Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Antidepresanti

 
Reitings 24
Reģ: 15.04.2020
Vai kāds ir izārstējies ar psihiatra palīdzību (antidepresantu lietošanu)? Mokos ar bezmiegu jau vairākus gadus, kas ir pazudinājis darbspējas un veselību līdz 0.
Lūdzu, rakstiet man PM, kuri vēlas padalīties savā pieredzē par AD lietošanu.
04.05.2020 14:14 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Esmu lietojusi vieglus AD pusotru gadu, varu teikt tikai to labāko - nekādu blakņu, saglabājās normāla uztvere, vienkārši nav iespējams domāt huiņu.
Par bezmiegu gan nevarēšu komentēt, esmu rūdīts miega vergs, guļu kā līķis. ?
04.05.2020 14:32 |
 
Reitings 24
Reģ: 15.04.2020
Paldies, Silvera!
Vairāk vēlos dzirdēt pieredzi par bezmiega ārstēšanu ar AD
04.05.2020 19:31 |
 
Reitings 138
Reģ: 06.09.2019
Tev tikai AD interesē vai citi arī?
04.05.2020 19:55 |
 
Reitings 24
Reģ: 15.04.2020
Isseyy @ 04.05.2020 19:55
Tev tikai AD interesē vai citi arī?

Nu, faktiski der info arī par visu pārējo. Galvenais, ko vēlos uzzināt - kā un vai psihiatrs var izārstēt hronisku, smagu bezmiegu.
04.05.2020 20:45 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Man pēc traumas bija galvas reiboņi. Puss gadu dzēru AD. Pēc tam TiK grūti bija viņus atmest. Nevar uzreiz un sajūta bija kā lomkas, ka 10x sliktāk.
05.05.2020 09:35 |
 
Patīk
Reitings 395
Reģ: 28.03.2020
Nevar uzreiz un sajūta bija kā lomkas, ka 10x sliktāk.

Antidepresantus nedrīkst atmest tā vienkārši uzreiz, tas jādara, pakāpeniski samazinot devu.
05.05.2020 10:11 |
 
Reitings 138
Reģ: 06.09.2019
Ir bijuši tikai 3- Fluoxetine, Sertraline un Diazepam. Man šos izrakstīja viena mēneša laikā 3 dažādi ārsti. Dzēru un pectam apmetu ar roku, jo nav vērts. Pārtraucu gan uzreiz jo pašsajūta nebija laba, sāku daudz lietas aizmirst. Simptomi ir visi vieni un tie paši, ja vēl tagad ne sliktāk (tagad jau kuro mēnesi naktīs nevaru aizmigt, liekas ka kāds uz mani skatās, pa dienu mājās vienai esot manšķiet kad tā pati figūra atkal ir ļoti tuvu un pēta ko es daru). Tāpēc tiešām labāk neatmet uzreiz kā es izdarīju. Par bezmiegu īsti pateikt nevarēšu, jo mocos ar to pašu diemžēl :D
05.05.2020 12:11 |
 
10 gadi
Reitings 361
Reģ: 23.03.2013
Silvera, zinu.:) es arī metu nosacīti pakāpeniski.
05.05.2020 12:25 |
 
Reitings 6676
Reģ: 07.02.2009
Kopš man viena paziņa pakārās tikai tapēc, ka dakteris izdomāja pamainīt antidepresantus un kkas sagāja uz īso, es ārstētos ar visu iespējamo un darīšu dzīvē visu lai man tie nebūtu jālieto, jo par visu vairāk biedē nevaldīt pār savu prātu un sevi vispār.
Miegam lielas devas CBD ar melotaninu ?
05.05.2020 16:18 |
 
Reitings 12
Reģ: 18.08.2017
Es dzeru antidepresantus jau otro gadu, tagad jau ņemam pamazām nost.
Ir uzlabojies gan miegs,gan attieksme pret apkārtējām lietām un dzīvi. Bet man tas iemesls bija cits, bija nopietnas veselības problēmas, un nelietot antidepresantu būtu bīstamāk nekā viņu lietot.
Tomēr ieteiktu sākumā konsultēties ar kādu ļoti labu miega speciālistu,profesoru, samaksāt varbūt vairāk, vai aiziet pie vairākiem, uzzināt ko par to domā vairāki ārsti,varbūt ir alternatīvas, jo antidepresanti tomēr ārstē sekas, ne jau pašu problēmu,jo iespējams tagad tas palīdzēs, bet pēc to pārtraukšanas viss atgriezīsies atpakaļ.
06.05.2020 13:41 |
 
Reitings 17
Reģ: 19.04.2018
Man draudzenei bezmiegs un veģetatīvas distonijas lēkmes biežas bija. Viņa gāja ķermeņa terapijā pie psihoterapeita un lietoja arī puķīšu zāles - Ašvagandhu. Nav tā, ka nekā nav, bet ir ļoti labāk. Kad uznāk ļoti sarežģīta dzīves situācija, tad arī citreiz iedzer pa retam psihiatra medikamentus. Bet viņa (es arī) netic,ka tikai ar antidepresantiem var kaut ko izārstēt nek ocitu nedarot. Jāmeklē cēlonis
07.07.2020 11:09 |
 
Reitings 181
Reģ: 14.05.2020
Kāda iksa pēc bezmiegs būtu jāārstē ar AD? Zeme paveries. Ko citu esi izmēģinājusi?
07.07.2020 11:26 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
Bez tiem netiksi prom no nopietnām problēmām. Tātad lietoju jau 6 gadus. (Nespēju piecelties no gultas, bezizejas sajūta). Citalopram, sertraline, prozak neuzbaro, viegli tolerējami, mani mīļākie. SSRI vispār labi (Fluoxetine gan izraisa miegainību). Bet nelieto D2 (quetiapine, risperdon) antagonistus (dažreiz liek kombinācijā ar SSRI), jo no tiem smadzenēs tāds kā tukšums plus milzu apetīte. Jebkura gadījumā mocītes nav jēgas, labāk lieto tabletes.
07.07.2020 12:08 |
 
Reitings 588
Reģ: 22.06.2020
K-e @ 06.05.2020 13:41
Es dzeru antidepresantus jau otro gadu, tagad jau ņemam pamazām nost.
Ir uzlabojies gan miegs,gan attieksme pret apkārtējām lietām un dzīvi. Bet man tas iemesls bija cits, bija nopietnas veselības problēmas, un nelietot antidepresantu būtu bīstamāk nekā viņu lietot.
Tomēr ieteiktu sākumā konsultēties ar kādu ļoti labu miega speciālistu,profesoru, samaksāt varbūt vairāk, vai aiziet pie vairākiem, uzzināt ko par to domā vairāki ārsti,varbūt ir alternatīvas, jo antidepresanti tomēr ārstē sekas, ne jau pašu problēmu,jo iespējams tagad tas palīdzēs, bet pēc to pārtraukšanas viss atgriezīsies atpakaļ.
kādas sekas? ko tieši lietoji?
07.07.2020 12:09 |
 
Reitings 72
Reģ: 27.08.2019
Pieņemu, ka ar bezmiega "ārstēšanu" Tu saproti bezmiega novēršanu.
Būtu svarīgi saprast cēloņus bezmiegam. Parasti pie tā noved dažādas ilgstošas dzīves problēmas, piemēram, sociālas problēmas, kam efekts ir dažādi nevēlami smagi pārdzīvojumi un tālāk arī bezmiegs. Psihiatrijas kompetencē nav risināt šādas dzīves problēmas. Psihiatri nav spējīgi tās risināt vairāk kā tante, kas centrāltirgū tirgo kartupeļus. Līdz ar to nav arī iemesla domāt, ka tīri ar psihiatrijas līdzekļiem novērsīsi bezmiegu. Turklāt psihiatrija tāpat kā homeopātija vispār ir pseidozinātniska, ciktāl tā pretendē uz medicīnas nozares statusu. Tai nevajadzētu uzticēties.
Taču, neskatoties uz to, psihiatrijā lieto psihotropas vielas, kas netieši var nākt par labu bezmiega cēloņu novēršanai. Starp šīm vielām ir arī daži tā saucamie antidepresanti, piemēram, amitriplīns un mirtazapīns, kam ir sedatīvs efekts. Tie nenovērsīs bezmiega cēloņus, taču, iespējams, īstermiņā palīdzēs iemigt un, novēršot īstermiņā bezmiegu, ir arī vieglāk kaut kādā mērā atgūt darbspējas un novērst cēloņus, kas ilgtermiņā ir novedis pie šīs problēmas. Nav gan nepieciešams apmeklēt dārgu pseidoārstu psihiatru, lai tiktu pie šīm vielām. Var mēģināt sarunāt, ka tās izraksta ģimenes ārsts. Var, protams, mēģināt arī citas psihotropās vielas, ja ir iespēja pie tām tikt. Dažiem palīdz marihuāna. Katrā ziņā ir vērts pastudēt zinātnisku literatūru par šo tēmu.
Tā saucamie antidepresanti tiek lietoti arī tāpēc, lai novērstu nomāktību, kas varētu būt saistīta ar bezmiegu. Taču ir ļoti vāji pierādījumi, ka tie patiešām mazina nomāktību. https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMsa065779 Ja arī mazina, tad retos gadījumos. Nereti nomāktība, mainoties dzīves apstākļiem, cilvēkiem pāriet gada laikā pati no sevis, tāpēc nereti cilvēki, lietojot antidepresantus, mēdz kļūdaini domāt, ka viņiem tie palīdzēja. Tāpat mēdz būt placebo efekts. Tā ka ir maz ticams, ka šajā ziņā antidepresanti var līdzēt.
07.07.2020 13:15 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!