Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Veģetārisma/vegānisma ietekme uz grūtniecības norisi un bērna veselību turpmāk

 
Reitings 3
Reģ: 30.04.2020
Labdien, māmiņas!
Esmu Latvijas Universitātes Rīgas 1. medicīnas koledžas trešā kursa studente un topošā vecmāte. Šobrīd veicu kvalifikācijas darbu par veģetārismu grūtniecības un laktācijas laikā.
Pētījuma mērķis: noskaidrot, kā veģetārisms ietekmē laktāciju, bērna dzimšanas svaru un tā kopējo veselības stāvokli pēc dzimšanas. 
Būšu ļoti pateicīga, ja anketu aizpildīs dzemdējušas sievietes, kuru grūtniecība un pēcdzemdību periods noritēja laikā, kad tika ievērots jebkura veida veģetārs vai vegāns uzturs. 
Anketas aizpildīšana ir anonīma, iegūtie rezultāti tiks apkopoti kvantitatīvi. Anketas aizpildīšanas laiks aizņems apmēram 5-7 minūtes.
Anketa pieejama- https://forms.gle/hk8XEkA5nd8j91rh7
Tāpat vēlos noskaidrot vai mātes vegānisms / veģetārisms ilgtermiņā ietekmē bērna veselību.
Liels paldies jau iepriekš!
30.04.2020 21:02 |
 
Reitings 3
Reģ: 30.04.2020
Es daļēji varu piekrist daudziem šeit izteiktajiem viedokļiem. Un mans mērķis gan nav noskaidrot vieno noteiktu patiesību. Esmu izlasijusi daudzus pētijumus un varu vienu secināt noteikti- veģetārs uzturs var būt veselīgs, ja tas ir pārdomāts un tiek sekots visu nepieciešamo minerālvielu un vitamīnu daudzumam, un gaļēdāju uzturs var būt neveselīgs, ļoti nabadzīgs, kas apdraud grūtniecību. Mana pētījuma mērķis nav noskaidrot viennozīmīgi kas ir labāks, jo tas nav iespējams, bet gan novērtēt kā noritējusi grūtniecība, kā attīstījies bērns, un kāds dzimšanas svars ir vidēji.
01.05.2020 21:52 |
 
Reitings 72
Reģ: 27.08.2019
Ir bezgala daudzi vegāniska uztura varianti, tāpat kā ir bezgala daudzi nevegāniska uztura varianti, starp kuriem ir svarīgas atšķirības. Ir skaidri zināms, ka ir gan vegāniska, gan nevegāniska uztura varianti, kas nevēlami ietekmē bērnu veselību. Piemēram, uzturs, kas vidēji satur mazāk par 300 kcal dienā ir bērniem neveselīgs neatkarīgi no tā, vai tas ir vegānisks vai nevegānisks.
Līdz ar to nav skaidrs, ko Tev dos šī aptauja? Pat tad ja visu vegānisko respondentu atbildes norādītu, ka ir radušās veselības problēmas uztura dēļ, no tā nevarētu secināt, ka vegānisks uzturs noteikti ir neveselīgs, jo šāds pētījums negarantē, ka pētījumā ir reprentētas visas vegāniska uztura variācijas. Varbūt ir tādi vegāniski uztura varianti, kas ir bērniem veselīgāki par jebkuru no nevegāniska uztura variantiem, bet neviena no vegānēm, kas piedalās Tavā pētījumā, nav tādu izvēlējusies.
Īsāk sakot, šādam pētījumam var būt tikai socioloģiska nozīme, bet ne medicīniska. Tam būtu medicīniska nozīme, ja starp vegāniska uztura variantiem nebūtu medicīniski būtisku atšķirību, bet šis nosacījums, protams, neizpildās.
30.04.2020 23:58 |
 
Reitings 1892
Reģ: 17.09.2019
Par to jau ir veikti diezgan daudz pētījumu. Nesen vēl viens no masu ziņu portāliem bija ielicis interviju ar ginekoloģi kura par to ļoti sīki izklastīja. Visur secināts ka grūtniecības laikā var būt veselīgs veģetārs vai vegāns uzturs ja to dara pareizi.
Nezinu gan kāda tev ir hipotēze, bet nedomāju ka dabūsi tik daudz respondentu kvantitatīvajam pētījumam.
Ieliec labāk vegan Latvia un vecāki Vegāni Facebook grupās.
30.04.2020 22:01 |
 
Reitings 231
Reģ: 16.10.2019
Tēma interesanta, tomēr nedomāju, ka kāda spēs sniegt objektīvu atbildi. Zinu mazo, kuru māte baroja tikai ar vegānisko uzturu un viņam attīstījās neiroloģiski traucējumi, galvenokārt, kritiskā B12 vitamīna trūkuma dēļ. Tomēr māte joprojām nesaskata nekādas problēmas.
30.04.2020 21:09 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits