Ārzemes vai Latvija?

 
Reitings 172
Reģ: 12.02.2016
Zinot, ka patlaban Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, ir krietni zemākas algas un viszemākā minimālā alga Baltijā - 430 eur, kas ir zem nabadzības sliekšņa, kur Jūs labprātāk dotos - uz ārzemēm? Kādām konkrēti? Darba, studiju vai privātās dzīves dēļ, bēgot no dažādiem Latvijas stereotipiem, vai tomēr paliktu dzimtenē LV?
11.06.2020 22:29 |
 
Reitings 576
Reģ: 02.07.2018
Leena, uztaisi smuku Linkdin profilu un meklē darbu savā specialitātē! Es atradu darbu ārzemēs, kur man atmaksāja visu pārvākšanos - transportu, mantu sūtīšanu, īri kamēr atrodu pastāvīgu dzīvesvietu.
14.06.2020 17:32 |
 
Patīk
Reitings 1744
Reģ: 24.05.2019
Kā lai bez aizrunāta darba un milzu naudas rezervēm tad lai pārceļas uz ārzemēm?

Kā tu to iztēlojies? Ka atbrauksi, atradīsi bezmaksas maģistratūru ar stipendiju, kas segs visas tavas dzīves izmaksas, un dzīvosi, cepuri kuldama? Tev vispār ir ideja, uz kurieni braukt, vai tev vienīgais kritērijs ir minimālās algas apmērs?
Neviens adekvāts cilvēks nepārceļas un velns viņ zin kurieni bez kārtīgas sagatavošanās. Nu, ja vienīgi nevilina "brīvā" bezpajumtnieka dzīve, tādi arī ir.
14.06.2020 17:48 |
 
Reitings 151
Reģ: 22.08.2015
Leena @ 14.06.2020 03:07
Kā lai bez aizrunāta darba un milzu naudas rezervēm tad lai pārceļas uz ārzemēm? Erasmus jau tikai tāds laicīgs studentu variants, bet ja patiešām gribas pārcelties un tur palikt... ko tad?

Es savulaik izdarīju tā. Aizbraucu uz ārzemēm sākumā kā brīvprātīgais, bija jāstrādā 20h nedēļā un bija nodrošināta dzīvesvieta un nedaudz ēdināšana. Brīvajā laikā varēju mierīgi meklēt darbu, esot jau uz vietas to ir viegli izdarīt. Bija vajadzīgi nelieli iekrājumi, bet ne tik daudz, ja būtu jābrauc uz tukšu vietu.
17.06.2020 21:06 |
 
Reitings 54
Reģ: 17.05.2020
Moa @ 17.06.2020 21:06

Es savulaik izdarīju tā. Aizbraucu uz ārzemēm sākumā kā brīvprātīgais, bija jāstrādā 20h nedēļā un bija nodrošināta dzīvesvieta un nedaudz ēdināšana. Brīvajā laikā varēju mierīgi meklēt darbu, esot jau uz vietas to ir viegli izdarīt. Bija vajadzīgi nelieli iekrājumi, bet ne tik daudz, ja būtu jābrauc uz tukšu vietu.

Es savulaik izdarīju tieši tāpat. Aizbraucu pie cilvēkiem, kurus atradu caur "Workaway". Viņiem ir sava mājaslapa, kur izvēlies sevis interesējošu kontinentu/valsti/reģionu un būs desmitiem cilvēku, kuri piedāvā dzīvošanu uz vietas, pretī prasot dalību viņu piedāvātā projektā. Brīvajā laikā vari darīt ko vēlies. Man ar padomiem darba meklēšanā palīdzēja tie paši cilvēki pie kuriem biju apmetusies. Protams, nelieli iekrājumi ir vajadzīgi, taču ne tik daudz kā vajadzētu tad, ja pašai nāktos īrēt dzīvesvietu/pirkt pārtiku utt..
17.06.2020 23:25 |
 
Reitings 2
Reģ: 11.02.2019
Doublechoco @ 14.06.2020 17:48

Kā tu to iztēlojies? Ka atbrauksi, atradīsi bezmaksas maģistratūru ar stipendiju, kas segs visas tavas dzīves izmaksas, un dzīvosi, cepuri kuldama? Tev vispār ir ideja, uz kurieni braukt, vai tev vienīgais kritērijs ir minimālās algas apmērs?
Neviens adekvāts cilvēks nepārceļas un velns viņ zin kurieni bez kārtīgas sagatavošanās. Nu, ja vienīgi nevilina "brīvā" bezpajumtnieka dzīve, tādi arī ir.

Āzijā ir daudz piedāvājumu bezmaksas studijām+stipendijai+valodu kursiem
Bet varbūt ka tagad covid-19 laikos būtu jāapsver +/- šādam solim
25.06.2020 13:21 |
 
Reitings 161
Reģ: 24.05.2020
Danni @ 17.06.2020 23:25

Es savulaik izdarīju tieši tāpat. Aizbraucu pie cilvēkiem, kurus atradu caur "Workaway". Viņiem ir sava mājaslapa, kur izvēlies sevis interesējošu kontinentu/valsti/reģionu un būs desmitiem cilvēku, kuri piedāvā dzīvošanu uz vietas, pretī prasot dalību viņu piedāvātā projektā. Brīvajā laikā vari darīt ko vēlies. Man ar padomiem darba meklēšanā palīdzēja tie paši cilvēki pie kuriem biju apmetusies. Protams, nelieli iekrājumi ir vajadzīgi, taču ne tik daudz kā vajadzētu tad, ja pašai nāktos īrēt dzīvesvietu/pirkt pārtiku utt..

un cik tad tu nopelnīji par savu darbu? :D
Pajumte un ēdiens par darbu 21. gs. Eiropas pilsoni un vēl par savu naudu lidmašīnas biļetes un viss pārējais... nu sorry es savu darbu daudz augstāk vērtēju :D
25.06.2020 13:28 |
 
Reitings 161
Reģ: 24.05.2020
ninimalā alga ir viens, vidējā un reālā kādu Tu spēsi nopelnīt cits. Augsto algu valstīs mediānas alga parasti tikai nedaudz virs minimālās... še ten nu bija. Bezmaksas mācības 1000 gadā par grāmatām un viss jādara pašam jo lekciju 3 reiz mazāk kā LV.
Brauktu uz Tartu mācīties, jo vienk. jo vienk tajā universitātē nu tik sakarīgi pasniedzēji... un viņiem arī ir izdevies piesaistīt pasaules līmeņa pasniedzejus no citām valstīm .. apbrīnojami ... bet darbs Tartu ... nu nezinu.... nav .. cik zinu.. vai vismaz nav man izdevīgi ....
Strādāt tallina... 15 gadus atpakaļ Igaunijas un Tallinas alg līmeņa starpība bija virs 50% .. LV un Rīgas tajā pašā laikā tikai tikai virs 25 % .. a dzīvokļa cenu starpība khmm
.. bezmaksas sabiedriskais mazs plus ....bet liels iemesls kāpēc .... nodokļi ... alga var būt minimāli lielāka ... bet pēc nodoekliem daudz kas mainās ..... bet tad ir tas augstais klimats... khmm ienīstu akustumu.... studijas Tallinas univeristātēs ...nu nezinu .. nedomāju ka kas īpašs ...
patīk cilvēku raksturs... tas ka ir smadzenes.... kopumā patīk labāk cilvēki, nekā Latvieši ..... un daudz daudz labāk nekā lietuvieši vai krievi, itāļi utt.
UAE.. kāpēc ... nav jāmaksā nodokļi .... speciālistiem ok algas .. tīri, lai iekrātu ......bet nezinu cik tas reāli... nestabilitāte darba tirgū.... augstas īres cenas .... un pārtika ir dārga... eiropas brendi tur maksā 2-3 reizes dārgāk ...labi augi, gaļa, zivis.... nu labas kvalitātes pārtika....
Gribētu itāliju .. tīi klimata, ēdiena, arhitektūas, kultūras utt dēļ. Nedz mācīties nedz strādāt... Nāku no mazipilsētas. Izdevīgs varinats kā aizbraukt padzīvot tur bija kādai ex studentei. Erasmus prakses ietvaros. Stipendija 500 ..+ maksā darba vieta atpūtas kūrorts/viesnīca 500 ... un nodrošina dzīvošana (gultasvieta nevis dzīvoklis) un ēdināšanu. Profesija bija fizioterapeits. Nesliktis ja paliek 1000 mēnesī prieks sevis tērēšanai un valsts izbaudīšanai. ... Bet fizioterapeite es neesmu.
25.06.2020 13:42 |
 
10 gadi
Reitings 591
Reģ: 29.01.2009
Ārzemes.
Latvijā ir diezgan padomiska domāšana ari manai, pēcpadomju paaudzei.. Ārzemēs dzīvoju jau vairāk kā 10 gadus, un varu teikt, ka pirmajā laikā krita ļoti daudzas klapes nost - par izrādīšanos ap apģērbu un laikapstākļiem nepiemērotiem papēžiem, trakiem mākslīgajiem nagiem un tamlīdzīgi, citādo (ādas krāsa, reliģija, ķermeņa svars) pieņemšana/ nepieņemšana...
04.08.2020 14:45 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Bloom @ 04.08.2020 14:45
Ārzemes.
Latvijā ir diezgan padomiska domāšana ari manai, pēcpadomju paaudzei.. Ārzemēs dzīvoju jau vairāk kā 10 gadus, un varu teikt, ka pirmajā laikā krita ļoti daudzas klapes nost - par izrādīšanos ap apģērbu un laikapstākļiem nepiemērotiem papēžiem, trakiem mākslīgajiem nagiem un tamlīdzīgi, citādo (ādas krāsa, reliģija, ķermeņa svars) pieņemšana/ nepieņemšana...
Bet tie nagi/papēži ir vajadzīgi! Uzliec kaut vai Tinder atrašanās vietu - UK un Maskava. Paskaties, kurā valstī ir sievišķīgākas un skaistākas sievietes. Rietumu dāmas domā tikai par sevi un nepucējas, jo neesot ērti. Runājot par autores jautājumu, Man būtu kauns aizbēgt naudas dēļ! Cita lieta - lai gūtu zināšanas/pieredzi..Ir jomas, kurās nevar uzrakstīt doktora disertāciju Latvijā. utt. Bet tikai patiesi vājš cilvēks grib vergot ārzemēs. Un pa minimalku nekur labi nedzīvosi. Tā domāta, lai nenosprāgtu badā. Tepat Latvijā iespēju netrūkst , paskaties - cik daudzi ceļ mājas, jaunos dzīvokļus, pērk lux auto un ceļo 5x gadā, sievietēm smaržas pa.simtiem eiro. Katrs pats uzceļ sev labklājību, nevis valsts dāvina. Trenē savu paškontroli un gribasspēku, tas ļaus sasniegt grezno dzīvi.
04.08.2020 14:57 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Lai sasniegtu grezno dzīvi ir jābūt mērķim un mērķim ir vajadzīgs konkrēts plāns. Ja tāda nav, jāmūk uz ārzemēm, maximā nebūs grezna dzīve.
04.08.2020 16:56 |
 
Reitings 1
Reģ: 21.08.2020
Citi manu pieeju darbai augsti vērtē. Es lepojos par to, ka man ir individuāla pieeja un uzmanīga attieksme pret katru klientu. Ne katrs var kļūt par pacietīgu aprūpētāju.
Man šķiet , ka darba novērtēšana ir viens no svārigiem procesiem uzņēmuma
darbībā, kas vistiešāk un potenciāli arī vispozitīvāk var ietekmēt darbinieku
motivāciju. Bet vienā uzņēmumā kurā es pieteicos strādāt par aprūpētāju man piedāvāja "iemācīties" un liek strādāt tris dienas bezmaksas…. Mani gan pabrīdināja ka pirmos trīs mēnešus man būs minimālā alga. Bet oficiālā saitā ir paziņots, ka noteikta mēneša alga ir 850 Eur menesī.
Izrādās, ka bruto mēnešalga man būs mazāka nekā es samaksāju par professionāliem kursiem lai dabūt diplomu. Labi, es varu samierināties ar nejēdzībām. Es zinu, ka Latvijā ir zemākas algas nekā attīstītajās valstīs. Kenedijs savā laikā teica: “Nejautā, ko valsts var darīt tavā labā. Jautā, ko vari darīt valsts labā.”
Piemēram, es varu strādāt labāk par citiem savā professijā, bet arī gribu saņemt par to atbilstošu atalgojumu. Vai tas ir grēks?
21.08.2020 12:50 |
 
10 gadi
Reitings 3146
Reģ: 29.01.2009
viszemākā minimālā alga Baltijā - 430 eur, kas ir zem nabadzības sliekšņa, kur Jūs labprātāk dotos - uz ārzemēm?

Minimālā alga mani neinteresē. Kas tas vispār par rādītāju? Ņemot vērā, ka mans mērķis nekad nav bijis strādāt par minimālo, tas mani neskar (neskatoties uz to, kur es dzīvoju).
Tāpēc atbilde: Latvija. Jā, citur var nopelnīt varbūt vairāk par to darbu, ko es darbu. Bet nesūdzos par algu arī LV, man pat ļoti pietiek un paliek pāri. Un tas ko minēja iepriekš, ka citur likumi, vide ir sakārtotāka- protams, vieglāk ir dabūt visu gatvau nekā pašam kaut ko darīt. Tāpat cilvēku noskaņojums - tas viss ir atkarīgs no mums pašiem.
Vispār besī šie temati- kur labāk. Atbrauc uz LV no ārzemēm un tad tik stāsta, cik šeit ir slikti. Ir tā kā ir. Un cik citur ir labi. Protams, pēc tādas sarunas cilvēkiem noskaņojums un gribēšana ko darīt pazūd. Tāpēc, manuprāt, ja nepatīk LV, tad ir jābrauc projām, nevis jāsalīdzina. Ja patik citur- welcome, bet beidziet nolikt LV. Ir problēmas utt, bet tomēr salīdzināt UK, Vāciju, Skandināviju ar LV vēl nevar. Mums neatkarība ir pārdesmit gadus, kamēr viņi to visu ir cēluši jau kopš 2PK beigām.
21.08.2020 16:31 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Ja esi lūzeris, kurš saņem minimalku, ārzemēs ir labāk. Bet izciliem speciālistiem labāk jr Latvijā un citās ex-padomijas zemēs. Jo nav tik izteikts progresīvais nodoklis.
21.08.2020 21:33 |
 
Reitings 871
Reģ: 27.07.2020
Man personīgi izdevīgāk ir dzīvot Latvijā.
Jo turība ir relatīva un pamatvajadzības varu apmierināt bez problēmām.
22.08.2020 10:32 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Biju dzīvojusi ārzemēs cepuri kuldama, atgriezos Lv dzīvoju ļoti slikti, tagad atkal esmu āzemēs un dzīvoju ļoti labi. Un nē es nestrādāju nekur par minimālo algu, bet saņemu vairāk.
Tagad atgriežoties ļoti visu novērtēju, ko neizdarīju pirmajā braukšanas reizē.
22.08.2020 11:23 |
 
Reitings 762
Reģ: 13.12.2017
Valsts Anglija, mainīt neko nevēlos.
22.08.2020 11:24 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
bigsister @ 22.08.2020 11:24
Valsts Anglija, mainīt neko nevēlos.
Vai esi augsta līmeņa speciāliste/ieredne? Vai dari sūda darbus un sūdzies par dzīvi.?
22.08.2020 11:37 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4932
Reģ: 03.11.2012
Bloom @ 04.08.2020 14:45
Ārzemes.
Latvijā ir diezgan padomiska domāšana ari manai, pēcpadomju paaudzei.. Ārzemēs dzīvoju jau vairāk kā 10 gadus, un varu teikt, ka pirmajā laikā krita ļoti daudzas klapes nost - par izrādīšanos ap apģērbu un laikapstākļiem nepiemērotiem papēžiem, trakiem mākslīgajiem nagiem un tamlīdzīgi, citādo (ādas krāsa, reliģija, ķermeņa svars) pieņemšana/ nepieņemšana...
Bloom @ 04.08.2020 14:45
Ārzemes.
Latvijā ir diezgan padomiska domāšana ari manai, pēcpadomju paaudzei.. Ārzemēs dzīvoju jau vairāk kā 10 gadus, un varu teikt, ka pirmajā laikā krita ļoti daudzas klapes nost - par izrādīšanos ap apģērbu un laikapstākļiem nepiemērotiem papēžiem, trakiem mākslīgajiem nagiem un tamlīdzīgi, citādo (ādas krāsa, reliģija, ķermeņa svars) pieņemšana/ nepieņemšana...

Pilnīgi piekrītu, tas ir viens no iemesliem, kāpēc man labāk patīk dzīvot Vācijā, ne Latvijā.
Lai gan vāciešiem ir daudz rakstura īpatnību kā latviešiem, tik un tā, Vācijā viss ir citādāk.
Es nesaku, ka te ir vienkāršāki cilvēki, bet šeit cilvēka ārišķība spēlē ļoti mazu lomu.
22.08.2020 11:55 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
vivii @ 22.08.2020 11:55

Pilnīgi piekrītu, tas ir viens no iemesliem, kāpēc man labāk patīk dzīvot Vācijā, ne Latvijā.
Lai gan vāciešiem ir daudz rakstura īpatnību kā latviešiem, tik un tā, Vācijā viss ir citādāk.
Es nesaku, ka te ir vienkāršāki cilvēki, bet šeit cilvēka ārišķība spēlē ļoti mazu lomu.
vienkārši attaisno pati sev savu negausību un rijību. Uzmest Dzimteni nav grūti, grūti ir iekārtot labu dzīvi šeit.
22.08.2020 14:18 |
 
10 gadiPatīk
Reitings 4932
Reģ: 03.11.2012
parunasimparlaiku @ 22.08.2020 14:18
vienkārši attaisno pati sev savu negausību un rijību. Uzmest Dzimteni nav grūti, grūti ir iekārtot labu dzīvi šeit.

Kādu negausību? :D
Ne jau visus aizved prom nauda vai labāka dzīve, citus aizved prom mīlestība utt. ??
22.08.2020 15:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits