Attiecības

 
Reitings 83
Reģ: 13.03.2019
Labdien visām!
Ar draugu kopā esam gandriz 3 gadus, 2 no tiem dzīvojam kopā, audzinam meitiņu kas ir no iepriekšējām attiecībām (pieņemis meitu ir kā savu). Ka jau visās attiecības sakimaviss bija labi, bet tagad ir nogājis viss galigi greizi, jau vairakas nedēļas esam strīda stāvoklī, uzvedamies kā draugi, nav ne mīļuma, ne seksa, ne rūpju no viņa puses, viss strīds sākās ar to, ka draugs scarīgus lēmumus pieņēma pats, neapvaicājoties manu viedokli.
Kā ir jūsu attiecībās/ ģimenē, vai ar jums tiek runāts par noteiktiem lēmumiem vai arī paliekat aiz līnijas un piekrītat visam? (Es ar draugu runāju par katru lietu ko velos izdarīt un uzskatu ka tas ir pareizi, jo ģimene kurā uzaugu tā bija norma )
25.06.2020 06:48 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
berry98 @ 25.06.2020 10:38

Viņam pirkt detaļas un citas npieciešamās lietas, kas nemaksā 10-20 eiro nav aizliegts.
Un kopējā maciņa ideja bija viņa.

Tad parunā ar savu vīrieti, ka tevi neapmierina kopīgā maka funkcija. Jo problēma nav tajā, ka viņš pērk auto. Problēma ir tajā, ka tas skar arī tavas finanses. Respektīvi tevi neapmierina nevis auto, bet naudas pielietojamība. Ir divas opcijas. Vai nu saglabājat kopīgo kasi un visu laiku vienojaties par iegādājamām lietām savstarpēji, vai arī atsakaties no kopējā maka.
25.06.2020 11:27 |
 
Reitings 83
Reģ: 13.03.2019
Eksperte @ 25.06.2020 11:27

Tad parunā ar savu vīrieti, ka tevi neapmierina kopīgā maka funkcija. Jo problēma nav tajā, ka viņš pērk auto. Problēma ir tajā, ka tas skar arī tavas finanses. Respektīvi tevi neapmierina nevis auto, bet naudas pielietojamība. Ir divas opcijas. Vai nu saglabājat kopīgo kasi un visu laiku vienojaties par iegādājamām lietām savstarpēji, vai arī atsakaties no kopējā maka.

Man nav nekas pret kopejam makam, mani neapmierina ka ar mani šāds lēmums netika apspriests
25.06.2020 11:31 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
laimonis @ 25.06.2020 11:27

protams skar. Kopīgs bērns. Kopīgas rūpes un izdevumi. Nav tāda tava un mana budžeta kad ir kopīgs bērns. Bērna dēļ var arī samazināties ienakumi- piemēram slimības lapa. Kas tad pliku pakaļu staigās vai neēdusi, jo savas naudas mazāk B slimības lapas dēļ un tā jau beigusies.... prātiņ nāc mājās...

Bērns jau nav viņa bioloģiskais. Varbūt vīrietis pārdomājis un vairs negrib uzņemties rūpes. Un, ja pati posta autore raksta, ka nav vairs seksa, mīļuma, ir kā blakus gulētāji.
25.06.2020 11:33 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
laimonis @ 25.06.2020 11:27

protams skar. Kopīgs bērns. Kopīgas rūpes un izdevumi. Nav tāda tava un mana budžeta kad ir kopīgs bērns. Bērna dēļ var arī samazināties ienakumi- piemēram slimības lapa. Kas tad pliku pakaļu staigās vai neēdusi, jo savas naudas mazāk B slimības lapas dēļ un tā jau beigusies.... prātiņ nāc mājās...

Prātiņš man ir vietā bijis vienmēr. Taču pēc tik lielas agresijas vienkāršā un viegli atrisināmā diskusijā liekas, ka tev pie sevis un savām emocijām nāktos piestrādāt.
Viss atkarīgs no tā, kāds ir attiecību modelis. Neeksistējošas kopīgas finanses nenozīmē nesapratni par slimības lapām vai nepalīdzēšanu. Jebkurš loģiski domājošs cilvēks sapratīs, ka slimības lapās alga mazāka un tādēļ otrajai pusītei var nākties piemest naudiņu un piepalīdzēt. Protams, ja cilvēks nav dunduks un vai pašas nauda aiziet prioritātēm.
Neuzskatu, ka pie šādas situācijas būtu jāšķiras. Vienkārši ir jāizrunājas kas katram skaitās kopējs maks, kas katru neapmierina finanšu ziņā un kā to var risināt. Un ja tad pilnīgi ir neiespējami atrast risinājumu, tad vai nu jāmoca sevi un tā jāturpina dzīvot vai arī uz redzēšanos.
25.06.2020 11:37 |
 
Reitings 83
Reģ: 13.03.2019
Izle Zizle @ 25.06.2020 11:33

Bērns jau nav viņa bioloģiskais. Varbūt vīrietis pārdomājis un vairs negrib uzņemties rūpes. Un, ja pati posta autore raksta, ka nav vairs seksa, mīļuma, ir kā blakus gulētāji.

Ja viņš nav īstais tēvs bet ir pieņēmis ka savu bērnu tas maina to ka bērnam neko nevajag? Par viņu rūpeties nevjag?
25.06.2020 11:37 |
 
Reitings 161
Reģ: 24.05.2020
berry98 @ 25.06.2020 11:00

Sūdzeties par to ka nav naudas vispār nevar, bet nevaram ari atļauties paņemt naudu un nopirkt mašinu vai aizbraukt ceļojumā.
Arī uz sevi netērēju kaut gan ļoti geibas kadu skaistu kleitu vis tiek taupits lai būtu ēdiens, meitiņai viss un viņam.

kas tā par dzīvi vispār? Karš LV bija ka tā jādzīvo? Un vēl no tavas naudas sev mašīnu pēr, pat nepavaicājot via tas tevi apmierina. Kad pati savu algu tērē meitai, kuras nebūtu bijis ja nebūtu kopā ar to virieti. Un varētu pati iepirkties uz sirds patiku. Nu izskatās ka to bērnu vajag tikai tev, un to ģimeni un, lai ģimenei būtu tikai tev. Kāpēc vispār esi kopā ar tādu cilvēku? Un vēl kopējs bērns. pfff
25.06.2020 11:38 |
 
Reitings 437
Reģ: 10.11.2019
Kas ir svarīgi lēmumi? Nopirkt auto ir svarīgs lēmums? Ikdienas auto ir tāda pati patēriņa preces kā zobubirste un blenderis. Tas, kā katrs veido savas ģimenes budžetu ir katra paša darīšana un citi tur neko ietekmēt nevar.
Auto vīriešiem nav bībeles vietā, bet tas neizslēdz faktu, ka dažiem ik pa laikam patīk iegādāties kādu brīvdienu spēļmantiņu. Un, apspriesties, es varētu, bet aizliegt gan man neviens neaizliegs darīt to, ko es vēlos. Durvis ir tur.
25.06.2020 11:39 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
berry98 @ 25.06.2020 11:31

Man nav nekas pret kopejam makam, mani neapmierina ka ar mani šāds lēmums netika apspriests

Tevi nepmierina ka šis lēmums nav ar tevi kopīgi apspriests, jo daļa no naudas ir tava nauda. Es vienkārši tev cenšos visu laiku pateikt, ka problēma nav tajā ko viņš pērk, bet tajā, ka ar tavu finansiālo pusi nerēķinas. Viņš kaut jahtu varētu pirkt, taču ja tai jahtai aiziet kaut mazākā daļa no tavām finansēm, tavam viedoklim ir jābūt svarīgam. Jo tās ir tavas darba stundas, tā ir tava nauda, tās ir tavas nostrādātās rokas, stress un viss pārējais darba vidē, par ko mums samaksā.
Es domāju, ka mans viedoklis ir izskanējis pietiekami skaļi un te nu tev pašai jāsaprot, vai esi gatava atteikties no saviem principiem par to, ka ģimene nozīmē arī kopīgu maku vai tomēr neesi gatava katrs savam budžetam un finansēm. Skaidri redzams, ka kopīgās kases princips jūsu attiecībās nestrādā ideāli.
25.06.2020 11:43 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
berry98 @ 25.06.2020 11:37

Ja viņš nav īstais tēvs bet ir pieņēmis ka savu bērnu tas maina to ka bērnam neko nevajag? Par viņu rūpeties nevjag?

Kāpēc bērna bioloģiskais tēvs nemaksā alimentus?
25.06.2020 11:50 |
 
Reitings 83
Reģ: 13.03.2019
Eksperte @ 25.06.2020 11:43

Tevi nepmierina ka šis lēmums nav ar tevi kopīgi apspriests, jo daļa no naudas ir tava nauda. Es vienkārši tev cenšos visu laiku pateikt, ka problēma nav tajā ko viņš pērk, bet tajā, ka ar tavu finansiālo pusi nerēķinas. Viņš kaut jahtu varētu pirkt, taču ja tai jahtai aiziet kaut mazākā daļa no tavām finansēm, tavam viedoklim ir jābūt svarīgam. Jo tās ir tavas darba stundas, tā ir tava nauda, tās ir tavas nostrādātās rokas, stress un viss pārējais darba vidē, par ko mums samaksā.
Es domāju, ka mans viedoklis ir izskanējis pietiekami skaļi un te nu tev pašai jāsaprot, vai esi gatava atteikties no saviem principiem par to, ka ģimene nozīmē arī kopīgu maku vai tomēr neesi gatava katrs savam budžetam un finansēm. Skaidri redzams, ka kopīgās kases princips jūsu attiecībās nestrādā ideāli.

Tomēr, manuprāt, ģimenē tas ir jaapspriež neskatoties uz to vai tas ietekmē manas finanses vai tikai viņa.
Ne tikai mani tas skars bet arī viņu, viņam arī nebūs pietiekoši naudas ne remontam, ne paēst.
25.06.2020 11:51 |
 
Reitings 83
Reģ: 13.03.2019
Izle Zizle @ 25.06.2020 11:50

Kāpēc bērna bioloģiskais tēvs nemaksā alimentus?

Šim gan nav nekāda sakara ar diskusīju
25.06.2020 11:52 |
 
Reitings 161
Reģ: 24.05.2020
Eksperte @ 25.06.2020 11:37

Prātiņš man ir vietā bijis vienmēr. Taču pēc tik lielas agresijas vienkāršā un viegli atrisināmā diskusijā liekas, ka tev pie sevis un savām emocijām nāktos piestrādāt.
Viss atkarīgs no tā, kāds ir attiecību modelis. Neeksistējošas kopīgas finanses nenozīmē nesapratni par slimības lapām vai nepalīdzēšanu. Jebkurš loģiski domājošs cilvēks sapratīs, ka slimības lapās alga mazāka un tādēļ otrajai pusītei var nākties piemest naudiņu un piepalīdzēt. Protams, ja cilvēks nav dunduks un vai pašas nauda aiziet prioritātēm.
Neuzskatu, ka pie šādas situācijas būtu jāšķiras. Vienkārši ir jāizrunājas kas katram skaitās kopējs maks, kas katru neapmierina finanšu ziņā un kā to var risināt. Un ja tad pilnīgi ir neiespējami atrast risinājumu, tad vai nu jāmoca sevi un tā jāturpina dzīvot vai arī uz redzēšanos.

kāda agresija? Kur tu to ieraudzīji?
Piemest? Khmm .. tā kā vecmāmiņa un vectētiņš piemet jaunajiem vecākiem, kad viņiem vajag pirmajai iemaksai, mazbērniem vai vēl kaut kam? tas tā?
Kād piemešana ja ir ģimene? Un bērns ir gimene. Ne velti precoties viss kļust par kopīpašumu ( kopīgi sadzīvotais- pēc kāzām respektīvi).. LV tikai daēji...
Ir pilnīgi saprotams ka piemēram nākas atteikties no jaunas mašīnas iegādes vispār, jo bērnam kaut ko vajag. Vai piemēram, jāmaina savas tērēsanas paražas, ja sanāk palikt uz vienu algu, piemēram situācijā ja bērns nepārtraukti slimo un nevar laist uz bērnudārzu. Nu viss taču pilnīgi mainās. Nav vairs sveši cilveki un katram savs ego un tā piepildīšana. pfff..
piemest kaut ko ...
nesaku ka ja kats pelna, ir jābūt kopējam kontam ... katram jābūt savai naudai... bet ģimenes vajadzībām jābūt prioritārām... es nenopērku sev kurpes pa vairākiem simtiem vai neaizbraucu ceļojumā paņemot naudu no kredītkartes un tad vairakus mēnešus nedzīvoju no plikiem makaroniem, lai atmaksātu, un neko nedaru un neatļaujos. Tā var dzīvot ja ir tikai pārītis vai atsevišķi. Tā navar dzīvot ja ir ģimene ar bērnu. Tas pats arī ar vīrieti. Esi viens dzīvo kā gribi, atļajies ko gribi. Ir bērns, viss, tavas iegribas beidzās. Prioritāte ir bērns un tā vajadzibas un ari sieva. Piemest ja nav naudas .. khmmm Tā kā sievietei to bērnu vajadzētu. Teiši tā domājošo dēļ nevēlos bērnus. Brīvos kāpec LV izmirst tik lēni ar tādu attieksmi?
25.06.2020 11:53 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
berry98 @ 25.06.2020 11:51

Tomēr, manuprāt, ģimenē tas ir jaapspriež neskatoties uz to vai tas ietekmē manas finanses vai tikai viņa.
Ne tikai mani tas skars bet arī viņu, viņam arī nebūs pietiekoši naudas ne remontam, ne paēst.

Ja mans vīrietis izdomātu pirkt otro auto un tas pilnībā nemainītu manas finanses un viņš spētu par to parūpēties pats, tad es neredzu problēmu. Piekrītu, ka attiecībās ir jāvienojas par dārgām lietām, pa cik tas skar abus. Nauda no gaisa nekrīt.
25.06.2020 11:54 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
laimonis @ 25.06.2020 11:53

kāda agresija? Kur tu to ieraudzīji?
Piemest? Khmm .. tā kā vecmāmiņa un vectētiņš piemet jaunajiem vecākiem, kad viņiem vajag pirmajai iemaksai, mazbērniem vai vēl kaut kam? tas tā?
Kād piemešana ja ir ģimene? Un bērns ir gimene. Ne velti precoties viss kļust par kopīpašumu ( kopīgi sadzīvotais- pēc kāzām respektīvi).. LV tikai daēji...
Ir pilnīgi saprotams ka piemēram nākas atteikties no jaunas mašīnas iegādes vispār, jo bērnam kaut ko vajag. Vai piemēram, jāmaina savas tērēsanas paražas, ja sanāk palikt uz vienu algu, piemēram situācijā ja bērns nepārtraukti slimo un nevar laist uz bērnudārzu. Nu viss taču pilnīgi mainās. Nav vairs sveši cilveki un katram savs ego un tā piepildīšana. pfff..
piemest kaut ko ...
nesaku ka ja kats pelna, ir jābūt kopējam kontam ... katram jābūt savai naudai... bet ģimenes vajadzībām jābūt prioritārām... es nenopērku sev kurpes pa vairākiem simtiem vai neaizbraucu ceļojumā paņemot naudu no kredītkartes un tad vairakus mēnešus nedzīvoju no plikiem makaroniem, lai atmaksātu, un neko nedaru un neatļaujos. Tā var dzīvot ja ir tikai pārītis vai atsevišķi. Tā navar dzīvot ja ir ģimene ar bērnu. Tas pats arī ar vīrieti. Esi viens dzīvo kā gribi, atļajies ko gribi. Ir bērns, viss, tavas iegribas beidzās. Prioritāte ir bērns un tā vajadzibas un ari sieva. Piemest ja nav naudas .. khmmm Tā kā sievietei to bērnu vajadzētu. Teiši tā domājošo dēļ nevēlos bērnus. Brīvos kāpec LV izmirst tik lēni ar tādu attieksmi?

Tas,kā tu pasniedz savu viedokli ir gana agresīvi. Taču atpakaļ pie diskusijas - es nesaku ka bērns paliek kaut kādā trešajā plānā. Tā mana doma arī bija, ka katram ir sava finanšu daļa, tad katrs iegulda savu daļu finansēs bēbim, pārtikai un visam pārējam ko vajag prioritāri un tad ja paliek kas pāri, tad arī rīkojas ar to kā grib. Tas pie manas domāšanas būtu tikkai loģiski. Nav sievietei vienai jāuztur bēbis un nav arī vīrietim jāuztur sieviete vai sieviete ar bērnu. Protams, ja sagās minētie sarežģījumi par slimības lapām vai jeb kas cits, tad jāspēj vienoties par to, ka redz ku man mazāka summa, tev nāksies noziedot vairāk naudiņas,jo man opciju nav.
25.06.2020 12:00 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
berry98 @ 25.06.2020 11:52

Šim gan nav nekāda sakara ar diskusīju

Sakars ir, tikai Tu to neredzi vai negribi redzēt! Vai esi runājusi ar savu draugu kāpēc Jums attiecībās vairs nav seksa un mīļuma, kāpēc esat palikuši tikai draugi?
Cilvēki mainās, tas, ka viņš sākumā pieņēma sveša vīrieša bērnu, arī tas var mainīties. Varbūt grib dzīvot un pirkt visu tikai sev.
25.06.2020 12:02 |
 
Reitings 1445
Reģ: 26.09.2017
laimonis @ 25.06.2020 11:53

kāda agresija? Kur tu to ieraudzīji?
Piemest? Khmm .. tā kā vecmāmiņa un vectētiņš piemet jaunajiem vecākiem, kad viņiem vajag pirmajai iemaksai, mazbērniem vai vēl kaut kam? tas tā?
Kād piemešana ja ir ģimene? Un bērns ir gimene. Ne velti precoties viss kļust par kopīpašumu ( kopīgi sadzīvotais- pēc kāzām respektīvi).. LV tikai daēji...
Ir pilnīgi saprotams ka piemēram nākas atteikties no jaunas mašīnas iegādes vispār, jo bērnam kaut ko vajag. Vai piemēram, jāmaina savas tērēsanas paražas, ja sanāk palikt uz vienu algu, piemēram situācijā ja bērns nepārtraukti slimo un nevar laist uz bērnudārzu. Nu viss taču pilnīgi mainās. Nav vairs sveši cilveki un katram savs ego un tā piepildīšana. pfff..
piemest kaut ko ...
nesaku ka ja kats pelna, ir jābūt kopējam kontam ... katram jābūt savai naudai... bet ģimenes vajadzībām jābūt prioritārām... es nenopērku sev kurpes pa vairākiem simtiem vai neaizbraucu ceļojumā paņemot naudu no kredītkartes un tad vairakus mēnešus nedzīvoju no plikiem makaroniem, lai atmaksātu, un neko nedaru un neatļaujos. Tā var dzīvot ja ir tikai pārītis vai atsevišķi. Tā navar dzīvot ja ir ģimene ar bērnu. Tas pats arī ar vīrieti. Esi viens dzīvo kā gribi, atļajies ko gribi. Ir bērns, viss, tavas iegribas beidzās. Prioritāte ir bērns un tā vajadzibas un ari sieva. Piemest ja nav naudas .. khmmm Tā kā sievietei to bērnu vajadzētu. Teiši tā domājošo dēļ nevēlos bērnus. Brīvos kāpec LV izmirst tik lēni ar tādu attieksmi?

Bet ja tēmas autore nav precējusies ar savu vīrieti? Vai tad visa tevis minētais anulējas?
25.06.2020 12:03 |
 
Reitings 83
Reģ: 13.03.2019
Izle Zizle @ 25.06.2020 12:02

Sakars ir, tikai Tu to neredzi vai negribi redzēt! Vai esi runājusi ar savu draugu kāpēc Jums attiecībās vairs nav seksa un mīļuma, kāpēc esat palikuši tikai draugi?
Cilvēki mainās, tas, ka viņš sākumā pieņēma sveša vīrieša bērnu, arī tas var mainīties. Varbūt grib dzīvot un pirkt visu tikai sev.

Bioloģiskais tēvs nebija pat ierakstīts dzimšanas apliecībā, nekādu alimentus pat netaisījos pieprasīt, draugs viennozīmigi izteicās, ka tas nav nepieciešams un visu atbildību ņem uz sevi.
Esmu centusies un runājusi viss nonāk pie klusēšanas, cilvēks vienkārši neko neatbild.
25.06.2020 12:06 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Trīs lappušu garumā viens un tas pats??‍♀️
Kas Jūs pa lielo ģimeni, ja šāds padoms ir jāprasa forumā? Apsēžaties pie apaļā galda un izrunājaties savā starpā, saki, ka šādi nav pieņemami, jo tur ir arī tava nauda un līdz ar to rēķinies, ka būs kopīgi veikti lēmumi, citādi sanāk esi sponsors bez viedokļa.
Es gan piełauju jums visas attiecības jau ir sačakarētas, šī varētu būt viena no lietām.
25.06.2020 12:07 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Vai piezvani, draudzenei, mammai pakonsultējies. Mēs nezinam abas puses un nav jēgas te sprediķot.
25.06.2020 12:08 |
 
Reitings 83
Reģ: 13.03.2019
Katz @ 25.06.2020 12:07
Trīs lappušu garumā viens un tas pats??‍♀️
Kas Jūs pa lielo ģimeni, ja šāds padoms ir jāprasa forumā? Apsēžaties pie apaļā galda un izrunājaties savā starpā, saki, ka šādi nav pieņemami, jo tur ir arī tava nauda un līdz ar to rēķinies, ka būs kopīgi veikti lēmumi, citādi sanāk esi sponsors bez viedokļa.
Es gan piełauju jums visas attiecības jau ir sačakarētas, šī varētu būt viena no lietām.

Principā diskusījas jautājums bija par to ka jūsu ģimenēs tiek lemti nopietnāki lēmumi, bet te jau lien makos
25.06.2020 12:10 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)