Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Aukstās dusas

 
Reitings 46
Reģ: 11.09.2019
Sveiki vai kāda iet aukstās dušas?? Kad ir plusi? Salasījos interneta kad esot daudz plusu, ka rad tur īsti ir?? Uzlabojot pat metabolismu.
09.05.2020 21:09 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Es eju. Nedēļa jau ir pagājusi kopš eju. Tagad pārstāju un neeju vairs. Ir ir tam savi plusi. Tīrās asinsvadi, jo dušas laikā sirds strādā aktīvāk un vairāk pumpē asinis, lai uzturētu siltus iekšējos orgānus. Palīdz nostiprināt imūnsistēmu, trenē disciplīnu (jo nav pasaulē vieglākas lietas par aukstu dušu ko atlikt uz "rītdienu"), temperatūra zem 16C palīdz aktivizēt "brown fats", un var nedaudz notievēt arī. Ādai labāk, jo karstais ūdens noņem ādas dabīgo slāni un sausina. Sašaurina poras un āda vairs neaizsprostojas ar netīrumiem. Kā arī mans novērojums, āda paliek zīdaināka pēc sajūtām.
Kādēļ pārstāju? Nuuuu...man tas liekas nedaudz traumējoši. Pēdējā t kurā gāju bija 9C. Sajūta, ka žiletes griež ādu nost.
Vislabākais novērojums: tas palīdz cīnīties ar depresiju. Aukstais ūdens stimulē dopamīna izdalīšanos. Katru reizi ejot aukstā dušā garīgais paceļas uz visiem 100
Limits ko varu paciest : 15C. Zemāka t ir vienkārši ŠAU-SMĪ-GI!!!! ? Morāli nevaru izturēt.
Starp citu, aukstu dušā zem 16C ir ieteicams uzturēties tikai 2 MINŪTES!! pastāv hipotermijas risks.
Vispār, ieteiktu painteresēries par Wim Hof un varbūt pievienoties FB grupā, tur var daudz ko uzzināt. Apvienojumā ar elpošanu, aukstās dušas ir ļoti noderīgas veselībai. Kā arī specializētie elpošanas vingrojumi palīdz izturēt aukstumu.
Bet brīdinu, ka tas nav nekas patīkams. Jāsāk pamazām mest grādus zemē un sākt ar piem 15 sek pēc tam 30 , utt.
09.05.2020 21:22 |
 
Reitings 1022
Reģ: 04.11.2017
Ā un elpošana arī būs savādāka. Pirmajā reizē ejot ķēru pēc elpas un strauji elpoju (tas notiek dabīgi) bet pa nedēļu esmu iemācījusies kontrolēt elpošanu. Galvenais ir lēna un dziļa elpošana.
Un galvu nevajag slapināt. Var noģībt! ?
09.05.2020 21:26 |
 
Reitings 352
Reģ: 03.05.2019
Ieteiktu sākt ar kontratdušu. Es sāku ar siltu ūdeni. Tad ik pa laikam pagriežu aukstāku. Var jau sākt uzreiz ar aukstu. Nav priekš manis. Varu ieiet aukstā ūdenstilpnē kā ezers vai dīķis. Bet tur ir jajūt cik ilgi var. Pirmajās reizēs pietiek ieiet un iziet. Ja parsalst tad ir pa ilgu. Tāpat dušā, pēc sajūtām. Pēc dušas vajadzētu būt siltuma sajūtai. Ja drebināšanās tad ir par ilgu. Ieteiktu sākt ja gribas uzreiz aukstu ūdeni tad sākt tikai ar kājām. Tas ir piepilda kādu spaini vai citu trauku vai to pašu vannu ar ledainu ūdeni un pastāv kādu brīdi. Kāpj ārā. Uzlabojas asins cirkulācija, kājām sajūtām vajadzētu būt ka paliek silts. Ja tā nav tad vai nu par maz vai par ilgu. Tas pats efekts ir pastaigājot pa rasu ar basām kājām.
10.05.2020 19:51 |
 
Reitings 46
Reģ: 11.09.2019
Cik bieži jūs gājāt tajās aukstajās dušas??
11.05.2020 18:48 |
 
Reitings 31
Reģ: 12.05.2020
Izslēdz savu domāšanu ej nopeldies
14.05.2020 22:13 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits