundu skaits un visu naudiņu instruktors iebāzis kabatā!
28.06.2020 10:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits