Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vegānisms vs veģetārisms

 
Reitings 87
Reģ: 06.04.2020
Sveikas meitenes!
Es jau labu laiku esmu plant-based diet piekritēja, bet tā nav pilnībā veģetārā diēta, taču jūtu ka ir pienācis laiks kaut ko pamainīt un skatos veģetārās diētas virzienā (lai gan jāatzīst, ka būs jāstrādā kopā ar uztura speciālistu lai saprastu kā pilnīgi visus mikro un makro elementus ilgtermiņā uzturēt ķermenī, bet tas tā).
Attiecīgi saprotu, ka vegānisms skaitās videi daudz draudzīgāks nekā veģetārisms, bet tas atkal nāk ar lable no sabiedrības un citiem vegāniem ka esi vides aizstāvis jo n-tās reizes esmu dzirdējusi frāzi, ka vegānisms nav tikai "diēta" bet gan dzīvesveids ar dzīvnieku aizstāvja filozofiju... Bet par veģetārismu māc šaugas vai ir iespējams būt veģetārietim Latvijā bez nereāli lieliem tēriņiem periodā, kad nevar dabūt dārzā izaugušās veltes papildus tam ko veikalā pērk (ir piemājas dārzs) lai nodrošinātu pilmvērtīgu uzturu...
Varbūt varat padalīties ar savu pieredzi un to kā ir gan ar dzīvesveida filozofiju, gan cik dārgi vai lēti ir viens vai otrs?
Paldies, gaidīšu jūsu atbildes!
11.05.2020 09:37 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Biščiņ apjuku lasot tavu aprakstu un nav skaidrs vai tu īsti saproti, kas ir veģetārs uzturs.
Jā vegānisms ir filozofija un dzīvesveids tie nav pārmetumi, bet definīcija.
Plant based ir tad neēd dzīvnieku produktus (ne piena produktus, ne krāsvielas kā kamīna sarkanais kurš ir iegūts no vabolēm utt.) , bet patērē uz dzīvniekiem testētu kosmētiku, ādu, kažokus utt.
Veģetārietis daudz un dažādi. Ēd pienu, olas.
Biju veģetāriete 2 gadus, neēd olas bet lietoju piena produktus. Mēneša tēriņi samazinājās nekā,kad ēdu gaļu, jo tad atkrita daudzi saldumi ar želatīnu, kūkas kurās visas ir želatīns utt.
Vegāne esmu gadu. Tēriņu tādi paši kā esot veģetārietei. Ja nepirktu piena alternatīvas, visādus fake burgers utt tad sanāktu lētāk. Ja ēd whole foods un tofu/seitānu vai tempi un dārzeņu tad sanāk lēti.
Nezinu kur tu redzi baigi dārgos dārzeņus veikalos? Pats lētākais paņem konservētas pupiņas, tomātu, gurķi, citronu un griķus sajauc kopā un sanāk garšīgi salāti un izmaksāja labi, ja 2 vienai lielai porcijai. Saldētie dārzeņi ļoti bieži ir ar atlaidi. Paņem uztaisi sautējumu un ir lēti, garšīgi.
Tagad ir ļoti daudz prokdutu kuri nejaušības pēc ir vegāniski. Vai ļoti daudz vegānisku alternatīvu. Serenādes par piemēru ir vegānisks. Tā pat ļoti daudzas citas Laimas konfektes.
Ja runa ir par vegānisms kā filozofiju, tad kosmētika ir gan līdzīgas cenās gan dārgāka. Piemēram mūsu pašu Madara ir cruelty free un vegan(bet ne visu produkti). Āda tādu vispār nekad neesmu pirkusi un lietojusi arī pirms biju Vegan.
Kopumā teiktu ka tas ir mīts ka ēst vegāniski ir dārgi.
11.05.2020 10:17 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
*karmīna nevis kamīna ? auto correct šodien uzdarbojas.
11.05.2020 10:21 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Vienu es tev varu droši pateikt - kari kas tev liekas pareizāk un ko tu vari izdarīt. Vienmēr būs kāds kas tev pārmetīs ka dari nepareizi. Ja nepietiek naudiņas pilnīgam Vegan vai veģetāram uzturam tad dari cik vari. Jebkāda darbība ir labāk nekā bezdarbība. Ir tik daudzi vegānu kuri nesaprot, ka pasaulei vajag 1000 vegānus/veģetāriešu kuri cenšas darīt cik var, nevis 100 perfektus vegānus.
11.05.2020 10:31 |
 
Reitings 498
Reģ: 20.11.2019
Es arī apjuku izlasot tēmu...
lai vai kā Kiskismjau pa lielam visu uzrakstīja.
Vienīgais par to “label” no sabiedrības, nu es nezinu, vai ir jāsasniedz kāds attiecīgs briedums, bet reāli ir vienalga, ko citi domā domā vai saka par manu uzturu. Bet nu es arī nevienam nestāstu, ka tagad atsakos no tā vai šitā. Līdz ar to izpaliek diskusijas.
11.05.2020 10:41 |
 
Reitings 87
Reģ: 06.04.2020
Ai, tikko pati pārlasīju sapratu kur apjukums rodas nedaudz kā saka sa**sos meistarībā?: nevis plant-based diet bet "mostly plants in diet". Attiecīgi piemēram vienreiz mēnesī vai trijās nedēļās reizi var būt arī kāda gaļa vai zivs bet citādāk kkas no dzīvnieku produktiem un daudz augu izcelsmes produkti.
Paldies, kiskismjau. Par attiecīgi izmaksām domāju vai nerodas papildus izmaksas īpaši no kaut kādiem īpašiem vegānu produktiem un laikam arī uztrauc vai nevajag arī uzturabagātinātājus lietot lai nodrošinātu visu ko (ķermenim vajag ja esi vegāns.
11.05.2020 11:01 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
izmaksas īpaši no kaut kādiem īpašiem vegānu produktiem un laikam arī uztrauc vai nevajag arī uzturabagātinātājus lietot lai nodrošinātu visu ko (ķermenim vajag ja esi vegāns

Vienīgās papildu izmaksas vegāniskajā diēta varētu būt B12 vitamīns. Bet tas ir lēts. Pēdējais ko pirku bija pa 7 eiro 150 tabletes. 1tab dienā tātad pietiek 3 mēnešiem. Pārējiem vitamīniem kā dzelzs, Omegas(lai gan par to nozīmību ķermeni vēl aiz vien strīdas) vajadzētu pietikt ja ēd daudzveidīgi. Bet gan visēdājiem gan vegāniem ir iespējami vitamīni deficīti. Pašai pirms veģetārā uztura bija neliels dzels trūkums un tagad vairāk nav. Nezinu vai tas dēļ uztura vai dzīvesveida maiņas.
Nesen taisīju analīzes un viss OK tikai vit D trūkums kas ir pusei Latvijas iedzīvotāju. D vitamīni pasūtu no ārzemju mājaslapām jo pieejamais vegāniski D vitamīns Latvijā ir pārāk dārgs.
11.05.2020 11:14 |
 
Reitings 87
Reģ: 06.04.2020
Kiskismau @ 11.05.2020 11:14

Vienīgās papildu izmaksas vegāniskajā diēta varētu būt B12 vitamīns. Bet tas ir lēts. Pēdējais ko pirku bija pa 7 eiro 150 tabletes. 1tab dienā tātad pietiek 3 mēnešiem. Pārējiem vitamīniem kā dzelzs, Omegas(lai gan par to nozīmību ķermeni vēl aiz vien strīdas) vajadzētu pietikt ja ēd daudzveidīgi. Bet gan visēdājiem gan vegāniem ir iespējami vitamīni deficīti. Pašai pirms veģetārā uztura bija neliels dzels trūkums un tagad vairāk nav. Nezinu vai tas dēļ uztura vai dzīvesveida maiņas.
Nesen taisīju analīzes un viss OK tikai vit D trūkums kas ir pusei Latvijas iedzīvotāju. D vitamīni pasūtu no ārzemju mājaslapām jo pieejamais vegāniski D vitamīns Latvijā ir pārāk dārgs.

Paldies, ļoyi noderīgs info?
11.05.2020 11:21 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits