Ārzemes vai Latvija?

 
Reitings 172
Reģ: 12.02.2016
Zinot, ka patlaban Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, ir krietni zemākas algas un viszemākā minimālā alga Baltijā - 430 eur, kas ir zem nabadzības sliekšņa, kur Jūs labprātāk dotos - uz ārzemēm? Kādām konkrēti? Darba, studiju vai privātās dzīves dēļ, bēgot no dažādiem Latvijas stereotipiem, vai tomēr paliktu dzimtenē LV?
11.06.2020 22:29 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
vivii @ 22.08.2020 15:38

Kādu negausību? :D
Ne jau visus aizved prom nauda vai labāka dzīve, citus aizved prom mīlestība utt. ??
Cik ta daudzus mīlestība ir atvedusi uz Latviju no.UK, Vācijas utt. Un, cik aizbēgušo? 95% bēgošo ir vāji cilvēki, kas nespēj izturēt Austrumeiropas skarbumu.
22.08.2020 15:50 |
 
Reitings 211
Reģ: 27.06.2020
parunasimparlaiku @ 22.08.2020 15:50
Cik ta daudzus mīlestība ir atvedusi uz Latviju no.UK, Vācijas utt. Un, cik aizbēgušo? 95% bēgošo ir vāji cilvēki, kas nespēj izturēt Austrumeiropas skarbumu.

Kā man ir jāsmejas par visiem šitiem gudrajiem runātājiem, kuri aizbraukušajiem pārmet, ka tie pametuši dzimteni, ka tie, redz, esot tādi un šitādi, jo vajag cīnīties savā valstī, nevis bēgt prom utt., utjp.. Man tādiem vienmēr gribas pretī uzdot tikai vienu jautājumu: a kāda velna pēc cilvēkam vajadzētu izniekot savu vienīgo dzīvi, lai cīnītos? Mani tiešām interesē. Ja cilvēks jūt, ka kaut kur citur būs labāk, lai dodas. Ja bēg no problēmām, lai bēg. Ja grib doties prom, lai dodas. Mums katram dota tikai viena dzīve, kura, pie tam, ir nenormāli īsa, jo mēs nekad nevaram zināt, kad tā var aprauties. Ko nozīmē visi šitie "oi, aizbraucēji bēg no problēmām", "aizbraucēji ir sliņķi, kuri negrib cīnīties", "aizbraucēji ir vāji"? Kas tas vispār ir? Kāda tev daļa par citiem? Ja reiz esi tik laimīgs, dzīvodams savā laimīgajā dzimtenē, tad baudi dzīvi, nevis bāz savu degunu svešās dzīvēs. Es tiešām neuzskatu, ka cilvēkam būtu jāiznieko sava vienīgā dzīve, lai par kaut ko cīnītos, ja tā vietā ir iespēja to nedarīt. Neizklausās, ka tava dzīve būtu baigi laimīgā, ja reiz tāda žults visu laiku nāk ārā.
22.08.2020 19:37 |
 
10 gadi
Reitings 154
Reģ: 31.01.2010
Pārcēlos tieši pirms gada uz Norvēģiju,strādāju savā profesijā. Par dzīvi ziemeļvalstīs domāju jau sen, skandināvu temperamentu un minimālismu izjūtu kā savējo. Patīk arī tas, ka varu izvēlēties pati kā veidot savu dzīvi bez uzbāzīgiem jautājumiem , kā arī te esošais respekts pret dažādību. Pieteicos tagadējā uzņēmuma starptautiskajā programmā - pēdējo gadu, dzīvojot Latvijā, mācījos norvēģu valodu apmaksātos kursos. Pārceļoties apmaksāja pārvākšanās izdevumus kurjerfirmai, lidmašīnas biļetes un palīdzēja sameklēt dzīvesvietu. Pārcēlos 33 gadu vecumā, viena pati, sākums bija, protams, grūts, bet tas ļoti palīdz arī augt kā personībai :)
22.08.2020 20:30 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
madeleine @ 22.08.2020 20:30
Pārcēlos tieši pirms gada uz Norvēģiju,strādāju savā profesijā. Par dzīvi ziemeļvalstīs domāju jau sen, skandināvu temperamentu un minimālismu izjūtu kā savējo. Patīk arī tas, ka varu izvēlēties pati kā veidot savu dzīvi bez uzbāzīgiem jautājumiem , kā arī te esošais respekts pret dažādību. Pieteicos tagadējā uzņēmuma starptautiskajā programmā - pēdējo gadu, dzīvojot Latvijā, mācījos norvēģu valodu apmaksātos kursos. Pārceļoties apmaksāja pārvākšanās izdevumus kurjerfirmai, lidmašīnas biļetes un palīdzēja sameklēt dzīvesvietu. Pārcēlos 33 gadu vecumā, viena pati, sākums bija, protams, grūts, bet tas ļoti palīdz arī augt kā personībai :)
Redzi, Tev vajag firmas, kas iedos paēst, noslaucīs dupsi, palīdzību. Ar saviem spēkiem nekur netiktu.
22.08.2020 20:33 |
 
10 gadi
Reitings 154
Reģ: 31.01.2010
parunasimparlaiku @ 22.08.2020 20:33
Redzi, Tev vajag firmas, kas iedos paēst, noslaucīs dupsi, palīdzību. Ar saviem spēkiem nekur netiktu.

Pirmo mēnesi es Norvēģijā dzīvoju tikai par iekrājumiem, kas, zinot Norvēģijas cenu līmeni, nebija no mazajiem, tāpēc Tavs apgalvojums nevietā. Tiktu arī saviem spēkiem, bet, ja ir piedāvājums no uzņēmuma, kāpēc lai es atteiktos?
22.08.2020 20:46 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
madeleine @ 22.08.2020 20:46

Pirmo mēnesi es Norvēģijā dzīvoju tikai par iekrājumiem, kas, zinot Norvēģijas cenu līmeni, nebija no mazajiem, tāpēc Tavs apgalvojums nevietā. Tiktu arī saviem spēkiem, bet, ja ir piedāvājums no uzņēmuma, kāpēc lai es atteiktos?
A, Tu spētu Latvijā uzcelt tādu pašu dzīves kvalitāti kā tur? vai arī ir forši izmantot svešas tautas ilgstoši celto ekonomiku?
22.08.2020 21:01 |
 
10 gadi
Reitings 154
Reģ: 31.01.2010
parunasimparlaiku @ 22.08.2020 21:01
A, Tu spētu Latvijā uzcelt tādu pašu dzīves kvalitāti kā tur? vai arī ir forši izmantot svešas tautas ilgstoši celto ekonomiku?

Es nedzīvoju slikti Latvijā, bet diemžēl man nebija Latvijā tādu izaugsmes iespēju sfērā, kur es gribēju pilnveidoties. Savu darbu Latvijā pārvaldīju augstā līmenī, nebija vairs izaicinājumu, bet man ļoti nepatīk rutīna un vienveidība. Manā profesijā te ir kadru trūkums, tāpēc tiku sagaidīta kā karaliene, don't worry about me :D iekļaujos sabiedrībā un interesējos par to, kas notiek Norvēģijā - par kultūru, vēsturi un sabiedriski nozīmīgām lietām te.
22.08.2020 21:24 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits