Darbs - vecums

 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Sveikas!
Vēlējos mazliet padiskutēt par tēmu darbs - vecums. Laikam jau tādēļ, ka pašai tas ir aktuāli.
Respektīvi, mana pieredze rāda, ka darba devējs izvairās ņemt darbā arī gados JAUNUS cilvēkus (18-23, varbūt pat 25 gadi).
Pieļauju, tas tādēļ, ka valda dažādi steriotipi, ka visi jaunieši ir pilnīgi vienādi, kas ir ļoti nepatīkami.(Jauni - tātad neko nejēdz, nesamērīgas ambīcijas utml.)
Ir tiešām daudzi darba piedāvājumi, kuriem atbilstu pēc izglītības, iegūtās darba pieredzes un valodu prasmēm, taču darbu nav izdevies atrast vairāku mēnešu garumā.(pēc COVID krīzes)
Principā problēma jau ir jūtama kopš 18 gadu vecuma - liela darba devēju skepse pret jauno paaudzi. Šobrīd man 23 gadu!
Iepriekšējās darba vietās parasti sastapos ar kolektīvu 35+ , bieži pat 40+, protams, šādi kolēģi tevi uztver par kaut ko ļoti zemu, attieksme un komunikācija nav tā spīdošākā.
Vai Jums kādreiz ir licies, ka Jums ir grūti atrast darbu sava vecuma dēļ?
Ko Jūs par to visu domājat?
Varbūt starp forumietēm ir kāda personāla speciāliste, kas arī varētu padalīties ar savu redzējumu!
Jauku dienu!
14.06.2020 15:11 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
Mocheato @ 14.06.2020 17:43
Pirms Covida, uz daudzām intervijām staigāju. Tagad klusums.
Man tagadējā esošajā darbā kolektīva vidējais vecums ir 55+ gadi. Grūti tādā strādāt, ja esi vienīgā "jaunā" kurai nav pat vēl 30. Gadi.

Es paliku bez darba tieši martā, arī dēļ covid. Tik daudz kur sūtīts, neviena zvana, neviena e-pasta, kapa klusums. Protams, arī atalgojums daudz kur ir ļoti sarucis.
Njā, skarbi 50+. Iepriekšējā kolektīvā man bija kolēģes 40+ un mums bija ļoti grūti, tur cilvēkiem pilnīgi citi uzskati un domāšana, man personīgi, tas bija šausmīgākais kolektīvs.
14.06.2020 17:55 |
 
Reitings 853
Reģ: 02.02.2020
Vecuma dēļ visbiežāk neņēma darbā, kad skolas laikā meklēju vasaras darbus un nebija vēl 18. Kad sāku studēt, vairāk sastapos ar to, ka neņem studentus.
Šī brīža darbu atradu veiksmīgi, nevienu neuztrauca mans vecums, kā arī fakts, ka studēju. Kolektīvā esam cilvēki vecumā no 23 līdz 60+ gadiem. Problēmu nav. Arī es strādāju skolā, bet nav nācies sastapties ar vecāku aizspriedumiem. Esmu gan no pavecākām kolēģēm dzirdējusi šādus, tādus izteikumus, bet tas arī viss.
14.06.2020 17:56 |
 
Reitings 280
Reģ: 21.11.2013
bouquettt @ 14.06.2020 17:56
Vecuma dēļ visbiežāk neņēma darbā, kad skolas laikā meklēju vasaras darbus un nebija vēl 18. Kad sāku studēt, vairāk sastapos ar to, ka neņem studentus.
Šī brīža darbu atradu veiksmīgi, nevienu neuztrauca mans vecums, kā arī fakts, ka studēju. Kolektīvā esam cilvēki vecumā no 23 līdz 60+ gadiem. Problēmu nav. Arī es strādāju skolā, bet nav nācies sastapties ar vecāku aizspriedumiem. Esmu gan no pavecākām kolēģēm dzirdējusi šādus, tādus izteikumus, bet tas arī viss.

Paldies , ka padalījies ar savu pieredzi!
Es kopumā esmu strādājusi 4 darba vietās, un to "diskriminēšanas" sajūtu ļoti izjutu tikai pēdējā vietā, kur kolektīvs bija visvecākais, visi ar pedagoģijas izglītību, izņemot mani, varbūt tāpēc skatījās ar šķību aci no sērijas - "nu tev jau nav pedagoģiskā izglītība, tu neko nesaproti."Paši pieņēma darbā, taču beigās - šīs izglītības trūkums viņiem pietrūka.
14.06.2020 18:07 |
 
Reitings 603
Reģ: 24.10.2013
Ar darbu problēmas nebija, kad bija 18-20,bet pavecāku kolēģu attieksme gan bieži bija riebīga. Jau no pirmās dienas biji-jauna, tātad slinka un neko nemāk. Nedaudz pacietības un bija labi
14.06.2020 18:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!