Naudas katls attiecībās

 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Gan jau te ir bijusi šāda tēma, bet jautājums ir par naudu attiecībās ar savu otro pusi. Vai visus ienākumus, iekrājumus liekat kopā vai katram ir savs maks? Kā jūs uz to skatāties, un kā jūsuprāt ir labāk? Kāda ir jūsu pieredze?
05.06.2020 14:09 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Es nezinu, kas par lietu, bet nu ar daudziem cilvēkiem ar ko es satiekos, visi tik ļoti izbrīniīti, ka mes dzīvokļa rēkinus uz pusēm dalām un visu lielākoties uz pusēm

Es nezinu, kas būtu jānotiek lai vīrietis uzturētu mani. Jā, ja pieliku bez darba, bet ikdienā, kad pelnu nu nē... Man tas liekas dīvaini. Attiecības kur kopā ir divi cilvēki tikai viens par visu maksā. Tad sanāk ka sievietei tik jāsēž smukai kā kūkai un runāt pretī nevar. Un jā grip pusi no visa kas attiecību laikā nopirkts tad obligāti jāprecas...
06.06.2020 07:52 |
 
Reitings 686
Reģ: 23.03.2020
Katram savs, neesmu kopīgā maka fanāte?
Lalalana, varbūt vīrietis maksā visus rēķinus, bet sieviete pērk pārtiku, saimniecības preces, kas beigās izmaksā tikpat vai pat vairāk nekā samaksāt visus komunālos, dažreiz sievietēm patīk palielīties-kā manai draudzenei, beigās atklājās, ka vīra māte izmaksā visus ceļojumus, kaut gan pirms man stāstīja, ka paši pērk.
06.06.2020 08:25 |
 
Reitings 64
Reģ: 16.12.2019
Katram savs maks! Katru mēnesi atliekam konkrētu summu kopējajā katlā,kas paredzēts lielākiem pirkumiem,ceļojumiem un neparedzētām situācijām.
Viņš maksā rēķinus. Es gādāju par saimnieciskām lietām un,lai ledusskapī nekas netrūktu.
Dodoties ārpus mājās par izklaidēm lielākoties arī maksājam abi. Piemēram par vakariņām maksā viņš,kino biļetes nopērku es.
Ļoti apmierina šāds modelis,neuzskatu,ka vīrietim viss jāmaksā vienam! Viņa alga mazliet lielāka kā man.
06.06.2020 14:53 |
 
Reitings 1410
Reģ: 26.06.2019
Vīrs pelna vairāk, nomaksā visus rēķinus un obligātos maksājumus. Tad atliek konkrētu summu no kuras dzīvojam, pērkam pārtiku, braucam izbraucienos ar bērniem utt. Kaut ko atstāj arī saviem niekiem. Es savu algu atlieku malā, ko tērējam neparedzētiem gadījumiem, ceļojumiem, lielākiem pirkumiem, remontiem utt.
Sen vairs neskaitam - tava nauda vai mana. Par naudu neatskaitamies, ņemam un tērējam. Apspriežam vien lielos pirkumus. Ja nu mēnesis ir bijis ar daudz tēriņiem, tad pārējo nosedz kuram bankas karte pa rokai, kad viņš, kad es. Šajā modelī jūtamies ļoti labi, un neko mainīt abi negribētu.
06.06.2020 17:27 |
 
Reitings 281
Reģ: 12.03.2009
Mums arii katram savs maks un ideaali, nemaz nespeeju iedomaaties, kaa tas buutu, ja viens otra finanses kontroleetu.? Ar noteikumu, ka abi ir finansiaali atbildiigi cilveeki, protams. ?
Pa lielam kopiigaas lietas (dziivoklja maksaajumus, jebko kopeejai lietoshanai vai beerna vajadziibaam) dalaam uz puseem. Ejot pirkt paartiku vai uz restoraaniem/kafejniicaam - vienreiz maksaa viens, naakamo reizi otrs, dazjreiz uz vietas maksaajam apm. uz puseem.
Apmeeram zinaam, cik abi pelnaam (es vairaak), bet viens otram neatskaitaamies par pirkumiem vai investiicijaam, ko katrs gribam veikt. Vinjam, piemeeram, patiik investeet akcijaas - shad tad par to parunaajam un dalaamies viedokljos, kopaa padiskuteejam, kaadi ir izdeviigaakie varianti, bet citaadi taa ir personiigaa dariishana.
Pieljauju, ka buus pavisam citaadi, kad/ja kaads no mums paliks bez darba kaadu laicinju - tad noteikti viens piemetiisies bik vairaak. ?
06.06.2020 18:29 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Esam precējusies 7 gadus un maks ir atsevišķs. Vīrs pelna vairāk. Ir lietas, kas ir sadalītas. Vīrs maksā dzīvokli es komunālos. Vīrs maksā internetu, tv un savu auto līzingu. Es maksāju par bērnudārzu un bērna pulciņiem. Bērnam drēbes vairāk es pērku, bet reizēm virs arī. Pārtika mums nav sadalīta, kurs iet uz veikalu, tas maksā. Ja ejam abi un abiem ir nauda, tad to dara virs. Tas pats arī par izklaidēm. Mums ir divi auto, tad maksā katrs par savu, bet ir bijis, ka vīrs samaksa par mana auto remontu.
Es neuzskatu, ka vīrietim viss jāmaksā, jo realitāte ir tā, ka nav jau tik daudz to amatu ar lielajām algām, lai, tas nabaga vīrietis varētu uzturēt ģimeni.
06.06.2020 22:46 |
 
Reitings 580
Reģ: 03.07.2019
Pēc atbildēm spriežot, lielākajai daļai pāru tomēr ir savs maciņš. Man tas ir pārsteigums, jo šķita, ka tomēr lielākā daļa liek abas abas vienā katlā. Lai gan daļēji jau tā arī sanāk, ja katrs sedz ne tikai savus personīgos, bet arī kopējos izdevumus.
06.06.2020 22:51 |
 
Reitings 854
Reģ: 02.02.2020
Mēs katrs menedžējam savu maku. Daļu rēķinu maksāju es, daļu viņš. Par pārtiku, degvielu, iziešanu kaut kur maksājam uz maiņām. Bet nav mums grafiks - es, viņš, es, viņš. Kurš grib, tas samaksā.
Lielākiem dzīves notikumiem un pirkumiem krājam kopīgi, atliekot naudu katru mēnesi. Vidēji lielos pirkumus apmaksā tas, kuram uz to brīdi finanses to atļauj.
06.06.2020 23:05 |
 
10 gadi
Reitings 2671
Reģ: 25.05.2012
Mūsu ģimenē ir katram sava nauda! Neko uz pusēm nedalām, ir vnk sarunāts ko kurš maksā!
Mans maksājums ir telefona rēķins, gāze un komunālie par dzīvokli un meitas treniņa ikmēneša maksājums! Vīrs maksā Lattelecom, elektrību un savu un meitas telefona rēķinu!
Atpūtu un izbraucienus parasti nosedz viņš! Veikalā kā kuru reizi, parasti vienreiz es un vienreiz viņš!
Meitai apģērbu parasti es pērku, jo ejam kopā šopingot, bet vīram tas nepatīk!
Vienīgais kur mums ir uz pusēm maksājumi, tad tie ir meitas treniņu nometnes un piedalīšanās konkursos, jo tās ir padārgas un ja notiek bieži, tad man sāk sist pa kabatu!
Kopēju maciņu noteikti negribētu!
06.06.2020 23:18 |
 
Reitings 13
Reģ: 08.03.2020
Mums ar vīru arī katram savs maks. Viņš apmaksā lielāko daļu dzīvošanas izdevumu, es arī kaut ko ik pa laikam, bet krietni mazāk, bet viņš arī vairāk pelna. Mana alga aiziet lielākoties iekrājumiem un manām lietām, man ir arī hobijs, kas prasa daudz līdzekļus. Par pirkumiem gan viens otram stāstam un lai gan atļauju neprasam, bet iebildumus uzklausam :D Bieži arī lietas, ko man vajag, mans vīrs man nopērk. Abus viss apmierina.
06.06.2020 23:34 |
 
Reitings 161
Reģ: 24.05.2020
Uzskatu ka kamēr jauni un vēl mācās, tikai kārtojas dzīvē tas katrs par sevi maksā ... via kopeji sedz komunālos īri, tad ja zin ka tas ir nopietni. Bet pieaugušiem vīriešiem ir jāspēj nosegt hipoteka, komunāli un izdevumi par bērniem. Ja tā nav, bētnus nevajag taisīt. Uzskau ka katram ir tikai av smaks. Un ka sievietei nevajadzētu prasīt naudu vīrietim stringiem, bikini vkasācijai un skuvekļiem. Ka sievietei ir jāspēj nopelnīt tik, lai nodrošinātu sev visu nepieciesamo. Vai ja to nespēj, jāsamazina savas pretenzijas lietas un ietu, kvalitāte, ko sev atļauj. Bet tikai sev. Nevis komunalie, bērni utt. Vīrietim jāapmaksā ar mājokli utt saistītie izdevumi, un ja ir bērni, tad arī ar tiem. PAr iziešanu ārā... ja abi vienojas .. ka dodas tur tur tad var maksāt atrs par sevi... ja ir uzaicinājus... tad vīrietis maksā... jo kas tad tas par uzaicinājumu. Ja nauda nepaliek dzīves baudīsanai pēc rekinu apmaksas- nu tad arī nekur nevajag iet. Sieva var arī iziet ar draudzenēm. Izņēmums es teiktu ir ceļojumi. Kur negaidītu lai kāds maksā un uzskatu ka godīgi ir maksāt katram par sevi.
savadāk... bērnus apaksāt. mājās gatavot vākt aiz vīrieša un vēl randiņā par sevi maksāt un tad beigās nevarēt atlauties un nedrīkstēt sev kleitu un jaunu apakšveļu nopirkt. Nu kam to vajag... sex tagad pieejams ar visādiem bezsmadzeņu smukulīšiem par velti. Tā ka.. apbrīnoju.
06.06.2020 23:42 |
 
10 gadi
Reitings 4266
Reģ: 03.08.2009
Mums ir kopīgs konts, kurā katru mēnesi ieskaitāmi konkrētu summu. No konta maksājām hipotekāro kredītu, rēķinus, ēdieni, bērna lietas utt. Bet tā nav visa alga, ko tur ieskaitāmi, pārējais paliek katram savā makā. Es atkal nevaru iztēloties kā cilvēki, kas ilgi dzīvo kopā nav sakārtojuši finanšu jautājumus tā, lai nav čakars. Hipotēka un citi kopīgi izdevumi (elektrība, apdrošināšanas, mašīnu remonti utt) ir gana lieli, lai šos maksājumus maksātu no kopējā katlā nevis kā pagadās.
07.06.2020 00:28 |
 
10 gadi
Reitings 967
Reģ: 05.02.2011
Katram savs maks, visus izdevumus maksājam uz pusēm. Bet esam elastīgi, un kā jau ģimene ja ir nepieciešams palīdzam viens otram.
07.06.2020 13:12 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Es izvēlos būt atvērta naudas jautājumos. Jo
kā jau mēs zinām - nauda ir tikai instruments, ar ko iegūstam noteiktas lietas. Šķiet, raut segu katram uz savu pusi nevadzētu. Ja mīlat viens otru, tad gan jau arī nav žèl kaut ko noprikt, vai tīri cilvēcīgi padalīties.
Ceru, ka sievietes bez bērniem nav zem tupeles/atkarīgas no vīrieša maciņa ar stabiliem ikmēneša ienākumiem. Izņemot, ja vīrietis ir bagocis un piķis nav problēma :D
08.06.2020 01:30 |
 
Reitings 1844
Reģ: 02.03.2020
Vispār patīk, ja vīrietis neskaita centus un izmaksā niekos/ikdienišķās pirkumos. Tas tikai parāda savu maskulīno pusi un reizē cik gādīgs ir pret daiļo dzimumu. Tā skopošanās nav glīta.
08.06.2020 01:51 |
 
Reitings 27
Reģ: 18.08.2014
Anne Shirley @ 07.06.2020 00:28
Mums ir kopīgs konts, kurā katru mēnesi ieskaitāmi konkrētu summu. No konta maksājām hipotekāro kredītu, rēķinus, ēdieni, bērna lietas utt. Bet tā nav visa alga, ko tur ieskaitāmi, pārējais paliek katram savā makā. Es atkal nevaru iztēloties kā cilvēki, kas ilgi dzīvo kopā nav sakārtojuši finanšu jautājumus tā, lai nav čakars. Hipotēka un citi kopīgi izdevumi (elektrība, apdrošināšanas, mašīnu remonti utt) ir gana lieli, lai šos maksājumus maksātu no kopējā katlā nevis kā pagadās.

Jums katram ir sava norēķinu karte kopējam kontam? Kādā bankā?
Jau labu laiku domājam par šādu variantu, bet vēl nav izdevies atrast banku, kas piedāvātu mums piemērotu variantu un iespējas.
03.07.2020 11:17 |
 
Reitings 420
Reģ: 04.06.2020
pira pira @ 03.07.2020 11:17

Jums katram ir sava norēķinu karte kopējam kontam? Kādā bankā?
Jau labu laiku domājam par šādu variantu, bet vēl nav izdevies atrast banku, kas piedāvātu mums piemērotu variantu un iespējas.

Vai tad visas bankas nepiedāvā tādus pakalpojumus kā vienots konts un vairāki lietotāji? Man ir divi konti dažādās bankās un abām ir pieejami šādi pakalpojumi.
03.07.2020 11:29 |
 
Reitings 775
Reģ: 30.09.2019
Katram savs maks, es krāju priekš sevīm, viņš priekš sevīm. Es maksāju par pārtiku, viņš veic visus pārējos maksājumus. Ja man pietrūkst naudas varu mierīgi paprasīt vai vienkārši paņemt no vina, ja viņam vajag viņš var darīt tieši tā pat.
Nevaru iedomāties kā būtu savādāk.
03.07.2020 12:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits